Anne İle İlgili Özlü Sözler

Anne İle İlgili Özlü Sözler
Anne İle İlgili Özlü Sözler

Annenizden uzakta yaşıyorsanız, o güzel kadın her şeyiyle burnunuzda tütüyor olabilir. Hasret dolu hislerinizi Anne İle İlgili Özlü Sözler ile ifade etmekten çekinmeyin. İşte yılın o günü gelmek üzere, sizden daima bir haber bekleyen ve yolunuzu gözleyen annenize bir şeyler yazmalısınız. O da Güzel Özlü Sözler olabilir.

Anne İle İlgili Özlü Sözler yazımız da; Anne ile ilgili özlü sözler Mevlana, Anne ile ilgili özlü sözler uzun, Anne ile ilgili özlü sözler damar, Anne ile ilgili özlü sözler anlamlı, Anne ile ilgili özlü sözler komik, Annenin çocuğuna güzel sözleri bulabilirsiniz.

Anne İle İlgili Özlü Sözler

Dünyada öğretilen tüm bilgilerin hiç biri, bize bir ananın bir bakışının, bir kelimesinin verdiği şeyi anlatamaz (Wılhelm Raabe)

Bana, okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız söyleyeyim: Annemdir. (Lincoln)

Anne İle İlgili Özlü Sözler
Anne İle İlgili Özlü Sözler

Anne kalbi, çocuğun okuludur. (Henry Ford Beecber)

Bir çocuk için anası ve babası dünyayı temsil eder. Çocuk, annesi ve babası nasıl davranıyorsa, dünyadaki herkesin de aynı şekilde davranacağını düşünür. (M. Scott Peck)

En harika ses anne sesidir.  (Johann Wolfgang Goethe)

Hiç unutulmayacak yüz, anne yüzüdür. (Hz. Muhammed (sav.)

¸¸•*`❀ Anneye Doğum Günü Sözleri ¸¸•*`❀

Kadının en büyük vazifesi, analıktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

Hiç kimse, kollarında bir çocuk tutan anne kadar çekici ve bir kaç çocuk arasındaki bir anne kadar saygıdeğer değildir  (Goethe)

Kadınlar zayıftır ama anneler kuvvetlidir (Vıctor Hugo)

Erdem ile mutluluk, anne ile kızı gibidir.  (Benjamin Franklın)

Yaşamdaki güzel şeylerin çoğu ikişer, üçer, düzinelerle ve yüzlercedir. Sayısız yıldız, gül, kardeş, hala ve kuzen vardır; ama anne tektir. (Kate Douglas Wiggin)

Gençlik geçer, aşk söner, arkadaşlık yaprakları dökülür; fakat bir annenin gizli ümitleri baki kalır. (Oliver Wendell Holmes)

Hiçbir süs ve tuvalet, bir kadını, analık sevgisi kadar güzelleştiremez. (Emile Brochvogel)

Anneler her şeyi görmeseler bile, kalpleriyle duyarlar. (Alekseyeviç Ostrovski)

Anne İle ilgili Anlamlı Özlü Sözleri

Annem her yerde… Bir gül kokusunda, bir kaplanın gözlerinde, bir kitabın sayfalarında, yediğimiz yemekte, çölün fırtınasında, günbatımının pırıldayan cevherinde, dolunayın kristal ışığında, gün doğumunun tüllerinde… (Grace Seton Thompson)

Anne ve babanıza iyilik edin ve ihsanda bulunun ki, çocuklarınızda size karşı  itaatle ve hürmetkar olsunlar. (Hz. Muhammed) https://www.sozlervadisi.com/guzel-sozler/anne-ile-ilgili-ozlu-sozler.html

Anne hakkına dikkat et! Onu başında taç et! Zira anneler doğum sancısı çekmeselerdi, çocuklar da dünyaya gelmeye yol bulamazlardı.  (Hz. Mevlana )

İnsanlar anneleri onları ne yaptıysa odurlar (Emerson)

Cennet anaların ayakları altındadır (Hz Muhammed)

Fırtınalar atlatmış olmaktan gururlu annem, benim üstünden geçtiğim sağlam bir köprüdür. (Carolyn M. Rogers)

Erkekler anneliğin ne olduğunu bilmezler (Oscar Wılde)

Ana, hayatın ebediliğidir. (Emile Zola)

İnsan karısının matemini üç hafta,kız kardeşinin üç yıl tutar,Fakat anne acısını ölünceye kadar tutar. (Adalbert Von Chamisso)

Annelerde kırık kalpleri sozlervadisi.com yapıştıran, sihirli bir tutkal vardır. (Jackson Brown)

¸¸•*`❀ Ölen Anneye Anneler Günü Mesajları ¸¸•*`❀

Anne, beş kişi için yalnızca dört dilim pasta olduğunu fark ettiği anda, pastadan nefret ettiğini duyuran ilk kişidir. (Tenneva Jordan)

Şefkatin en büyük amili analardır. Hayatımdaki bütün hatalarım, ana terbiyesi görmeyişimden ileri gelmiştir. (Jean J. Rousseau)

Anneler, herşeyi görmeseler bile kalpleriyle duyarlar (Ostrovskı)

Dünyada öğretilen bütün bilgilerin hiçbiri, bize bir ananın bakışının bir kelimesinin verdiği şeyi vermeye muktedir değildir. (Wilhelm Raabe)

Biz insana, ana ve babasına karşı iyi davranmasını tavsiye etmişizdir. Annesi onu güçsüzlükten güçsüzlüğe uğrayarak karnında taşımıştır. (Kur’an-ı Kerim)


Güzel Sözler kategorisinde en güzel Anne İle İlgili Özlü Sözler hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Ölen Anneye Özlem Sözleri , Anne İle İlgili Güzel Sözler 

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.