Muharrem İnce Sözleri , Muharrem İnce Kimdir

0
661
views
Muharrem İnce Sözleri

Muharrem İnce Sözleri

Kamuoyu tarafından, CHP cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusuna yanıt ararken Muharrem İnce’nin ismi, cumhurbaşkanı adayı olarak seçileceği yönünde ön plana çıktı. Peki, erken seçimlerde CHP‘den cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan isim Muharrem İnce kimdir? Meydana gelen gelişmeler neticesinde gündemin merkezine yerleşen ve kulislerde yoğun bir şekilde sözü geçen Muharrem İnce sözleriyle birlikteyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Chp çatı adaylarından Başkan adayı olan Muharrem İnce taraftarları için muharrem ince ile ilgili sözler, muharrem ince kimdir ve muharrem ince seçim şarkısı yazımız da bulmanız mümkün

İlginizi Çekebilir <<< Recep Tayip Erdoğan İçin Güzel Sözler , Ak Parti Sözleri

Muharrem İnce Kimdir?

CHP eski Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964 tarihinde Yalova ilinin Elmalık köyünde doğdu. Muharrem İnce’nin annesinin adı Zekiye, babasının adı ise Şerif’dir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkü İnce ile evli olan Salih Arda adında bir oğlu bulunan Muharrem İnce, ilk ve orta öğrenimini Yalova ilinde bitirdi. Üniversite eğitimini ise Bursa – Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği bölümünde tamamlayarak mezun oldu.

Eskiden CHP Grup Başkan vekilliği görevini icra eden ve şimdilerde TBMM’deki milletvekilliği görevini de yürüten Muharrem İnce, Fizik öğretmeni ve okul müdürü unvanıyla pek çok lisede görevde bulunmasıyla birlikte özel dershanelerde de eğitmenlik görevini sürdürdü.

2012 yılında “Buyurun Sayın İnce” isimli bir kitap yazan Muharrem İnce,  Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halk Partisi‘nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak göreve getirilmiştir. Şu anda da 23. dönemde de milletvekililiği görevini icra etmektedir.

Bir süre boyunca Yalovaspor‘un basın sözcüğü görevini yürüten İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de yer almıştır.

24.Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi seçilen Muharrem İnce, 2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu.  13 Haz 2011 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye milletvekili seçimlerinde tekrar Yalova CHP milletvekili seçildi.

Muharrem İnce Sözleri

Şunu unutmayınız; zaferler de geçicidir yenilgiler de

Ne diyor 13. yüzyılda Mevlana; `Çiçeklerle iyi geçin balı incitme, bir küçücük meyve için dalı incitme, Mevla´m verince azma, geri alınca kızma´ diyor. Onun için bugünler gelip geçicidir. Makamlar gelip geçicidir. Önemli olan makamların sonunda o makamı nasıl kullandığındır. Öyle hatırlanacağız hepimiz. Bu ülkeyi yönetenler de öyle hatırlanacak

Seçim öncesinde mağdur edebiyatı yapmanıza izin vermeyeceğiz

Kazanamazsam zaten milletvekili de olamam. Benden kurtulmuş olursun. Eve gidip oturacağım

Bütün dünyanın şunu bilmesini isterim. Siz bütün dünyanın insanları Mısır’a gidiyorsunuz piramitleri görmeye. Piramitlerin yapıldığı dönemde Çorum’da Hititler vardı. Mısır’da o dönemde kısasa kısas vardı. Hititlerde daha modern olan tazminat vardı. Acaba Çorum 3500 yıl sonra hak ettiğini alıyor mu? Allah’ın izniyle cumhurbaşkanı olduğum zaman Çorum’daki o kaplanı yeniden kükreteceğiz. 

Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı, sen hiç TEKEL yaptın mı? Köprü yapmak kolay iş. 50 sene önce Demirel yaptı birinci köprüyü, ikinci köprüyü Özal yaptı. Üçüncü Köprüyü Erdoğan yaptı ben de dördüncü köprüyü ben yaparım ne olacak. https://www.sozlervadisi.com/ozlu-sozler/muharrem-ince-sozleri.html

Başörtülü bacım’ diyorsunuz, başörtüsüzler de sizin bacını değil mi? Başörtülüler de, başörtüsüzler de bizim bacımız. Benim bir tane kız kardeşim var, kapalı, açık değil.

Türkiye Muz Cumhuriyeti mi? Bunlara kim inanıyor. Ben seçimi kazanayım o da gitmesin de göreyim. Hadi gitme. Olur mu öyle şey, nasıl geldiyse öyle gidecek. Demirel 6 kere gitti bir şey olamadı da o bir kere gidince mi oluyor yani. Gidecek, herkes gidecek. Ben de ileride seçim kaybettiğimde gideceğim. Bu kadar basit. Bu toplumun belli kesimlerine korku salma duygusudur. Böyle bir korku yersiz korkudur. Gereksiz bir korkudur. Demokrasilerde seçimle gelen seçimle gider

Suriye politikamız net. Bir, Suriye’nin toprak bütünlüğü esastır. İki, Suriye’ye yeni bir anayasa lazımdır. Üç, BM gözetiminde Suriye içindeki ve dışındaki hepsinin dahil olduğu bir seçim yapılmalıdır. 6 yıldır büyükelçimiz yok. Cumhurbaşkanı olur olmaz büyükelçiyi göndereceğim. Büyükelçi olmadan olmaz. 4 milyon Suriyeli Türkiye’de 40 milyar dolar para harcamışız, ben sana küstüm sana büyükelçi göndermiyorum. Böyle devlet yönetimi olmaz. 

Atatürk düşmanlarını görünce heyecanlanıyorum.

Hiç kimseden korkumuz yok evelallahın izniyle. Bakın bu günler gelip geçidir. Moraliniz mi bozuldu, çocuğunuzun ve ülkenizin geleceğinden kaygı mı duyuyorsunuz? Bir şey yapacaksınız, bir şey. 1919´ları www.sozlervadisi.com düşüneceksiniz. O zaman Atatürk´e diyorlar ki `para yok´, `bulunur´ diyor. `ordu yok´ diyorlar, `kurulur´ diyor. `silah yok´ diyorlar `alınır´ diyor. Hiç merak etmeyin bugünler gelip geçicidir. Biz bu seçim meydanlarında kimleri yenmedik ki onları bir daha yenmeyelim. Bundan en ufak bir kuşkunuz olmasın. Bizim sorunumuz onları yenememek değildir. Biz yenemezsek, kendimize bakalım”


Özlü Sözler kategorisinde  en güzel Muharrem İnce Sözlerini hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Hz. Hüseyin Sözleri Kerbela ,   Adolf Hitler Sözleri

Share this:

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here