Özel GünlerÖzlü Sözler

Adnan Menderes’i Anma Mesajları

Adnan Menderes’i Anma Mesajları aziz hatıraların ve Menderesin vefat yıldönümünde bir kez daha yad edeceğimiz güne özel hazırladık. Demokrasinin temek taşı olan Adnan Menderes asılmasından sonra yapmış olduğu mücadelenin günümüze kadar gelmiş esintilerini ve hatıralarını yaşatacağınız Anma Sözleri sizlere güzel seçenek olacaktır.

Adnan Menderesi Anma Mesajları yazımız da; Duygusal Ölüm Yıldönümü Sözleri, Demokrasi İle İlgili Sözler, Adnan Menderes Sözleri, Darbeye Kaşı Sözler, Demokrasi Şehitleri Mesajları yer almaktadır.

Adnan Menderes’i Anma Mesajları

Kimseye kırgın değilim dedi ve gitti. Bu dünyada kıymetin bilinmedi Şimdi cennet bahçeleri olsun yurdun. Yiğit Adam…

Ben sussam, millet susmaz, vicdan susmaz, hakikat susmaz. Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu Şehadetlerinin yıldönümünde rahmetle ve minnetle anıyorum.

Adnan Menderes Sen Güzel ve kibar insandın ve gönüllerde hala öylesin. Sen ipe asılmış Hürriyet’sin Sen ipe asılmış Nezaket’sin Unutmadık unutturmayacağız!

Türk Demokrasi Tarihi’nin en büyük kara lekesidir. “Yeter söz milletindir” diyerek Ezan-ı Muhammediye için mukaddesatımız için çıktığı kutlu yolda Hakk’a yürüyen Demokrasi Şehidimiz, Büyük Devlet Adamı Adnan Menderes ve dava arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

Türkiye demokrasisi için unutulmayacak tarih sayfalarına kazınan merhum Başbakan Adnan Menderes’in 17 Eylül 1961’de idam edilmesinin üzerinden yıllar geçti. Merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarına Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum

Darağacına giderken bile “Hayata veda etmek üzere olduğum şu anda, Devletime ve Milletime ebedi saadetler dilerim.” diyebilen bir asil adam. Ölümü öldüren Demokrasinin ölümsüz kahramanları. Şehadetlerinin Yıldönümünde rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Aziz Milletimiz, milli iradenin temsilcilerini hiçbir zaman unutmayacak. Ülkemize, milletimize ve demokrasimize yönelen tüm darbeleri lanetleyerek, merhum Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle anıyorum

Başlattıkları kalkınma hamlesiyle ülkemize büyük hizmetler sunan, milli iradenin gücüyle demokrasi mücadelemize öncülük ederek milletimizin gönlünde silinmez izler bırakan Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu Şehadetlerinin yıldönümünde rahmetle anıyorum.

“Bu millet kendisine hizmet edeni asla unutmaz” diyerek darağacına yürüyen, milletine olan inancını ve güvenini son ana kadar koruyan merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum.


Özlü Sözler kategorisinde en güzel Adnan Menderes’i Anma Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz sizler ile irtibatımızı sağlayan yorum kutusuna Menderes’ i Anma Sözlerinizi bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; 27 Mayıs Darbesi Yıldönümü Mesajları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.