Menderes’in ve arkadaşlarının aziz hatıralarını, vefat yıldönümlerinde bir kez daha tazimle yad etmek için Adnan Menderesi Anma Mesajları yazımız da hazırlıyoruz. Bizde Menderes’e ve arkadaşlarına Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz.

Adnan Menderesi Anma Mesajları yazımız da; Adnan Menderesi anma mesajları sözleri, Duygusal Adnan Menderesi anma mesajları, Anlamlı Adnan Menderesi anma mesajları, Etkili Adnan Menderesi anma mesajları, Özel Adnan Menderesi anma mesajları yer almaktadır.

Adnan Menderes’ in Son Mektubu

“Size dargın değilim. Sizin ve diğer zevatın iplerinin hangi efendiler tarafından idare edildiğini biliyorum. Onlara da dargın değilim. Kellemi onlara götürdüğünüzde deyiniz ki: Adnan Menderes hürriyet uğruna koyduğu başını 17 sene evvel almadığınız için sizlere müteşekkirdir.

“İdam edilmek için ortada hiçbir sebep yok. Ölüme kadar metanetle gittiğimi, silâhların gölgesinde yaşayan kahraman efendilerinize acaba söyleyebilecek misiniz?

“Şunu da söyleyeyim ki, milletçe kazanılacak hürriyet mücadelesinde sizi ve efendinizi yine de 1950’de olduğu gibi kurtarabilirdim. Dirimden korkmayacaktınız. Ama şimdi milletle el ele vererek Adnan Menderes’in ölüsü ebediyete kadar sizi takip edecek ve bir gün sizi silip süpürecektir. Buna rağmen duâm sizlerle beraberdir.”

Adnan Menderesi Anma Mesajları

Türkiye demokrasisi için unutulmayacak bir kara leke olarak tarih sayfalarına kazınan merhum Başbakan Adnan Menderes’in 17 Eylül 1961’de idam edilmesinin üzerinden yıllar geçti. Merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarına Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum

Türk Demokrasi Tarihi’nin en büyük kara lekesidir. “Yeter söz milletindir” diyerek Ezan-ı Muhammediye için mukaddesatımız için çıktığı kutlu yolda Hakk’a yürüyen Demokrasi Şehidimiz, Büyük Devlet Adamı Adnan Menderes ve dava arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

“Bu millet kendisine hizmet edeni asla unutmaz” diyerek darağacına yürüyen, milletine olan inancını ve güvenini son ana kadar koruyan merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

Başlattıkları kalkınma hamlesiyle ülkemize büyük hizmetler sunan, milli iradenin gücüyle demokrasi mücadelemize öncülük ederek milletimizin gönlünde silinmez izler bırakan Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu Şehadetlerinin yıldönümünde rahmetle anıyorum.

Darağacına giderken bile “Hayata veda etmek üzere olduğum şu anda, Devletime ve Milletime ebedi saadetler dilerim..” diyebilen bir asil adam.. Ölümü öldüren Demokrasinin ölümsüz kahramanları.. Şehadetlerinin Yıldönümünde rahmetle ve minnetle anıyoruz.

18 yıllık yasaktan sonra Türk halkını tekrar Ezan-ı Muhammedî’ye kavuşturan Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını vefat yıl dönümlerinde rahmetle anıyoruz. https://www.sozlervadisi.com/ozlu-sozler/adnan-menderes-i-anma-mesajlari.html

“Ben sussam, millet susmaz, vicdan susmaz, hakikat susmaz.” Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu Şehadetlerinin yıldönümünde rahmetle ve minnetle anıyorum.

Adnan Menderes Sen Güzel ve kibar insandın ve gönüllerde hala öylesin. Sen ipe asılmış HÜRRİYET’sin Sen ipe asılmış NEZAKET’sin Unutmadık unutturmayacağız!!!

Bu kadar kibar bir başbakanı astılar Allah sizin belanızı versin vatan hainleri

Dünyadan ayrıldığım şu anda ailemi ve çocuklarımı şefkatle andığımı kendilerine bildirin. Vatanı ve milleti Allah refah içinde bıraksın. (Menderes’e son arzusu sorulduğunda)

17 yıl boyunca “tanrı uludur” diye okutulan ezanı Allahu Ekber’e döndürmek için bir Başbakan feda etti bu millet.. Unutmadık unutmayacağız.. Saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz..

Aziz Milletimiz, milli iradenin temsilcilerini hiçbir zaman unutmayacak. Ülkemize, milletimize ve demokrasimize yönelen tüm darbeleri ve darbe zihniyetini tel’in ediyor, merhum Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle anıyorum

“Kimseye kırgın degilim” Dedi ve gitti. Bu dünyada kıymetin bilinmedi Şimdi cennet bahçeleri olsun yurdun. Yiğit Adam….


Özlü Sözler kategoresinde en güzel Adnan Menderes’ i Anma Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları , 27 Mayıs Darbesine Karşı Sloganlar

Share this:

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.