18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri

18 Mart Zaferi Kutlama Metinleri

18 Mart tarihi yaklaştıkça Çanakkale Zaferi için kutlama programlarına ve resmi sitelere 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri en çok arananlar arasında aldı bile, sizlere yardımcı olmak maksadı ile yazılarımızı listeleyerek oluşturduk. İşte sizlere en güzel Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri…

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri yazımız da; 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama metinleri sunumu, 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama metinleri programı, 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama metinleri kısa, 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama metinleri örneği, 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama metinleri resimli yer almaktadır.

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri

Kutlama Metni 1; Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu zaferin 106. yıl dönümünü kutlarken, bu uğurda canlarını vermiş aziz şehitlerimizin mukaddes hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Kutlama Metni 2; “Aradan tam 106 yıl geçmesine rağmen gururunu ilk günkü gibi yüreğimizde hissettiğimiz, şehit ve gazilerimizden dolayı da hüznünü hiçbir zaman unutamayacağımız Çanakkale Zaferi, bağımsızlık yolunda ulusumuzun yolunu aydınlatan bir meşale olmuştur. Çanakkale’de tarihin akışını değiştiren, bir devri kapatıp yeni bir devrin başlamasına vesile olan kahraman ecdadımız, yüreği vatan ve millet sevgisiyle atan bir milleti mağlup etmeye hiçbir gücün yetmeyeceğini yedi düvele ispatlamıştır. Bu şanlı zafer aynı zamanda dünyanın dört bir köşesinde türlü zulümlere maruz kalan halklar içinde bir kurtuluş rehberi ve umut kaynağı olmuştur. Bu nedenle Çanakkale’de, Kût’ül-Amâre’de, Kurtuluş Savaşında bizleri muzaffer kılan milli birlik ve beraberlik ruhumuzu her zaman canlı ve diri tutmalıyız. Ülkemizi istikbale taşıyacak en yegâne unsur atalarımızdan bizlere miras kalan bu ölümsüz ruh olacaktır. Bu vesileyle her taşının altında bir yiğitlik destanının yattığı Çanakkale Zaferinin 106′ inci yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”

18 Mart Çanakkale Zaferi Metinleri

18 Mart Çanakkale Zaferi Metinleri

Kutlama Metni 3; Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan Çanakkale Zaferi, Milli birlik ve beraberlik içinde verilen insanlık tarihinde eşine az rastlanır şanlı bir mücadelenin ve kahramanlığın destanıdır.

Milli mücadelenin ilk adımlarının atıldığı, milli birlik ve beraberlik duygularımızın harekete geçtiği Çanakkale zaferiyle milletimiz, kahramanlığını, cesaretini, azmini ve en önemlisi vatan sevgisini ortaya koymuştur. Milletimizin özgürlük ve vatan için gerektiğinde neleri feda edebileceğini gösterdiği, mazlumun zalime direnişinin sembolüdür. 

Çanakkale Savaşı’nda verilen mücadele, bir milletin kadını, erkeği, çocuğu genci ve yaşlısıyla varoluş mücadelesinin temelinin atıldığı, imanlarıyla, akıl ve kalpleri yeniden dirilmiş bir milletin evlatlarının zaferidir. Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin en güçlü göstergesidir. Tarihten silinmek istenen bir milletin, içinde bulunduğu tüm zorluk ve imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

Çanakkale, kutsal vatanımızı ele geçirebilmek için yapılan hain planların çöktüğü, düşman donanmasının vatanımıza girişinin engellendiği, düşmana “Çanakkale Geçilmez” dedirtilen yerdir. Düşmanlarımız Türk Milletinin iman, inanç ve vatan sevgisiyle mücadelesi karşısında çaresiz kalmıştır.

Ne yazık ki, bugün de geçmişteki emellerinden vazgeçmeyerek bölücü faaliyetlerine devam etmekte olan dış güçler, Afrin’de amaçlarına ulaşmayı hedeflemektedir. Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan, ülkemizin huzuru ve bekası için canlarını ortaya koyan Kahraman Türk Askerlerimizin Cenab-ı Allah yâr ve yardımcısı olsun diyor, görevlerinde başarılar diliyorum. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/18-mart-canakkale-zaferi-kutlama-metinleri.html

Çanakkale Zaferinin 106’ inci yılında başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm komutanlarımızı, milli birlik ve beraberliğimiz için canını ortaya koyan kahraman askerlerimizi minnetle anıyor, şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Kutlama Metni 4; 18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir. Sevinç ve coşkuyla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl yıldönümün de, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun…

Kutlama Metni 5; Çanakkale Zaferi, Türk Milleti’ nin yeniden diriliş destanıdır. Dünya tarihinin de seyrini değiştiren bir kardeşlik abidesi olan 106. yıl dönümünü idrak ettiğimiz Çanakkale Zaferi, döneminin en çetin şartları karşısında adeta imkânsızın başarıldığı tarihte benzeri görülmemiş bir destandır. 

Çanakkale Deniz Zaferi ile 18 Mart 1915 tarihinde elde edilen başarı, tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktası olmuştur. Yok edilmek istenilen Milletimiz, tarih sahnesinde yerini sapasağlam koruyacağını ve bütün varlığıyla Çanakkale’ nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. 

Tarihte eşine az rastlanan bir kahramanlık destanı ve bir varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi ile Milletimiz, kendisini tarihten silmek isteyenlere imkânsızlıklara rağmen büyük bir ders vermiş ve tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtmiştir.

Milli Mücadele’nin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferi ile, Milletimiz vatan sevgisini, cesaretini, azmini ve kahramanlığını ortaya koymuştur. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşı’nda düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm insanlığa göstermiştir.

Çanakkale,  geçmişimize ait bir zafer olmakla birlikte Millet olarak aramızdaki ihtilafları ortadan kaldırıp bir ve beraber olduğumuz zaman muasır medeniyetlerin ötesine geçme idealini mutlaka yakalayacağımızı gösteren bir nişandır. Bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşıyacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Tarihimizin en şerefli sayfalarını oluşturan ve binlerce şehidimizin kanıyla yazılan bu kahramanlık destanının altında güçlü bir imanla yoğrulmuş milletine bağlılık, özgürlük tutkusu, vatan aşkı ve büyük millet olma şuuru yatmaktadır.

Çanakkale hatırası, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine ışık tutmaya devam edecektir. Üzerinde özgürce yaşadığımız, vatan kıldığımız bu toprakları canları pahasına bizlere bırakan onur abidesi şehitlerimizle ne kadar övünsek ve gurur duysak azdır. Onlar milletimizin gönlünde en yüce yere sahiptir. Bu başarı, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’ un dediği gibi “Tarihe sığmayacak kadar büyük ve anlamlıdır.” Onların emanetine kararlılıkla sahip çıkıyoruz. Türk Milletinin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi Çanakkale’de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü ve muzaffer kılmıştır.

Bugün, huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu topraklarda, bizlere düşen görev her türlü hile ve tuzağa rağmen kardeşçe bir ve beraber yaşama arzumuzu, vatanımızı ve bağımsızlığımızı 104 yıl önceki aynı kararlılıkla korumaktır.

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’ nin  106. yıl dönümünü kutlarken Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ve bütün istiklal kahramanlarımızın mukaddes hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Kutlama Metni 6; “18 Mart 1915 sabahında boğazdan kolayca geçeceklerini düşünen düşman donanmasını, Çanakkale Boğazı’nın derin mavi sularına gömen ordumuz, bu milletin esaret hayatı yaşamayacağını tüm dünyaya haykırmıştır. Çağın en güçlü devletlerine karşı ordumuz direniş örneği göstermiş ve tam anlamıyla destan yazmıştır. Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, dengelerin değiştiği, Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin yakıldığı bağımsızlık ve inanç mücadelesi olmuştur. 18 Mart’ta kazanılan zafer, tüm dünyaya Çanakkale’nin geçilmeyeceğini göstermiştir”

“İman dolu göğüsleriyle, müthiş bir mücadele örneği gösteren, vatanı, toprağı, milleti ve bayrağı uğruna canlarını ortaya koyan, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan topraklarını kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimizi minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun”

Kutlama Metni 7; “Türk Milletinin vermiş olduğu en önemli direniş mücadelelerinden biri olan Çanakkale Savaşı’nın 106. yıl dönümünü idrak etmekteyiz. Milletimizin hürriyet ve bağımsızlığını hedef alan taarruz ve saldırılara karşı dünya tarihinin seyrini değiştirecek çapta bir direnişin; dahası bir milletin yeniden dirilişinin adı olan Çanakkale Destanı, yaklaşık 250 bin şehidin verildiği, sadece askeri başarısı yönüyle değil, aynı zamanda azim, inanç ve vatan sevgisinin de vücuda büründüğü eşsiz bir dönüm noktasıdır.
Bu destan ayrıca, milletimizin esaret altına alınamayacağının, milli birlik ve beraberliğimize dokunulamayacağının ve milletimiz için vatanın ve bayrağın her şeyden daha kutsal kabul edildiğinin ilanıdır.Sevinç ve coşkuyla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümün de, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun…

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri

Kutlama Metni 8; Çanakkale geçilmez dedirten kahraman şehitlerimiz ile gazilerimizden hem bu günümüz hem de geleceğimiz için alınması gereken ders bağımsızlıktır, birliktir, özgürlüktür. Etnik köken ile inanç farklılığı gözetmeden ülkemizin dört bir yanından Çanakkale “ye gelen ve vatanı savunmak için canını veren kanını döken Mehmetçiklerimiz 106 yıl önce İşgalciler e karşı omuz omuza mücadele ettiler. Bilindiği üzere bugün de Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından sınırlarımızın ötesinde terör örgütlerine yönelik olarak sürdürülen Zeytin Dalı Harekatında görev alan tüm güvenlik güçlerimize ve Mehmetçiklerimize üstün başarı diliyor ve operasyon da şehit düşen kahraman askerlerimize bir kez daha Allah “tan rahmet yaralı gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür diler ve Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve Çanakkale geçilmez dedirten vatan topraklarımızın kurtarılmasında canlarını feda eden kahraman atalarımızı bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Kutlama Metni 9; 18 Mart 1915 tarihi, Türk Milletinin Milli ve Manevi değerleriyle kurduğu kadim medeniyetleriyle, geçmişten geleceğe uzanışının tarihidir. Bugün, Türk Milletinin özgürlük ve vatan için gerektiğinde neleri feda edebileceğini, “ Çanakkale Geçilmez” sözleri ile vücut bulan; kadını, erkeği, çocuğu genci ve yaşlısıyla bir milletin varoluş mücadelesinin temelinin atıldığı, mazlumun zalime direnişinin sembolüdür. Yıkılmakta olan bir imparatorluğun evlatları imanlarıyla, akıl ve kalpleri ile yeniden dirilmiş, kurtuluş savaşı ile Türkiye Cumhuriyetini müjdelemiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebesini kazandıran bu yüksek ruhtur.” Sözlerinde ifadesini bulan bu zafer Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlükle anıtıdır. Hiç şüphesiz bu zaferin en büyük mimarı, liderlik yeteneği, cesareti ve dehasıyla ön plana çıkan ATATÜRK’tür.

Çanakkale Zaferi’nin 106’ inci yılında yenilmesi imkansız olan dünyanın en büyük ordularını bozguna uğratarak şehit olan Mehmetçikleri, başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm komutanlarımızı, milli ve manevi değerleri için hayatını ortaya koyan kahramanlarımızı şükran ve minnetle bir kez daha anıyor, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. 

Kutlama Metni 10; ‘’Çanakkale Savaşları, milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç vatan sevgisi dayanışma birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir. Türk’ün yenilmezliğini Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir. Türk milleti Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile tüm dünyaya bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir. Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Tarih boyunca hürriyet ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle bilinen milletimiz her türlü zorluğa karşı durmuş kanı ve canı pahasına mücadele vermekten çekinmemiştir. Bu zafer aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır. Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehitlerimiz ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması huzur ve güven içinde yaşamamız milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda etmişlerdir. Üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı bağımsızlığımızın özgürlüğümüzün vatan sevgimizin birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların vatanları ve milletleri için yaptıkları fedakarlığın değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk vatanının ve milletinin ebedi varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi; 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Ve Şehitler Günü münasebetiyle minnet şükran ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun.’’


Özel Günler kategorisinde en güzel 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; İstiklal Marşının Kabulü İle İlgili Kutlama Metinleri 

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.