27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları

Cumhuriyet tarihinin kara lekelerinden olan ve ilk olma özelliği de taşıyan 27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları ile demokrasi adına canlarını ortaya koyanları anmak amacı ile yazımızı hazırladık. İşte Darbeye Karşı Sözler….

27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları yazımız da; Adnan Menderes Sözleri, Darbelere Karşı Ağır Sözler, Darbe Yıldönümü Sözleri, 27 Mayıs Sözleri, Menderesin Ölüm Yıldönümü Mesajları yer akmaktadır.

27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları

Tarihimize kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs darbesinin yıldönümünde Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyoruz.

Milli iradeyi yok sayan,ülkemiz tarihine kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs darbesinin yıldönümünde, demokrasi şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

27 Mayıs 1960 darbesini 62. yıl dönümünde bir kez daha kınıyor, millet iradesinin temsilcisi olarak Hakk’ın rahmetine kavuşan Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu rahmetle anıyoruz.

Demokrasi tarihimizin ilk kara lekesi; utanç mahkemeleri, milli iradeye vurulmuş bir darbedir.

Halkın evladının tepesine vurup halkı hiçe saymışlardır. Unutmadık unutmayacağız. Adnan Menderesi ve dava arkadaslarını minnetle anıyorum.

Şehrimizin kıymetli siyasetçilerinden Hasan Polatkan, Adnan Menderes ve Fatin Rüştü Zorlu’nun idam edildiği, millet iradesine yapılan 27 Mayıs 1960 darbesinde şehadete ulaşanlara Allah’tan rahmet dilerim. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/27-mayis-darbesi-yildonumu-mesajlari.html

Seçilmiş bir başbakanın idama mahkum edilmesiyle demokrasi tarihimizde silinmez bir leke oluşturan 27 Mayıs darbesini lanetle anıyorum.

62 yıl önce 27 Mayıs gününde izleri halen yüreklerde kor olarak durmakta olan bu acı olayların failerini Allah’a havale ediyor, milletin adamları Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyorum.

Başbakan ADNAN MENDERES, Bakanlar; Dışişleri Bakanı FATİN RÜŞTÜ ZORLU ve Maliye Bakanı HASAN POLATKAN kabriniz NUR mekanınız cennet olsun. UNUTULMADINIZ

Diğer Sayfalarımız;  Vatan İle İlgili Sözler

Türkiye’nin demokrasi mücadelesinde atılan her adımda, okunan her ezanda demokrasi şehitlerimizi unutmuyoruz.

Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs 1960 günü, milli iradenin idam edildiği gündür. Tarih, kanlı elleri asla unutmaz!

Demokrasi tarihimizin kara lekesi olan 27Mayıs Darbesi’nde şehit verdiğimiz Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyorum.

Cumhuriyet tarihimizde demokrasiye vurulmuş ilk darbe olan 27 Mayıs 1960 Darbesi’ni telin ediyor, Merhum Başbakan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle yâd ediyorum.

“Yeter! Söz Milletindir” şiarıyla başlatılan www.sozlervadisi.com demokrasi mücadelesine ve millet iradesine, 27 Mayıs 1960 darbesi ile vurulan kara lekenin 62. yılında, demokrasi şehitlerimiz Başbakan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle anıyorum.

Seçilmiş hükümeti yok sayan, halkın iradesini hiçe sayarak demokrasiyi ayaklar altına alan darbeleri ve darbe teşebbüslerini lanetliyor; Sn. Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle yâd ediyorum.

Milli irade yok sayılarak gerçekleştirilen ve demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs darbesinin yıl dönümünde, merhum Başbakan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle anıyorum.


Özel Günler kategorisinde en duygusal 27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz sizler ile irtibatımızı sağlayan yorum kutusuna 27 Mayıs Sözlerinizi bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; 15 Temmuz Demokrasi Günü Sözleri 15 Temmuz Demokrasi Günü Mesajları

Share this:

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.