Birhan Keskin Sözleri

Özlü sözler sayfamız da şimdi de sizlere şiirleriyle kendini kanıtlamış ve son yıllar da ismini duyurmuş Birhan Keskin sözleriyle sizlerleyiz.

Birhan Keskin Sözleri yazımız da; Birhan keskin bilge sözleri, Birhan keskin sözleri twitter, Birhan keskin kimdir, Birhan keskin bilge sözleri, Birhan keskin sözleri ve alıntıları ve Birhan keskin aşk şiiri yer almaktadır.

Birhan Keskin Hayatı

1963 Kırklareli’de doğdu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. İlk şiirini 1984 yılında yayımladı. 1995-98 yılları arasında arkadaşlarıyla birlikte Göçebe dergisini çıkardı. Çeşitli yayın kuruluşlarında editör olarak çalıştı. 1991 ile 2002 arasında beş şiir kitabı yayımladı. 

Birhan Keskin Sözleri

Benim artık taş taşıyacak, Taş kaldıracak, taş atacak Halim mi var!


Dürtme içimdeki narı Üstümde beyaz gömlek var.


‪Kuğuysan, yeminliysen bir ömür bir aşka. Diyeceğim; gitsen başka düğüm kalsan başka.Ama vardı gidenler, onlarda gördüm; (Her gidende seyreklikti, bir şey, uçtun da orda ne gördün!) Gitmemeyi seçtim ben, kaldım üst üste, kördüğüm. Öğrendiğim; bir kuğu yeminliyse aşka ömrü gibi Göldür bütün dünya, bitmez boynun eğriliği.


Döndüğüm, döndüğüm ama döndüğüm döndüğüm bu sema sensin. Döndüğüm. sen benim kara ömrüme vuran suyumu harelendiren sevincimdin.


Anlamlı Birhan Keskin Sözleri

Gitmek mi yitmektir kalmak mı artık bilmiyorum yerini yadırgayan eşyalar gibiydim ya ben hep ve inançlı, gitmenin bir şeyi değiştirmediğine bilemem, belki bu yüzden ben sana yanlış bir yerden edilmiş bir büyük yemin gibiydim beni hep aynı yerimden yaralayan o eve yine de döneyim döneyim istedim


Hava aldıkça sızlayan bir diş var içimde. Susmam bundan, konuşmam bundan.


Unutmak için verdiğim bunca çabadan geçtiğim bunca yıldan sonra tam unutmaya alıştırmışken kendimi artık unutmak istemediğimi fark ettim -artık unutmak istemiyorum! -artık unutmak istemiyorum!


Aşktın sen, çimene düşmüş ışık, ağrıda gizli sözümdün.. Bu yüzden parçalanarak yaşlanıyorum ben, Bu yüzsüz çağda, sen içimde duruyorsun büsbütün..


‪Sen gittin ben balkonlara kaldım metalin damara dayandığı nokta şimdi söylüyorum dilimdeki küfrü büyülü sözü kalbimdeki: tekrar karşılaşsak ölür müsün?


İkiye böÎünmüş bir bütün gibi yaşadım Bir yanım öbür yanıma düşman Sağımda kızgın kumÎar gezdirdim SoÎum üşüyor eski bir anıdan


Uzun bir yoÎ gibidir gözÎeri insanın GeÎip geçen bir şey iyiÎeşmez Bu gece bu hat üzerinde İyiÎeşen şey zamandır, İnsan iyiÎeşmez.


BirÎikte bir masaÎa inanmak istedim ben seninÎe…


Sayfalarımız <<< Küçük İskender Sözleri 


Kırmızı bir danstı her şey, oynadım. Tenim ve eῘῘerim yoktu kimse görmedi Kimse görmedi, saçῘarım uzamadı yıῘῘardır.


Meğer dalından düşecek kadar büyümüşüm…


O kadar uzun yoÎ geῘdik ki seninÎe… Şimdi, sen ayrı ben ayrı oÎan o yoῘu nasıÎ yürüyeceğiz?


Çok durdum, hiç gitmedim ben, bu dağ başında Rüzgâra ağladım bazen, Bazen derdimin dibini saydım ıssıza. Yaşlı, durgun bir zeytin oluşuma bakma Şuramda bir su vardı ve şuramdan Neşeyle akardı aşağıya. Ela bir kızı sevdim ben de zamanında.


Ben seninῘe sevgiῘim, mutsuz ama bahtiyardım.


DediÎer ki, oÎgun bir meyve var sabır perdesinin ardında, Dünya sana sabrı öğretecek, oῘgun meyvenin tadını da.


Baksana tam karşımda oturuyor yaÎnızÎık Yakmış purosunu;sabırÎa bekÎiyor Sen gitmedikçe gitmeyecek.


Ağaç duruyor. Yol da, ot da.Duran bir şey var bende, ağaç gibi. Onu ayaklandırıp, oradan oraya gitmem zor. Bende bir ağaç duruyor, bir ot Eserse arada rüzgâr Ağacın saçlarını o tarıyor.Aşk ayaklandırmıştı bir kere hatırlıyorum, ama… Şimdi rüzgâr şimdi güz Ağacın dallarını zorluyor.


SabahῘarı eğiῘip yüzüme öpüşün geçiyor bir, bir duruyor akῘım.


BiÎme, tanıma beni. MerdivenÎeri üçer beşer çıkmanın sevinci yok içimde.


Sevgilim sabahın erkenini seviyor, ben geceyi ve esmerliğini onun. O dorukları seviyor, korkuyor bundan ben rüzgârla buluşan tepeyi, tuhaflığı, ona bir yeşil gülümsüyor. Ben, hayatı delice sevdiysem nasıl diyorum, seni de öyle.


Birhan Keskin Bilge Sözleri

Ben bu içimin koruyla bu narı daha fazla taşıyamam.


Bilmedin ki; ben senin gurbetinde delirmemek için kalbimin aklıyla ördüğüm bir yıldızlı kubbede yaşadım. Tecellinin içinde ecel durur sevgilim, görmedin mi? Adaletin içinde bir zalim oturur.


Dünya soğur, akşam serinÎerken,  Benim sensiz sevinecek bir şeyim yok.   


Her gün kaÎbimin sızÎadığı bir memÎekette yaşamaktan yorgunum


Ben bu geçitte susan bu cümlelerde ne arıyorum? Ahşabın eti boşalıyor içinden, duyuyorumBir teneke parçası eğip büküyorum gün boyu Poplinlere sar beni, pazenlere! Kuru ova… kör pusula…


Aşk Birhan Keskin Sözleri

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum. Size de oluyor aynından biliyorum.


‪Mor bir kedi geceyi sıyırarak geçiyordur Kuyruğunda teneke yıldızlar Düşlerinle buluşurken lanetli aynalarda  Söylesene hangi ürkek mevsimi alırsın gizlice odalara.. Ne gece yer rüşveti ne ben ‪Söz! Annene söylemem


Dağın doruğu iῘe derini arasındaki mesafeden başka nedir ki insan, Derininde kor tutmuş haῘῘer, Doruğunda ıssızῘık biῘgisi.


‪Ey aşk ben senden  bahar umduydum sen yine kış oldun kış oldun uzun uzun


Bir küfür gibi evde oturuyorum.


Serin bir rüyanın hatırınadır çektiğim dünya ağrısı.


Sana böyle akmaktan çok korktuğum için oldu her şey, şelaleler bu yüzden ilgilendiriyor beni


Ben de senin kadar kaçkınım ve yaralı


Benim sensiz sevinecek bir şeyim yok.


Neşeyle yaptıklarımdan geçtim kederle durulan yere geldim ince uzun bir öfkenin sessiz ipiyle ‪günün saf ışığının altına çömeldim. Yenildim ben, unutuldum ve üzgün değilim, inan. Büyüktü çünkü onların dünya arzusu benim otların sesiyle kaplı kalbimden.


Bir yanım bembeyaz ışık kör ediyor, bir yanım zehir gece parktaki salıncağa binmeyi beceremedim bugün ben de. Penguen bana sırtını dönme.


Sayfalarımız <<< Elif Şafak Sözleri


Birbirimize baka baka, seni yaptım. Birbirimize baka baka seni yıktım. Birbirimize baka baka yaptım seni. Birbirimize baka baka, Birbirimize baka baka, Birbirimize baka baka, Birbirimize baka baka, Birbirimize baka baka, Birbirimize baka baka, her şey bizim her şeye inanmamızda…..Birbirimize baka baka, Üzümü yedik çekirdekten bize ne! Birbirimize baka baka, Pöh! birbirimizi yıka yıka gittiğimiz yolun boyu bir arpa. Birbirimize baka baka, binlerce yıldır dünyada


Şiir, neşe ve tedirginÎiktir.


Her gün unutmak için değiÎ, Unutmamak için ağu kattım kaÎbime.


Biz seninῘe kışa girmiş iki sardunya gibi oturacağız, BekῘeyeceğiz. N’oῘur uyuma!


KaÎbim aÎış artık, kır kendini kendi duvarında, sesini kendi duvarına haykır.


Beni başka yağmurÎar yıkamıştı, seni başka.


‪Birini seviyorsan onu öldürme! demek kolay oysa her aşık önce kendine sonra yanındakine cellat. ‪ve aşkta ölümün bir anlamı vardır, görklü kılınan bozulsun diye im  her ateş önce yanını yoklar sevgilim.


Her şey çok eksik ve neredeyse yok gibiyken. Buldum buluşturdum kendime geldim.


Birhan Keskin Sözleri ve Alıntıları

Seni kırdığım yerden beni de kırdılar. Ben hiçbir cümleyle ağlayamam artık seni.


‪Oyuncaklarım sevgisizlikten öldü  sular bastı kentimi sütunlar altında kaldım  tarih ve yosun altında  denizin eskittiği gülücükler altında şimdi, her yağmur eskitir  her yağmur ıslatır


‪Yanmamı bekleme benden Ben ne çok yandım, biliyorsun.Yanamam ben yanamam yanamam küllerim uçuyor. Rüyamda sapladığın jiletler etimde Kanamıyor acımıyor. Acımıyor Bu dünya buz, bu buzzzzzzzzzzzzzzzzda Hiçbir şey acımıyor.


‪Serin bir rüyanın hatırınadır çektiğim dünya ağrısı. bir hayalden geldim ben bir hayal verdim sana, ‪mavi-yeşil bir hatıra:işte dünya ruhum! ovada sert es, yamaçta sus, ırmakta ağla. işte dünya kapısı, işte dünya kaderi. ister dağının gölgesinde dur, ister incirin neşesine vur.


Birhan Keskin Sevgi Sözleri

Tamam. çık. şekerler al dışardan yeşil ve jöle. bu evde uykudan söz etmeyelim, getir hatıranı, ko gelsin o da, ben senin hatıranı öpüp başıma. ama döndüğünde mihrimah. N’olur uyuma. n’olur uyuma. yağmur. sakin sakin. ara ara yağıyor uyuma!


Gitmek mi yitmektir kalmak mı artık bilmiyorum Yerini yadırgayan eşyalar gibiydim ya ben hep ‪Ve inançlı, gitmenin bir şeyi değiştirmediğine. Bilemem, belki bu yüzden Ben sana yanlış bir yerden edilmiş Bir büyük yemin gibiydim. Beni hep aynı yerimden yaralayan o eve Yine de döneyim döneyim istedim.


Birbirini tamamlamak üzere var olanlar birbirini tamamlamıyor, kendime dökülüyorum içime.


‪Ben senin sınırlı gövden ile beni sonsuz sarmanı diledim. Uykum seninle kışın kolları arasında devrilerek dönerek tamamlansın, içimde kuzeyin kuşları sussun istedim. Kışı ve kışın kalbimd ağırlaşan meyvesini, çiy düşmüş, soğumuş, donmuş bir dili hatırlamak için beni büyüleyen o kimyanın boşluğunda durup yalvardım: Beni bu siyah boşluğun içine bırakma, derin bir zaman istedim senden, ama bana onu verme!


‪İnceliğim, dal gibiliğim, ellerim… İnsanın hayatla kurduğu ilişki en çok ellerinden okunurmuş. Ellerimden okunuyor: Sakin, zarif, yavaş, kuru. Usul usul saça, yaprağa, suya, kapıya değiyor. Usulca günü geceye, geceyi güne çeviriyor. Ellerim, hayata karşı yeni bir merhamet. Peki ya o dağlı, ya o leyla? https://www.sozlervadisi.com/ozlu-sozler/birhan-keskin-sozleri.html


Sayfalarımız <<< Can Yücel Sözleri


Kuğuysan, yeminliysen bir ömür bir aşka. Diyeceğim; gitsen başka düğüm kalsan başka. ama vardı gidenler, onlarda gördüm; (her gidende seyreklikti, bir şey, uçtun da orda ne gördün!) ‪gitmemeyi seçtim ben, kaldım üst üste, kördüğüm. Öğrendiğim; bir kuğu yeminliyse aşka ömrü gibi göldür bütün dünya, bitmez boynun eğriliği


Uzun bir yol gibidir gözleri insanın Gelip geçen bir şey iyileşmez Bu gece bu hat üzerinde
‪İyileşen zamandır, İnsan iyileşmez.


Şimdi bir masaldan bir peri sessizce dinlesin beni, alsın yorgun başımı, alsın cümlemi usulca kalbine koysun. Benim cümle taşıyacak halim yok.


Dünya ne ki sevgilim, benim sana yaptığım kubbe yanında? düşsün, olsun, bırak,
‪için…de yıldızlar patlıyor. kolaydır inanmak kadar inanmamak da. ister sal kendini dünyaya, ister kal yanımda. her şeyden öte öyle sevdim ki ben seni yoluna baş koymak diyoruz biz barbarlar buna


O benim gözlerime niye öyle, neden öyle, hangi öyle, nasıl öyle bakmıştı ki, ben sağ elimle kalbimi yoklamıştım.


Hadi ömrüm, geriye doğru tara kendini İlerde bir şey yok, gördün Yüzünü rüzgâra dön yeniden İyileşen sen değilsin, zaman


‪Halimi anlatacak sözler yazamam artık Bu kavruk mektuba Rüzgârdan yan yatmış otlar koydum ‪Gerisini sen anla. Ankara, Kekliğinim, boynumda bir siyah halka.


İçinde çiçekler büyüttüğün zamanlard Irmağında yıkandım Rüzgarında kurudum Eğildim dünyayı kokladım Bir iyilik oldum güzel ağzında. Gözlerinde yıldızlar gezdirdiğin zamanlardı Gövdenden gövdeme akan bir karanfil gecesi Denizine geldiydim senin Kendimi seninle değişmek için.


‪Eksildim ben, azaldı içimdeki su yeşermiyor cümlem. Oysa ben senin bir kimsenim, sensin esin. Buna inandım uyudum, uyandım bununla durdum. Narın içinde canım niye kanıyor?


Birhan Keskin Aşk Şiiri

‪Kirli ve kopuk sesler var aramızda  suç bu.  gecenin ortasından bir garson geçiyor, bir bardak bölüyor karanlığı Bak, bir kağıtta notlar var, sana yazılan  “ben şimdi uzaklarda bir fırtınayım ‪gece geçen tren seslerine karışan.” Uzak ve kirli sesler var aramızda  suç bu.


Bir masal bir taş ağırlığında olabilir mi? olurmuş meğer. birlikte bir masala inanmak istedim ben seninle, sadece bu. sen beni tek tek tek bıraktın. benim artık taş taşıyacak, taş kaldıracak, taş atacak halim mi var!


Her gün unutmak için değil. Unutmamak için ağu kattım kalbime.


İyileşen şey zamandır. İnsan iyileşmez.


Etkili Birhan Keskin Aşk

Kış (tekrar) gelmişti. İçerilere, yaza benzeyen sıcak odalara, camlarından damlalar süzülen pencere arkalarına geri çağrılmıştık. Kıştı; büyük sozlervadisi.com sessizliğiydi dünyanın. Neden, sebep, özlem, isyan tanımazdık. Ve tabii böylece alınganlık ve kırgınlık da. Ne ben onu aradım ne de o beni. Kış gelmişti işte, ve biz içeriye çağrılmıştık o kadar.


Sevgilim, günün belli saatlerinde seni unutmayı deniyorum.


Ben hangi kelimeye açsam ağzımı. Ben hangi kelimeyi nereye koysam. Bir sonbahar konaklar sesimde.


Kendimi acıya teslim ettiğimde hatırladım, ölünmüyordu, hatırladım.


Sayfalarımız <<<< Atilla İlhan Şiir ve Sözleri


Su ve rüzgâr, dağ ve doruk, sonsuz hepsi.


Mutfakta çayın sesi demlenir Sabah, benim sesimde sonbahar Senin sesinde bir çocuk Ev mutludur halinden, pötikarelenir


Dünya soğur, akşam serinlerken,  Benim sensiz sevinecek bir şeyim yok.  Kılı kırk yardım, altını üstüne getirdim, Ve işte en gümüş cümlem: İçimi açtım sana.  İçini açmak için.


Buraya, küçük mutlu güneşler koydum.  Günlerimiz karanlık  ve çok soğuyor bazı akşamlar,  ısınırsın.Buraya umutlu günler koydum. Şimdilik uzak gibi görünüyor,  ama kimbilir,


Aşktın sen, çimene düşmüş ışık, ağrıda gizli sözümdün.. Bu yüzden parçalanarak yaşlanıyorum ben,


Gözlerimdeki ay ışığı gözlerinin körlüğü içindi


Bilme, tanıma beni. Merdivenleri üçer beşer çıkmanın sevinci yok içimde.


Ben zaten o ilk acıyla ölmediğimde çok gücenmiştim hayata.


Sen dünya mülkündesin, öyle! ben sabahı ettim içimde sızlayan bir şeyle. Sen beni yandın, beni yandın sandın, böyle. Sen yanmak gör, ben kendimi kül ettim Sen bu alçaklıkta dur, ben otlara gittim.


Seni bir yabancı gibi karşıma alıp bunun dayanıklı bir şey olmadığını sürekli kılınmadığını, çünkü aşkın yapılan bir şey olmadığını, başlangıçta bir melek konduğunu sonunda bir kelebek öldüğünü, yani kısacık sürdüğünü, oysa hayatın bir korkular ve alışkanlıklar bütünü olduğunu, bütün bunları sana nasıl anlatacağım?


Kırmızı bir danstı her şey, oynadım. Tenim ve ellerim yoktu kimse görmedi. Kimse görmedi, saçlarım uzamadı yıllardır.


Zıvanalı geçme tekniği nedir Aslı bilir misin? Bak öğren bunu. Çünkü bu şiir birbirine geçmiyor. Acıyor, soğuyor, acıyor, soğuyor, acıyor, soğuyor. Bitişmiyor. Birinin acısı öbürüne geçmiyor.


Bütün kadınlara bundan böyle başka türlü “ateşli” olmayı “şiddetle” öneriyorum Aslı Çıkıp iki oda bir salondan Ateşli silahlar elimizde, Uma’nın kılıcı belimizde, Savunma ve dövüş sanatlarında ustalıklı. anitsayac’ta bu kadar kadın ismi yeter, Yeter artık, yeter çıkalım zıvanadan.


Burada bir tutam sabır var. Kendiminkinden kopardım bir parça, (bende çok boldur) lazım oldukça ya sabır ya sabır, dokunursun. Burada güzel çaylar var. Bu aralar senin için çok önemli. Bitki çayları, kış çayları, şuruplar, kompostolar. Demlersin, maksat midene dostluk olsun.


Anlamlı Birhan Keskin 

Yağmurdan sonra yayılan huzurun adıyla konuşuyorum: Bak sana çimenlerin derin nefesiyle, soruyorum; Şehrin perçemleri sizin gözlerinize niye batıyor? Biz, üç beş adam, ömrünü çimenlere adayan Razıyız gölgesinde uyuduğumuz ağaçtan. Ve zerre ipimizde değilsin başkan.


Sevgilim sabahın erkenini seviyor, ben geceyi ve esmerliğini onun, o dorukları seviyor, korkuyor bundan ben rüzgarla buluşan tepeyi, tuhaflığı, ona bir yeşil gülümsüyor, ben, hayatı delice sevdiysem nasıl, diyorum, seni de öyle.


Onu, sevebileceğinin en yücesiyle sevdin. Titreme daha fazla kalbim. Bağışla kendini artık onu da Bırak gitsin. Bırak gitsin. O senin ezel gününden kaderin Sen onu nasılsa bin kere daha Seveceksin.


Sevmek dedin ya, aklıma Oscar Wilde’ın bir dizesi geldi bak! “Çünkü herkes öldürür sevdiğini” diye Ama öldüreceksek sevdiğimizi Oscar sevmek niye? Ama bundan da önce Aslı, bundan da çok önce Başka bir şey var, boynumuzda asılı olan. Koy kadını bir tarafa, koy kadını bir tarafa Koy kadını bir tarafa, var.


Etkili Birhan Keskin Sözleri

Kuşkusuz ki ipini koparıp kaçan dananın tarafını tutarız…


Sen bana dünya yalan diyorsun Ben bi tek aşkı koydum gerçeğin tarafına. Tekrar düşünelim anne Bak bir kere daha soruyorum; Ben kime yazılmış çok eski bir mektubum Bu ben ne böyle?


İnkârmış pazarlıkmış kabullenmekmiş Bilmemneymiş Geç bunları Ross. Geç bunları Aynı günde ölür aynı günde yıkar aynı gün gömeriz


Denizler dalgalar dövdü beni, sert rüzgarlar yurt bildi zirvelerimi. Kırıldım, söküldüm, ufalandım; döndüm bitiştim tekrar kendime açsan, kırsan, baksan; bütün yeryüzü, her zerremde.


Geldiğimde çok güzeldin bana, güzelliğin bozulmadan gitmem gerekiyor


Bu başıma gelenleri hiç anlamış değilim… Sen de başıma gelsene.Beraberce bakarsak belki anlamama yardımcı olursun. Yani senden istediğim bencilce.Bunu bilerek gel. ayrıca şu bencil sözcüğünü kafamıza kakanlara küfürler ederek de gel


Ne benim ellerim çalışkan eskisi gibi ne senin kalbin benimkiyle sıcak sevgilim sadece fakirlik her şey bir iken ayırmak


Taşta saklandım ben yıllarca taşta bu yüzden anlamıyorsun öfkem nasıl sert nasıl taze, nasıl bozulmadı taşıdığım aşk ağır bir taşta yaşadım nasıl, bana esirgeyen taştı da öyle söküldü sabrım nasıl benzedim taşa, ya da taş bana nasıl, bilemezsin


Buraya, küçük mutlu güneşler koydum.  Günlerimiz karanlık  ve çok soğuyor bazı akşamlar, ısınırsın. Buraya umutlu günler koydum.  Şimdilik uzak gibi görünüyor,  ama kimbilir,  birazdan uzanıp dokunursun.


Hadi benim kırgınım  kışın bana yaptıklarından,  yazın beni öldüren yıldızlarından sonra  yitirdiğim mevsimler değil, vaktim yok, baktığım yerleri yaktım içime ağladığım suları da içtim az önce.


Sayfalarımız <<<< Nazan Bekiroğlu Sözleri


Sustum. konuşmak hiçbir şeyi, hiçbir şeye ulaştırmıyordu.  biliyordum.


Aklıma suyun intiharı geliyordu hep şelale deyince divaneliği söylüyordum sana böyle akmaktan çok korktuğum içindi..


Ben senin yokluğuna mıhlandım,haricimde dönüyor dönüyorsa dünya.


Bir kelebek ağrısıydı, vakit dardı, mevsim hicazdı.Yetişmem gereken bir ölüm, kaçmam gereken bir hayat vardı…


Ben size görkemli ne varsa hepsini bıraktım ve kendi göğsünde büyüdüydü çocukluğum.


Ben sizi nasıl da ağır, nazlı ve dur bakalım sevdiydim. Ben sizi sahrada yağmurları bekler gibi beklemedi miydim?


Kolaydır inanmak kadar inanmamak da. ister sal kendini dünyaya, ister kal yanımda. her şeyden öte öyle sevdim ki ben seni yoluna baş koymak diyoruz biz barbarlar buna.


Tuz bastım kalbime sakladım seni yürüdüğüm ömrüm değil, keskin bir tuz hikâyesi.


Şimdi beni unut sevgilim. tenimi ve alçaklıklarımı unut. Beni kanadı kırık küçük bir yavru gibi bulduğun, o çöplükte bulduğun beni, baktığın, büyüttüğün beni unut…


Seni bir boşluğa attım, gövdemi başka gövdeler bilmeyecek artık boşluk sesi ol… Hoşluk sesi ol… Sonra dönüp üz beni.


Etkili Birhan Keskin

Git ve unutma ha vardır benim dallarım şimdi ha hatıra…


Benden kalan boşluğa kırmızı bir araf düşüncesini koy.Nasıl hatırlanırsa bir yaprakta bir orman,bu kez o olsun beni sana hatırlatan.


İçimde büyüttüğüm acı tamamlandı çalsın şimdi valsler mumlardan hüzün aksın hazırım eski bir konakta aklını yitiren kadının olmaya.


Resimli Birhan Keskin Sözleri

Evet kara bir ömür bu benimki. kara bir toprak. gerçekle değil, hakikatle değil, kalbimin aklıyla kurduğum kara bir ömür. Yalnız değilim, biliyorum binlercesi var, Onbinlercesi vardı. Kara bir ömürle buradan geçen. Sen bundan böyle gerçeğin yan yana getirilmiş yamalarıyla yaşayacaksın. ben çoktan çıvdırılmış bir şeydim sevgilim


En iyi arkadaşıma ithafen: Yol uzun, güzergah zorlu: ne demeliyim, Zarif kardeşim benim, Seni aldım yanıma, ikizimi almış yürüyor gibiyim…


Durup durup geçmesin içinden ağlamak Dur, neden ağlıyorsun can’ım, Yetmez mi ikimize bir sağanak.


Ah benim hayal kardeşim bizim bu aşktan alacağımız var, dinsin ayrı odalarda çektiğimiz ağrı,yaz geçip gitsin ve olgunlaşsın nar..


İnsan olan yerlerim çok ağrıyor, Olsun, yine de sen kapanma, bu sıra benim, Yerine bırak ben incineyim.


Özlü Sözler kategorisinde en güzel Birhan Keskin Sözlerini hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Can Yücel Sözleri Aşık Veysel Şatıroğlu Sözleri

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.