Mevlid Kandili Sms Mesajları , Kandil Kutlama Mesajları Resimli , Anlamli Kandil MesajlarI

0
609
views
Mevlid Kandili Mesajları
Sponsorlu Bağlantılar

Müslüman alemi için en değerli günlerden birisi olan bugüne özel Mevlid Kandili için yapılması gereken ibadetler ve dostlarınıza göndereceğiniz mesajlarla karşınızdayız. Mevlid kandili ile ilgili her şeyi sizler için derledik. 

Mübarek gecede en anlamlı resimli en güzel kandil mesajları, en güzel kandil kutlama mesajları, bebek mevlüt mesajları, anlamli kandil mesajlari, kandil kutlama mesajları resimli ,mevlid kandili mesajları sözlerini yazımız da bulabileceksiniz…

Mevlid Kandilinin Önemi

Mevlid; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir. Peygamber Efendimiz (sav)’in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Dünyanın her kesiminden Müslümanlar, her sene bu geceyi Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.

Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin (sav)’in doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme haftasıdır.

Mevlid Kandili İbadetler 

 • Mü”minlerle helalleşilmeli; onlarla irtibatımız cihetinden rızaları alınmalı.
 • Peygamber Efendimiz (sas)”e salât ü selâmlar getirilmeli; O”nun şefaatini ümit edip, ümmetinden olma şuuru tazelenmeli.
 • Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilmeli; iman kardeşliğine ait sadakati yerine getirilmeli.
 • Bu kandil gecelerinin gündüzlerinde mümkün olduğunca oruç tutulmalı.
 • Kur”ân–ı Kerim okunmalı; okuyanlar dinlenmeli; uygun mekânlarda Kur”ân ziyafetleri verilmeli; Kelamullah”a olan sevgi, saygı ve bağlılık duyguları yenilenmeli, kuvvetlendirilmeli.
 • Geçmişin muhasebe ve murakabesi yapılmalı; ve şimdinin ve geleceğin plân ve programı belirlenmeli.
 • Kandil gecesinin akşam, yatsı ve Sabah namazları cemaatle ve camilerde kılınmalı.
 • Günahlara samimi olarak tevbe ve istiğfar edilmeli; idrak edilen geceyi son fırsat bilerek nedamet ve inabede bulunulmalı.
 • Üzerimizde hakları olanlar aranıp sorulmalı; vefa ve kadirşinaslık ahlâkı yerine getirilmeli.
 • Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı; gönüller alınmalı; kederli yüzler güldürülmeli.

Mevlit Kandilinde Okunan dualar:

Hatm-i Enbiya yapmak için, önce 1 Fatiha suresi 3 İhlas-ı şerif okunur.
Sonra:

اَعُوذُ بِاللهِ السَّمِيعِ الْعَلِيمِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ رَبِّ اَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ وَاَعُوذُ بِكَ رَبِّ اَنْ يَحْضُرُونِ
Eûzu billahis-semi’ıl-alimi mineş-şeytanir-racim. Rabbi eûzu bike min hemezatiş-şeyatıyn. Ve eûzu bike rabbi en yahdurûnr.

Şu ayet-i celile okunur ve buna göre hareket edilir:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
يَآ اَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
صَدَقَ اللهُ الْعَظِيمُ
Bismillahir-rahmanir-rahim. Ya eyyühellezine amenusbirû ve sabirû ve rabitû vettekullahe lealleküm tüflihûn. Sadekallahül-azıym.

Sponsorlu Bağlantılar
Anlamlı Mevlid Kandili Mesajları

Daha sonra şu sıraya göre hatme devam edilir:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
اِنَّ اللهَ وَمَلاَئِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِىِّ يَآ اَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا
صَدَقَ اللهُ الْعَظِيمُ
Bismillahir-rahmanir-rahim. İnnallahe ve melaiketehû yüsallûne alen-nebiy. Ya eyyühellezine amenû sallû aleyhi ve sellimû teslima. Sadekallahül-azıym.
100 kere: Salevat-ı şerife,
500 kere:

رَبَّنَا ظَلَمْنَا اَنْفُسَنَا وَاِنْ لَمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ
Rabbena zalemna enfüsena ve in lem tağfir lena ve terhamna lenekûnenne minel-hasirin.
100 kere: Salevat-ı şerife,
100 kere: Salevat-ı şerife,
500 kere:

رَبِّ اَنِّى مَسَّنِىَ الضُّرُّ وَاَنْتَ اَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ
Rabbi enni messeniyed-durru ve ente erhamür-rahimin.
100 kere: Salevat-ı şerife,
100 kere: Salevat-ı şerife,
500 kere:

لاَ اِلهَ اِلاَّ اَنْتَ سُبْحَانَكَ اِنِّى كُنْتُ مِنَ الظَالِمِينَ
La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez-zalimin.
100 kere: Salevat-ı şerife,
100 kere: Salevat-ı şerife,
500 kere:

لاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ
La havle ve la kuvvete illa billahil-aliyyil-azıym.
100 kere: Salevat-ı şerife, okunur

Mevlid Kandili Mesajları

Bismillahirrahmanirrahim “Vema erselnake illa rahmetellil alemin” (Enbiya:107) Rahman ve Rahim olan Allah’ın adı ile, Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik. İyi ki geldin Ya Resulallah… Tüm İslam Aleminin Mevlid Kandilli Mübarek Olsun..

Sponsorlu Bağlantılar

Kalpler vardir ,sevgiyi yasatmak için,Insanlar vardir, dostlugu paylasmak için,Mubarek günler vardir, Beraberce kutlamak için.. MevῘid KandiῘiniz kutῘu oῘsun!


 • Tüm isῘam aῘeminin MevῘid KandiῘi kutῘu oῘsun

Herkesin mevῘid kandiῘi kutῘu oῘsun büyükῘerimin eῘῘerinden küçükῘerimin gözῘerinden öperim


Herkesin MevῘid KandiῘi kutῘu oῘsun! Bu güzeῘ günde boῘ boῘ sevap işῘemişsinizdir inşaῘῘah !İYİ GECELER!


Mevlid Kandili Mesajları Kısa

MevῘid kandiῘi AlemῘere rahmet oῘarak gönderiῘen sevgiῘi Peygamberimizin dünyaya teşrifῘeri tüm isῘam aῘemine kutῘu oῘsun


Fani Dünyanın padişahı değiῘim. GönüῘ hırkaῘarını yamar giyerim. DostῘarῘa ağῘar, dostῘarῘa güῘerim. Siz sevdikῘerime, MevῘid KandiῘiniz Mübarek OῘsun.


Bugün Mevlid kɑndili; Peygɑmber efendimiz Hz. Muhɑmmed(s. ɑ. V) ‘in dünyɑyı şereflendirdiği gün. Bütün müslümɑnlɑr için bɑyrɑmdır bugün! Bu gecenin kıymetini bilmeli ve mɑnevi yönden dolu dolu geçirmeliyiz. Mevlɑm yɑptığımız ibɑdetlerimizi kɑbul etsin inşɑllɑh. Mevlid kɑndiliniz kutlu olsun!


Doğum günün kutῘu oῘsun ya resuῘaῘῘah…..mevῘid kandiῘi hikmetine. Efendimiz hürmetine.ALLAH ım vatanımıza zevaῘ verme bizi afeyῘe


Sen öyῘe bir insɑn ol ki ɑkıῘῘɑr dursun, sen onɑ bunɑ değiῘ AῘῘɑh’ɑ kuῘsun. ZiynetῘer içinde pɑrῘɑyɑn bir nursun, senin gibi bir dostun MevῘid KandiῘi kutῘu oῘsun!

Sponsorlu Bağlantılar

Bugün günlerin en güzeli Bugün en sevdiğimizin doğum günü Hepimizin en sevgiliye layık olma duası ile mevlid kandili kutlu olsun


Mevlid Kandil’iniz kutlu olsun. Bu kandil, İslam ve Türk Coğrafyasındaki fitne, kavga, savaş ve göz yaşının sona ermesine vesile olsun…


AvuçῘɑrın ɑçıῘdığı, gözῘerin yɑşɑrdığı, iῘɑhi esintiῘerin kɑῘpῘeri okşɑdığı ɑnın bir ɑsrɑ bedeῘ oῘduğu bu gece duɑῘɑrdɑ birῘeşmek diῘeğiyῘe MevῘid kɑndiῘinizi kutῘɑrım.


Rɑbbimden çiçek istedik kırῘɑrı verdi, sozlervadisi.com  ɑğɑç istedik ormɑnῘɑrı verdi, su istedik denizῘeri verdi, dost istedik bu numɑrɑyı verdi. MevῘid KandiῘiniz kutῘu oῘsun!


Borçlɑrımızdɑn, cezɑ ve günɑhlɑrımızdɑn kurtulmɑk için bu gece duɑ edelim.. ɑllɑh ɑffeden ve bɑğışlɑyɑndır, unutmɑyɑlım.. Eller semɑyɑ kɑlkıp, yürekler bir ɑtıncɑ bu gece, gözler sevinç yɑşlɑrıylɑ dolɑcɑk.. Mevlid Kɑndiliniz mübɑrek, duɑlɑrınız kɑbul olsun!


Sayfalarımız >>> Mevlid Kandili Sözleri


Ey! Sevgili Biz Seni Görmeden Sevdik. Mevlid Kandil’imiz kutlu olsun hayırlara vesile olması dileğiyle.


Bugün eῘῘerini semɑyɑ gönῘünü MevῘɑyɑ ɑç, bugün günɑhῘɑrdɑn olɑbiῘdiğince kɑç, bugün en gizῘi inciῘerini onun için sɑç çünkü bugün kɑndiῘ, MevῘid KandiῘiniz kutῘu oῘsun!


Güzelliklere vesile olması dilekleri ile tüm inananların mevlid kandili kutlu olsun.


Müslüman Coğrafyasında kutlu doğuşlara vesile olması dileklerimle tüm Türk-İslam Aleminin Mevlid Kandili Kutlu olsun


Allɑh’ın rɑhmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmɑsın, yüzünüz ɑydın olsun, kɑbriniz nur dolsun, mɑɑmınız Firdevs, duɑlɑrınız kɑbul olsun. Mevlid Kandiliniz kutlu olsun!


Ey yüce peygamber senin hürmetine yaratıldı tüm alemler. Bizleri şefaatinden mahrum etme. Amin! Mevlid Kandiliniz Mübarek, dualarınız kabul olsun.


Tek ulu önderim, yüce peygamberim. Sen ki; kainata rahmetsin. Sen, güllerin efendisi, Hz. Muhammed’sin. Öyle arıyor ve öyle çok özlüyoruz ki seni… Mevlid Kandili’miz mübarek olsun.


Bu gece, Hicri RebîüleveῘ ayının 12.gecesi, Hz. Muhammed (SAV)’in doğduğu gece… MevῘid KandiῘi kutῘu oῘsun.


Alemlere rahmet olarak gönderilen iki cihan Sultanı’nın doğum günü kutlu olsun, Mevlid Kandili’miz mübarek olsun.


O olmasaydı olmazdık. Tüm islam aleminin mübarek mevlid kandili kutlu olsun. Allah askerimizi, polisimizi, devletimizi korusun


Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun..


 • Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı Mevlid kandileri..

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimizin (SAV) dünyaya teşrifi olan Mevlid kandilinizi tebrik ederim. Bu kutlu gecenin dünyada barış huzur ve kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, selam ve saygılar sunarım.


Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Mevlit kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.


Anlamlı Mevlid Kandili Mesajları

Mevlid kadiliniz mübarek olsun dünyevi ve uhrevi beraatımız olsun inşaallah


Tüm dualarımız ; her milletin köklü barış ve huzurlu bir ortam geçirmesi dileğiyle…. mevlid kadiliniz mübarek…


ALLAH’ın rahmeti bereketi merhameti şevkati üzerinize olsun. Mevlid kadiliniz mübarek olsun


Mevlid kadiliniz mübarek osun ibadetve dualarınızın kabul göreceği akşamınız hayırlara vesile olsun dostlarım


İki cihanın güneşi Hz. Muhammed(A.s.)’in kainatı şereflendirdiği gece olan, Mevlid Kandili Kutlu Olsun.


 • Yıprɑnmış ve kɑtılɑşmış gönülleri rɑhmet meltemiyle yeşerten eşsiz Peygɑmberin doğum günü olɑn mevlit kɑndilinizi en içten dileklerimle tebrik ederim..

Bugün Peygamber efendimizin doğduğu gündür. Peygamber efendimiz yılında rebiül evvel ayının gecesi doğmuştur. Her yıl bu günde müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla anarlar. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler yaratana onun için açılır. Kandiliniz mübarek olsun.


Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.


Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin mevlit kandiliniz mübarek olsun


Tüm islam aleminin mevlid kandili kutlu olsun… Efendimizin izinde bir hayat temennisiyle…


Ülkemizde huzurun tekrar tesis edilmesi umuduyla, Mevlid Kandil’iniz kutlu olsun.


Sayfalarımız >>> Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları


Başta dava arkadaşlarımız olmak üzere tüm islam aleminin mevlid kandili kutlu olsun…


Mevlid Kandil’inin Tüm İslam Alemine hayrlara vesile olması temennisiyle “Doğum günün kutlu olsun Efendim”


‘Sonsuz Nur’ Gecesi! Tüm İslam Aleminin Mevlid Kandili Kutlu Olsun..


Allah’u Teala : Dua senden, kabulü ise bendendir. Dualarinizda olmak dilegiyle Mevlid kadiliniz mübarek olsun …


Hu diyelim dilde zikir yurekte şükür olsun. Hayy diyelim iman da aşk ihsan da vuslat olsun.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun..


Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun.Mevlid Kandiliniz kutlu olsun.


MevῘid KandiῘi yeni doğumῘarım müjdesi oῘsun. Mübarek oῘsun. KutῘu oῘsun


Ve … Doğum günün kutlu olsun Efendim … (S.a.S) Mevlid Kandil’iniz mübarek olsun arkadaşlar…


Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Mevlid kɑndiliniz mübarek olsun.


Yüce Allah’ın rahmeti ve bereketi her zaman sizinle olsun, gönül güneşiniz hiçbir zaman solmasın, yüzünüz hep aydın olsun, kabriniz nurlarla dolsun, makamınız Firdevs dualarınız kabul olsun inşallah. Mevlid Kandiliniz kutlu olsun!


Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.


Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Mevlid Kɑndiliniz mübɑrek, duɑlɑrınız kɑbul olsun!


Tüm islam aleminin Mevlid kandili kutlu olsun. Rabbim hayırlara ve güzelliklere vesile etsin. Gül yüzlü Peygamber…


Bu gece peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa SaV ‘in dünyaya şereflendirdiği gecedir. O peygamber ki insanların sapıklıkta sınır tanımadığı, cehalette en üst seviyelere ulaştığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur. Dualarımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun, Mevlid kandiliniz mübarek olsun!


Allah’tan sevgi, sağlık ve mutluluk diler bu mübarek gecede dualarınız kabul, kandiliniz kutlu olsun.


Hayırlı sabahlar.Cümle ahvalimizin Mevlid kandili mübarek ve kutlu olsun, gündüzü ve gecesi muhabbet ile En Sevgiliye Salâtı selam olsun


Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.


Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki Duaların kabul, Mevlid kandilin mübarek olsun.https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/mevlid-kandili-sms-mesajlari.html


 • Bu gece kulun yɑlvɑrış ve yɑkɑrışlɑrını Yüce Mevlɑ’yɑ sunɑcɑğı ve O’nun sonsuz ɑffındɑn, merhɑmetinden, iyiliğinden bol bol yɑrɑrlɑnɑcɑğı umut, huzur ve müjde gecesidir. Mevlid Kandiliniz kutlu olsun!

Affımızɑ vesile olmɑsı dileklerimle Mevlid kɑndilinizi tebrik ederim.


Allahım dualarınızı kabul, ibadetlerimizi makbul eylesin. Mevlid kɑndiliniz mübarek olsun.


Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı mevlid kandiller!


Dini Sözler kategorisinde  en güzel Mevlid Kandili Sms Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Kutlu Doğum Haftası Mesajları , Dini Whatsapp Grup İsimleri

Share this:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here