Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ölüm Yıldönümü Mesajları

Fatih Sultan Mehmet Ölüm Yıldönümü Mesajları

Fatih Sultan Mehmed, II. Mehmed, İstanbul’u fethetmesinden sonra “Fatih” lakabını alan, yedinci Osmanlı padişahı olan büyük liderin ölüm yıldönümü için hazırladığımız anma mesajları ile sizlerleyiz. İşte Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ölüm Yıldönümü Mesajları

Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ölüm Yıldönümü Mesajları yazımız da; Fatih Sultan Mehmet doğum yıldönümü sözleri, Fatih Sultan Mehmet’in acı ölüm sözleri, Fatih Sultan Mehmet doğum yıldönümü Anma mesajlarını bulabilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmet Kısaca Hayatı

Fatih Sultan Mehmet, 30 Mart 1432 yılında Edirne’de hayata gözlerini açtı. Babası Osmanlı Padişahlaırndan olan İkinci Murat’tır. Annesinin adı ise, Hatice Hüma Hatun‘du. Fatih Sultan Mehmet 11 yaşına geldiğinde Manisa Saruhan Sancakbeyi olarak atanmıştır. O yıllarda dönemin en iyi hocalarından dersler almıştır. Ders aldığı hocaalrın isimleri: Molla Gürani, Temcidoğlu, Çelebizade Mehmet, Molla Hüsrev’dir.

Fatih Sultan Mehmet Han'ın Ölüm Yılı Mesajları

Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ölüm Yılı Mesajları

1443 yıllarında Fatih Sultan Mehmet’in ağabeyi Alaaddin Ali Çelebi’nin ölmesiyle tahta geçecek tek varis oldu. Babası İkinci Murat’ın tahttan çekilmesiyle Fatih Sultan Mehmet, 1444 tarihinde 12 yaşındayken tahta çıktı. Bu durumu fırsat bilen diğer devletler Osmanlı Devleti’ne karşı Haçlı Seferleri düzenlemeye başladı. Sonrasında devlet adamlarının da önerileriyle İkinci Murat tekrar tahta geçti. Sonrasında Fatih Sultan Mehmet tekrardan Manisa’ya gitti.

İkinci Murat, 1451 yılında vefat etti ve vefat etmesinin ardından 19 yaşında Fatih Sultan Mehmet 19 yaşında tahta geçti. Tahta geçen Fatih Sultan Mehmet’in ilk hedefi İstanbul’u fethetmekti. Ordu ve donanma hazırlıkları yaparak 1453 yılı 29 Mayıs günü İstanbul’u fethetmiş ve İstanbul’u başkent ilan etmiştir.

Fatih Sultan Mehmet 3 Mayıs 1481 tarihinde vefat etmiştir.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ölüm Yıldönümü Mesajları

İstanbul’un fethiyle bir çağı kapatıp bir diğerini açan Fatih Sultan Mehmet Han’ı, vefatının 540. sene-i devriyesinde rahmetle ve minnetle anıyoruz.


Çağ açıp çağ kapatan büyük komutan Fatih Sultan Mehmet’i vefatının yıl dönümünde saygıyla anıyoruz. Ruhun şad olsun Atam!


İstanbul’u 21 yaşında fethederek çağ açıp çağ kapatan ve Osmanlı’yı devletten dünya imparatorluğuna dönüştüren Atam Fatih Sultan Mehmet Han’ı rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun


Zulüm 1453’te bitti. Mekânınız Cennet Olsun Fatih Sultan Mehmet Han


Fatih Sultan Mehmet Han'ın Ölüm Mesajları

Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ölüm Mesajları

Bir gemiyi denizde yürütmekte zorlanılan bir zamanda Gemiyi karadan yürüten adam Fatih Sultan Mehmet Han Nur içinde yatasın İnşallah


Öyle birine Ata de ki üstünden 5 asır geçmesine rağmen sevgi, saygı ve rahmetle anılsın. Fatih Sultan Mehmet Han Hz’ni rahmet ve minnetle anıyoruz.


9 yaşında Hafız , 14 yaşında Padişah 21 yaşında Fatih oldu. Çağ açıp çağ kapatı. Fatih Sultan Mehmet’i vefat yıl dönümünde anıyoruz...


Bizans’ın bin yıllık başkentini fethederek Osmanlı Devleti’nin başkenti yapan ve devleti bir “İmparatorluk” haline getiren atamız Fatih Sultan Mehmed Han Hazretlerini vefatının 540. sene-i devriyesinde rahmetle yad ediyoruz!


“Bir gece ansızın gelir krallığınızı İmparatorluğuma katarım!” Ruhun şad olsun ATAM.


Elde Sensin Dilde Sen, Gönüldesin Baştasın, Fatih’in İstanbul’u Fethettiği Yaştasın İstanbulu 21 Yaşında Fetheden Bir Çağ Açıp Bir Çağ Kapatan Atam Fatih Sultan Mehmet Rahmetle Minnetle Anıyorum. Mekanı Cennet Ruhu Şad Olsun


Çag kapatip yeni bi çag açan atamin ruhu şad olsun mekani cennet peygamber efendimize komşu olsun


Sayfalarımız >>> Fatih Sultan Mehmet Sözleri


2 imparatorluk, 4 krallık, 6 prenslik ve 5 dükalığa son veren, 21 yaşında İstanbul’u fethederek çağ açıp çağ kapatan, Peygamber sozlervadisi.com efendimizin övgüsüne mazhar olmuş Fatih Sultan Mehmet Han’ı vefatının 540.yıl dönümünde rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Allah ecdadımızdan razı olsun


Benim kudretimin ulaştığı yerlere onların hayalleri bile ulaşamaz! Fatih Sultan Mehmet Han’ı vefatının 540. Senesinde rahmetle anıyoruz.


Bir çağ kapatıp, Bir çağ açan, Peygamber Efendimiz SAV’ın övgüsüne, büyük komutan müjdesine nail olan, Fatih Sultan Mehmet Han’ı vefatının 540. sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum.


Dünyayı korkutan değil titreten bir padişahtı Fatih Sultan Mehmet Han Rahmetle anıyorum.


Bize ilmin sınırının olmadığını gösteren, fetihlerin en güzeli yaşatan Fatih Sultan Mehmet Hanı ecdadımıza rahmet ve minnetle


21 yaşında İstanbul’u fethederek çağ açıp, çağ kapatan Fatih Sultan Mehmed Han’ı vefatın 540. yıl dönümünde rahmetle anıyoruz. Ruhun şâd mekanın cennet-ū âla olsun INŞALLAH


“Ey Konstantiniye! Ya sen beni alırsın, ya ben seni alırım.” Atamız Fatih Sultan Mehmet Han’ın Vefatının 540. Yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/fatih-sultan-mehmet-hanin-olum-yildonumu-mesajlari.html


Garbın ve Şarkın hükümdarı, Türk Hakan’ı, Fatih Sultan Mehmet Han’ı vefatının 540. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.


” İmkanın sınırını görmek için, imkansızı denemek gerek. ” Fatih Sultan Mehmet Han Rahmetle ve minnetle…

Fatih Sultan Mehmet ‘ın Ölüm Yıldönümü Sözleri

Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan, biz toprakları değil, gönülleri fethedeceğiz diyerek İstanbul’un fetheden, bir çağ açıp bir çağ kapatan Cihan İmparatoru ceddimiz ATAM Fatih Sultan Mehmet Han’ı sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum.


Büyük Türk hükümdarı Fatih Sultan Mehmet Han’ı uçmağa varışının 540. yılında saygıyla anıyoruz.


Sen gittin ya; İstanbul mahzun, Ayasofya öksüz, Adın dillerde, gönüllerde bâki kaldı…


Vefatının 540. yıl dönümünde Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan, biz toprakları değil, gönülleri fethedeceğiz diyerek İstanbul’un fetheden bir çağ açıp bir çağ kapatan Cihan İmparatoru ceddimiz ATAM Fatih Sultan Mehmet Han sevgi saygı ve rahmetle anıyorum.


Fatih Sultan Mehmet Han'ın Ölüm Yıldönümü Mesajları

Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ölüm Yıldönümü Mesajları

Türk tarihinin en büyük hakanlarından olan Fatih Sultan Mehmed Han’ı şehadetinin sene-i devriyesinde rahmetle anıyoruz. Geçmişimizden aldığımız güç ile geleceğimizi inşa edeceğiz. Unutmayacağız! Unutturmayacağız!


“Aklı öldürürsen ahlak da ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün Devlet de ölür.” Büyük Türk Hakanı, Fatih Sultan Mehmet Han ’ın uçmağa varışının 540. yılı Kutlu tini sevinçli olsun!


Öyle birine Atam de ki ; Peygamber övgüsü almış olsun Cihan İmparatoru ceddimiz ATAM Fatih Sultan Mehmet Han sevgi saygı ve rahmetle anıyorum.


Allahım Böyle Büyük Bir CİHAN padişahını Bizim atamız olarak Verdiğin için Sonsuz Şükürler Olsun Fatih Sultan Mehmet Han sevgi saygı ve rahmetle anıyorum.


Bir Gece Ansızın Gelir Krallığınızı İmparatorluğuma Katarım.. Saygıyla Anıyoruz..


Efendimizin övgüsüne mahzar olmuş İstanbul’un Fâtihî, Fatih Sultan Mehmet Han hazretlerinin vefatının 540.sene-i devriyesi.. Allah senden razı olsun Allah rahmet eylesin ruhuna El-Fâtiha


Eğer kanımla yücelecekse Hz.Muhammed’in ( SAV ) dini, Durmayın, eyy Kılıçlar Doğrayın beni. “Mekanın Cennet olsun Atam”


Sayfalarımız >>> İstanbul’ un Fethi Sözleri


Peygamber müjdesi olunca ayan, Geliyorum! dedi, İstanbul dayan! Böyle bir serdarı eyledim beyan. Yirmi bire girmiş baştı fatihim! Topkapıdan çalınınca mehteran. Kalbimizde yaşıyorsun Mehmet Han. Bayrağım kaleye dikildiği an Gülen yüzden güller saçtı Fatihim!


Cennetmekân, Serdarü’l Hakan Fatih Sultan Mehmed Han Aleyhirrahmet-i Ve’l Ğufran Hazretlerini vefatının sene-i devriyesinde rahmet, minnet ve hasretle yâd ediyorum…


OnIar boğazı zincirıeyecek kadar zekiyse, biz de gemiıeri karadan yürütecek kadar deıiyiz diyen Fatih Sultan Mehmet Han hazretlerinin vefatının 540. sene-i devriyesi.. Allah senden razı olsun Allah rahmet eylesin ruhuna El-Fâtiha


Bizans İmparatorluğuna son veren, Orta çağı kapatıp yeni çağı başlatan, Peygamber Efendimizin övgüsüne nail olan, Sultanlar Sultanı Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ölümünün 540. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz..


Daha 21 yaşında, 1058 yıl hüküm sürmüş Bizans’ı, İstanbul’un fethiyle yıkarak, Osmanlı’yı devletten cihan imparatorluğuna dönüştürdü, çağ açıp çağ kapadı, Peygamber övgüsüne mazhar oldu. Vefatının Sene-i devriyesinde, rahmetle anıyoruz.


Peygamberimizin övgüsüne mazhar olan, “Biz toprakları değil, gönülleri fethetmeye gidiyoruz” diyerek İstanbul’un fethiyle bir çağı kapatıp, bir çağ açan Fatih Sultan Mehmet Han’ı, vefatının 540. Yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.


Ayasofya Cami Fethin Simgesidir. Mührüdür. Dünya’nın en güzel şehrini bizlere armağan eden kutlu kumandan Ecdâdımız Atam Fatih Sultan Mehmet Han ve Onun Kutlu Askerlerine Selam olsun. Allah’ın Rahmeti üzerlerine olsun.


ATAM FATİH SULTAN MEHMET HAN HZ. Hakka yürüyüşünün 540. Yil dönümünde rahmetle anıyoruz mekanın cennet olsun


Özel Günler kategorisinde en güzel Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ölüm Yıldönümü Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.