Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajları

Dünya Çocuk Günü adıyla çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, ulusların barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlar. Çocuklarımız için ilan edilmiş özel günlerden olan Dünya Çocukları Günü nedeni ile güzel mesajlar ile sizlerleyiz işte Dünya Çocukları Günü Mesajları…

Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajları yazımız da; Dünya çocuk hakları günü mesajları yazı, Dünya çocuk hakları günü mesajları  anlamlı, Dünya çocuk hakları günü mesajları resimli, Dünya çocuk hakları günü mesajları güzel, Dünya çocuk hakları günü mesajları kısaca yer almaktadır.

Dünya Çocuk Hakları Tarihi

20 Kasım, BM Genel Kurulu Çocuk Hakları Bildirgesini kabul ettiği 1959’daki tarih olduğu için önemli bir tarihtir. Aynı zamanda, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni kabul ettiği tarihtir.

1990’dan beri Universal Çocuk Günü, BM Genel Kurulu’nun hem çocuk hakları konusundaki beyanı hem de sözleşmeyi kabul ettiği tarihin yıldönümünü kutlar.

Dünya Çocuk Hakları Bildirisi

  • Her çocuk bu bildiride belirtilen haklardan yararlanmalıdır. Hiç bir çocuk ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal inanç nedeniyle ayrı tutulamaz.
  • Her çocuk korunacak ve özel bakım görecektir. Çocuğun iyi koşullar altında, zihnen, bedenen gelişmesi sağlanacaktır. Buna ilişkin düzenlemeler yasalarla güvence altına alınacaktır. Bu amaçla hazırlanacak yasalarda çocuk yararına olacak durumlar göz önünde tutulacaktır.
  • Her çocuk doğduğu andan başlayarak isme ve yurttaşlığa hak kazanmalıdır.
  • Çocuk, sosyal güvenlikten yararlanmalıdır. Sağlıklı büyüyüp gelişmesi için gereken her çaba gösterilmelidir.
  • Sakat çocuklar için özel bakım ve eğitim uygulanmalıdır.
  • Çocuktan sevgi esirgenmemelidir. Ailesi olmayan ve yoksul çocuklara özel ilgi gösterilmelidir.
  • İlkokul eğitimi parasız ve zorunlu olarak çocuğa sağlanmalıdır. Çocuklar genel bilgilerini arttıracak, yeteneklerini geliştirecek toplumsal sorumluluklar yüklenecek biçimde eğitilmelidir. Çocuğun eğitiminden sorumlu kişiler eğitime, öğretime ayrı bir özen göstermelidir. Çocuk; bir tür eğitim olan oyun oynamak ve dinlenmek olanaklarına sahip olmalıdır. Yöneticiler çocuklara bunları sağlamalıdır.
  • Sosyal yardım ve korunma konusunda çocuk ilk düşünülen olmalıdır.
  • Çocuk her tür kötülük ve sömürüden korunmalıdır. Çocuk, her ne biçimde olursa olsun alım satım konusu olmamalıdır.
  • Çocuk ırk, din ve insanlar arasındaki ayrılık yaratan baskılardan titizlikle korunmalıdır.

Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajları

Dünya Çocuk Hakları Günü’nde tüm çocuklarımıza adil yaşam haklarını elde edebilecekleri bir dünya diliyoruz

Hayatın en güzel dönemidir çocukluk her çocuğun eşit şartlarda yaşayabilmesi umuduyla..Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun

Merhameti, samimiyeti ve fedakarligi çocuklardan öğrenin kitaplardan değil Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun

Yaşama hakkı çocuğun ilk hakkıdır. Dünya çocuk hakları günü kutlu olsun!

Çocuklar umudun, mutluluğun temsilcisi,dünyanın geleceğidir. Korunmaya ihtiyaçları olduğu gibi sevgi dolu bir dünyada yaşama hakkına sahiptirler.  Tüm dünya çocuklarının huzurun,barışın ve sevginin hakim olduğu bir dünyada yaşaması dileğimizle…

Geleceğimizin teminatı evlatlarımız, Dünya Çocuk Hakları Gününüz kutlu olsun.

Sevilmeyi, oynamayı ve okumayı dünyadaki tüm emsalleri gibi eşit derecede hak eden bütün mazlum çocuklar için iyiliklerle dolu bir gelecek dileğiyle… Dünya Çocuk Günü kutlu olsun...

Çocuğa “çocuk olma hakkının” tanındığı, istismar ve hak ihlallerinin kalmadığı çocuk yürekli bir dünya temennisiyle tüm dünya çocuklarının ‘çocuk günü’nü kutluyorum.

Çocuklar yarınlarımızdır. Onları en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlama sorumluluğumuzu yerine getirirken, sevgi ve barış dolu bir dünya miras bırakabilmek temennisiyle ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının Dünya Çocuk Gününü kutluyorum.

Yeryüzündeki tüm çocukların, çocukluğunu doyasıya yaşaması dileğiyle. Dünya çocuklarının kutluyorum

Çocukça bir dünya için,çocuk kalanlarında günü kutlu olsun

Çocuklar bizim en kıymetli varlıklarımız, toplumun geleceği, insanlığın umududur.Tüm dünya çocuklarına huzurlu, mutlu, neşeli ve aydınlık bir gelecek diliyoruz. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.

Çocuklar, geleceğimiz ve insanlığın umududur. Geleceğimizi şekillendirecek tüm çocuklarımızın daha sağlıklı ve mutlu olduğu, yaşamın her alanında daha çok korunduğu ve haklarına kavuştuğu yarınlar diliyoruz.

Bir çocuk gülsün dünya gülsün.. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun..

20 Ekim Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajları

Dünya Çocuk Günü’nde bu umudu birlikte yaşatmaya devam edeceğiz. İnsanlık için barış ve adaletin egemen olduğu huzurlu bir dünya temennisiyle ülkemin ve dünyanın tüm çocuklarının, Dünya Çocuk Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/dunya-cocuk-haklari-gunu-mesajlari.html

Çocuklar umutlarımızı yarınlara taşıyacak yegane değerdir. Aydınlık geleceğimiz Büyük ve Güçlü Türkiye’nin yegane mimarları çocuklarımızın Dünya Çocuk Günü’nü kutluyorum.

Sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımızın “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü”nü en kalbi duygularımla kutluyor, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, gözlerinden öpüyorum.

Dilerim ki yeryüzündeki her çocuk, hakkıyla yaşasın. Dünya çocuk hakları günü kutlu olsun.

Tüm çocuklarımızın aynı şartlarda,huzur,mutluluk ve yalnızca ÇOCUK sevgisiyle büyümeleri umuduyla… Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.

Geleceği şekillendirecek tüm çocukların daha sağlıklı ve mutlu olduğu, yaşamın her alanında daha çok korunduğu ve haklarına kavuştuğu yarınlar diliyoruz. “Dünya Çocuk Hakları Günü” kutlu olsun!

Dünyanın neresinde olursa olsun tüm çocuklar masumdur…Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.

Çocukların Kendi Biricikliğiyle Var Olduğu Bir Dünya İçin,20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlu Olsun! 

Çocuklarmiz geleceğimizin Doktoru ,mimari, Aşçısı,Çöpçüsü,Pilotu, Bakanı ,Başbakanı Cumhurbaşkanı en önemlisi Ailenin Babası…. Gününüz kutlu olsun Çocuklar ….

Eğitim, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak değildir, şimdiye uyandırmaktır. Eğer şimdiye uyanmazsanız, gelecek tasavvurunuz olmaz. Bizim şimdiye uyanmamız lazım. Çocukları uyandırmamız lazım. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.

Dünyanın en değerli varlıkları çocuklarımızın 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, daha adil, daha mutlu, daha huzurlu ve savaşların olmadığı bir dünyada yaşamalarını diliyorum.

Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Doğduğu coğrafya,nedeniyle çocukluklarını yaşayamayan çocukların olduğu bir için Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.

Çocuklar Hakları Günü Mesajları

En büyük hayalleri kuran, en güzel oyunları oynayan, en samimi ve içten yaşayan çocuklarımız, mutlu olmayı ve geleceğin en güzelini hak ediyorlar. Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun!

İçimdeki çocuğu öldürmeye çalışanlara inat Dünya Çocuk Gününü kutluyorum.

Sevgi, eğitim, yaşam, sağlık ve korunma çocukların en doğal haklarıdır.Çocuklarımıza vereceğimiz en büyük hizmet onları sevgi ve şefkatle yetiştirmektir. Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlu Olsun!

Çocuğun kalbi ekilmemiş tarlaya benzer; ne eksen tutar. İyilik ekelim, doğruluk ekelim, sevgi ekelim, vatan, millet, bayrak aşkı ekelim… Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.

O zaman gününüz kutlu olsun çocuklarımm, pırlantalarımm

Çocukların istismara uğramadığı, öldürülmediği, sevildiği, değer verildiği, onların haklarına saygı duyulduğu yarınlar olması dileğimle… 20 kasım dünya çocuk hakları günü kutlu olsun

Dünya Çocuk Günü kutlu olsun da böyle sapık bi dünyada bu günü kutlayamıyoruz maalesef..

Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne imza atan ilk ülkelerden biri olan Türkiye çocuklara büyük önem vermektedir. 23 Nisan’ın çocuklara hediye edilmesi ve sozlervadisi.com bu günün hâlen dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olması bunun en anlamlı göstergesidir. Çocuklarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurguluyor ve Dünya Çocuk Hakları Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum

Çocuklar umuttur, Çocuklar masumiyettir, Çocuklar gelecektir, Çocuklar saf sevgidir. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Yeryüzündeki tüm çocuklar sağlık ve mutluluk içinde olsun, yüzlerinden hiçbir zaman gülümseme eksik olmasın. Çünkü hayat, çocuklar mutluysa güzel. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.

Çocuklar bir gün değil hep gülsün, hep mutlu olsun tüm hüzünleri acıları son bulsun duası ile Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

“Gökyüzü gibi bir şey bu çocukluk, Hiçbir yere gitmiyor.” Yeryüzündeki tüm çocukların, çocukluğunu doyasıya yaşaması dileğiyle…


Özel Sözler kategorisinde en güzel Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları , 23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.