Tıp Bayramı Mesajları

En güzel Tıp Bayramı mesajlarını bu yıl da kalptensozler.com ailesi olarak bu başlık altında okuyucularımız için derledik. Bu alanda tanıdıklarınız varsa haberimizde bulunan Tıp Bayramı mesajlarından bir tanesini siz de yakınlarınıza göndererek bugünün coşkusunu onunla beraber yaşabilirsiniz. Tıp Bayramı mesajlarını sayfamız da kolaylıkla alarak Whatsapp veya SMS ile paylaşabilirsiniz. İşte en güzel 14 Mart Tıp Bayramı kutlama mesajları…

Tıp Bayramı Mesajları yazımız da; Tıp sözleri, Tıp ile ilgili kapak sözler, Tıp Bayrami mesaj örnekleri, Doktor ile ilgili güzel sözler, Tıpsizlik ile ilgili sözler, Tıp ile ilgili komik sözler, Tıp Bayramı mesajları resimli, Tıp ile ilgili sözler, bulmanız mümkün.

Tıp Bayramı Tarihçesi

Tıp Bayramı’nın ortaya çıkışı, 14 Mart 1827’de İkinci Mahmut döneminde Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önermesiyle kurulan ilk cerrahhane olan Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin kurulmasıyla oluşmuştur.

Cerrahhanenin kurulmasıyla Türkiye modern tıp eğitimine başlamıştır ve okulun kuruluş günü olan 14 Mart tarihi de “Tıp Bayramı” olarak kabul edilmiştir.

Tıp Bayramı’nın ilk kutlaması 14 Mart 1919’da işgal altındaki İstanbul’da yapılmıştır. Tıbbiye 3. sınıf öğrencisi Hikmet Boran önderliğindeki tıp okulu öğrencileri, işgali protesto için toplanmış ve dönemin ünlü doktorları da destek vermiştir. Böylece ilk Tıp Bayramı, tıp sektöründe hizmet edenlerin yurt savunma hareketi olarak başlamıştır. Günümüzde 1976’dan beri sadece 14 Mart günü değil, 14 Mart’ı içine alan hafta boyunca kutlama yapılmakta ve bu hafta Tıp Haftası olarak kabul edilmektedir. 

Tükiye’ de Tıp Bayramı

İlk kutlama, 14 Mart 1919’da işgal altındaki İstanbul’da yapıldı. O gün tıp okulu öğrencileri, Hikmet Boran’ın önderliğinde işgali protesto etti. O dönemin ünlü doktorlarının da destek verdiği protesto, tıp bayramında, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak tarihe geçti. 

Tıp Bayramı Mesajları

Doktorlarımızın,Hemşirelerimizin ve Sağlık Çalışanlarımızın Kutlu Olsun


Hekim, Hemşire, Teknisyen dahil bütün sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım


Bu kutsal mesleği layığıyla yapan tüm sağlık çalışanlarından Allah razı olsun.


Tüm zorluklara rağmen özveriyle çalışan,emektar tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım


“Önce insan” diyerek fedakarca çalışan tüm doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım


Tıp Bayramı Mesajları

Hayatlarını insanlığa adamış, sağlıklı bir toplum için özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım


Fedakârlığa genç yaşta başlayan tüm tıp öğrencilerinin ve canımızı emanet ettiğimiz saygıdeğer sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım


Sağlığımız için arı gibi çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı kutlu olsun!


Karşılaştığınız türlü güçlüklere rağmen, kutsal mesleğinizin icrasında yurttaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayretiniz bizler için iftihar kaynağıdır. Bu vesileyle size minnet ve şükran duygularımı ifade etmeyi bir görev sayar, 14 Mart Tıp Bayramınızı içten duygularımla kutlarım.


Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. (Hz. Muhammed s.a.v) tüm sağlık birimlerinin 14 Mart tıp bayramını kutlarım.


Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, sunan verilen görevleri zamanında ve tam yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarım


Sağlıklı toplum olabilme yolunda ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına var gücüyle çalışan, doktorlarımız başta olmak üzere, tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.


Tüm acil sağlık çalışanlarının ve sağlık personelinin 14 mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim


Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak; sağlık sektörü çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunar, Tıp Bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.


Tıp mensuplarının Tıp Bayramını en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.


Karşılaştığınız türlü güçlüklere rağmen, kutsal mesleğinizin icrasında yurttaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayretiniz bizler için iftihar kaynağıdır.Bu vesileyle size minnet ve şükran duygularımı ifade etmeyi bir görev sayar, 14 Mart Tıp Bayramınızı içten duygularımla kutlarım.


Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak; sağlık sektörü çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunar, Tıp Bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.


Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutlarım.


Tüm acil sağlık çalışanlarının ve sağlık personelinin 14 mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.


Doktora Tıp Bayramı Mesajları

İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren tıp çalışanlarımızın insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp bayramını kutluyor başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.


Tıp bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.


14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. Toplumun ruh ve beden sağlığının tam olduğu güzel bir Türkiye özlemiyle.


Belli önceliklerini yitirmemiş olan toplumla özdeş olmayı seçen alacağı maaştan ya da döner sermayesinden tutacağı nöbet sayısından başka soysal endişeleri de olan tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlu olsun.


Sağlıkçılara Tıp Bayramı Mesajları

Tıp biliminin gelişmesinde rolü olan tüm bilim insanlarını saygıyla anıyor, her koşulda büyük bir özveri ile görev yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz.https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/14-mart-tip-bayrami-mesajlari.html


Tüm sağlık çalışanlarının Eline emeğine sabrına Merhametine vicdanına sağlık İyi ki varsınız.. 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun


Tüm hekim arkadaşlarımın ve fedakar sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutluyorum. Sağlıkta sorunlara çözüm bulunacağı, çalışanın mutluluk ve refahının sağlanacağı günler açısından bir milât olmasını diliyorum. 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun


‘Önce Sağlık’ anlayışıyla insan hayatının önceliğinden taviz vermeden sabır ve gayretle çalışan bütün sağlık mensuplarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.


Şikayeti dinlemeyen , muayene etmeye tenezzül etmeyen , lafı ağzına tıkayan ve işini severek yapmayanların değil… Hipokrat yeminine bağlı , halden anlayan insan gibi insanların bayramı kutlu olsun.


Bugün bayram erken kalkın tıpçılar,giyelim en güzel önlükleri.Elimizde hasta tahlilleri,üzmeyelim bugün hekimleri


“ 1 , 2 , 3 tıp… ” şakası yapan embesillere bile tahammül edip tedavi eden doktorların 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.


İnsanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.


İnsanlığı önde tutan, amaç ve gayesi sadece insan olan, İnsanlığı öne atarak vatan hainliği yapmayan Tüm sağlık çalışanlarının günü kutlu olsun..


Meslek ve ahlak etiğine sahip mesleğini ahlakı ile yapan egolarından sıyrılmış, halk sağlığını her şeyin önünde tutan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart tıp bayramı kutlu olsun.


Tüm hekimlerin ve hekim adaylarının bayramı kutlu olsun Bu kutsal görevi layıkıyla yerine getirebilmek, karşılıklı anlayış göstermek ve şiddetle hiç karşılaşmamak dileğiyle


Değersizleştirilmeye çalışılan, her gün sözel, fiziksel şiddete maruz kalan ve tüm bunlara karşın insan sevgisini ve insanlara yardım etme gayretini yitirmeyen tüm meslektaşlarımın bayramını kutlarım.


Bir nefeslik sıhhatın bile değerinin ölçülmeyeceğinin bilincinde olarak kutsal mesleğinin icrasında tüm güçlüklere rağmen ; İnsanı yaşatmak, Acıları azaltmak amacıyla büyük bir özveriyle insanlığa hizmet eden hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.


Kimi zaman geldi yüz güldürdük.Beraber güldük -Kimi zaman dua aldık.Çok şükür dedik -Kimi zaman umut dolu gözlerle karşılaştık. Inşallah iyileşecek dedik -Kimi zaman dayak yedik,hakarete ugradık Ama pes etmedik hep insana insanlıga hizmet ettik 14 mart tıpbayramı nız kutlu olsun..


Tüm meslek büyüklerimizi ve “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyerek onlara hak ettikleri değeri verenleri rahmet ve saygıyla anarken bize ait ve bizden olan 14 Mart Tıp Bayramında tüm Türk hekimlerinin bayramını kutluyorum.


Yıpranma payı? Döner sermaye adaletsizliği? Sağlıkta şiddet? Döner sermayenin emekliliğe yansıtılması? Çalışan hakları? Personel yetersizliği ve iş yükü? Düşük emekli maaşları? Bunlar çözülmeden bayram olsa ne olur olmasa ne olur? 1,2,3, TIP…


Anlamlı Tıp Bayramı Mesajları

Tıp Bayramı

Öncelikle insanı yaşatmayı
İnsanın acısını azaltmayı
Sağlık kalitesini artırmayı
Hedefleyendir tıp çalışanı

Hayat kurtarandır tıpçı
Hayata müdahale edici
Yaşama ve sağlığa saygılı
İnsana saygılıdır tıp çalışanı

Meslek ahlâkı üzerine yemin eder
Vicdanı ve bilgisiyle hareket eder
Nitelikli ve alanının uzmanı
İnsanlığın hizmetindedir tıp çalışanı

Hastanede, acilde, klinikte
Sağlık ocağında, poliklinikte
Doktoru, hemşiresi, çalışanı
24 saat görevdedir tıp çalışanı

Özverili ve zor meslektir
Kutsal ve onurlu meslektir
Bugün 14 Mart ‘ Tıp Bayramı ’
Bayramın kutlu olsun tıp çalışanı (Vedat Sadioğlu)


Özel Günler kategorisinde en güzel Tıp Bayramı Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları , 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajları

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.