27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları

27 Mayıs Darbesi Mesajları

Türk Milletini tepeden dizayn etmeye çalışan toplum mühendisliğinin temelleri, Cumhuriyet döneminde gerçekleştirilen ilk darbe olma özelliği taşıyan 27 Mayıs 1960 Askeri Müdahalesi ile atılmıştır. Demokrasiye darbe vurulmuş bu önemli günde biz de yıldönüm de mesajlarımızla ele aldık. İşte 27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları….

27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları yazımız da; 27 Mayıs darbesi yıldönümü mesajları, 27 Mayıs darbesi yıldönümü mesajları ağır, 27 Mayıs darbesi yıldönümü mesajları kısa, 27 Mayıs darbesi yıldönümü mesajları anlamlı, 27 Mayıs darbesi yıldönümü mesajları facebook, Menderesin ölüm yıldönümü mesajları yer almaktadır.

27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları

Halkın iradesini yok sayan hiçbir müdahale kabul edilemez ve eninde sonunda tarih önünde yargılanır. Aslolan seçimle gelenin seçimle gitmesidir. 27 Mayıs darbesinin yıl dönümü vesilesiyle Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyorum

Milletin iradesini hiçe sayan cuntacı zihniyet, demokratik yönetime antidemokratik yöntemlerle el koyarak seçilmiş yöneticileri tutuklamış ve Yassıada’da hukuk dışı yargılamaların ardından darağacına göndermiştir. 27 Mayıs darbesinin yıl dönümü vesilesiyle Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyorum

Tarihimize kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs darbesinin yıldönümünde Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyoruz.

27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları

27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları

Seçilmiş bir başbakanın idama mahkum edilmesiyle demokrasi tarihimizde silinmez bir leke oluşturan 27 Mayıs darbesini lanetle anıyorum.

Halkın evladının tepesine vurup halkı hiçe saymışlardır. Unutmadık unutmayacağız. Adnan Menderesi ve dava arkadaslarını minnetle anıyorum.

27 Mayıs Darbesi yalnızca Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarına değil, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine vurulmuş bir darbedir. 27 Mayıs darbesinin yıl dönümü vesilesiyle Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyorum https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/27-mayis-darbesi-yildonumu-mesajlari.html

¸¸•*`❀ Vatan İle İlgili Sözler ¸¸•*`❀

Türlü hakaretlere maruz kalarak idam edilen Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ı rahmetle anıyor, böyle acıların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum

Milli iradenin tahkimi, demokrasinin ve sivil siyasetin güçlenmesi hususunda başta milli irade şehitleri Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan olmak üzere bedel ödeyen herkesi rahmet, minnet ve şükranla ananıyor, Allah’ın aziz millete bir daha bu tür vahim hadiseler yaşatmamasın.

Milli iradeyi yok sayan,ülkemiz tarihine kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs darbesinin yıldönümünde, demokrasi şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Ağır 27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları

Başbakan ADNAN MENDERES, Bakanlar; Dışişleri Bakanı FATİN RÜŞTÜ ZORLU ve Maliye Bakanı HASAN POLATKAN kabriniz NUR mekanınız cennet olsun. UNUTULMADINIZ

Şehrimizin kıymetli siyasetçilerinden Hasan Polatkan, Adnan Menderes ve Fatin Rüştü Zorlu’nun idam edildiği, millet iradesine yapılan 27 Mayıs 1960 darbesinde şehadete ulaşanlara Allah’tan rahmet dilerim.

27 Mayıs 1960 darbesini 61. yıl dönümünde bir kez daha kınıyor, millet iradesinin temsilcisi olarak Hakk’ın rahmetine kavuşan Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu rahmetle anıyoruz.

Bugün; büyük bir utanç ve acının, 27 Mayıs Darbesi’nin yıl dönümü. Milli iradenin gasp edildiği o gün ve sonrasında acımasızca kurban edilenler, hayat ve siyaset yolculuğumuzda hep aklımızda, gönlümüzde olmuştur. Merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyorum.

61 yıl önce 27 Mayıs gününde izleri halen yüreklerde kor olarak durmakta olan bu acı olayların failerini Allah’a havale ediyor, milletin adamları Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyorum

Demokrasi tarihimizin ilk kara lekesi; utanç mahkemeleri, milli iradeye vurulmuş bir darbedir.

Darbenin, milletin özgürleşme iradesine olduğu kadar kalkınma çabasına da engel teşkil eden gerici ve ilkeldir.

Sandığa ihtiyaç duymadan ve milli iradeye dayanmadan iktidar olmak isteyen kesimlerin meşrulaştırmaya çalıştığı ve özlemle andığı bu askeri darbenin ruhunun, uzun yıllar milletin ve sivil siyasetin önünü kesti.

Damların yalnızca bu üç önemli vatanpervere ve ailelerine değil onları seçen milletin bizatihi kendisine yönelik bir zulümdür.

Adnan Menderes ve arkadaşları milletimizin gönlünde sonsuza dek şerefli bir davanın şehitleri olarak tarihe geçtiler.

Yeter söz milletindir’ şiarıyla 10 yıl boyunca aralıksız süren bu millete hizmet yolculuğu, 27 Mayıs 1960 darbesinin ardından elim bir sonla bitmiştir.

27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Sözleri

27 Mayıs Darbesi yalnızca Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarına değil, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine vurulmuş bir darbedir. Demokrasi tarihimizin ilk kara lekesi; utanç mahkemeleri, milli iradeye vurulmuş bir darbedir.

27 Mayıs Ezan vatan millet uğruna bir yiğidin ölüme gidişidir

Bir daha 27 Mayıs darbesi 15 Temmuz darbesi görmeyeceğiz çünkü onu engellemek için canla başla mücadele vereceğiz…

27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları

27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları

Milletin adamlarını idam edebilirsiniz ama yok edemezsiniz! * Millet adamlarını kalbine “sizi” de tarihe gömer!

27 Mayıs Darbesini yapanlar tarihin çöplüğünde yerini çoktan almıştır.Bize gösterdikleri istikamette Menderes, Zorlu ve Polatkan yüreğimizde ebedi yaşayacaktır…

Milletin iradesine yönelik her türlü baskı bir darbedir. Darbeler hiçbir zaman ülkenin geleceği için değil, darbecilerin çıkar ve sozlervadisi.com menfaati için olmuştur. 27 Mayıs ‘tan 15 Temmuz ‘a ve ilelebet daima Türkiye Cumhuriyeti Millet İradesi ile yönetilmeye devam edecektir.

¸¸•*`❀ 15 Temmuz Şehitlerine Sözler ¸¸•*`❀

Türkiye’nin demokrasi mücadelesinde atılan her adımda, okunan her ezanda demokrasi şehitlerimizi unutmuyoruz.

Rahmetli Başbakanımız Adnan Menderes’e yapılan alçakça kahpece siyonist haçlı darbesini icra edenleri ve halihazırdaki sempatizanlarını kin ve nefretle lanetliyorum. Müsebbiplerinin tarihten izlerini kazıyacağız.İntikam gecikir ama asla yaşlanmaz. Mekanları cennet olsun.

Sen ipe çekilmiş Hürriyetsin!

Bir Menderes gider bin Menderes gelir,hakikati boğarak susturamazsınız.

Milli iradeye vurulan bu darbe aziz Türk milletinin kendi özgür iradesi ile seçtiği ADNAN MENDERES, FATİN RÜŞTÜ ZORLU ve HASAN POLATKAN’nın idam edilmesi gibi acı bir hatıra bırakmıştır.


Özel Günler kategorisinde en güzel 27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 15 Temmuz Demokrasi Günü Sözleri 15 Temmuz Demokrasi Günü Mesajları

Share this:

1 Comment

  1. Ülkücü

    27 Mayıs Darbesini yapanlar tarihin çöplüğünde yerini çoktan almıştır.Bize gösterdikleri istikamette Menderes, Zorlu ve Polatkan yüreğimizde ebedi yaşayacaktır…

    Reply

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.