Mevlid Kandili Sözleri , Mevlid Kandili 2019 Mesajları , Mevlid İle İlgili Sözler

0
249
views
Mevlid Kandili Sözleri Kısa

Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Peygamber efendimizin doğum günü, bütün Müslümanların bayramıdır.

Mevlid Son peygamber Hz.Muhammed’in (s.a.v) doğumunu anlatan edebî metinlerin makam ve usûl ile okunmasıdır. Türkçeye Arapça’dan girmiş olan kelime, “Peygamberin doğum günü” anlamında da kullanılır. Halk arasında mevlit, mevlüd, mevlüt olarak da söylenmektedir.

Rasulullah (s.a.s.), Fil yılında, Rebi’ülevvel ayının on ikinci pazartesi gecesi dünyaya gelmiştir. Bu, miladî takvime göre, 571 yılının Nisan ayının yirmisi olarak hesaplanmıştır. Onun doğduğu ev, Beytullah’ın doğusundaki Safa tepesinin yanında Mevlid sokağı diye adlandırılan yerdedir.

Peygamberimizin doğum yıldönümlerinde okunan mevlidleri saygı ile dinlemek, O’nun mübarek ruhuna salât ve selâm okumak hiç şüphesiz büyük milletimizin Sevgili Peygamberimize olan engin sevgi ve bağlılığının bir ifadesidir Mevlid Kandili

Biz de bu mübarek gecede yazımız da Bebek Mevlüt Mesajları, En Güzel Kandil Kutlama Mesajları, Mevlüd Kandili 2018 Mesajları, Mevlüt İle İlgili Sözler,  Mevlüd Kandili Sms Mesajları, Resimli En Güzel Kandil Mesajları, Mevlidi Şerif İle İlgili Hadislerini yayınlamaya çalıştık

Kandil Günü Neler Yapılmalı;

  • Bu gece yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim‘i her zamankinden daha fazla okumalıyız.
  • Bu gece mümkünse vakit namazlarımızı camilerde kılmaya özen göstermeliyiz. Hem cami ve cemaat sevabından yararlanmalı hemde diğer müslüman kardeşlerimizle bütünleşmeli, kandilini tebrik etmeliyiz.
  • Bu güzel günde ve haftada Peygamber Efendimiz Hz. MUHAMMED (S.A.V.)’e bol bol salavat-ı şerif okuyabiliriz.
  • Salavat-ı Şerif : Allahümme Salli Ala Seyyidine Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammed.
  • Mevlid Gecesi Yapılabilecek ibadetler, okunabilecak dualar
  • Bu gece Tesbih Namazı kılabiliriz, eğer ki yatsı namazı için camiye gidersek ve gittiğimiz camide tesbih namazı kılınacaksa tesbih namazını da cemaatle beraber idrak etmiş oluruz.

Mevlid Kandili Duası

Bu mübarek günde yapılması gereken duaları sizler için hazırladık.

Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim
Allahümme Salli âlâ Seyyidina Muhammedin ve âlâ Âli seyyidina Muhammed (Allahım peygamberimiz Hz.Muhammed’e ve aline evladu iyaline salatu selam ve esenlikler eyle ) Ey talihsizlerin sığınağı, Ey âcizlerin güç kaynağı, Ey dertlilerin tabibi, Ey yolda kalmışların yol göstereni!, Ey çaresizler çaresi! ve Ey her duada bulunana icabet eden ululuk tahtının Sultanı! İçinde bulunduğumuz bu Mevlid Kandili Gecesi hürmetine bizleri affeyle Ya Rabbi!

Ya Rabbi
Ey her şeye gücü yeten Allahım. Efendimiz’i düşünmekle hayatın hiç kimseye nasip olmayan tadını ve varlığın bitmeyen zevkli maceralarını duyarız. Duyarız imanın yenilmez gücünü, Duyarız Müslümanlığın kahramanlık olduğunu, duyarız doğruluğun paha biçilmez kıymetler ihtiva ettiğini, duyarız iffet ve ismetin, meleklerinkine denk insan tabiatının bir buudu haline geldiğini. Nolur bu ve benzeri nice güzellikleri daha derince ve engince bütün insanların ruhlarına duyur Ya Rabbi!

Allâhım
Acizlikten, üzüntüden, tasadan, kederden, korkaklıktan, kabir azâbından, cehennem ateşinden sana sığınırız. Bizleri kötülükten ve kötülerin şerrinden emin eyle ya Rabbi!

Mevlid Kandili Sözleri

Ülke olarak birlik,beraberlik ve barışa en fazla ihtiyacımız olduğu bugünlerde mübarek Mevlid Kandilli’nin hayırlar getirmesini diliyorum.


Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesini ve tüm İslam Alemi’nin Mevlid Kandilli’ni kutlar, bu mübarek gecenin tüm İslam alemine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.


  • Sabah nurunu O’nun çehresinden aldı  Gece ise karanlığını O’nun siyah saçlarından aldı  O fazilet ve ulviyeti ile bütün Resullerden üstün oldu  Hidayete erenler yolunu O’nun delaleti ile buldu.. Mevlid Kandili Mübarek olsun Kardeşlerim

Bu geceyaratılmışların en hayırlısı (SAV)’in Dünya’ya teşrif ettigi gece, Mevlid Kandili’niz mübarek olsun,


Anlamlı Mevlid Kandili Sözleri

Peygamber efendimizin sünnetῘerini yaşayarak ve yaşatarak anmak varken Neden bir güne sığdırıῘır !! Herkesin Mevlid KandiῘi kutῘu oῘsun


Selam olsun! Muhammed’e (s.a.v) muhabbet duyanlara… Selam olsun! Onun izini yol bilene, Işığıyla aydınlanana, Gül kokusunu soluyana… Hoş Geldin Ey Nebi… Peygamber dostlarının Mevlid Kandili mübarek olsun.


Sen duyurmazsan ben duyamam. Sen söyletmezsen ben söyleyemem Sen sevdirmezsen ben sevemem. Sevdir sevdiklerini,yerdir hep yerdiklerini,yar et bize erdirdiklerini.” Mevlid Kandili miz mübarek olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Ey NEBİ Ey Güzeller Güzeli EFENDİM Selam Olsun Geceye Ve Ay “a Selam Olsun Ümmetim Ümmetim Diye Gözyaşı Akıtan NEBİ “me Ey MELEKLER Götürürmüsünüz Selamımızı RASUL “ümüze ES – SELAMU ALEYKE YA RASULULLAH (S.A.V) MevlidKandili “niz ⚘ MÜBAREK OLSUN ⚘


Duaların geri çevrilmediği bu kutlu gecede Allah vatanımıza, milletimize ve ailelerimize sağlık, huzur ve mutluluk versin.Tüm Türk-İslam aleminin Mevlid Kandili kutlu olsun.


Hz. Peygamber’in dünyayı şereflendirdiği bu sozlervadisi.com mübarek gecenin, sevginin,barışın,kardeşliğin yeniden doğmasına; zulmün,kinin, nefretin ve tüm haksızlıkların ölmesine vesile olmasını diliyorum. Tüm Müslümanlar’n Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum.


BU sene Kasım da AŞK başka… Çünkü bugün Mevlid Kandili Dünyamıza şeref verdin Ya Resulullah. Senin o mübarek ayakların yeryüzüne basmamış olsaydı, Toprak kimseyi temizlemezdi. Sen bizim tek ÖNDERİMİZSİN. Selat ve selam sana EY NEBİ.


Sayfalarımız >>> En Güzel Dua Sözleri


Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Mevlid kadiliniz mübârek olsun.


Müslüman Türk Aleminin Mevlid Kandili Mübarek Olsun.


Tüm..müslüman aleminin ve milletimin. .mübarek..mevlid.. kandili miz. ..kutlu olsun…


Gazze ve Rakka’dakiῘer, tüm mazῘum MüsῘümanῘarın mevῘid kandiῘi kutῘu oῘsun


Ülkemizin Müslüman Ve İslâm Âleminin Mevlid Kandili Mübârek Ve Kutlu Olsun. Hayırlı Kandiller Herkese.


Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, MevῘid kandilin mübarek olsun.


MEVLİD KANDİLİ”miz, Kutlu olsun dostlar. Selâm,sevgi ve duâ ile…!


Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun.Mevlid Kandiliniz kutlu olsun.


Rüzgarın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının percerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke dediğin tüm güzelliklerin sizin olsun. MevῘit kandiῘiniz mübarek oῘsun.


Mevlid Kandili’nin, insanlığın kurtuluşuna, coğrafyamızda akmakta olan kan ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ederim. Mevlid Kandiliniz mübârek olsun.


Hoş geldin Ey Cihan-ı Amber, Hoş geldin onsekizbin aleme ışık olan peygamber! Mevlid Kandili’miz kutlu olsun.


Ülkemizin ve bütün İslâm aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Kandilimiz mübarek olsun.


Köle pazarlarında satılan kadınlara hürriyetin yolunu Sen(sav) gösterdin. Risalet okulunda Aişe(ra) gibi Muallimeler yetiştirdin. Ölenin borcunu ödedin; Sosyal devleti Sen kurdun. Geldin ve insanlığın kaderini değiştirdin. Efendim, benim güzel Efendim!Hoşgeldin! Mevlid Kandili mübarek olsun.


  • Bu Mübarek Günde Kırmayalım kalpleri Can yakmayalım Mağfiret dileyelim Af dileyelim Affetsin bizi Ya Rab.. Cümlemizi bağışlasın.. Hayırlı Kandiller

Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah’a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili mübarek olsun.


Beni güçsüz oIanIarınızın yanında arayınız’ diyen peygamberin doğuşu Mevlid Kandili Kutlu olsun


Analamlı Mevlid Kandili Sözleri

Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrifinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili’nde Efendimizin, “Kişi sevdiğiyle beraberdir” Hadis-i Şerif-i ne nail olmak duasıyla. Mevlit Kandiliniz mübarek olsun.


  • Bu mübarek günlerimizde mü-min kullara, özel ve vazgeçilmez dostlara ailecek dualarımızı ve sevgilerimizi gönderiyoruz. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

AῘῘah’a kuῘsun, züῘmetῘer içinde parῘayan nursun, senin gibi hakikatῘı dostun, MevῘid KandiῘiniz Mübarek OῘsun.


Mevlid Kandili Sözleri

Mubarek bir geceyi daha yaşıyoruz tüm İslam alemini mevlüt kandili kutlu olsun”Allah” duğalarınızı kabul günahlarımızı affetsin”AMİN.


Dua; tesellidir, Dua; Çaredir, Dua; hediyedir, vakit; dua vakti ibadet vakti dualariniz kabul olsun Mevlid kadiliniz mübârek olsun.


Cumle Inanan Müslümanlarimizin Mevlüt Kandili Mubarek olsun,Rabbimin,Rahmeti Sizin ve Sevdiklerinizin Üzerinde Olsun,Inşaallah


Bizleri Habib’ine hayırlı ümmet eyle Rabbim .Tüm islam aleminin Mevlüd Kandili mubarek olsun .


Senin bize peygamber olman övünç, sana layık ümmet olmak şeref olarak bize yeter… Kandilimiz mübarek olsun.


Bu gece peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa SAV ‘in dünyaya şereflendirdiği gecedir O peygamber ki insanların sapıklıkta sınır tanımadığı, cehalette en üst seviyelere ulaştığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur Dularımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun, kandiliniz mübarek olsun! https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/mevlid-kandili-sozleri.html


Birlik ve beraberliği, hoşgörüyü ve kardeşliği bizlere bir kez daha hatırlatan bu kutlu günde milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili ’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.


Salât ü selâm Sana ey Âlemlerin Rabbini mükerrem elçisi! “Allâhümme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed” Mevlid Kandili niz hayırlara vesile olsun inşaAllah.


Bütün kainatı nurla dolduran Peygamberimiz Hz.Muhammed’in(s.a.s) ahlakının örnek olması temennisiyle. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun


Hepimizin Mevlid Kandili kutlu olsun. İslamın özünde hoşgörü olduğunu ve kul hakkı yiyenlerin asla affedilmeyeceğini unutmayalım.


Sayfalarımız >>> Üç Aylar Kutlama Mesajları


Size karanfiῘin sadakatini, sümbüῘün bagῘiῘigini, meneksenin tevazusunu, ῘaῘenin gururunu, ῘeyῘegin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? MevῘit kandiῘiniz mübarek oῘsun.


Bir kucаk sеvgi, bir аvuç dua, içtеn bir sеlаm kаpаtır mеsafеlеri, birleştirir gönüllеri. Eviniz huzur kalbiniz nur dolsun, MevῘit kandiῘiniz mübarek oῘsun.


Alemlere Rahmet Alemler Sana Hasret Cahiliye Karanlığına Doğan Güneş Hz.Muhammed(s.a.v) Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammed Feyizli Bereketli Kandiller Olsun inşaAllah


Aç kapıları Mekke O (sav) geliyor! Aç kapıları Medine Habibullah geliyor! Melekler Arş-ı Âlâ da güller deriyor Hazırlanıyor kainat selâma Ey Ümmed-i Muhammed Hazırlan! Sırılsıklam olmaya Sağanak sağanak Gül yağıyor cihana


Mevlüt kandilinin tum inanlarin uyanisina vesile olmasi dilegiyle,tum islam aleminin kandili mubarek olsun.


Yanlışa düşmekten, düşürülmekten yanlış karar almaktan, vermekten yanlışım da ısrar etmekten tek doğrum olan sana sığınır beni doğru karar ve yollara  yöneltmeni dilerim Rabbim! Mevlid Kandili Mübârek Olsun


Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle Mevlid Kandili mübarek olsun


Kim Allah’a,Peygambere itaat ederse işte onlar, Allah’ın kendilerine nimet verdiği Peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle, salihlerle beraberdirler. Onlar ne iyi arkadaştır ! Nisa;69 Mevlid Kandili nizi Kutlar Hayırlı Kandiller Dilerim


Ey yüce peygamber senin hürmetine yaratıldı tüm alemler. Bizleri şefaatinden mahrum etme. Amin! Mevlid Kandiliniz Mübarek, dualarınız kabul olsun.


Bu gece Cenab-ı Hak’ın, kendisine yöneIip af diIeyen müminIeri bağışIayarak kurtuIuş beratı verdiği bir gecedir Hepimiz için haıyrIı oIsun!


  • Tüm islam aleminin Mevlid kandili kutlu olsun. Allah kılınan namazları, duaları kabul etsin İNŞALLAH.

Yarabbi . Boynumuzdan gaflet halkasını çıkar bizleri .kâmil sofilerin zümresine dağil eyle : Mevlüt kandili ve gecemiz . mubarek olsun….


Çok şükür ki; “Rabbimiz Allah (cc)’a kul, O’nun Resul’ü Muhammed (sav)e ümmet olduk. Tüm İslam Aleminin Mevlid Kandili mübarek olsun.


Bu mübarek günde sinesi Muhammed-i aşk ile yananlardan olabilmek ümidiyle. Bu vesileyle dehr-i İslâm’ın, Mevlid Kandili’ni tebrik eder, hakkımızda hayırların fethine yol açmasını Rabbim’den niyaz ederim.


Dini Sözler kategorisinde  en güzel Mevlid Kandili Sözlerini hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız;  Mevlid Kandili Sms Mesajları ,  Miraç Kandili Mesajları

Share this:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here