Dini Sözler

Ramazan Ayı Duaları

Ramazan Ayı Duaları ramazan ayına özel insanın Allah’ın yüceliği karşısında bu ayda aczini itiraf etmesi, sevgi ve tazimle O’nun lütuf ve ihsanını istemesidir. Peki bin aydan daha hayırlı Ramazan Ayında hangi dualar yapılır bunu görelim. İşte Ramazan Ayınca Okunacak Dualar…

Ramazan Ayı Duaları yazımız da; Oruç İle İlgili Mesajlar, Sahur İçin Dualar, İftar İçin Güzel Dualar, Ramazan Ayında Okunacak Dualar, Ramazan Ayı Sözleri, Anlamlı Oruç Mesajları yer almaktadır.

Ramazan Ayı Duaları

Allah’ım! Senin rızân için oruç tuttum. Senin rızkınla orucumu açıyorum.

Allah’ım! Ramazan Ayında zelil olmaktan ve zillete uğramaktan sana sığınırız!

Allah’ım sen affedicisin, Kerîm’sin, affı seversin, beni Ramazan Ayının hürmetine affet.

Ayet ayet yaşat bu dünyayı rabbim, sana secde secde yürüyelim, bu ramazanda dua ile.

Allah’ım! Davranışlarımızı ”İnancımızla” bütünleştir; Sözümüzü de ”Özümüzle” birleştir..

Ey yüceler yücesi, ey her derde deva, ilahi! Ya mevla, bizlerden rahmetini, şefkatini, hidayetini, bağışlayıcılığını bu ramazan Ayın dada esirgeme..

Ramazan Ayı Duaları
Ramazan Ayı Duaları

Rabbim! Dualarımın kabul olmasını engelleyen ramazan ayında zincire vurulmuş tüm günahlarımı affet.

Allah”ım ramazan ayında Şeytana ve nefsimize kızmakla oyalanmamızı engelle, İyilik yaparak ve dua ederek bu büyük cihadımızda bizi kazançlı çıkar.

Allah’ım! Her zaman ki gibi ramazan Ayın dada helal olan nimetleriyle yetinmemi, haramlardan müstağni olmamı ihsan eyle, fazlı kereminle beni senden başkasına muhtaç eyleme.

Allah’ım! Ramazan Ayının hürmetine Senin sevgini, bana canımdan, ailemden ve soğuk sudan daha sevgili kıl.

Allah’ım! Ramazan Ayında kötü ahlaktan, nefsanî arzulardan, kötü işlerden ve ayıp şeylerden beni uzaklaştır.

Allah’ım! Bize imanı sevdir, kalplerimizi imanla süsle. Bize küfrü, itaatsizliği ve isyanı sevdirme, kerih göster, bizi Ramazan Ayın dada doğru yolu bulanlardan eyle.

Allah’ım! Mübarek Ramazan Ayı boyunca Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım.

Allah’ım! Ey Rabbimiz ve ey her şeyin Rabbi! Beni ve ailemi dünya ve ahirette her an sana ihlasla bağlı kıl. Ey yücelik ve ikram sahibi!

Allah’ım! Ramazan ayının bereketlerinden www.sozlervadisi.com nasibimi bol et; hayırlarına ulaşma yolumu kolaylaştır; iyi amellerinin kabulünden beni mahrum bırakma; ey apaçık hakka hidayet eden Rabbim !

Allah’ım! Ramazan Ayında günahlarımın küçüğünü büyüğünü, öncesini sonunu, açığını ve gizlisini, hepsini bağışla.

Allah’ım! Nefsime takvasını ver ve nefsimi her türlü kötü şeylerden bu mübarek ayda temizle, sen temizleyenlerin en hayırlısısın. Sen nefsimin dostu ve Mevla’sısın.

Allah’ım! Bu Ramazan ayında tüm ibadetlerimi mükâfatlandır; günahımı bağışla; amelimi kabul buyur ve gözümü günahlara kapa; ey duyanların en iyi duyanı!

Allah’ım! Bu günde beni mağfiret dileyenlerden, sana itaat eden salih kullarından ve mukarreb velilerinden kıl; lütuf ve şefkatin hakkında ey merhametlilerin en merhametlisi!

Allah’ım! Rahmetinde sınır tanımayan Rabbim Ramazan ayın da rahmetini, merhametini çekme bir an bile üzerimizden.

Allah’ım! Ramazan ayın da beni iyilik yaptıkları zaman sevinç duyan, kötülük yaptıkları zaman da bağışlanma dileyen kullarından eyle.


Dini Sözler kategorisinde en güzel Ramazan Ayı Duaları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz sizler ile irtibatımızı sağlayan yorum kutusuna Ramazan Dualarını bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; Kadir Gecesi Anlamlı Mesajlar  Ramazan Kutlama Mesajları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.