Özlü Sözler

Charles Bukowski Sözleri

Charles Bukowski, bildiğimiz gibi Amerika’nın en ünlü şair ve yazar kimliğine sahip isimlerinden birisi olarak Charles Bukowski sözleri ile de dikkat çeker ki eserleri ile birlikte dünya genelinde son derece popüler hale gelmiş isimlerden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Charles Bukowski sözleri yazımız da; Charles Bukowski sözleri resimli, Charles Bukowski sözleri aşk, Charles Bukowski sözleri kısa, Charles Bukowski sözleri yazıları, Charles Bukowski sözleri özlü yer almaktadır.

Charles Bukowski’nin Hayatı:

Alman kökenli bir anne ve Polonya kökenli Amerikalı asker bir babanın çocuğu olarak 16 Ağustos 1920 tarihinde Andernach Almanya’da dünyaya gelen Bukowski, Almanya’da başlayan karışıklık nedeni ile 2 yaşındayken ailesi ile birlikte Los Angeles’a taşınır ve hayatının çoğunu burada geçirir. 1929 krizi sonrasında işsiz kalan ve geçim sıkıntısı çeken babasından uzun yıllar boyunca şiddet gören Bukowski, yaşadığı hayatın etkilerinden olsa gerek dağınık bir yaşam sürer.Asi bir çocuk olarak büyüyen ünlü yazar bunun etkilerini hayatı boyunca taşır. Paraya, işe önem vermeyen, bir aile kurmaya özen göstermeyen Bukowski, toplumun dayattığı düzenden tamamı ile bağımsız yaşar.

Charles Bukowski Sözleri

Aşk ne zaman biter biliyor musun ? Bitti dediğinde yüreğin acımıyorsa. (Charles Bukowski)

Bu kadar iyi niyetli olmayın, Çünkü en yakın bildiğiniz vefasız çıkabilir ve sizi düşmanlarınız değil de dostlarınız yıkabilir. (Charles Bukowski)

Yeterince dürüstsen, fazlasıyla aşık ve gerçekten seviyorsan; Hazırsın demektir: artık mutsuz olabilirsin. (Charles Bukowski)

Charles Bukowski Sözleri
Charles Bukowski Sözleri

Unutmayın dostlarım, Daha çok seven taraf, kaybetmeye daha yakın taraf olur hep. (Charles Bukowski)

Gülmenin moda olduğu bir devirde ağlıyorum… Genç olmanın moda olduğu bir devirde yaşlıyım… Seni sevmenin daha az cesaret istediği bir devirde, senden nefret ediyorum…(Charles Bukowski)

Anladım ki; Hayatında birinin olmaması değil, birinin hayatında olamamakmış yalnızlık. (Charles Bukowski)

¸¸•*`❀ Che Guevara Sözleri ¸¸•*`❀

Tünele girdiğinizde dikkat edin dostlarım, umut sandığınız ışık tren farı olabilir. (Charles Bukowski)

İnsan; Geçmişin hasretçisi, geleceğin özlemcisi, yaşadığı anın şikayetçisidir. (Charles Bukowski)

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. (Charles Bukowski)

Basit erkek, bütün bayanlara güzelsin demeyi tercih eder. Basit kadın buna inanır, zor kadın güler ve geçer. hayat devam eder. (Charles Bukowski)

Ne zaman ki en sevdikleriniz yanıltır sizi,ne zaman ki birer birer düşürür herkes maskesini ,ne zaman ki yanlızlıktaki o muhteşem gücü keşfedersiniz ,işte o zaman başlarsınız gerçekten yaşamaya. (Charles Bukowski)

Sevmek belki bir şeydir; ama sevildiğini bilmek çok şeydir. (Charles Bukowski)

Kuşkusuz ki en büyük ön yargı; etrafımızdaki herkesi insan sanmamızdır. (Charles Bukowski)

Sırtından vurana kızma, ona güvenip arkanı dönen sensin. Arkandan konuşana da darılma, onu insan yerine koyan yine sensin. (Charles Bukowski)

Dostumsan yanımda, düşmanımsan karşımda ol. Ortada bir yerde isen; Benden uzak ol… (Charles Bukowski)

Charles Bukowski Anlamlı Sözleri

Bu kadar iyi niyetli olmayın, Çünkü en yakın bildiğiniz vefasız çıkabilir ve sizi düşmanlarınız değil de dostlarınız yıkabilir. (Charles Bukowski)

Size zamanını ayırmayan birine, Asla kendinizi harcatmayın. (Charles Bukowski)

Yılların, bana öğrettiği şeylerden biri de bu oldu; Mutluluğu yakalamışsan, sorgulama. (Charles Bukowski)

Hep kalıplara uymayı reddettim. Geldiğim nokta şu; Diğerlerinden daha mutsuz, bi o kadar umutsuz ama kafam hepsinden daha güzel. (Charles Bukowski)

Yalnızlıktan daha kötü şeyler de vardır; ama çok geç kalırız onları anlamakta. Ve çok geç’ten daha kötü birşey yoktur. (Charles Bukowski)

Her insanın, hayatında kaçmakla direnmek arasında bir seçim yapmaya zorlandığı anlar vardır. Ben direniyorum. (Charles Bukowski)

Yaşam felsefemi sordular cevapladım .. “Sonsuza dek yaşayacakmış gibi düşün, yarın ölecekmiş gibi yaşa. (Charles Bukowski)

¸¸•*`❀ Dostoyevski Sözleri ¸¸•*`❀

Yan yana yürümeyelim diye dar yapılmıştı kaldırımlar. Ve yine yan yana yürümeyelim diye dar kafalıydı insanlar. Ve sırf dardı diye kafalar, düşünmeyi bırakıp sevmeyi denedik, Sarılmak yakar bizi” deyip aşkı hep, uzaktan sevdik.i (Charles Bukowski) https://www.sozlervadisi.com/ozlu-sozler/charles-bukowski-sozleri.html

Bence içmek, her gün tekrarlanabilen ve ertesi gün tekrar hayata dönülebilen bir intihar şeklidir. (Charles Bukowski)

Hıçkırarak ağlayan bir kadının gözyaşları, Ağlatan adamın başına geleceklerinin altına atılacak imzadır. (Charles Bukowski)

Seni hiçbir zaman affetmeyeceğim”, içerisinde “Seni hiçbir zaman unutmayacağım”ı da barındırır. (Charles Bukowski)

Herkes herkesi aynı sevemez dostlarım.. Kimileri gururunun yettiği kadar sever, Kimileri de ömrünün yettiği kadar. (Charles Bukowski)

Mutlu olmadığın biriyle mutlu görünmeye çalışma. Olan mutluluğa olur. (Charles Bukowski)

Aşikardı: İnsanların, iyi insanların kötü insanların, hatta korkunç insanların bile başına gelenler adil değildi sanki. Tuzağa düşmüş bir dünyanın tuzağa düşmüş hayatında ilerledik metal makinelerin arasında, ve bu çok tuhaftı dostlarım. (Charles Bukowski)

Charles Bukowski Özlü Sözleri

Ya düşlerinin peşine düşmeyi seçersin Ya da olanları kabullenmeyi. İyiliklerinle güçlenir, keşkelerinle tükenirsin. karar senin. (Charles Bukowski)

İnsan olmak rezil bir şeydi; öyle çok şey vardı ki olup biten. (Charles Bukowski)

Sevmeyi falan değil, yalnızlığı öğren! -Çünkü en çok ona ihtiyacın olacak… (Charles Bukowski)

İnsanlar yorgun, Hayat tarafından cezalandırılmış, Ya sevgiyle ya da sevgisizlikle Sakatlanmış. (Charles Bukowski)

Mutlu insanlar; Herşeyin en iyisine sahip olanlar değil, Sahip olduklarını kaybetmeyecek kadar çok sevenlerdir . (Charles Bukowski)

Afrika’ya ilaç göndermeye karar vermiştik; fakat hepsinin üzerinde tok karnına yazıyordu. (Charles Bukowski)

Gerçekten verecek sevgim var; ama bunu hakedecek kimsem yok.. (Charles Bukowski)

Hayatta kimseyi değiştiremezsin ve kimse için değişmemelisin.. Ne sen başkası için mecburi istikametsin; ne de www.sozlervadisi.com başkası senin için. Yorma kendini; bırak hayatına eşlik etmek isteyenler seninle gelsin. (Charles Bukowski)

Bir insanı sevmek mümkün mü sence ? iyi tanımadığınız biri ise belki. ben insanları pencereden seyretmeyi severim… (Charles Bukowski)

Yüzde yüz insan yoktur aslında. Hepimizin, başkalarının farkında olup bizim farkında olmadığımız deli ve çirkin bir yanı vardır. Yoksa bu çiftliğe nasıl katlanabilirdik? (Charles Bukowski)

Hayatınızdaki odunlar yalnızca cehenneminize yakıt oluyor. Biriktirmeyin dostlarım… (Charles Bukowski)

Eğer iki kişi arasında kalıyorsanız; ikinciyi seçin. Çünkü birinciyi gerçekten sevseydiniz, ikincisi olmazdı. (Charles Bukowski)

Birinin kalbini kırmadan önce iki kere düşünün dostlarım! Hele ki o kişi sıradan biri olmamışsa hayatınızda. (Charles Bukowski)

Aşk bir emre dönüştüğünde, nefret hazza dönüşebilir. (Charles Bukowski)

Hayat öyle lanet birşey ki; Sustuğunda konuşmadın diye pişman eder, Konuştuğunda ise susmadığın için kahreder. (Charles Bukowski)

Tabi ki bir insanı sevebilirsiniz, eğer onu yeterince tanımıyorsanız. (Charles Bukowski)

Charles Bukowski Güzel Sözleri

Senin unutamadığın, daima senden uzakta olandır… (Charles Bukowski)

Kalbi kırmaya tek bir söz yeter; ama kırılan kalbi tamir etmeye ne bir özür, ne de bir ömür yeter. (Charles Bukowski)

Gittiğinde ağlarsın, şarkılarda, filmlerde, ona-buna, her şeye ağlarsın. Aklın başına gelince de boşa harcadığın zamana ağlarsın. (Charles Bukowski)

Dünyadaki en saf insan olduğunu iddaa eden kişiler, aslında şeytana danışmanlık yapabilecek kapasitede kişilerdir. Unutmayın. (Charles Bukowski)

Mutlu bir yalnızlık, mutsuz bir beraberlikten iyidir dostlarım. (Charles Bukowski)

Yalnız kalmaktan hoşnut biriydim eskiden, Şimdi yıkıldı duvarlarım her şeyin kenarları var. (Charles Bukowski)

Düştüğümüz kuyular sandığımız kadar dipsiz değil aslında, tutunmaya çalıştğımız ipler çok kısa. (Charles Bukowski)

Üzülme evlat, Kaybettim sandıkların, kurtulduklarındır belki. (Charles Bukowski)

¸¸•*`❀ La Edri Sözleri ¸¸•*`❀

Onun sana tüm yaptıklarına rağmen affedebilirsin; Zor olan onu affettiğin için kendini affedebilmektir. (Charles Bukowski)

Acı hissetmemek duyguların kesintisi demektir; her çoşku şeytanla pazarlıktır. (Charles Bukowski)

Sürekli kalabalıkları arayanlardan sakının; tek başlarına bir hiçtirler. (Charles Bukowski)

Martılara attığım simit, önüne süt bıraktığım yavru kediler, Ve sana verdiğim değer, Hayvan severlik bu olsa gerek.! (Charles Bukowski)

Suçum var mı ? Tabi ki var. Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam. (Charles Bukowski)

Aşk biraz anlam içeren bir yoldur; seks yeterince anlamlıdır. (Charles Bukowski)


Özlü Sözler kategorisinde en güzel Che Guevara Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; Sezai Karakoç Sözleri , Sadi Şirazi Sözleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.