Öğüt Veren Sözler önceden söylenmiş sözlerden oluşmaktadır. İnsanlar bu sözlere bakarak kendini bu yolda hareket edecek şekilde yol çizebilirler. İşte bu anlamda bu Yol Gösteren Sözler bakarak sizlerde klavuz oluşturabilir ve buna göre yaşayabilirsiniz.

Öğüt Veren Sözler yazımız da; Mevlana Yol Gösteren Sözleri, Düşündürücü Güzel Mesajlar, Ders Veren Kısa Sözler, İbret Verici Sözler, Hakıl Verici Sözler resimli, Sevgiliye Ders Verici Mesajları yer almaktadır.

Öğüt Veren Sözler

Hayat kimsenin anası babası değil çarpar insana.

Gökkuşağını hissetmek istiyorsan, Islanmayı göze alacaksın..

Ne olursan ol, ama önce nefsinin öğretmeni, vicdanının öğrencisi ol.

Dilini terbiye etmeden önce yüreğini terbiye et çünkü söz yürekten gelir….

Parası olan PAZARDAN imanı olan MEZARDAN korkmaz..

Öğüt Veren Sözler

Öğüt Veren Sözler

Çok değer vermek demek, çok pişmanlık demektir.

İnsanı yaşatan HAYELLERDİR, öldüren ise GERÇEKLER.

Bu hayatta ne kadar büyürsen büyü, küçüldüğün anlar olacaktır.

Gönül terazisinde merhamet ağır basmadıkça ‘İnsan’ olamazsınız..

Hayat acı verir önemli olan bu açıdan ders çıkarmaktır.

İnsan servet ya da bilgisiyle değil, tavır ve davranışları ile asil olur..

Sevdiğin insana bir tebbesüm bile O kalbinin ortasına senin heykelini diker.

İnanmayan bir gönül, İçinde kuş bulunmayan bir kafese benzer…

Kendini kurtar, Kendini yont, Kendini düzelt, Kendin başla, Kendin bitir..

Sağıra sözünü, köre yüzünü gösterme gönül. Yorulursun !

Diğer Sayfalarımız; Adam Gibi Mesajlar

Aydınlık bir yerdeysen, Gölgelere sığınmayacaksın.

Sözlerinde ölçülü ol, bir sözünle kırdığını bin sözünle toplayamazsın.

Hiç kimseye, Yüksekten www.sozlervadisi.com bakacak kadar, Alçalmamalı insan.

Ektiğine değil de biçtiğine bakarsan ne ektiğini daha iyi görürsün.

Bu hayatta kaybettiğini sandığın hiçkimseyi kazanmaya çalışma bırak seni kaybeden üzülsün !!.

İnsanları iyi tanıyın; her insanı fena bilip kötülemeyin, her insanı da iyi bilip övmeyin….

Seni kısa süre mutlu eden insanlar için, Ömür boyu mutlu edecek insanları kaybetme.

Gülmek hayatın en güzel eylemi. Ve her ne varsa sizi bundan alıkoyan,onları yok edin …

Umrumuzda olmamalı, Boş insanların boş sözleri. İnce bir gülücük koyup geçmeliyiz …

Hayat’ın sana güzellikler getirmesini bekleme, güzellikleri hayatına sen getir ki, hayat bulsun yüreğin..!

Kırıldığınız ve kızmaya kıyamadığınız birileri varsa hayatınız da susun ve bekleyin! Bırakın Allah’ın adaleti konuşsun O her şeyi bilendir

Yanımızda güvendiğimiz zaman pişman etmeyen,değil verdiğimiz zaman değişmeyen insanlar olsun yeter..

Herkesin tek bir gerçeği kendi doğrusudur insan neye inanırsa onu yaşar ve onu yapar kişilere saygın olmadıkça kimseyle iyi olamazsın unutma.


Güzel Sözler kategorisinde en güzel Öğüt Veren Sözler hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz. İrtibatımızı sağlayan yorum kutusuna güzel Öğüt Veren Sözlerinizi bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; Anlamlı Özlü Sözler , Hz. Muhammed (s.a.v) Sözleri


1 yorum

 • İsmail UYSAL · Şubat 15, 2022 12:02 pm tarihinde

  Özlü Sözlerden Alıntı – HAYATA DAİR ANLAMLI ÖĞÜTLER :
  * * * “Değer vermek kendinizle başlar. Kendine değer vermeyenin çevresine değer vermesi imkansızdır”. “Kendine değer ver ve gönlünü olgunlaştır, çünkü sen bedeninle değil ruhunla insansın”. “Gönül muhabbet ocağında olgunlaşır…” . “Kendini bilmek ruhunu bilmektir” . “İnsanı insan yapan bedeni değil ruhudur, ruhu ruh yapan aklı değil kalbidir, kalbi de kalp yapan hisleri değil niyetidir”. ”Niyet kalbe istikamet çizer”. “İnsan “niyet” ile “nasip” arasında ince bir çizgi üzerinde yaşar”. “Kader gayrete aşıktır”. “İnsanın kaderi karakterinde gizlidir”. ”Nasibi ise niyetinde gizli…”. “Kaderle sevgi, cesurdan yanadır”.“Cesaretini topla. Korkularının yerine sevgini koy…”.“Yolu cesaret olanın, yolculuğu aydınlık olur”.“Niyetin iyi ise, korkma! Sen gittiğin her yere ışığını ve bereketini birlikte götürürsün”.

  * * * “Sevgiyi sakın ihmal etme. İnsan mutlu olduğunda daha iyi kalplidir”. “İyi kalpli olmak mükemmel olmaktan daha önemlidir”. “Kalbin iyiliği ruhuna yansırsa doğrular seni bulur sende doğruları”.
  “Doğru insanla birlikte olduğunuzda hatalarınızı kabul etmeyi öğrenirsiniz”. ”Yanlış yapmayan insan yoktur. İnsanlık, hatasını kabul ve düzeltmekle ölçülür”. “Doğru insan, söylediği ile değil yaşadığı ve yaşattığı ile doğrudur”.

  * * * “Kendine değer verdiğin kadar değerlisin”. “İnsanın değeri özünde, ruhu ise sözünde hayat bulur”. “Söz ruhun aynasıdır..”.“Sözüyle özü bir olmayan kimse sözü doğru bile olsa yalancıdır, samimiyetsizdir” ” “ “Benliğine hakim olmak yaşamına hakim olmakla başlar”. “Kendine bak kendine özüne, sözüne, benliğine …” . “Başkalarının yanlışları ve kötülükleriyle uğraşarak ruhunu karartma, düzeltilmesi gereken biricik insan kendin sin”.“Ruhu herhangi bir biçimde karartan ne varsa, günahtır”.“Verebileceğin en cesurca karar, kalbini ve ruhunu inciten şeyi bırakmandır”. “Beden temizliği nezaket, ruh temizliği ise zarafet sebebidir”.
  “Ruhun temizliği gözyaşı ile olur…” . “Arıtılmış olan ruh, mutlu olan için bir süstür, mutsuz olan için ise bir sığınaktır”.

  * * * ”Kin besleme, sevgi besle, sana diken atana sen gül at ki ondan bir farkın olsun”. “Sevgi her zaman karşılık görür; kin de ”. “ Güler yüz, sevginin anahtarıdır ”. “Güler yüzlülük kini giderir “. “Kin olmayan ruhta kir; benlik olmayan kulda da kötü düşünce olmazmış”.“Eğer hiç kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan; kötü söyleyici, kötü öğretici, kötü düşünceli olma ” . “ Kötü düşünceden kötülük, iyi düşünceden iyilik doğar”. “İyiliğin temelinde sevgi, kötülüğün temelinde sevgisizlik vardır” . ”İyilik, insanlara duyduğun sevginin belirtisidir”.“İyilik, zorunluluktan değil, sevgiden kaynaklanan fedakarlıktır”. “Dünyada her şeyin bir ölçüsü tartısı vardır, sevginin tartısı da fedakarlıktır. Fedakarlık yapmayanın sevgisine inanılmaz” . “Sevgide fedakarlık yolunu bulamayanları asla gönül kapınızdan içeri sokmayın” . “Gönül bir binadır ki, mimarı muhabbettir”. “Hayatın hakiki servetini muhabbet, fakirliğini de benlik teşkil eder”.“Benlik davasını bırak, muhabbetten olma ırak, sevgi ile dolsun yürek, hoşgörülü olmaya bak” . “Hoşgörülü ol ki sana da öyle davranılsın”.

  * * * “İnsan ne kadar yükselirse, gönlü o kadar alçalmalıdır ”. “ Gerçek olgunluk ve erdem; alçak gönüllülükle oluşur”. “Alçakgönüllülük, gururun perhizidir”. “Gurur, insanı mutluluktan uzaklaştırır”. “Mutlu olmak istiyorsan; gururu bırak, gönüller almaya bak ” .“Bir gönül almak gelmiyorsa elinden, bari bir gönül incinmesin dilinden!”. “Dilin gül olsun, diken değil”. “İncinsen de incitme sen”. “Başkalarını azarlar gibi kendini azarla, kendini affeder gibi başkalarını affet”. ”Affetmek büyüklüktür”.

  * * * “Sevmeyen ve sevilmeyen de hayır yoktur”. “Sevelim, sevilelim”. “Sevilmemek acı bir şeydir; ama sevememek daha da acıdır”. “Sevmesini bilirsek; başkalarına acı vermeyi unuturuz”. “Sevmeyi bilmeyen sevildiğini anlayamaz”. “İnsanları sevin buna ihtiyacınız var”.“İnsanları sevmek için tanımak gerekir, Allah’ı tanımak içinse sevmek gerekir”. ”Allah’ı seven, sevilmeye layık olur”.

  Derleyen : İsmail UYSAL

  Bir cevap yazın

  Avatar placeholder

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.