10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri

10 Kasım Atatürk'ü Anma Sözleri
10 Kasım Atatürk'ü Anma Sözleri

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Türk Ulusunun kurtarıcısı ve kurucusudur. Türk milleti için büyük önem taşıyan ulu önder 10 Kasım Atatürk’ ü Anma her yıl olduğu gibi bu sene de yurdun birçok bölgesinde etkinlikler yapılıyor. Bu hüzünlü güne özle hazırladığımız 10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri bir sayfa içinde topladık ve sosyal medya hesaplarında göndermeniz için çalışma yaptık.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri yazımız da; 10 Kasım Atatürk’ü anma sözleri özlem, 10 Kasım Atatürk’ü anma sözleri kısa, 10 Kasım Atatürk’ü anma sözleri resimli, 10 Kasım Atatürk’ü anma sözleri yazıları, 10 Kasım Atatürk’ü anma sözleri bulacaksınız.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri

Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında, güneş doğmuyor,hava karanlık, sokaklar ıssız… Cumhuriyet ağlıyor! Emanetinin bekçisiyiz, rahat uyu Atam! Ulu Önder

Sonuna kadar seninleyiz ATAM… • Destanım : 18 Mart • Egemenliğim : 23 Nisan • Bağımsızlığım : 19 Mayıs • Zaferim : 30 Ağustos • Demokrasim : 29 Ekim • Yasım : 10 Kasım

“Kiyamet Gecesi” her insan için öldüğü gecedir. Çünkü her insanın ölümü kendi kıyametidir. “Kiyamet Gecesi” her millet için ise hürriyet ve istiklalini kazandıran insanın öldüğü gecedir. Çünkü esaret o gün başlar. Türk Milletinin Kıyamet Gecesi 10 Kasım 1938 gecesidir

10 Kasım Atatürk'ü Anma Sözleri
10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri

10 Kasım’da saat 09:05’de çalacak olan ‘SİREN’ sesinden rahatsız olanların sorunu kulaklarında değil, KANLARINDADIR… Ebedi başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK anıyoruz arıyoruz.

Atatürk, yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan adamdır.

10 Kasım Ata’nın öldüğü gün değil, yeniden kalbimizde doğduğu gündür

Atatürk, Türk Milleti’ nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baştı

Çağımızda hiçbir isim Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır

10 Kasım Türk miῘῘetinin İstikῘaῘ Savaşı’na önderῘik eden başkomutanın etrafında kenetῘenme günüdür

Sen yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar.

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma özelliğini hiçbir zaman yitirmeyecektir

Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır

Bu Türk milleti yastadır. Çünkü yeni Türkiye’nin yaratıcısı olan eşsiz şefini kaybetmiştir.

Atatürk’ü Anma Sözleri

10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenῘer çaῘdı bütün gözyaşῘarı aktı bütün herkes hazır oῘ da sen hiç unutuῘmazsın çünkü sen ATATÜRKSÜN!

Atam sen rahat uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz cumhuriyetin.

O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.

Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır

Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez.

On Kasım saat 09.05’de bir miῘῘetin vatandaşı akan trafikte aracını durdurup saygı duruşuna geçiyorsa Atatürk’ün çocukῘarı haῘa var demektir

Dünyanın ender yetiştirdiği eşsiz bir komutan ve dahi bir yönetici olan büyük Atatürk’ün dünya milletlerine bıraktığı bağımsızlık ve eşitlik düşüncesi, sonsuza değin takdirle tatbik edilecektir.

Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir

Atatürk’ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır

Yüzyılımızda, “olmayacak hiçbir şey yoktur” şeklindeki tarihi gerçeği ispatlayan ilk adam olmuştur.

Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır.

Büyük öῘüῘere matem gerekmez,fikirῘerine sadakat gerekir.Bir öῘüm ancak bu kadar öῘümsüz oῘabiῘirdi

Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın ölümü ile yoksul düşmüştür.

Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti’nin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı.

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

Duygusal Atatürk’ü Anma Sözleri

O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.

Atatürk gibi insanῘar bir nesiῘ için doğmadıkῘarı gibi beῘῘi bir devre için de doğmazῘar. OnῘar önderῘikῘeriyῘe yüzyıllarca sozlervadisi.com miῘῘetlerin tarihinde hüküm sürecek insanῘardır.

Büyük Atatürk! Tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir

Gidiyor Ata’m, gidiyor eller üstünde, yürüyor kalbimizin en derinine, ağlıyorken bizler yediden yetmişe, söz veriyoruz Ata’m izinden gitmeye. Şimdi sensizliğe üzülmenin zamanı, şimdi fikirlerini daha iyi anlamalı, kurduğun cumhuriyetin değerini bilip, her zaman en yükseğe, ileriye taşımalı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk. Her zaman yüreğimiz de yaşayacaksın.

Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır.

Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın. 

MilyonῘarca insanın huzurῘa uyumasını sağῘayan güzeῘ insan 10 Kasımda huzurῘa uyu

Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah bir bulut gelir, Anıtkabir üstüne. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah çiçekler açar, Çankaya tepelerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah güvercinler uçar, Ankara’nın üzerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, gökyüzü siyah olur, ülkenin her yerinde.

Mustafa kemal bir temeldir. Bir yöndür. Yapılmış, her şeyi bitmiş bir bina değildir. Onu ancak devam ettirerek, sürdürerek sevebiliriz. Kendisine yeni şeyler, yeni değerler ekleyerek sevebiliriz. Yalnız yüreğimizle değil, aklımızla da sevelim. Mustafa Kemal en büyük zaferini o zaman kazanmış olacak.

Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve yeniliklerin sahibi olan Atatürk, fikirleri ile her zaman yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, o, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.

Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır. Vatana ihanet etmek isteyenlerin yanına hiçbir şey kar kalmayacaktır. Sen Rahat uyu paşam.

Çağımızda hiçbir isim Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır.

Mustafa Kemaller ölmez, rahat uyu paşam.

Diyecek bir şey yok…Göz puslu, Kalp hüzünlü, dil suskun Işık… ama ışık,bıraktığın gibi Hala parlak, keskin 

Büyük Atatürk! Tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir

Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedi istirahatgâhında rahat uyu. “En Büyük Eserim” dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Türk Milleti.


Özel Günler kategorisinde en güzel 10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajları 

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.