Mevlid Kandili Sms Mesajları

0
538
views
Mevlid Kandili Sms Mesajları

Mevlid Kandili Sms Mesajları

Sponsorlu Bağlantılar

Mevlid Son peygamber Hz.Muhammed’in (s.a.v) doğumunu anlatan edebî metinlerin makam ve usûl ile okunmasıdır. Türkçeye Arapça’dan girmiş olan kelime, “Peygamberin doğum günü” anlamında da kullanılır. Halk arasında mevlit, mevlüd, mevlüt olarak da söylenmektedir.

Peygamberimizin dünyaya teşrifini (doğum gününü) kutlamak için Mevlid Kandilini kutlarız. Mevlid Kandili’ni de; mevlid okuyarak, Kuranı Kerim okuyarak, dua ederek yani kısacası ibadet ederek kutlarız.

Mevlit Kandili Sms Mesajları yazımızda ; Resimli En Güzel Kandil Mesajları, En Güzel Kandil Kutlama Mesajları, Anlamli Kandil Mesajlarinı bulabilirsiniz. Mevlit Kandili Sms Mesajlarını sevdiklerinize sunabilirsiniz. Kandil Kutlama Mesajları Resimli, Arapça Türkçe Kandil Mesajları, Mevlid Kandili Mesajları Sözleri olarak bulmanız mümkün.

Sponsorlu Bağlantılar

➡ Mevlid Kandili Sözleri


Yapılması Gereken İbadetler:

Tefekkürde bulunulmalı; “Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, Allah”ın benden istekleri nelerdir” gibi konular başta olmak üzere hayatî meselelerde derin düşüncelere girmeli.

O gece ile ilgili âyetler, hadîsler ve bunların yorumları ilgili kitaplardan ferden veya cemaaten okunmalı.

Dini toplantılar, paneller ve sohbetler düzenlenmeli; va”z ü nasihat dinlenmeli; şiirler okunmalı; ilâhî ve ezgilerle gönüllerde ayrı bir dalgalanma oluşturmalı.

Mü”minlerle helalleşilmeli; onlarla irtibatımız cihetinden rızaları alınmalı.

Kur”ân–ı Kerim okunmalı; okuyanlar dinlenmeli; uygun mekânlarda Kur”ân ziyafetleri verilmeli; Kelamullah”a olan sevgi, saygı ve bağlılık duyguları yenilenmeli, kuvvetlendirilmeli.

Yoksul, kimsesiz, öksüz, yetim, hasta, sakat, yaşlı olanlar ziyaret edilip, sevgi, şefkat, hürmet, hediye ve sadakalarla mutlu edilmeli. https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/mevlid-kandili-sms-mesajlari.html

Kaza, nafile namazlar kılınmalı; varsa o geceye ait nakledilen namazlar, onlar da ayrıca kılınabilir; kandil gecesi, özü itibariyle ibadet ve ibadette ihsan şuuruyla ihya edilmeli.

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber Efendimiz (sas)”e salât ü selâmlar getirilmeli; O”nun şefaatini ümit edip, ümmetinden olma şuuru tazelenmeli.

Hayattaki manevî büyüklerimizin, üstadlarımızın, anne ve babamızın, dostlarımızın ve diğer yakınlarımızın kandilleri bizzat giderek veya telefonla görüşelim

Günahlara samimi olarak tevbe ve istiğfar edilmeli; idrak edilen geceyi son fırsat bilerek nedamet ve inabede bulunulmalı.

Bu kandil gecelerinin gündüzlerinde mümkün olduğunca oruç tutulmalı.

Kandil gecesinin akşam, yatsı ve sabah namazları cemaatle ve camilerde kılınmalı.

Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilmeli; iman kardeşliğine ait sadakati yerine getirilmeli.

Mevlid Kandili Mesajları Sözleri

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’tan sevgi, sağlık ve mutluluk diler bu mübarek gecede dualarınız kabul, Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu Mevlid Kandili geçirmenizi dileriz.

Umutlarımız gerçek mutluluklarımız daim Mevlid Kandili geçirmenizi dileriz.

Mevlit Kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. 

Cennete çağrılacak olanlar sozlervadisi.com varlıkta da darlıkta da Allah”a en çok hamd edenlerdir. (Hadisi Şerif) Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Gönlünüz ferah, aklınız sıhhatli olsun. Mevlit Kandiliniz Mübarek Olsun…

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Mevlit Kandiliniz Mübarek Olsun…


Sayfamızda en güzel Mevlid Kandili Sms Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Kutlu Doğum Haftası MesajlarıDini Whatsapp Grup İsimleri

Share this:

Facebook Yorumlar

İlginizi Çekebilir  Dini Whatsapp Profilleri , Dini Whatsapp Durum Sözleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here