Dini Sözler

En Güzel Dua Sözleri

En Güzel Dua Sözleri ve Dualı Sözler içeren ibadetler Allah rızası için yapılır. İstediğimiz şey verilmezse dua kabul olunmadı denmez. Belki daha zamanı gelmemiş, hemen verilmiyor denir. Bu dünyada duayla arzu ettiğimiz bazı şeylere ulaşsak da duanın neticeleri daha ziyade ahirette verilir.

En Güzel Dua Sözleri yazımız da; Dini İçerikli Sözler, Kısa Dua İçerikleri, Sevgiliye Dini Dualar, Anne İçin Dualı Mesajlar, Dini Günler İçin Dualar, Cuma İle İlgili Dualar, Şükür Duaları yer almaktadır.

Dua; inanma, dayanma ve isteme ihtiyacı içerisinde bulunan insanı; rahmeti sınırsız, mutlak kudret sahibi olan Allah’a bağlayan, manevi bir bağdır.

Rabbiniz şöyle dedi: “Bana dua edin, duanıza cevap vereyim. Bana kulluk etmeyi kibirlerine yediremeyenler aşağılanmış bir halde cehenneme gireceklerdir.”[Mü’min, 40/60] Kullarım beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O halde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.” [Bakara: 2/186] buyurarak, kendisine dua edilmesini istemekte, yapılan duaları da kabul edeceğini müjdelemektedir.

En Güzel Dua Sözleri

Rabbimiz! Hakkımızdan hayırlısını nasip et. Amin.

Allah’ım, Sen kimseyi sevdiği ile imtihan etme. Amin.

Rabbim! Tembellikten, yaşlılığın kötülüklerinden sana sığınıyorum.

Allah’ım! Zelil olmaktan ve zillete uğramaktan sana sığınırız!

Rabbim! Bu gecede olacak şerden ve bundan sonra olacak şerlerden sana sığınıyorum.

Rabbim! Bu gecede olacak hayrı, bundan sonra olacak hayrı senden taleb ediyorum.

En Güzel Dua Sözleri
En Güzel Dua Sözleri

Daralan yüreğimizide, yüreğimizi daraltanlarıda sana havale ettik Allâhım..!

Rabbim! Dualarımın kabul olmasını engelleyen tüm günahlarımı affet.

Allah’ım, mübarek günler, geceler hürmetine milletimizi terör illetinden muhafaza eyle!

İncindim sabır diledim.. Kırıldım hayra yordum.. Yaralarıma seni sürdüm, İyileştir beni Rabbim…

Biliyorsun Rabbim, bilmiyorum kendimi… Ben bu gece de yalvaracağım, sen bu gece de affet beni.

İlahî! Dil verdin, zikrinden www.sozlervadisi.com ayırma; gönül verdin fikrinden çevirme. İman verdin, daim eyIe; ihsan verdin, kaim eyle.

Rabbim, içimi dışımdan güzel eyle. Dışım kulunun baktığı yerdir, İçim senin nazar ettiğin yerdir. Beni sana mahcup eyleme…

Rabbim , huzuruna biçare gelen, Bin çare ile döner. Sen dünyanın her yerinde sana açılan çaresiz mazlum elleri boş çevirme..

Rabbim sen ordumuza güç ver. Hakkımızdan hayırlısını ver. Mazlumları/Mağdurları zalimlerin şerrinden koru. Amin.

Yarabbi başladığımız yeni günde senden hayır diliyoruz ve bugünün içinde şerlerden sana sığınırız. Bizleri doğru yolundan ayırma..

Rabbim! Hainleri kahret. Kötülük yapanları engelle. Birlik ve beraberliğimizi bozma. Müminleri Sen koru. Amin…

Dünya bir alışveriş yeridir. Hayatı bizim için her türlü iyiliği artırma, ölümü de her türlü kötülükten rahata erme vesilesi eyle. Allah’ım

Diğer Sayfalarımız; İslami Günaydın Mesajları

Beni geçici dünyalık nimetlere karşı duyarsız eyle. Sonsuzca kalacağım ebedî yurdum için çalışmayı, ölümden sonrasını dert edinmeyi bana sevdir. Allah’ım.

Beni benden alıp Sana getiren yola, beni kendinden soğutup sana bağlayan kul’a, isyankar yanımı silen dua’ya, şükürler olsun Rabbim sana.

Geceyi örtü, uyku, dinlenme Gündüzü de yeniden dirilip, yeryüzüne yayılma sebebi kılan ALLAH’A hamd olsun. Bu gün konuştuklarımız da güzellik, sustuklarımız da hayr olsun.

Ey geceyi gündüze, gündüzü geceye katan, azameti ve yüceliği olan, ihsanı bol, rahmeti bol olan RABBİMİZ.

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.

Yâ Rabbî! Dost edindiklerinin arasında bizi de dost edin. Bize lütfettiğin şeylerde bereket ve hayr ihsan eyle. Amin…


Dini Sözler kategorisinde en güzel En Güzel Dua Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz sizler ile irtibatımızı sağlayan yorum kutusuna güzel Dua Sözlerinizi bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; Ramazan Kutlama Mesajları Dini Whatsapp Grup İsimleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.