Demokrasiye vurulmuş en darbelerden birside 12 Eylül darbesidir. 12 Eylül Darbesi İle İlgili Sözler de bu olaya karşı duruşu göstermektedir. Türkiye tarihi boyunca hep darbeler yapılmış ve yönetime el koyulmuştur ve darbelerin ne kadar demokrasinin düşmanı olduğu görülmüştür. Sağcısı ve solcuların çektiği acıları sözlerimize yansıtmaya çalıştık.

12 Eylül Darbesi İle İlgili Sözler yazımız da; Ülkücüler İle İlgili Sözler, Darbeye Karşı Sözler, Solcular İle İlgili Sözler, 12 Eylül İçin Kısa Mesajlar, 12 Eylül Darbesine Karşı  Sözler yer almaktadır.

12 Eylül Darbesi İle İlgili Sözler

Mektebinde şehadet olan bir milletin kaderinde esaret yoktur!

12 Eylül’ün yıldönümü’ nde ülkesi bayrağı milleti için ölenleri rahmetle anıyoruz milletimiz var olsun..

12 Eylül darbesinde hayatını kaybeden genç fidanları, belki de geleceğin doktorları, mühendislerini buruk yüreğimizle anıyoruz.

Celladından helallik isteyen güzel adamlar, düğüne gider gibi darağacına gitti. Ruhları şad olsun

12 Eylül darbesiyle ülkemizin kalkınmasına darbe indiren dış güçlerin iç piyonlarını lanetle! Mazlum ve mağdurları rahmetle anıyoruz!

12 Eylül Darbesi İle İlgili Sözler

12 Eylül Darbesi İle İlgili Sözler

12 Eylül 1980’de zindanlara hapsedilmiş vatan uğruna şehadet şerbetini içen yiğitleri rahmet ve minnetle anıyoruz.

12 Eylül’ün yiğit ülkü devlerini rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Eylüllerde ölmedik, Eylüllerde doğduk!

12 Eylülde direnenlere, mücadele ettikleri için sokaklarda, hapishanelerde, işkencede katledilenleri saygı ile anıyoruz.

İdama yürümeden önce abdest alıp namaz kılan, vatan için can veren 12 Eylül şehidi Ülkücüleri unutmadık. Ruhları şad olsun.. 

“Kıyamet koptu “demişti babam 12 Eylül sabahı; talan edilen evler, katledilen gençler, yaşamı çalınan aileleri ile nefretle anıyoruz.

12 Eylül darbesini ve müsebbiplerini kınıyor, cuntacıların darağaçlarında, cezaevlerinde şehit ettiği ülkücüleri rahmetle anıyoruz.

12 Eylül de hayatlarını kaybeden ülkücü şehitlere Allahtan rahmet diliyorum. 12 Eylülü büyük bir üzüntüyle anarım

Eylül’ler de ölmedik. Eylül’lerde doğduk. Ne sizi unuttuk. Nede kahpe Eylülleri.

12 eylül 1980 Darbesiyle zindanlara düşen, asılarak şehadet şerbetini içen yiğit ülkücü ağbeylerimiz. Ruhları şad mekânları cennet olsun

Utancın ihanetin kalleşliğin adıdır 12 Eylül. Sağcısı solcusu bu vatan için can vermiş bütün koca yürekli Kahramanları Rahmetle Anıyoruz. 

12 Eylül’de milletimiz darbe yaşadı. Siyasi kimliği ne olursa olsun, mağdur olan, hayatını kaybeden vatandaşlarımızı hayırla ibretle anıyoruz

Ülkenin 50 yıl geriye gitmesini sağlayan ve binlerce insanın ölümüne neden darbeyi şiddetle kınıyor Milli irade her zaman üstün gelecektir.


Özel Günler kategorisinde 12 Eylül Darbesi İle İlgili Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz sizler ile irtibatımızı sağlayan yorum kutusuna 12 Eylül Mesajlarınızı bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; Darbeye Karşı Sözler , 15 Temmuz Şehitlerine Sözler


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.