Şehitler Haftası Mesajları

İslam dininde peygamberlikten sonra gelen en yüce makam olan şehitlik Allah rızası için, din, vatan, millet uğruna canını vermek demektir ve bu makama erişmek şereflerin en büyüğüdür. İşte şehitlerimizi anmak için yıl içinde 14-20 Nisan Şehitler Haftası ilan edilmiştir.

14 Nisan Şehitler Haftası Mesajları yazımız da; Şehitler haftası ne zaman, Şehitler haftası 2021, Şehitler günü, şehitler haftası şiiri, 14 Nisan Şehitler Haftası mesajı yer almaktadır.

Şehitlik ile İlgili Ayetler ve Hadisler

“De ki: Bizim için siz, (şehitlik veya zafer olmak üzere) ancak iki güzellikten birini azabı bekliyoruz. Haydi bekleyedurun. Şüphesiz biz de sizinle birlikte beklemekteyiz.” (Tevbe, 52)


“Allah yolunda hicret edip sonra öldürülen yahut ölenleri hiç şüphesiz Allah güzel bir rızıkla rızıklandıracaktır. Şüphesiz Allah, evet O, rızık verenlerin en hayırlısıdır.” (Hac, 58)


“O halde, dünya hayatını ahiret karşılığında satanlar, Allah yolunda savaşsınlar. Kim Allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse biz ona yakında büyük bir mükâfat vereceğiz.” (Nisâ, 74)


“Müminler içinde Allah’a verdikleri sözde duran nice erler var. İşte onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde (sözlerini) değiştirmemişlerdir.” (Ahzâb, 23)


Duygusal Şehitler Haftası Sözleri

“Allah, mü’minlerden mallarını ve canlarını, onlara (verilecek) cennet karşılığında satın almıştır. Onlar, Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve öldürülürler. (Bu), Allah üzerine hak bir vaattir…” (Tevbe, 111)


“Kim Allâh’a ve Rasûl’e itâat ederse, işte onlar, Allâh’ın kendilerine nîmet verdiği peygamberler, sıddîklar, şehitler ve sâlihlerle beraberdir. Onlar ne güzel arkadaştırlar.” (Nisâ, 69)


“Allah yolunda öldürülen şehittir; Allah yolunda ölen şehittir; bulaşıcı hastalıktan ölen şehittir; ishâlden ölen şehittir; boğularak ölen şehittir.” buyurdu. (Müslim, İmâre, 165; İbn-i Mâce, Cihâd,17)


“Her kim, bugün düşmandan yüz çevirmeyip sebât eder, şehit düşerse, Cenâb-ı Hak elbette onu cennete koyacaktır. Bugün şehit olanlara Firdevs Cenneti hazırdır. Hücûm ediniz, hamle ediniz!” (İbn-i Hişâm, II, 267-268)


“Şehitliği gönülden arzu eden bir kimse, şehit olmasa bile sevâbına nâil olur.” (Müslim, İmâre, 156)


“Ümmetime ağır gelmeyecek olsaydı, hiçbir seriyyeden geri kalmaz, hepsine katılırdım. Allah yolunda şehit olmak, sonra diriltilip tekrar şehit olmak yine diriltilip tekrar şehit olmak isterdim.” (Buhârî, Îman, 26; Müslim, İmâre, 103, 107)


Şehitler Haftası Sözleri

Babaannem ağlarken “oyyyy ciğerim yanıyor” diyordu İnsanın ciğeri nasıl yanar Baba? Çok büyük bir kalabalık vardı. Herkes ama herkes ağlıyordu. Hep bir ağızdan “ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ“diyorlardı. Sen Şehitsen ölmüş olamazsın. Ölmediysen,neredesin Baba?


Ölmeseler aşık olurlar,şiir yazarlar,ölümüne severlerdi Öldüler, şiirleri böldüler Bir güzel kıza değil,bin cefaya güldüler Kırmızı bir gül vermek vardı Allahın emriyle Ve gülmek Peygamberin kavli ile Vazgeçtiler! Peygambere komşuluğu seçtiler


Müstesna bir iman ile; yardan, anadan ve serden geçerek sayısız destan yazmış olan bu Aziz Milletin evlatları olan bizler de, “Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda” beytinde vücut bulan şuurla değerlerimize sahip çıkıp, bu cennet vatan için çok çalışarak şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatalım.


Şehitlere Şehitler Haftası Sözleri

Yahya Kemal’in ifadesiyle İslam’ın son ordusunun mensupları olan dedelerimiz ve son yıllarda terör sebebiyle kaybettiğimiz evlatlarımız, Allah’a can verip karşılığında cenneti alarak, Peygamber Efendimizin “Eğer en yüksek sozlervadisi.com makam olan Peygamberlik makamında olmasaydım, şehitlik makamının kazandırdığı bu büyük ayrıcalığı defalarca yaşamak isterdim.” diyerek yücelttiği ve teşvik ettiği, dünyada ulaşılabilecek en yüksek rütbeye de erişmiş oldular.


Vurulup ömrünün ilkbaharında Kanından çiçekler açar yarında Cümle şehitlerin omuzlarında


Destanlar yazan ırkın için vur ! Vatansız hayinler için vur ! Kahpe pusular atan etek giyen Nevallere vur ! VUR Kİ İBRET OLSUN.. ŞEHİTLER İÇİN VUR !


“Cennette şehitler vardır.!!! (Allah’a) aşık (Peygamberine) aşık, Candan vazgeçmiş şehitler vardır. (Ruhları şad olsun).


Sayfalarımız >>> 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri


Dalgalan Bayrağım dalgalan Kan var üzerinde kan Atalarımın emeğini düşünerek dalgalan Ay’lı Yıldız’lı al renkte şehitlerin kanının Ayın yıldızın beyazının Şehitlerimi düşünerek dalgalan


Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit.


Zalim Ölür, Zulüm Ölür, Riya Ölür, Rüya Ölür. Şehitler Ölmez


UNUTMA TÜRKİYE BU ÜLKEDE Bizim çocuklarımız gülsün diye kendi çocuklarını yetim birakan yiğitler var… ŞEHİTLER ÖLMEZ….


Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit.


14 Nisan Şehitler Haftası Mesajları

Şehitle haftası münasebeti ile Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, canları pahasına vatan topraklarını savunarak bizlere Türk Bayrağı altında yaşama şerefini veren Aziz Şehitlerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyorum.


Ey şehid oğlu şehid isteme benden makber, Sana âgûşunu açmış duruyor peygamber… Şehitler haftasın da Vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet ile yâd ediyorum.


Vatan, millet ve bayrak uğruna şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi şehitler haftasın da rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.


Vatanımızın birliği ve beraberliği için şehit olan bütün kahramanlarımızı şehitler haftasın da tekrar rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.


Şehitler Haftası Sözleri

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” Şehitler haftasın da tekrar Bize mukaddes bir vatan emanet eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle; tüm kahraman gazilerimizi şükranla yad ediyoruz.


Birliğimiz, beraberliğimiz ve bağımsızlığımız uğruna mücadele veren Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.


Ay yıldızlı Al Bayrağımız için canını ortaya koyan, Hakk’a yürümüş tüm şehitlerimizi şehitler haftası  münasebeti ile rahmet ve dua ile anıyoruz.


Vatanımızı kanları, canları pahasına koruyan, toprak bütünlüğümüzü, bağımsızlığımızı tehdit edenlere karşı canılarını kahramanca feda eden tüm aziz şehitlerimizi, saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum.


14 Nisan Şehitler haftası münasebeti ile Vatan Bayrak Ezan uğruna Canlarını Feda eden bütün Kahraman Şehitlerimizi saygıyla Rahmetle Anıyorum.


Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda! Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda Bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi şehitler haftası  münasebeti ile tekrardan rahmet ve minnet ile yad ediyoruz.


Canları pahasına vatan topraklarını savunarak bizlere Türk Bayrağı altında yaşama şerefini veren Aziz Şehitlerimizi Şehitle haftası münasebeti ile saygı, sevgi ve minnetle yad ediyorum.


Bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, bütün kahramanlarımızı Şehitle haftası münasebeti ile rahmetle ve şükranla anıyoruz.


Aziz Şehitlerimiz, ulusal bütünlüğümüzün en önemli göstergesidir. Vatanımızı kanları, canları pahasına koruyan, onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik ve bütünlüğümüze kasteden her türlü kalkışmaya karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden tüm Şehitlerimize Şehitle haftası münasebeti ile rahmetle ve şükranla anıyoruz.


Şehitlerimize sahip çıkmak ve onları anmak en kutsi görevlerimiz arasındadır.Bu vesile ile vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede yaşamamızı sağlayan, tüm şehitlerimizi minnetle anıyor Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/sehitler-haftasi-mesajlari.html


Dönmeyi hiç düşünmediler. Bu vatanı evlatlarına bırakabilmek için canlarını gözlerini bile kırpmadan verdiler. Şehitle haftası münasebeti ile Saygı ve minnetle şehitlerimizi anıyoruz.


Milletimiz, mukaddes vatanımızın korunması için canlarını veren 14 Nisan Şehitler haftası münasebeti ile şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacaktır.


Tarih boyunca ecdadımız şahadet şerbeti içerek sayısız kahramanlık destanına imza atmıştır. Bölünmez bütünlüğümüzün en büyük kanıtı ve ispatı da şehitlerimizdir. Birliğimiz ve beraberliğimizin baki olduğunun da en önemli kanıtı onlardır.  Bu vesile ile Şehitler haftasını kutluyor, bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, bütün kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum.


14-20 Nisan şehitler haftası münasebetiyle; vatanımız için böyle müstesna bir îmân ile; yârdan,anadan ve serden geçerek şehitlik şerbetini içen Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.


“Şehitler tepesi boş değil, toprağını kahramanlar bekliyor.” Bize bu cennet toprakları vatan kılmak uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi Şehitler haftası münasebeti ile rahmetle ve minnetle yad ediyorum.


Sizin dediğiniz ”Vatan” Dağda Başlayıp Çöplükte Biter… Bizim Bildiğimiz ”Vatan” Yürekte başlayıp ”ŞEHADETLE” Biter! Aziz şehitlerimizi Şehitler haftası münasebeti ile rahmetle ve minnetle yad ediyorum.


Özel Günler kategorisinde en güzel Şehitler Haftası Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 15 Temmuz Şehitlerine Sözler , Sarıkamış Şehitleri Mesajları

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.