Neşet Ertaş Sözleri

Neşet Ertaş Sözleri
Neşet Ertaş Sözleri

Türkiye’ nin yetiştirdiği en önemli üstatlarından olan toplumda yer bulmuş en anlamlı Neşet Ertaş Sözleri sayfamız da hazırlamaya çalıştık. Sizde sevdiklerinize Neşet Ertaş Anlamlı Sözleri sevdikleriniz ile paylaşabileceksiniz. Sözlerimizi paylaşırken sosyal medya hesaplarını kullanabileceksiniz.

Neşet Ertaş Sözleri yazımız da; Neşet Ertaş sözleri hikayesi, Neşet Ertaş sözleri facebook, Neşet Ertaş sözleri resimli, Neşet Ertaş sözleri kitaptan, Anlamlı Neşet Ertaş sözleri yer almaktadır.

Neşet Ertaş Kim

Neşet Ertaş, 1938 tarihinde Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul çağındayken keman ve ardından bağlama çalmayı öğrenen Neşet Ertaş, babasıyla birlikte yaşadığı yörenin düğünlerinde sazıyla türkü söylemeye başladı.

Kırşehir ve Kırıkkale’de 2 yıl boyunca müzik hayatını düğün gibi organizasyonlarında çalarak sürdüren Neşet Ertaş, 1957 yılının sonunda İstanbul’a geldi ve ilk plağı olan “Neden Garip Garip Ötersin Bülbül“ü babasıyla birlikte bir türküyle çıkardı.

Halk tarafından oldukça beğenilen plakla birlikte Neşet Ertaş yeni plaklar ve kasetler çıkardı. İstanbul’da 2 yıl boyunca çalıştıktan sonra Ankara’ya yerleşti ve burada sahne hayatını sürdürdü.

Neşet Ertaş Sözleri
Neşet Ertaş Sözleri

Askerliğini tamamladıktan sonra çalıştığı bir gazinoda Leyla isimli bir kızla tanışır ve hemen evlenir. Babası, Neşet Ertaş’ın bu evliliğine şiddetle karşı çıkar ve birbirlerine küserler. Neşet Ertaş‘ın, eşinden 3 çocuğu olur ve 7 yılın ardından boşanırlar.

Neşet Ertaş, 1978 yılında sigara ve alkol kullanımından dolayı parmaklarından felç geçirir ve bir süre işsiz kalır. Kardeşinin davetiyle birlikte Almanya’ya giden Ertaş, burada tedavi olur ve uzun bir süre Almanya’da kalır. 2000 yılında verdiği İstanbul konseriyle de sahne hayatına geri döner.

25 Eylül 2012 tarihinde İzmir’de ileri evrede prostat kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. Neşet Ertaş’ın cenazesi, Kırşehir Bağbaşı Mezarlığı’na babasının yanına defnedildi.

Neşet Ertaş, UNESCO tarafından Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi kapsamında yapılan ulusal envanterlerden Yaşayan İnsan Hazineleri Türkiye Ulusal Envanterine alınarak yaşayan insan hazinesi kabul edilmiştir.

Duygusal Neşet Ertaş Sözleri

Denizi seyretmek gibidir bozkırda gökyüzünü seyretmek.

Gurbette olanların hiç biri mutlu değil ben mutluyum diyene rastlayamazsın. Neden? Gurbet herkesin içinde taş gibidir.

Özü gülmeyenin yüzü güler mi?

Can yakıp da kalp kıɾma. Senin de gül benzin solacak biɾ gün. Heɾ canlının kalbi Allah’a bağlı. Heɾkes ettiğini bulacak biɾ gün.

Darda kaldım diye umutsuz olma, Yok iken dünyayı var eden vardır.

İlimsizlik bilgisizlik yüzünden. Cehalet hoɾtlayıp çıkaɾ mı çıkaɾ. Sevgisizlik saygısızlık yüzünden İnsan insandan bıkaɾ mı bıkaɾ.

Ne söyleyim şu dünyanın haline dağlar ayrı ayrı, çöl ayrı ayrı, şu insanlar bölüşmüşler dünyayı Hudut ayrı ayrı yol ayrı ayrı.

Güneşe gülle at, karartır mı hiç? Allah sevmediğini yaratır mı hiç? İnsan olan insan darıltırmı hiç? Haksızlık haksızın özünden olur.

İnsanları birbirinden ayıran mezhepçilere karşıyım, mezheplere değil.

Uyku girmez gözüne , gönlü viran olanın.

Herkesin bir Zahide’si vardır.

¸¸•*`❀ Küçük İskender Sözleri ¸¸•*`❀

Zehidem, kurban olam, ne olacak halım? Gene bir laf duydum, büküldü belim.

Aşk biterse yorulur insan, ben ne zaman ölürsem Neşet yoruldu desinler.

Gel sevelim, sevileni seveni. Sevgisiz suratlar gülmüyor canım. Nice gördüm dizlerini döveni. Giden ömür geri gelmiyor canım.

Sevgi dünyasına yalan girmez, gönülden sevmeyen Hak’ka eremez.

Gönül kimi severse, aşk onda güzeldir.

Gönül dağı yağmur yağmur boran olunca
Akar can özümden sel gizli gizli

“Akar can özümden sel gizli gizli.” dedikçe
İki tas hüzün koyuyorum gönül ocağıma.

“Kendim ettim kendim buldum, gül gibi sarardım soldum, eyvah” diye haykırdı senelerce, Neşet ERTAŞ. İktidar tercihlerimizin nakaratını, bundan daha güzel özetleyen var mıydı?

Ozan Neşet Ertaş Sözleri

Kendini bilen bilmeyenin kusuruna bakmaz!

Kadınlar insandır. Biz insanoğlu.

Hak bildiğim yoldan ayrı gitmedim, koğular getirip gıybet etmedim, gönülleri kırıp can incitmedim, bir garip sazımı çaldım giderim.

Seviştiğimde mutlu olurum, sevgisiz imanı nasıl bulurum, böyle inandım böyle bilirim, sevişmek ibadettir sevgi imandır. https://www.sozlervadisi.com/ozlu-sozler/neset-ertas-sozleri.html

Ağla sazım ağlanacak zamandır.

Gel sevelim, sevileni seveni sevgisiz suratlar gülmüyor canım, nice gördüm dizlerini döveni, giden ömür geri gelmiyor canım.

Nerde bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur. Çünkü kötü insanların türküleri yoktur!…

Biz doğduğumuzdan beri yoksulduk. Varlığı görmedik ki yoksulluktan şikayet edelim.

Ben diyorum ki, insan ve insanoğlu var. Ayrımcılığın sonu kavgadır, kavganın karı var mı?

Darda kaldım diye umutsuz olma, Yok iken dünyayı var eden vardır.

Bir de şu var; Gönlün’ün eşini bulan garip değildir.

Ahu gözlerini sevdiğim dilber, sana bir sözüm var diyemiyorum.

Cahildim, dünyanın rengine kandım. Hayale aldandım, boşuna yandım.

Kendi kendisinden utanmayan, yeryüzünde hiç kimseden utanmaz.

Hepimiz bu devletin sanatçısıyız, ayrıca bir sozlervadisi.com devlet sanatçısı sıfatı bana ayrımcılık geliyor. Halkın sanatçısı olarak kalırsam benim için en büyük mutluluk bu.

Sevgi dünyasına yaIan girmez, gönüIden sevmeyen Hak’ka eremez.

”O anda neler düşündü bilemiyorum ama, benim kısaca özetleyiverdiğim bu konuşmaları başını yere eğerek büyük bir sessizlikle dinledi Neşet Ertaş. Sonra, bağlamasını dizlerinin üstüne yatırdı ve; “Aslında ben şairler toplantısı var dediler de geldim. Ben şair değilim, şair denince, okuyup yazmış adama şair derler diye bilirim. Sağ olun, bu kadar ilgi göreceğimi bilmiyordum,” dedi.’

Darda kaIdım diye umutsuz oIma, yok iken dünyayı var eden vardır.

Şeytanca hiçbir şey çalmadım, hırsızlamadım. Ne aldımsa, ne verdimse aşk ile aldım, aşk ile verdim karşımdakine

Neşet Ertaş Anlamlı Güzel Sözleri

Kendi kendisinden utanmayan, yeryüzünde hiç kimseden utanmaz.

Mühür gözlüm seni elden
Sakınırım kıskanırım

Vade tekmil olup ömrün dolmadan
Emanetçi emaneti almadan
Ömrüyün baginin gülü solmadan
Varip bir canana ikrar verdin mi
varip bir cananın kulu oldun mu

Namerde muhtaç olmayacak ve ömrünü tamamlayacak şekilde bir ekmek parası lazım. Bunun fazlası, fazladır. İnsan tam ömre göre ölçmeli onu. Bugün son ekmeğini yeyip ölmeli, artan bir şey kalmamalı. Eğer ben öldüğümde bir çuval unum kalmışsa, ben suç işledim demektir…

“İlk ne zaman aşık oldun?”diye soruldu Neşet Ertaş’a.
Neşet Ertaş: 13 yaşımda. Yozgat’taydık, mahallenin kızıydı.
Ona bir türkü havalandırdıydım” dedi..
Kızın adını söyledi. Sonra da pişman oldu:
“Yazman gurban oluyum, sevda sırrınan olur.”

Sen beni güIünce mutIu mu sandın, yaIandan yüzüme güIen dünyada.

Bir konser sırasında terleyen büyük usta; seyircilere ”saygısızlık Olmasın, Ceketimi Çıkartabilir miyim?” diye sorar. Her daim naif, her daim insancıldı Bozkırın Tezenesi

Gölgeye girenin gölgesi olmaz. Adam olan çıkar güneşe, kendi gölgesini yaratır.

Kurusa Fidanın Güllerin Solsa
Göynümde Solmayan Gülümsün Benim (Canımsın Benim)
Yaprakların Gazel Olsa Dökülse
Daha Taze Fidan Dalımsın Benim

¸¸•*`❀ Elif Şafak Sözleri ¸¸•*`❀

Nice sultanları tahttan indirdi
Nicesinin gül benzini soldurdu
Nicelerin gelmez yola gönderdi
Bir ayrılık bir yoksuzluk biri de ölüm

” İnsanın derdi ne kadar büyük olursa gülüşü o kadar sıcak olurmuş, o dert güzelleştirirmiş onun yüreğini. öyle derler, bizim buralarda. o derdin büyüklüğü neye göre ölçülür biçilir bilmem ben. fakat birinin gülüşünün sıcaklığını hissettim mi, anlıyorum ki derdi çok. güzelleşmiş derdiyle.”

Dilinde Neşet Ertaş türküsü olan bir adamdan kötülük bekleyemezsiniz. Bazı cümleleri ağır gelse de “seven kalbimi kırma” diyen Orhan Gencebay için de aynı şeyi söylemek mümkün.


Özlü Sözler kategorisinde  en güzel Neşet Ertaş Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözleri bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Aşık Veysel Şatıroğlu Sözleri , Ahmet Telli Sözleri

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.