Türkan Saylan dün olduğu gibi bugün de doğum gününde anılıyor.. Sosyal medyada da binlerce Türkan Saylan Doğum Günü Mesajları yazıldı. Onlarca çocuğun yaşamını değiştiren cüzzam ile ilgili yaptığı çalışmalarla toplumda bu hastalıkla ilgili tüm önyargıları yıkan Türkan Saylan için yazımızı hazırlıyoruz.

Türkan Saylan Doğum Günü Mesajları yazımız da; Doğum Günü Mesajları Duygusal, Türkan Saylan Doğum Günü Mesajları Kısa, Türkan Saylan Doğum Günü Mesajları Yeni, Türkan Saylan Doğum Günü Mesajları Resimli, Sevenlerinden Türkan Saylan Doğum Günü Mesajları yer almaktadır.

Türkan Saylan Doğum Günü Mesajları

İyi ki doğdun, iyi ki geçtin bu dünyadan. Kardelenlerin annesi…

İyi ki doğmuş iyiki seni tanımışız Cumhuriyet kadını

Türkan Saylan iyiki doğdun iyiki bu ülke böyle güzel insanlar gördü

Bu Dünyadan Bir Türkan Saylan Geçti ‘O hep 74 yaşında’

Toprağa değil, yüreğimize gömdük, iyi ki doğdun Kardelenlerin Annesi

İyi ki doğmuş ve iyi ki bu topraklardan geçmişsin..

Kardelenlerine ışık oldu, iyi ki geçti bu dünyadan…

Bu vatanın,binlerce çocuğunun meslek sahibi olmasını sağladı. İyi ki doğdu.

İyi ki doğdun, iyi ki yaşadın Türkan SAYLAN. Bize ve dünyamıza kattıkların için sonsuz teşekkürler.

Doğum günün kutlu olsun Türkan Annemiz… Saygı özlem sevgi ile Anıyorum Nur içinde yat…

Ölüm bile ışığını söndüremedi! Kız çocuklarının güzel kalpli annesi, doğum günün kutlu olsun

Türkan Saylan Atamın yolunda, bilim ve çağdaşlığın aydınlık meşalesi oldun iyi ki doğdun, Seni iyi ki tanıdık ve asla seni unutmayacağız..

¸¸•*`❀ Türkan Saylan Sözleri ¸¸•*`❀

Atatürkçü bilim insanı olarak aydınlık Türkiye Cumhuriyeti için mücadele eden, hayatını eğitime ve cüzzamla mücadeleye adayan, vakıf www.sozlervadisi.com ve derneklerle yararlıkları olan, kumpasa uğrayıp boyun eğmeyen; değerli bilim insanı, yazar Türkan Saylan’ın doğum günü kutlu olsun!

GÜNEŞ UMUTTAN ŞiMDİ DOĞDU TürkanSaylan Sevgiyle , özlemle anıyoruz…İyi ki doğdun

Cumhuriyet kadını, ülkeye,insanlığa katkın unutulmayacak..Unutulmayacaksın.. İyi ki doğdun

Her eğitimli kadının Cumhuriyet’e borcu var diyerek hayatını kız cocuklarının okutmaya adayan güzel kadın iyi ki geçmişsin hayatımızdan iyi ki doğuşsun

Türkan Saylan, bir Cumhuriyet kadını olmanın, kendisine yüklediği sorumluluğun bilinciyle, her zaman, aklını yüreğini birlikte kullandı. Hem çevresinde hem de dünyadaki olayları, kendine özgü duyarlılığıyla, sürekli sorguladı. Doğum yıldönümünde saygıyla anıyorum..

“Ne hoş bir güzelliği vardır hafif adımlarla dünyadan gülümseyerek geçenlerin” Türkan Saylan’ı Sevgi, Saygı, Minnet ve Özlemle anıyoruz… Doğum günün kutlu olsun güzel insan.

Kardelenlerin annesi, doktor, halk sağlığı savaşçısı, eğitimci… İnsan…. Türkan Saylan bugün doğdu…

İyi ki doğdun iyi ki tanıdık seni, bir kadının mücadele ile neler kazanabileceğini bizlere gösterdin ruhun şad olsun kahraman Türk kadını…

Doğum gününüz kutlu olsun Hocam, sizi bilmek; fikirlerinizi benimsemek ve varlığınızı yüreğimizde hissetmek ne büyük bir lütuf… Sevgi ve hasretle,

Ülkemizin her köşesindeki kız çocuklarının okumasına ve eğitimde fırsat eşitliği yaratılmasına ömrünü veren, çok sevdiği ülkesine kazandırdığı okullarda,70 bini aşkın öğrenciye gelecek kazandıran Prof. Dr. Türkan Saylan’ın anısına saygıyla… İyi ki doğdun

13 Aralık… Cumhuriyetin çok değerli iki evladının, Türkan Saylan’ın doğum günü… Onu çok özlüyoruz…

“Bazı insanlar sadece yaşayıp gitmez,yaşatır gider..” dedi ve gitti. Anısına sonsuz hürmet ve saygıyla. İyiki doğdun

“Her eğitimli kadının cumhuriyete borcu var” diyen muhteşem kadın. Iyi ki bu cumhuriyetin kadını oldun, iyi ki borcunu fazlası ile ödedin. Elini uzattığın her kardelen için teşekkürler.

Sayısız kız çocuğunun elinden tutup çocuk yaşta evlendirilmelerine engel olarak onları hayata kazandıran, sayısız kadına umut olan gerçek bir Cumhuriyet kadını. Son senelerinde maruz kaldığın iftiraları da sana yapılanları da unutmayacağız. İyi ki geçtin bu dünyadan

Bazı insanlar sadece yaşayıp gitmez,yaşatır gider.. İyiki doğdun Türkan saylan..saygıyla


Özlü Sözler kategorisinde en güzel Türkan Saylan Doğum Günü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Deniz Gezmiş Sözler , Che Guevara Sözleri

Share this:

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.