Kutlu Doğum Haftası Sözleri

0
390
views
Kutlu Doğum Haftası Sözleri

Kutlu Doğum Haftası Sözleri

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî (Hicri Rebiulevvel ayının 12. gecesi), asırlardır milletimiz tarafından “Mevlid Kandili” olarak kutlanmaktadır.Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, “Kutlu Doğum Haftası” olarak ilân etmiştir.  “Kutlu Doğum (Hz. Peygamberi Anma ve Peygamberlere Saygı) Haftası” hepimize mübarek olsun.

Hz. Muhammed’in doğum yıldönümüne eriştiğimiz bu mübarek günlerde yaptığımız ibadetlerle O’nun şefaatine nail olmayı dileyerek, hazırladığımız sayfamızda En Güzel Kutlu Doğum Haftası Sözlerini,   Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Sözler ve Şiirler, Kutlu Doğumla İlgili Hadisler, Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Yazılarını sizler için bir araya getirmeye çalıştık. Sayfamızda yer alan mesajları sosyal medya aracılığıyla veya mesaj yoluyla paylaşarak hatırlanmasını sağlayabilirsiniz.

➡ Hicri Yılbaşı Kutlama Mesajları

Sponsorlu Bağlantılar

Kutlu doğum haftası nedir?

Dünyada İslam peygamberi Muhammed’in doğumu için bu tarihi kabul eden ve bu şekilde kutlayan Türkiye’den başka bir ülke yoktur. Kuran’da Kadir Gecesi dışında işaret edilen önemli bir gece bulunmamaktadır. Kadir Gecesi dışında mübarek geceler olarak bilinen kutlamalar, Osmanlı Devleti padişahı II. Selim’in Muhammed peygamberin doğum günü kutlaması için başlattığı Mevlit Kandili örneğinde olduğu gibi Muhammed bin Abdullah’ın ölümünden yıllar sonra ortaya çıkmış ve Osmanlı Devleti padişahları tarafından başlatılan gelenekselleşmiş uygulamalardır.

Kutlu doğum haftası her yıl farklı temalarla kutlanmaya devam ediyor. 2014 yılının teması “Hz. Peygamber ve İnsan Yetiştirme Düzenimiz” olarak belirlenmiş.

Kutlu Doğum Haftası Sözleri

Sözlerin en güzeliyle övüldün, ben seni nasıl öveyim Allah’ın sevgilisisin, kimim ki seni öylesi seveyim?

Hz. Muhammed, hürmet ve saygıya fazlasıyla lâyıktır  / Tolstoy

Sözlerin en güzeliyle övüldün, ben seni nasıl öveyim Allah’ın sevgilisisin, kimim ki seni öylesi seveyim?

Hz. Peygamber (s.a.v); ‘Bana tabi olan cennete girer. Bana tabi olmayan cenneti istemiyor demektir

Andolsun, Allah’ın rasûlünde sizin için, Allah’a ve âhiret gününe kavuşmayı umanlar için ve Allah’ı çok ananlar için güzel bir örnek vardır  / Ahzâb, 21

Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik; fakat insanların çoğu bilmezler.  / Sebe, 28

Canım kurban olsun senin yoluna adı güzel kendi güzel Muhammed

Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) Ümmetin üstüne titreyen sensin, Müjdeci, uyaran,gel diyen sensin,Kulunu Allah’a sevdiren sensin,Gecemi gündüze çeviren sensin,Ey Hakk’ın şahidi yüzünü göster,Kul şahadetinle tanımak ister https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/kutlu-dogum-haftasi-sozleri.html

O’na uyunuz..O’nu örnek alınız ki O, sizde hergün yeniden doğsun…Yüreğinizi verin ki O’na,yarın orada sizinle olsun

Hz. Muhammed’i sevmeyenler, O’nu yeterince tanımayanlardır  / Gibson

O, Sadece bir istasyon durağı mesafesindeki dünya hayatı için yegâne halâskar, ahirette en büyük şefaatçimiz.. O, Âlemlerin Rabbi’nin EN SEVGİLİSİ.. O, Tek kurtarıcımız.. O, “Âyinedir bu âlem, herşey Hakk ile kâim, Mir’atı Muhammed’den Allah görünür dâim.” Diyen âşıkların muhabbet saltanatı aynası olmuştur..

Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasul Allah Bu dünyada sozlervadisi.com göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehid bile olamadık senin yolunda Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya Rasul Allah..

Muhtaç değilsin ki kullara Resul, ümmetin sana muhtaçtır,Senin ümmetin olmak ya Muhammed, şereftir, başlarda taçtır.

En Sevgiliye, Sin ey nur, içimize sin, Sensin bize O’ndan esin, Hiç şüphe yok teksin kesin, En sevgilisi herkesin…


Sayfamızda en güzel Kutlu Doğum Haftası Sözlerini hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Diğer Sayfalarımız; Kutlu Doğum Haftası Mesajları ,  Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Hadisler

Share this:

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here