Ölüm Yıldönümün de Söylenecek Sözler

0
7201
views
Ölüm Yıldönümü Sözleri

Ölüm, kişinin husûsî kıyâmetidir. Kıyâmetimizden evvel uyanalım ki, nedâmete uğrayanlardan olmayalım. Zira her fânînin meçhûl bir zaman ve mekânda Azrâil’ le karşılaşacağı muhakkaktır. Unutmayalım ki, ne dünyada ölümden kaçacak bir zaman ve mekân, ne kabirde tekrar geriye dönmeye bir imkân, ne de kıyâmetin şiddetinden sığınacak bir barınak vardır…

Kalpler, hayatın akışı içinde yaşama sevinci ile ölümden ürperiş gibi iki müthiş zıtlığın içinde çalkalanır durur. 

Hayatın bir gerçeği olan ölüm için hazırladığımız Babamın Ölüm Yıldönümü Sözleri, Anne Ölüm Yıldönümü Sözleri, Dedemin Ölüm Yıldönümü Sözleri, Ölüm Yıldönümü Sözleri, Kardeş Ölüm Yıldönümü Sözlerini bulabilirsiniz. 

Ey Âdemoğlu!

Üzerimde gezinip durursun; hâlbuki dönüşün banadır.
Üzerimde türlü günah işlersin; hâlbuki içimde azap göreceksin.
Üzerimde gülüp eğlenirsin; hâlbuki içimde ağlayacaksın.
Üzerimde sevinirsin; hâlbuki içimde üzüleceksin.
Üzerimde mal toplayıp durursun; hâlbuki içimde pişman olacaksın.
Üzerimde haram yersin; hâlbuki içimde kurtlar seni yiyecek.
Üzerimde böbürlenirsin; hâlbuki içimde hor ve hakir olacaksın.
Üzerimde neşe ile yürüyorsun; hâlbuki içimde hüzne boğulacaksın.
Üzerimde aydınlıkta gezinirsin; hâlbuki içimde karanlıkta kalacaksın.
Üzerimde topluluklar içinde dolaşırsın; hâlbuki içime tek başına gireceksin.” (İbn-i Hacer el-Askalânî, Münebbihât, 37)

Ölüm İle İlgili Ayetler

Sonra şükredesiniz diye sizi ölümünüzün ardından yeniden diriltmiştik.


Görmedin mi o kimseleri ki kendileri binlerce kişi iken ölüm korkusuyla yurtlarından çıktılar. Allah da kendilerine “ölün!” dedi, sonra da onlara bir hayat verdi. Şüphesiz ki Allah, insanlara karşı bir lütuf sahibidir. Fakat insanların pek çokları şükretmezler.


Her canlı ölümü tadacaktır. Kıyamet günü ecirleriniz size eksiksiz olarak verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete konursa o, gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı zevkten başka birşey değildir.


Her nerede olursanız olun ölüm size yetişir, son derece sağlam kaleler içinde de bulunsanız yine kurtulamazsınız. Onlara bir iyilik erişirse “Bu, Allahtandır” derler, bir kötülüğe uğrarlarsa, “Bu, senin yüzündendir.” derler. Ey Muhammed! De ki: “Hepsi Allah’tandır.” Bu topluma ne oluyor ki, hiç söz anlamaya yanaşmıyorlar?


Onlar orada ilk ölümden başka bir ölüm tatmazlar. Allah onları cehennem azabından korumuştur.


Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar şeylerle denizde akıp giden gemide, Allah’ın yukarıdan bir su indirip de onunla yeri ölümünden sonra diriltmesinde, diriltip de üzerinde deprenen hayvanları yaymasında, rüzgarları değiştirmesinde, gök ile yer arasında emre hazır olan bulutta şüphesiz akıllı olan bir topluluk için elbette Allah’ın birliğine deliller vardır.


O, kulları üzerinde hükümranlığı sürdürür ve size koruyucular gönderir, sonunda sizden birinize ölüm geldiği vakit elçilerimiz, hiç eksiklik yapmadan, onun canını alırlar.


Ölüm Yıldönümün de Söylenecek Sözler

Birinize ölüm geldiği vakit, bir hayır (bir mal) bırakacaksa, babası, anası ve en yakın akrabası için meşru bir surette vasiyet etmek, Allah’tan sozlervadisi.com korkan kimseler üzerine yerine getirilmesi vacib bir hak olarak size farz kılındı.


Allah gökten bir su indirdi ve onunla yeryüzüne ölümünden sonra hayat verdi. Şüphesiz ki bunda dinleyen bir millet için büyük bir ibret vardır.


O, öyle bir Allah’dır ki, hanginizin daha güzel amel işleyeceğini imtihan etmek için gökleri ve yeri altı günde yarattı. Arşı da su üstündeydi. Onlara “öldükten sonra tekrar dirileceksiniz” dersen, o kâfirler de kesinlikle sana: ” Bu apaçık bir sihirden başka birşey değildir.” diyecekler.


O takdirde, muhakkak hayatın da, ölümün de azabını sana kat kat tattırırdık. Sonra bize karşı kendin için hiçbir yardımcı bulamazdın.


De ki: “Size vekil kılınmış olan ölüm meleği canınızı alacak, sonra döndürülüp Rabbinize götürüleceksiniz.”


Ey iman edenler! İçinizden birine ölüm (emareleri) geldiği zaman, vasiyet sırasında aranızdaki şahitliğin hükmü, kendi içinizden iki adaletli şahit, yahut yeryüzünde yolculuğa çıkmış iseniz, ölüm (emareleri de) size gelip çatmışsa, sizden olmayan diğer iki şahit tutmaktır. Eğer (bunlardan) şüpheye düşerseniz, namazdan sonra onları alıkorsunuz. Onlar da Allah’a şöyle yemin ederler: “Akraba bile olsa, yemini bir çıkar karşılığı satmayacağız, Allah’ın şahitliğini gizlemeyeceğiz. Aksi halde günahkârlardan oluruz”.


Yahut (onların durumu), gökten boşanan, içinde karanlıklar, gök gürlemesi ve şimşek(ler) bulunan bir yağmur(a tutulmuşun hali) gibidir. Yıldırımlardan ölmek korkusuyla parmaklarını kulaklarına tıkarlar. Oysa Allah, inkârcıları tamamen kuşatmıştır.


Yoksa günah işleyip de kendisine ölüm gelince: “İşte ben şimdi tevbe ettim.” diyen kimselerin tevbesi kabul edilmez. Kâfir olarak ölenlerin de tevbeleri kabul edilmez. İşte bunlara ahirette can yakıcı bir azap hazırlamışızdır.


Ölüm Yıldönümü Anma Sözleri

Yüce Mevla’nın rahmetine kavuşmasının 1. Yılında kendisini saygı ve sevgiyle anıyoruz. Onun yolunda yürümeye devam edeceğiz.


Sevapları ile günahları ile bir ölüm yıl dönümüne daha ulaştık Allah taksiratlarını affetsin mekanı cennet olsun


Demişlerdi ki ölenle ölünmez, sende zamanla alışır hayatına dönersin, bak bir yıl geçti ama ben hala senin yokluğuna alışamadım canım annem.


Acıyı kederi bıraktı bu dünyada dualarımızla cennet yüzü görmeyi nasip etsin herkeze  Ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum


Sensiz geçen, sessiz geçen bir yıl, seni her zaman özleyeceğiz. Yattığın yerde rahat uyu. Mekanın cennet olsun.


Ölüm yıldönümünde dedemizin Allah’ım mekanını cennet eylesin. Dualarımızı kabul etsin


Canım anama seni çok özledim. Yokluğun çok acı seni her zaman seveceğim ve her zaman sevgiyle anmaya devam edeceğim. Nur içinde yat annem


Bugün merhum ………………………………. şehit edilmesinin ……..yıl dönümüdür! ALLAH rahmet eylesin! mekânı cennet olsun!


Vefat Yıldönümünde Söylenecek Sözler

Yokluğunun birinci yılında hava hala senin bu hayattan göçüp gittiğin gibi soğuk ve acımasız, yani senden sonra yaşamak daha da acı ve zor.


Daha ne kadar özleyeceğim seni diye sordum ama cevap alamadım. Ben senin beni bırakıp gidişinin 1. Yılında seni çok özledim.

Sponsorlu Bağlantılar

Ölüm geldi aldı sevenlerimizi, ALLAH’ın takdiri uygun gördü aldı ahirete, dualarımız sevdiklerimizle Ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum


Biz birlikteyken hiç önemsemediğim saatleri, ayları, mevsimleri, yılları şimdi ne kadar çok arıyorum. Ve ne kadar acıdır ki bir kez daha birlikte yaşayacağımız, birlikte güleceğimiz yeni bir zamanımızın asla olmayacağı.


Geçen yıl aramızdan ayrılan ……………………………………………. rahmetle anıyoruz… mekanı cennet makamı ali olsun inşallah…


Ülkemizin eğitim davasına gönül sozlervadisi.com veren Sevgili hüstadımızın ………………………………….nun aramızdan ayrılışının birinci yılında hasretle ve sevgiyle anıyoruz.


Cennetin ırmakları ruhuna işlesin, toprağı bol, huzur içinde yatsın, Ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum


………………..    .    Ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum.


Anne Ölüm Yıldönümü Sözleri

Babamın ölüm yıldönümünü rahmet ve şad ile anıyorum babasızlık insanın belini büker öksüzlük her gece üzerine çöker.. Keşkelerin etrafında..


……………………………. Ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum allah’ dan rahmet diliyorum ruhu şad olsun http://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/olum-yildonumunde-soylenecek-sozler.html


Topraktan geldik toprağa gideceğiz, yaşadığımız hayatın hesabını toprakta vereceğiz, acınızı yürekten paylaşıyor, ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum


Zaman öyle yada böyle akıp gidiyor ………………………… Ölüm Yıldönümünü Rahmetle Anıyorum


Cennetin ırmakları ruhuna işlesin, toprağın bol, huzur içinde yat, Ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum Canım ANNECİĞİM


Çaresizlik gözünü kapattığında sana bu kadar yakın olan birinin, aslında bilmediğin ve çok uzak bir yerde olduğunu bilmektir. Canım sevgili eşim, nurlar içinde yat


Ölenlerde ırk ve din ayrımı yapılmaz. Ölen insandır. …………… Ölüm yıldönümünü saygıyla anıyorum…


Zaman öyle yada böyle akıp gidiyor ………………………… Ölüm Yıldönümünü Rahmetle Anıyorum


Bir gün gelir biter bu canda bir gün gelir gülen gözlerimiz ağlar bir anda, her zaman dua edelim kalbimizi temizleyelim ölümü hayatımızda hissedelim abimizin ölüm yıl dönümünü anıyorum mekanı cennet olsun


Cennetin güzellikleri ruhumuza işlesin, Allah korkusunu kalbimizden silmeyelim imanı hayat felsefi olarak bilelim, öldüğümüzde yerimizi yaptıklarımızla görelim ablamızın ölüm yıl dönümünü anıyorum mekanı cennet olsun


Ölüm Yıl Dönümünde Söylenecek Sözler

“Bir incelik gösterin, incinmesin yüreğim” diyen bir zarif insanın ölüm yıldönümü. Mekanın cennet olsun


Rahmetli babamın ölüm yıldönümü sizden ricam babama ve tüm ölmüşlerimize bi Fatiha okuyuz. Cenab-ı Allah cc. Hepsine rahmet eylesin


Cenab-ı Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun,


Üzüntüyle geçmez içimizdeki yara dualarla rabbimize dua edelim mekânı cennet eylesin, Ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum


Güzel günde nasıl yanınızdaysak kötü gününüzdede her zaman yanınızdayız, Segili dostumuzun ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum


Bir gün gelir biter bu canda bir gün gelir gülen gözlerimiz ağlar bir anda, Babamıza her zaman dua edelim ölüm yıldönümünde saygıyla analım.


Bu gün sensizlik günü, bugün sessiz sessiz mezarının başında çığlık günü, bugün aramızdan ayrılışının soğuk birinci yılı. Seni özlemle, sevgiyle anıyoruz. Nur içinde yat.


Geçen sene tam bugünün sabahıydı. Bir yıl geçti taşıyorum aynı yarayı. Ve asla iyileşmeyeceğini bilerek, kabuğu her kaldırdığımda ince bir kan damlıyor hala anne.


Deli gönül hangi dal’a konarsın senin tutunacak dal’ın mı var ! saygılar,sevgiyle Ölüm Yıldönümünü Anıyorum..


Dedemizi ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum İnsanoğlu  topraktan gelmiş toprağa gidecek, önemli olan bu dünyadaki  görevlerini yapan bir kişi olsun, dualarımız muhteremle olsun.


Hayata elveda deyip ölüme merhaba diyen sevgili annemize selam olsun Allah taksiratlarını affetsin Ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum


…………………………….. Vefatının …….. yıl dönümünde Rahmet ve Minnetle anıyoruz. Ruhu Şad, makanı Cennet olsun.. Ruhuna El-Fatiha..


Dini Sözler kategorisinde  en güzel  Ölüm Yıldönümü Anma Sözlerini hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Kudüs İle İlgili Sözler  , İslami Günaydın Mesajları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here