Üç Aylar Kutlama Mesajları

Üç Aylar Kutlama Mesajları yazımız da ; Aylarla ilgili aşk sözleri, Üç aylar tebrik mesajları, Aylarla ilgili güzel sözleri, Rebiülevvel ayı ile ilgili güzel sözler, Üç ayları mesajları SMS cep telefonu mesajları, Aylarla ilgili komik sözler bulmanız mümkün.

Üç Aylar Peygamber Efendimiz’in de birçok hadis ve müjdesine mashar olan bu dönem müslümanlar için fırsatlarla dolu olan bir dönemdir. Bu dönemi oruçla taçlandırmak isteyenler için Recep ayı başta olmak üzere sırasıyla Şaban ve Ramazan ayları en önemli ayların başında gelir Duaların makbul olduğu, sevap kapılarının sonuna kadar açıldığı, Hakka ve Hakikate doğru yol almanın en kıymeyli en değerli olduğu bir zaman dilimidir.

Üç Ayların Fazileti

3 aylarda yapılan ibadet Allah (c.c) katında diğer iabdetlerden kat kat üstündür. 3 aylar, mahzun gönüllere neşe ve sevinç kaynağı olmak, yıkık kalpleri mamur eylemek, insanı insan yapan, değerine değer katan bütün güzelliklerle bu feyizli anlardan nasiplenmek mevsimidir.

Receb’i “Allah’ın ayı” olarak nitelendiren Peygamberimiz s.a.v.’e bunun hikmeti sorulduğunda buyurmuştur ki:

“Çünkü bu ayda özellikle mağfiret boldur. Bu ayda halkın kan dökmesine mani vardır. Bu ayda Allah Tealâ peygamberlerinin tevbelerini kabul buyurmuştur. Bu ayda peygamberlerini düşmanlarından korumuştur.”

Mubarek Üç Aylar Kutlama Mesajları

“Receb büyük bir aydır. Allah bu ayda hasenatı kat kat eder. Receb ayında bir gün oruç tutana, bir yıl oruç tutmuş gibi sevaba kavuşur. 7 gün oruç tutana, Cehennem kapıları kapanır. 8 gün oruç tutana Cennetin 8 kapısı açılır. On gün oruç tutana, Allah istediğini verir. 15 gün oruç tutana, bir münadi, ‘Geçmiş günahların affoldu’ der. Receb ayında Allahü teâlâ Nuh aleyhisselamı gemiye bindirdi ve o da, Receb ayını oruçlu geçirdi. Yanındakilere de oruç tutmalarını emretti. (Taberânî)

“Şaban ayının on beşinci gecesi (Beraat Kandili) olduğu zaman, gecesinde ibadete kalkın, o gecenin gündüzünü (on beşinci günü) de oruçlu geçirin. Çünkü o gece güneş batınca Allah Tealâ (bizce kavranması mümkün olmayan bir keyfiyetle) dünya semasına iner ve güneş doğana kadar: ‘Benden mağfiret dileyen yok mu, ona mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım . (Bir derde) müptelâ olan yok mu, ona afiyet vereyim.’ buyurur.”

Son derece haklı olarak “Onbir Ayın Sultanı” diye adlandırılan, mahyaların bu aya özgü iltifatlarla donandığı, evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif, bütün ayların içinde en nadide olanıdır.

Oruç nimeti bu aya has olarak farz kılınmıştır. Kur\’an -ı Kerim bu ayda indirilmiştir. Bin aydan daha hayırlı olduğu haber verilen Kadir Gecesi yine bu ayın içinde gizlidir. Ayrıca bu ayda ifa edilen bir farzın, diğer aylarda yerine getirilen yetmiş farza bedel olduğu bildirilir.

3 Aylarda Hz. Muhammed’in Duası

Önce, üç aylarımız boyunca hep tekrar edeceğimiz Hz. Muhammed’in şu özel duası:

-Allah’ım, mübarek kıl bize Recep ve Şaban’ı; affımıza vesile eyle Şehr-i Ramazan’ı!

Üç Aylar Kutlama Mesajları

Mubarek üç aylar hürmetine mekanın cennet olsun


Günaydın Türkiyem üç aylar geldi mubarek olsun bereketiyle gelir İnşallah


Rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu günlerde dualarda buluşmak dileğiyle… Üç Aylarınız mübarek olsun. 


Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Üç aylarınız mübarek olsun.


Üç Aylar Kutlama Sözleri ve Mesajları

İçerisinde bir çok Mübarek Geceyi bulunduran Üç aylar tüm Mazlumlara ve Müslümanlara Mubarek olsun.


Rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu günlerde dualarda buluşmak dileğiyle… Üç Aylarınız mübarek olsun.


Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bu günlerde düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle.. Üç ayların mübarek olsun…


Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kâbuslar senden uzakta, melekler başucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Üç ayların mübarek olsun.


Barış ve sevginin birleştiği, dostlukların daha çok büyüdüğü, hüzünlerin azaldığı, belki durgun belki yorgun, yinede mutlu ve umutlu nice hayırlı üç aylara.


Tüm İslam aleminin mübarek Üç Aylarını kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allahtan dilerim.


Sayfalarımız >> İslami Günaydın Mesajları


Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş, Üç aylarınız mübarek olsun..


Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kâinatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle. Üç aylarınız mübarek olsun..


Yer yer sürçmüş yer yer düşmüş ama pişman olmuş biz kullara Rahman’ın rahmet olarak araladığı kapılar açılıyor. Üç aylarımız mübarek olsun. 


Ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin mevlaya yöneldiği mübarek Üç Aylarınızı tebrik ederim.


Manevi iklimiyle ruhumuzu kuşatan, gönüllerimizi ferahlatan, kandiller geçidi mübarek Üç Aylar hayırlara vesile olsun.


Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik seni verdi. Üç ayların mübarek olsun kardeşim.


Tüm din kardeşlerimin dolu dolu geçireceği mübarek Üç Aylarını tebrik ederim.


Tüm Müslüman Aleminin Maddi-manevi güzelliklere vesile olması niyazıyla Regaib Gecemizi ve Mübarek Üç Ayları Canı Gönülden Kutlarım


Manevi bir yenilenme mevsimi olarak gönüllerimizi huzura kavuşturan Mübarek üç ayları ve Regaip Kandilinizi kutlarım


İslâm aleminin kandilini kutlarım Rabbim üç ayları hayırlı bereketli ve huzurlar içinde geçirmeyi nasip etsin


Ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin mevlaya yöneldiği mübarek Üç Aylarınızı tebrik ederim. 


Mübarek Üç Aylar Mesajları

Peygamberimiz (sallallahü aleyhi ve sellem), Ramazan ayı dışında en fazla orucu Receb ve Şaban aylarında tuttuğu hadis-i şeriflerde rivayet olunmuştur. Allah’ım bu aylarda tutacağımız oruçları ve yapacağımız ibadetleri kabul eyle. Üç Aylarımız mübarek olsun.


Duanız kabul, ameliniz makbul, hizmetiniz daim, saadetiniz kaim olsun. Üç aylarınız mübarek olsun..


Üç Aylar, yüreğimize inşirah, bedenimize sıhhat, ailelerimize saadet, rızkımıza bereket, amellerimize doğruluk, milletimize birlik getirsin.


İçinde bulunduğumuz bu günlerin, kalplerimizin imanla dolmasına vesile olması duasıyla… Üç Aylarımız mübarek olsun.


Üç Aylar Mesajları

Aklınıza gelen güzel şeyleri DUA’ya dökün. Bakarsınız yol olur, niyet olur, nasip olur, hallolur. Bu güzel aylarda dualarda buluşmak dileğiyle…


Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, Üç ayların mübarek olsun..


Aldığımız her nefeste Rabbimizi anarak geçireceğimiz mübarek aylar olması dileğiyle…


Tüm inananlara; Üç aylar mubarek olsun. Bolluk, bereket ve huzur dolu zamanlarımız olsun.


Zaman zaman düşmüş, yara almış, ama pişman olmuş biz kullarına, Allah’ın rahmet kapısı olarak gösterdiği üç aylar başlıyor. Üç aylarımız mübarek olsun.


Mubarek üç aylar yarın başlıyor ülkemize, İslam alemine hayırlı olsun Receb Allah’ın ayıdır,Şaban benim ayımdır,Ramazan da ümmetimin ayıdır


Sayfalarımız >>> Muharrem Ayı Mesajları 


İki cihan serveri sallahu sellem ne diyor recep ayı ummetimin ayı diyor mubarek olsun rabbim cc hu nice üç aylar nasip etsin amin


Üç Aylar yüreğimize inşirah, bedenimize sıhhat, ümmetimize birlik getirsin inşAllah.


“Allahım recep ve şabanı hakkımızda mubarek kıl ve bizi ramazanı şerife ulaştır” üç aylar tüm islam alemine hayırlı olsun. 


Recep ekme ayıdır. Şaban sulama ayıdır. Ramazan ise hasat ayıdır. Herkes ne ekerse onu biçer. Ne yaparsa onun karşılığını bulur. Bir kimse ekimi bırakırsa, hasat zamanı ekmediğini pişman olanlardan olur. Üç aylarınız mübarek olsun. https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/uc-aylar-kutlama-mesajlari.html


Rabbim ihlasli amellerle dolu üç aylar nasib eylesin inşeallah


Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah’a kulsun, ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun üç ayları mübarek olsun.


Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, hayırlı üç aylar dilerim. 


Allah’ım bu aylarda tutacağımız oruçları ve yapacağımız ibadetleri kabul eyle. Üç Aylarınız Mübarek Olsun.


Bu mübarek günlrde yapacağmz ibadetlerle inşaallah cennetin kapılarnn sonuna kadar açlması dileğyle,Mübarek Üç Aylarınız Kutlu Olsun


Rahmet Kapısı Üç Aylar Kutlama Mesajları

Bu gecede, anlamına uygun olarak; dua ve isteklerine ihsan, rağbet ve kabul edilen olmanız dileğiyle. Geceniz ve üc aylarınız kutlu olsun.


Seksen sene manevi bir ömür kazandıran, bugün başlayan mübarek Üç Aylarınızı tebrik ediyoruz.


İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu aylarda dualarda birleşmek dileğiyle, Üç aylarınız mübarek olsun.


Allahım receb ve şaban aylarını hakkımızda hayırlı kıl ve bizi ramazan ayına ulşatır.


Üç Aylar Analamlı Tebrik Mesajları

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu günlerde dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle.. Üç aylarınız mübarek olsun.


Üç aylar mubarek olsun Rabbım cümlemizi bağışlasın Ramazan ayınıda görmeyi cumlemize nasıp etsın inşallah


Dualarımızın kabul olması dileği ile, üç aylar mubarek olsun .


Mubarek üç aylar Tüm İslam Alemine icin birlik beraberlik ve magfirete vesile olsun İnşallah


Kardeşlik ve barışın daim olduğu, mutlu, umutlu ve sevgi dolu günler dileğiyle. Üç Aylarınız mübarek olsun.


Güneşin güzel yüzü, yüreğine sozlervadisi.com dokunsun, kâbuslar senden uzakta, melekler başucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Üç ayların mübarek olsun…


Mübarek Üç Aylar, dirilişimize ve yenilenerek doğruluşumuza vesile olsun. Hayatımız huzur, kalplerimiz sürûr bulsun.


Allah gönlünüzden geçen tüm dualarınızı kabul etsin. Üç aylarınız kutlu olsun


Sayfalarımız >>> Ramazan Ayı Sözleri


Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği mübarek üç aylarınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. 


Sizin bu mübarek şuhur-u selâse ve içindeki kıymetdar leyali-i mübarekeleri tebrik ediyoruz. Cenab-ı Hakk, herbir geceyi sizin hakkınızda birer Leyle-i Regaib ve Leyle-i Kadir kıymetinde size sevap versin. Amin.


Receb, Şaban ve Ramazan aylarında bütün günahlarımızın affedilmesi dileğiyle, bu mübarek günler hayırlara vesile olur İnşaallah. 


Duhulu ile muşerref oldugumuz üç aylar ve regaib kandili hakkimizda guzelliklere vesile olmasi temennisi ile kandiliniz mubarek olsun.


İki cihan serveri sallahu sellem ne diyor recep ayı ummetimin ayı diyor mubarek olsun rabbim cc hu nice üç aylar nasip etsin amin 


Herkes ne ekerse onu biçer. Ne yaparsa onun karşılığını bulur. Her zaman İyi, Doğru ve Güzel dünya ve ahiret hayatı dileğiyle Üç Aylarınız Mübarek Olsun.


Sevgili Peygamberimiz (sallallahü aleyhi ve sellem), mübarek Üç Aylar için, “Receb Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan ise ümmetimin ayıdır.” buyurmuşlardır. Rabbim ibadetlerimizi kabul eder İnşaallah. 


Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Üç aylarınız mübarek olsun.


Dini sözleri kategorisinde en güzel Üç Aylar Kutlama Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Hicri Yılbaşı Kutlama Mesajları , Aşure Günü Mesajları

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.