3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları

Engelliler günü için farkındalık yaratmak için ve bizimde biraz katkımız olması dilekleri ile yazımız da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları sunuyoruz, bu önemli günde sizde sevdiklerine, eş ve dostlarına 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Sözleri gönderebileceksiniz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları yazımız da; 3 Aralık Dünya engelliler günü mesajları etkili, 3 Aralık Dünya engelliler günü mesajları afişlerı, 3 Aralık Dünya engelliler günü mesajları yeni, 3 Aralık Dünya engelliler günü mesajları Kısa, 3 Aralık Dünya engelliler günü mesajları şiirleri bulmanız mümkün.

Dünya Engelliler Haftası Tarihçesi

Her şey 1976 yılında başladı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1981‘in Uluslararası Engelliler Yılı Olması kararı aldı. Bu kararın verilmesi için geçen 5 yıl, engellilerin sıkıntılarını, engelli kişilerin olanaklarının nasıl eşitleneceğini ve engellilerin toplumsal yaşamda bütün olanaklardan yararlanmalarını nasıl sağlayacaklarını düşünerek geçirildi.  Özürlü olmayan vatandaşların hak ve menfaatleri konuşuldu. 1982 yılında 3 Aralık tarihi “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kutlanmasına karar verdi. Buna ek olarak 10-16 Mayıs üye 156 devletin kutladığı “Engelliler Haftası” vardır.

Üzerinde değinilen bir başka konu da, dünya hükumetlerinin engelli kişilerin öncelikle insanlara dokunmalarını önlemeye nasıl gidebileceğiydi, konuşmanın büyük kısmı, çeşitli engelliliğe yol açan virüsler ve diğer hastalıklarla ilgiliydi. 1983-1992 yılları arasındaki on yıl, daha sonra Birleşmiş Milletler ‘in Engelli Kişilerin On Yılı ilan edildi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları

Birleşmiş Milletler tarafından Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gündür 3 Aralık Dünya Engelliler Günlerini sevgi saygıyla kutluyorum

Hepimiz engelli adayiyiz.Bunu unutmayarak ve empati kurarak davranalim.Ve onların hayatını kolaylaştırmak için yapılan uygulamalara dikkat edelim

Hiçbir engel engel değildir aşıldığında engelsiz bir hayat için bir gün engelli olmaya var mısın…. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun….

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları

Almak istersin, alamasın Koşmak istersin, koşmasın Coşmak istersin, çıkamazsın Sanki zincirle, bağlanmışsın. ENGELLERİ KALDIRIN engel sevgisizliktir

Asil engelliler, görüpte görmemezlikten gelenlerdir. iste onlardir, asil insanligi karanliga hapsedenler. sonra aydinlik icin mücadele eder görünürler. Bazilari da sizin gibi kalbiyle görür, iste onlarin günü kutlu olsun…

Engelli vatandaşlarımızın, hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda devletimize de toplumumuza da çok önemli görevler düşüyor. Bu duygu düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyorum

Engelli kardeşlerimizle ilgili karşılaşılan güçlük ve eksikliklerin giderilmesi kesinlikle bir lütuf değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi temennisiyle 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyorum.

Unutmayın ki; Sağlıklı bir toplum kendi engellisine sahip çıkan, onlara kucak açan, katkı sunan toplumdur. Engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine saygı ve sevgilerimi sunar, 3 Aralık Dünya Engelliler ve Dayanışma Gününü Kutlarım. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/3-aralik-dunya-engelliler-gunu-mesajlari.html

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Birleşmiş Milletler öncülüğünde tüm dünyada kabul görmüş, bu hususta toplumsal farkındalığın artmasına, engelli kardeşlerimizin sozlervadisi.com hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olması vesilesiyle 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyorum.

Dünya Engelliler Günü Mesajları

Engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyor, mutlu ve huzurlu bir yaşam geçirmelerini diliyorum.

Engel çıkaran engelsizler,sizleri de bir gün engelleyecekler; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun

Hayatlarındaki çok büyük zorluklara rağmen; spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına varıncaya kadar her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele takdir eder 3 Aralık Dünya Engelliler günün de saygılarımı sunuyorum siz değerli kişilere

Zirveye giden tüm yollar ancak engel tanımayanlar tarafından aşılabilir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık günü olsun insallah

Engelli vatandaşlarımızın toplumun vazgeçilmez bir parçası olarak hayatın içinde daha aktif olmalarını diliyor, bir gün her birimizin engelli bir vatandaş olabileceği bilinci içinde Engelliler Haftasını engelli vatandaşlarımızın saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde düzenlenen etkinliklerin toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olması, engelli kardeşlerimizin aileleriyle birlikte sağlık ve esenlik dolu günler yaşaması dileğiyle saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Dünya Engelliler Günü’nde düzenlenen etkinliklerin, engelli vatandaşlarımızın sorunları hususunda toplumdaki duyarlılığı artırmasını diliyor, engelli vatandaşlarımızı saygı ve sevgiyle kucaklıyorum.

Engellilerimizin, engelsiz bir dünyada mutlu ve rahat bir yaşam olanaklarına sahip olabilmesi dileğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günlerin de engelli vatandaşlarımızı saygı ve sevgiyle kucaklıyorum.

Engel Tanımayan Tüm İnsanların 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun.

Bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olması temennisiyle Dünya Engelliler Günü kutlu olsun.

Hepimizin bir gün engelli duruma düşebileceği bilinciyle, konuya ilişkin toplumsal duyarlılığın daha da artması temennisiyle 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyorum 

Dünya Engelliler Günü Sözleri

Bir gün değil, her gün hatırlamak gerek. Onlara ‘engel’ olmayın.

İlla engel olacaksanız, engellilere engel olanlara olun.. Asıl engel beyinlerde..

Engelli kardeşlerimize sadece bir gün değil her zaman duyarlı hassas olmalıyız. Kalbiniz yeter ki engel olmasın

Sokakta engelli birini görünce yolunu değiştiren yardım etmeye çekinen insanlar, sanal alemde abartılı sözlerle “Engelliler günü kutlu olsun” yazıyor. Engelliler günü kutlanacak bir şey değil, kutlamayın, gerçekten farkında olun yeter!..

Hepimiz Rabbimin yarattığı kullarız.Yeter ki kalbimize engel koyup mühürlemeyelim 

Engelsiz herkes birgun engelli statusune girebilecek birer adaydir. O zaman bugun hepimizin günü

Bu Hayatta iki büyük ENGELLİ var bana göre Vicdan ve Ego engelliler Allah onlardan eylemesin…..

Engelliye acınası bakışlarla değil; hayranlıkla bakmalıyız. Çünkü o kendi engelini aştığı halde biz zihnimizdeki engeli aşamamışız.

Engelliler için yaptıklarınızı aslında toplum için yaptığınızı aklınızdan çıkarmayın.

Engelli bir birey olduğun için kendini hayattan soyutlama, Unutma engeller aşılmak için vardır. 

Engelli ne demek sen de öğren, görmek ne demek âmâdan öğren, duymak ne demek duyma özürlüden öğren, Yürümek ne demek engelliden öğren!

Bana bakarken gözlerindeki acımayı bırak. Bakışlarındaki küçümsemeyi bırak. Bir bakarsın sen acınacak ve küçümsenecek duruma düşersin.

Nasıl bitkilerin güneşe ihtiyacı varsa engelli bireylerin de sevgi ve saygıya ihtiyacı olduğunu unutmayalım.

Bizle birlikte olup da topluma girmek isteyen engellilerin “BİZ DE VARIZ!” çığlığına kulaklarını tıkama.

Bir birini seven insanlar için engeller bir tatlı tebessümden ibarettir.

Engelliler acımaya değil, sevgiye ve kafalardaki ön yargıları yıkmaya muhtaçtır.

Engelli bir birey olmak senin kusurun değil aşman gereken bir engeldir.

Engelli olmak, bir engel değildir. Sadece aşılması gereken bir düşüncedir.

Düşüncedeki engelden kurtulmanın yolu, sabır ve azimle önüne gelen engelleri aşacağını inanmakla başlar.

Dünya Engelliler Günü Sloganları

Engeller hayatın akışını yakalamaya engel değildir.

Bugün sağlıklı olabilirsin ama yarın ne olacağını bilemezsin.

Engellerimiz asla üretmemize engel değildir.

Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır.

En büyük engel sevgisizliktir.

Engelli insanlara saygı, insanlığa saygının göstergesidir.

Engellinin en büyük silahı sabır ve azimdir.

Yapacaklarım sınırlı olabilir, ama ufkum çok geniştir.

Hiç kimseye bedensel ve zihinsel özürleri nedeniyle ayrımcılık yapılamaz

Engelliye avuç açtırmayalım.

Yalnızca bir gün değil her zaman yanınızdayız.

Sadece bir hafta hatırlanmak istemiyoruz. Biz her gün ilgi istiyoruz.

Engelli birey olmak, hayatı yaşamaya engel değildir.

Tohum toprağa, engelli topluma emanettir.

Asıl engel cehalettir.

Engelliler fark edilmeyi bekler.

Her şeyi eleştireceğine engelli bireyler için bir ışık da sen yak!

Engelli bireyin haklarına saygı, onları yaşama daha çok bağlar.

Engelliler bizlerin, yani milletin aynasını oluşturur.

Engelli YAŞANDIĞI müddetçe engeller de bir bir aşılır.

Ne olacak deme. Bir tedbir binlerce engeli önler.

Aşamadığımız engellimiz, engelimizi aşmaktır.

Kaldırımları, asansörleri ve merdivenleri Engelli Olmaktan Çıkarın! Bize Yeter.

Engelli bireyler sadaka değil, ilgi, iş ve haklarını istemektedir.

Engeller hayatın ritmini yakalamaya engel olamaz.

Özürlüye değil; özgürlüğe yol verelim.


Özel Günler kategorisinde en güzel 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Sarıkamış Şehitleri Mesajları , 5 Aralık Kadın Hakları Günü Mesajları

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.