Kutlu Doğum Haftası Mesajları

0
310
views
Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Sponsorlu Bağlantılar

Yeryüzünü teşrifleriyle insanlığın istikbalini aydınlatan, hicretiyle medeniyet kuran Hz. Peygamberin (SAV) doğum günü Mevlid-i Nebi (12 Rebiulevvel), hicretle başlayan medeniyet inşasını daha iyi anlamak adına bir hafta boyunca yurt içinde ve yurt dışında önemli etkinlikler ve özellikle gençlerimize yönelik programlarla ihya edilmektedir

Sayfamızda Peygamber Efendimizin Doğum Günüyle İlgili Mesajlar, Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Sözler ve Şiirler, Kutlu Doğumla İlgili Hadisler, Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Resimli Sözleri,  Mevlana Kutlu Doğum Sözleri bulunmaktadır.

Diğer Sayfamız: İslami Günaydın Mesajları


Kutlu Doğum Haftası Nedir?

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü’l-evvel ayının on ikin’ci gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye ”Mevlid Kandili” denir.

Bu gece, müslümanlar arasında yüzyıllardan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Hz. Muhammed (s.a.v) derin bir saygı ile anılmaktadır.

Bu çerçevede Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam)’ın hayatı anlatılırken, peygamberimize bu haftada salatı şerifler, naatı şerifler okunur. Bize bıraktığı Kuran-ı Kerim’den mesajlar verilir. Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam)’ın bize öğütleri olan hadisi şerifler müslümanlara mesaj olarak aktarılır, unutanlara tekrardan hatırlatılır. Kısacası ilahiler, sureler, kasideler, şiirler eşliğinde çoşkuyla kutlanır ve gönüllerde salatı şerifler ile anılır.

Kutlu Doğum Haftasında Neler Yapmalıyız

Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa Rebiül-evvel ayının 12.gecesi yani Mevlid kandilinde dünyaya gelmiştir. Bu kutlu ayda neler yapmalıyız? Hangi ibadetleri bugünlerde yapmamız gerekiyor? Öncelikle olarak Kutlu Doğum Haftasında yapılaması gerekenleri şöyle sıralayabiliriz…

Kuran okuyup önce Peygamberimiz muhammet Mustafaya ve sonra diğer peygamberlere hediye edebiliriz.

Peygamber Efendimizin hayatını nasıl yaşadığını yeniden okuyup,yaşantımızı ona göre yeniden gözden geçirebiliriz.

Bol bol Kuran okuyabiliriz.

Geceleri kalkıp teheccüd namazı kılıp,iki salat arasında mutlaka kabul olan duamızı yapabiliriz.

Öncelikle bol bol Salat-ü selam getirebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hadisi şerifleri okuyabiliriz.

Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Kutlu Doğum Haftası hayırlara vesile olsun.ALLAH C.c Dunya mazlumlarını zulümden, kurtuluşa erdirsin. İNŞALLAH

O, Hakta, adalette, merhamette, insanlıkta, yemede, içmede, oturup kalkmada, işte, güçte, devlet başında, vazifede, liderlikte ve hayatın akla gelen her şûbesinde TEK ÖNDER VE TEK İNSAN.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun!

Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed’in(s.a.v) şefkat ve merhametinin tüm kanayan yaralarımıza çare olması dileğiyle tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası kutlu olsun

O, Hakta, adalette, merhamette, insanlıkta, yemede, içmede, oturup kalkmada, işte, güçte, devlet başında, vazifede, liderlikte ve hayatın akla gelen her şûbesinde TEK ÖNDER VE TEK İNSAN.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun! https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/kutlu-dogum-haftasi-mesajlari.html

Senin yollarına can kurban kendi de güzel adı da güzel Muhammed (s.a.v) Allah’ım bizlere bu dünyada sana layık ümmetler olarak yaşamayı nasip etsin. Senin şerefli doğumun mübarek olsun

Yalvarışımı kabul eyle!.. Şefaat mumunu yak Ya Resûlullah!.. Yak ki, aciz kalemimi aradan kaldırarak o muma atılayım..Ömür ırmağımı senin saadet havuzuna akıtayım.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Alem senle övüldü. Biz seninle hep güldük. 14 asırdır daim sensizliğe sürüldük. Sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun. Bizleri sana ümmet yapana hamdler olsun. Güllerin gülistanı gül efendim.

Senin asrında yaşayamadığımdan sozlervadisi.com dolayı çok üzgünüm Ey Muhammed!.. Kur’ân, Allâh’ın kitabıdır. İnsanlık, senin gibi bir kabiliyeti bir defa görmüş bir daha göremeyecektir. Ben senin önünde hürmet ve saygı ile eğilirim.

Sponsorlu Bağlantılar

Yaratılmışların en hayırlısı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek günde salat ve selam O’na olsun… Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Allahım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım Aminn..

Sadr-ı cemî’ mürselîn, sensin yâ Rasûlallâh, Bedr-i eflâk-i yakîn, sensin yâ Rasûlallâh. Nûrun sirâc-ı vehhâc, alemler sana muhtâç, sâhib-i tâc u mi’râc, sensin yâ Rasûlallâh. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun


Sayfamızda en güzel Kutlu Doğum Haftası Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Kutlu Doğum Haftası İle İlgili HadislerKudüs İle İlgili Sözler

Facebook Yorumlar

İlginizi Çekebilir  Elveda Ey Şehr-i Ramazan Sözleri , Ramazan İlahileri Sözleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here