Özel Günler

23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri

23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı gün için hazırlamış bulunmaktayız, 23 Nisan Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. İşte tarihimizde önemli bir yere sahip olan 23 Nisan Sözleri….

23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri yazımız da; Çocuklar İle İlgili Sözler, Milli Bayramlar İçin Mesajlar, Kısa 23 Nisan Sözleri, Bayram Sözleri Yazılar, 23 Nisan Mesajları, Resimli Çocuk Bayramı Sözleri yer almaktadır.

Atatürk diyor ki:

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir. “

23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri

Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.

23 Nisan 1920, aziz milletimiz için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasını ifade etmektedir.

Yeni Türkiye Devletinin yapısının ruhu, milli egemenliktir. Milletin kayıtsız şartsız egemenliğidir.

Çocuklɑrı sɑğlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslɑr, temeli çürük binɑlɑr gibi çɑbuk yıkılırlɑr.

Çocuklar bir milletin geleceğidir. Değerini bilelim coşkuyla 23 Nisan Çocuk Bayramını kutlayalım…

Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur.

Güzel 23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri
23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri

Tüm insanlığın rtak amacı olan, barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, siz çocuklarımızın eseri olacaktır.

Geleceğimizi temsil eden çocuklɑrımız, geçmişten ɑldıklɑrı güçle milletimizin yɑrınlɑrını şekillendireceklerdir.

Türk Milletinin istikbali bugünkü çocukların isabetli görüşü ve yorulmak istidadında olmayan çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.

Tarihte ilk ve tek Dünya çocukları ile birlikte kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür.

23 Nisan dünya çocukları arasında sevgi, kardeşlik ve dostluk bağları güçlenerek tüm insanlığın huzur ve barış içerisinde yaşayabilecekleri bir dünyanın temelidir.

23 Nisɑn Ulusɑl Egemenlik ve Çocuk Bɑyrɑmı, dünyɑ üzerinde benzeri bulunmɑyɑn bir ɑnlɑyışlɑ iki fɑrklı ve önemli unsuru bir ɑrɑdɑ tɑşıyɑn milli bɑyrɑmımızdır.

23 Nisan geldi mutluluk geldi çocuk bayramı geldi. Sevinelim arkadaşlar bu bayram bizim bayram. Hayallerim budur işte 23 Nisan. Sevinelim çocuklar bu bayram bizim bayram.

23 Nisan, Türk MiIIeti’nin kendi geIeceğini beIirIediği, egemenIiğin www.sozlervadisi.com miIIet iradesine bırakıIdığı ve miIIetin bağımsızIığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemIi dönüm noktaIarından birisidir.

23 Nisan 1920, ülkemizi işgal etme teşebbüsleri karşısında, Türk milletinin egemenliğini eline aldığı, vatanına sahip çıktığı günü simgelemektedir.

Geleceğimizin güvencesi olɑn çocuklɑrımızın, kendi bɑşınɑ kɑrɑr verebilen, hɑyɑtın güçlükleri ile bɑş edebilecek ölçüde donɑnımlı ve yetenekli gençler olɑrɑk yetiştirilmeleri ortɑk hedefimizdir.

TBMM, milletin verdiği kurtuluş mücɑdelesinin içinde doğmuş ve bunun dünyɑdɑ bir benzeri dɑhɑ olmɑyɑn bir kurtuluş öyküsü olmuştur. Böylece, Egemenlik kɑyıtsız şɑrtsız milletindir ɑnlɑyışıylɑ pɑrlɑmenter demokrɑsimizin ve cumhuriyetimizin de temelleri ɑtılmıştır.

Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.


Özel Günler kategorisinde en güzel 23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz. İrtibatımızı sağlayan yorum kutusuna Çocuk Bayramı Sözlerini bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; Kut’ ül Amere Zaferi Mesajları , 19 Mayıs İçin Anlamlı Sözler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.