1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları

1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları
1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları

Dünya Barış Günü veya Uluslararası Barış Günü her yıl kutlanan uluslararası bir bayramdır. Böyle bir günde en güzel 1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları göndermek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Hem kısa hem resimli Dünya Barış Günü mesajları ve sözleri paylaşabilirsiniz. İşte yılın özel Dünya Barış Günü mesajları…

1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları yazımız da; 1 Eylül Dünya barış günü kutlama mesajları, Özel 1 Eylül Dünya barış günü kutlama mesajları, 1 Eylül Dünya barış günü kutlama mesajları kısa, 1 Eylül Dünya barış günü kutlama mesajları anlamlı, 1 Eylül Dünya barış günü kutlama mesajları resimli bulabilirsiniz.

Dünya Barış Günü Tarihçesi

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1981’deki 57. birleşiminde, “Genel Kurul’un açılış günü olan her eylülün üçüncü salı gününü”nü “Uluslararası Barış Günü” ilan etmiştir. Yıllar sonra Genel Kurul’un 7 Eylül 2001 tarih ve A/RES/55/282 sayılı kararı ile 21 Eylül‘ü Barış Günü olarak kabul edilmiştir.

Birleşmiş Milletler, Barış Günü’nde, dünya çapında çatışmaların önlenmesi ve barışın tesisi yolunda bilinçlenmeyi amaçlıyor. Her 21 Eylül’de, Birleşmiş Milletler Merkezi’ndeki “Barış Çanı” çalınıyor. Savaşlardaki insani kıyımın anısına Japonya tarafından yaptırılan bu çan, dünyanın tüm kıtalarından çocukların bağışladıkları bozuk paralarla üretildi. Çanın üzerine, “Çok Yaşa Mutlak Barış” yazısı kazındı.

Eskiden Sovyetler Birliği ve Varşova Paktı üyesi ülkeler barış içinde bir dünya mücadelesi görevini hatırlatmak amacıyla Almanya’nın 1939 yılında Polonya’yı işgal ederek İkinci Dünya Savaşı’nı başlattığı tarih olan 1 Eylül’ü “Dünya Barış Günü” olarak ilan etmiştir.

1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları

Gülümsemenin dili, dini, ırkı yoktur. Tüm insanlar aynı dilde gülümser. Kimsenin gülüşü solmasın 1 Eylül Dünya Barış Günü

“Türkler bütün medeni milletlerin dostudurlar.”

Çocuğun gördüğü düştür barış. Ananın gördüğü düştür barış. Ağaçlar altında sevdalıların sevda sözleridir barış.

Ekmeği konuşalım Sonra barışı Üstüne bir de çocukları öpelim Olmuşken tam olsun

“Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa, şimdi en güzel şiirdir barış..”

1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları
1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları

“Gökte kuşlar gibi uçmayı öğrendik. Denizde balıklar gibi yüzmeyi öğrendik. Ancak hala yeryüzünde kardeşler gibi yürümeyi öğrenemedik.”

Barış sımsıkı kenetlenmiş elleridir insanların. Sıcacık bir ekmektir o, masası üstünde dünyanın. Barış, bir annenin gülümseyişinden başka bir şey değildir.

…Ve birgün gelir o barış olur…ölen de öldüğü ile kalır…Bize ölüler değil, sağlar lazım…

Coğrafyamızdaki kanlı ve karanlık tablo kaderimiz değil. Barışın ve kardeşliğin egemen olduğu bir dünya özlemi ile her sozlervadisi.com türlü kirli savaşa karşı durmak zorundayız. Bugün,her zamankinden daha fazla barış ve kardeşlik tohumlarını yeşertmeye ihtiyacımız var.

“Ağaçlar dikildiğinde top mermilerinin açtığı çukurlara, yangının eritip tükettiği yüreklerde ilk tomurcukları belirdiği zaman umudun, ölüler rahatça uyuyabildiklerinde, kaygı duymaksızın artık, boşa akmadığını bilerek, kanlarının, barış budur işte.”

Ekmek gibi, su gibi, hava gibi BARIŞ’a ihtiyacımız var. Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras BARIŞ’tır.

Kardeşler, barış içinde ancak derin derin soluk alır evren. Tüm evren, taşıyarak tüm düşlerini. Kardeşler, uzatın ellerinizi. Barış budur işte.

Barışın kıymetini bilmek gerekir Başka yaşayabileceğimiz “Dünya” başka yapabileceğimiz Beden yok..

Dünyadaki Savaş İç Savaş Yoksulluğun ve Açlığın Sebebi Emperyalizme Siyonizme Faşizme Feodalizme Lanet Olsun…

Emperyalizmin ve gericiliğin kuşatmasından halkların dayanışmasıyla kurtulacağız. Yaşasın barış!

Dünya barışı için Renk, Dil, Irk demeden Halaya hep birlikte Tutuşalım ..

Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları

Önce kendimizle sonra çevremizle sonra birlikte mücadele edebileceğimiz insanlarla barışabilsek. Büyük bir öfke hakim,itiraz edecek iki kişi yanyana gelemiyoruz. Meydan sömürücü savaşçı emperyalist maşalara kalıyor. Biraz empati biraz sevgi biraz saygı….

Dünya Barışı denir hep… Ne şarkıdır bu ne de şiirlerden bir mısra… Oyun oynayan çocuk sesleri, ağıt yakmayan ana, dizlerini dövmeyen baba demektir, kardeşliktir, sarılmaktır.

Çocuklara bırakacağımız en değerli miras BARIŞ’tır.

“Anne çiçeklere bak ne güzel. Şarkılar ne güzel. İnsanları seviyorum Yaşamayı seviyorum… Çok seviyorum!”

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde savaşa karşı, barış için emperyalizme karşı mücadele bayrağı yükseltilmelidir. Barış, ancak emperyalizme karşı mücadele ile gelecektir! Kahrolsun emperyalizm, yaşasın barış mücadelesi!

Ölüm bile yorulduysa En güzel Şiirdi BARIŞ Savaşlar dursun,Savaşanlar Kahrolsun Kimse Ölmesin Çocuklar yaşasın Analar Ağlamasın KAHROLASI EMPERYALİSTLERE LÂNET OLSUN

Ne yeşil bir zeytin dalı gibi baharlık ne de bir güvercin kanadı gibi hafiftir barış, bir bebeğin gülüşü gibi aydınlık aşk kadar güçlüdür barış 1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlu  olsun.

“Yurtta sulh, Cihanda sulh” ilk defa Mustafa Kemal Atatürk tarafından 20 Nisan 1931’de dile getirilmiştir…Bu duygularla 1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlu  olsun.

‘Barış mutlak Barış’ Şartsız şurtsuz, amasız lakinsiz, derhal şimdi Barış. Merhaba Dostlar Savaşsız sömürüsüz, huzurun ve barışın olduğu güzel bir dünya dileğiyle, 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun.

Irk, din, dil, fikir, zevk ve sınıf farklılıklarımızın gerçek zenginliğimiz olduğunu unutmadan saygı, sevgi, anlayış ve hoşgörü içinde bir gelecek adına 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun…

1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutlar, tüm dünya mazlumlarının barış ve huzur içinde uyanacağı bir gelecek dileriz.

1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları Yeni

1 Eylül Dünya Barış Günü’nün bütün işgallerin sonlanması için bir vesile olmasını diliyorum.

Gözyaslarinin mutluluk için aktığı, savaşların olmadığı, sevgi ve hoşgörünün egemen olduğu bir dünya dileğiyle 1 Eylül Dünya Barış Günü nü kutluyorum.

Barışın, özgürlüğün ve adaletin egemen olacağı; insanların ölmediği, çocukların hep güldüğü, mutlu ve huzur dolu bir dünya dileğiyle.

“…Ben insanım, insancılım Çünkü Allah’ın yarattığı kulum ‘Yurtta barış, dünyada barış’ derim Barışseverim, ben Ata’nın izindeyim.” 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun.

Herkesin kendini diğerinden üstün gördüğü, tahammül edemediği, yok etmek ve ezmek istediği bugünün kibirli dünyasında, herşeye sozlervadisi.com rağmen 1 Eylül Dünya Barış Günü KUTLU OLSUN!!!!!

Anaların ağlamadığı, kimsenin başkalarının acısı üzerinden prim yapamadığı bir dünya için eşit, özgür, adil sistemin hüküm sürdüğü bir dünya düzeni için, B A R I Ş! Barış hemen şimdi!!! 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun.

Çocukların ağlamadığı, anne babaların mezar taşı yerine evlatlarına sarılabildiği bir dünya temennisiyle… 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun.

Acının, savaşın olmadığı, sevginin, huzurun egemen olduğu, savaş ve terör olaylarının yaşanmadığı Dünya üzerinde akan kan ve gözyaşının son bulmasına vesile olması temennisiyle herkesin 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyorum.

Savaşları çıkaran hegomonik güçler barışı getiremez.Onlardan barış dilenmez.Ezilenlere,yoksullara ve emekçilere savaş politikalarnı dayatan silah tüccarlarına-emperyalistlere karşı ezilen inanç, dil,milliyet,ve uluslara onurlu bir gelecek için; 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun.


Özel Günler kategorisinde en güzel 1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajları , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.