5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Mesajları

0
50
views
5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Mesajları

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Mesajları

Aileler, Öğrenciler şimdiden 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü mesajları için arama yapmaya başladı. Öğretmeninin bu özel gününü kutlamak isteyen öğrenciler, en güzel Öğretmenler Günü mesajını göndermek istiyor. İşte Öğretmenler Günü mesajları...

Sponsorlu Bağlantılar

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü nedeni ile hazırladığımız yazımız da öğretmenler günü mesajı kısa, öğretmenler günü mesajı atatürk, öğretmene teşekkür sözleri, öğretmenler günü mesajı resimli bulabilirsiniz.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür.

Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür.

Sponsorlu Bağlantılar

Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıl dönümüdür.

5 Ekim Öğretmenler Günü M

Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir. Örneğin 12 Arap ülkesinde (Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen) her yıl 28 Şubat günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Gününün tatil olup olmadığı da ülkesine göre değişir.

Dünya Öğretmenler Günü Sözleri

Dünyayı güçlü ordular değil, sevgiyi, şefkati ve merhameti öğretip iyi bir nesil yetiştiren öğretmenler değiştirebilir.

Yeryüzünün “öğretmen”i olabilmek için, “gökyüzü”nün öğrencisi olmak gerek. / Aliya İzzetbegoviç

  • Öğretmenler!… Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.

”Eğitimdir ki, bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır, veya bir milleti kölelik ve yoksulluğa terkeder.” / Mustafa Kemal Atatürk

“Dünyanın her tarafında öğretmenler insan toplumunun en fedakâr ve saygıdeğer unsurlarıdır” / Mustafa Kemal Atatürk

Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir.

Güçlü ve demokratik bir toplum için Özgür eğitim, özgür öğretmen Savaşa değil EĞİTİME bütçe..!

Tüm öğretmen arkadaşlarımın ve eğitim emekçilerinin günü kutlu olsun.Laik,eşit koşullarda, parasız,bilimsel ilkelere dayalı eğitim temel hedefimiz.. Bütün derdimiz,çabamiz;ülkemizin güzel çocukları için aydınlık yarınlar yaratabilmek. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/5-ekim-dunya-ogretmenler-gunu-mesajlari.html

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. / Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, Savaş meydanlarında ne kadar parlak Zaferler elde ederse etsin, O Zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak EĞİTİM Ordusuyla mümkündür. / MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

”Hayatta önemli olan sadece yaşamış olmak değildir. Başkalarının hayatlarında yarattığınız fark, yaşadığınız hayatın değerini gösterir.”

Öğrenmekten, öğretmekten, umut etmekten vazgeçmemek ümidiyle

Yeryüzünün öğretmeni olabilmek için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerek. / Aliya İzzetbegoviç

Dünyada her şeye bir değer biçilir. Ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Onun eseri hem her şeydir ve hem de hiçbir şeydir. / Socrates

  • Öğretmen nasılsa sınıf da öyledir. / Alman atasözü

Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime ben, öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferler, yaptığım öteki işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir. / Atatürk

Herkesi aydınlatmak isteyen öğretmenler, mum gibi erimeğe razı olmalıdır./ Cenap Şahabettin

Dünya Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmen bir sanatkârdır yarının temelini attığı gibi değerli kişilik hamuruna da biçim verir başta MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olmak üzere tüm vefâkar ve özveriyle görevini yapan öğretmenlerimizin gününü kutlarım


  • Yurdumuzun dört bir yanında görevlerini özveriyle yerine getiren öğretmenlerimizin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu vatanın kurtarıcısı, bu ülkenin kurucusu, başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve onun ülküsünde eğitim veren, tüm öğretmenlerimizin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın en degerli varlıkları olan siz Öğretmenler! Bugün, Türk Öğretmeninin Şeref Günüdür. Ona OLAN SAYGIYI YENİLEME, ONUN YÜCELİĞİNİ ANMA GÜNÜDÜR. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun.


Bütün devlet büyüklerimiz; Öğretmenlik o kadar kutsal bir meslektir ki, asla HAKKI ÖDENMEZ dediler ve sözlerinde durup ,HİÇ BİR ZAMAN ÖDEMEDİLER… -Hakça-eşitçe-insanca yaşayacağımız güzel günlerin geleceği umuduyla- 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günümüz KUTLU OLSUN….


Biricik öğretmenim canım öğretmenim iyiki varsın iyiki benimlesin. Sağol varol 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun.


Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun.


Yeryüzünün en onurlu mesleğini icra eden Öğretmenler, bildiğimiz ne varsa sizden öğrendik. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin dört bir yanında ‘fikri hür, vicdanı hür’ nesiller yetişsin diye çalışan öğretmenlerin 5 EkimDünya Öğretmenler Günü kutlu olsun.


Dünyanın en kutsal vazifesini icra ederek; sabrını, sevgisini ve saygısını yavrularımızdan esirgemeyen, güzel ülkemizin dört bir yanında canla başla sozlervadisi.com çalışan değerli öğretmenlerimizin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tüm öğretmenlerimize başarılı bir meslek hayatı diliyorum


Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. 5 EkimDünya Öğretmenler Günü kutlu olsun.


Akıldan , bilimden yana olan..öğrencilerine; tüm insanlık değerlerine karşı sevgiyi, hoşgörüyü , adaleti ve özgür düşünceyi öğreten tüm öğretmenlerin 5 Ekim öğretmenler günü kutlu olsun.

Sayfalarımız >>> Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler 


Öğretmenlere çok büyük borcumuz vardır. Çünkü öğretmenlerimiz bize saygı.sevgi,eğitim,temizlik ahlak öğretmeye çalışır. vb. Öğretmenlerimize saygı ve sevgi duymalıyız! 5 Ekim öğretmenler günü kutlu olsun.


Öğretmenlik bir gönül işidir, sevginin gonca olduğu yüreklerde, güle dönüşüdür iyiki varsınız 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun:))


Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. 5 Ekim öğretmenler günü kutlu olsun.


Öğretmen taze ruhları işleyen ustadır. Nesiller yaratır, ülkeler değil gönüller fetheder. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günümüz kutlu olsun


“Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkar öğretmendir.” Geleceğimize yön veren öğretmenlerimizin Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizin dört bir köşesinde fedakarca görevini yapn bütün meslektaşlarımın Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun


Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir. Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun


Nesiller yetiştiren, meslekler öğreten, ailenin okuldaki adı Öğretmen! Başta bölgemizde yer alan öğretmenlerimiz olmak üzere Dünya üzerinde eğitime gönül vermiş tüm öğretmenlerin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tüm öğretmenlerimize başarılı bir meslek hayatı diliyorum.


Okumayı yazmayı hızlı düzgün saymayı her an dürüst olmayı sen öğrettin öğretmenim… Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun


Dünyanın en kutsal vazifesini icra ederek; sabrını, sevgisini ve saygısını çocuklardan esirgemeyen, güzel ülkemizin dört bir yanında canla başla çalışan değerli öğretmenlerimizin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tüm öğretmenlerimize başarılı bir meslek hayatı diliyorum.


  • Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. 5 Ekim öğretmenler günü kutlu olsun.

Dünyanın her yerinde aydınlık için savaş veren , emek harcayan umudu yaşatan öğretmenlerimizin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun


Gelecek nesillere ışık tutan meslektaşlarımın günü kutlu olsun ….


Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun


Özel Günler kategorisinde  en güzel 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Dünya Barış Günü Mesajları ,  1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları

Share this:

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here