Dünya Çocukları Günü Mesajları

Dünyadaki en mahsum varlıkları ve üzerine titrediğimiz çocuklarımız için Dünya Çocukları Günü Mesajları yazımız da yayınlıyoruz. Bu güzel günde çocuklarımıza göndereceğimiz güzel Dünya Çocukları Günü Sözleri ile onları mutlu edebileceksiniz.

Dünya Çocukları Günü Mesajları yazımız da; Dünya çocukları günü mesajları sloganlar, Anlamlı Dünya çocukları günü mesajları, Dünya çocukları günü mesajları yazıları, Dünya çocukları günü mesajları facebook, Dünya çocukları günü mesajları İngilizce yer almaktadır.

Dünya Çocukları Günü

Uluslararası Çocuk Günü fikri, 1925 yılında Cenevre’de yapılan Çocukların Refahı için Dünya Konferansı’ndan sonra doğmuştur. 54 ülke katılımıyla gerçekleşen Konferans’ta Çocukların Korunmasına Dair Cenevre Bildirgesi kabul edilmiştir. Dünya Çocuk Günü adıyla çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, ulusların barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlar.

Dünya üzerinde birçok çocuk ya savaş ortasında ya da açlık sınırında yaşamını sürdürmektedir. Bu koşulları ortadan kaldırmak ve onlara daha iyi bir yaşam sağlamak amacıyla hazırlanan Çocuk Hakları Sözleşmesi, 191 ülke tarafından kabul edilmiştir.

Dünya Çocukları Günü Mesajları

Çocukça bir dünya için,çocuk kalanlarında günü kutlu olsun

Başta mazlum coğrafyalarda yaşayan çocuklar için mutlu bir gelecek dileğiyle, tüm dünya çocuklarının Dünya Çocukları Günü’nü kutlarım.

Konfüçyüs der ki; “Küçükler ot gibidir, büyükler ise rüzgar. Rüzgar ne yöne eserse, otlar o yöne eğilir.” Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Dünya Çocuklar Günü’nü kutluyor, çocuklarımızın çok daha huzurlu ve aydınlık bir geleceğe sahip olmaları umuduyla, dünyanın bütün çocuklarını sevgiyle kucaklıyorum.

Çocuklar yarınlarımızdır. Onları en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlama sorumluluğumuzu yerine getirirken, sevgi ve barış dolu bir dünya miras bırakabilmek temennisiyle ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının Dünya Çocuk Gününü kutluyorum.

Her şey çocuklar ile güzel Dünya Çocuk Günü Kutlu Olsun

Çocuklar umutlarımızı yarınlara taşıyacak yegane değerdir. Aydınlık geleceğimiz Büyük ve Güçlü Türkiye’nin yegane mimarları çocuklarımızın Dünya Çocuk Günü’nü kutluyorum.

Çocuklar bir gün değil hep gülsün, hep mutlu olsun tüm hüzünleri acıları son bulsun duası ile Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Uzun ve parlak cümlelere gerek yok, çocuklar ölmesin yeter.. Dünya Çocuklar gününüz kutlu olsun.

Sevilmeyi, oynamayı ve okumayı dünyadaki tüm emsalleri gibi eşit derecede hak eden bütün mazlum çocuklar için iyiliklerle dolu bir gelecek dileğiyle… Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Aydınlık dolu yarınlar adına tüm dünya çocuklarına mutlu, huzurlu ve sağlık dolu yaşamlar diliyorum.

Çocuklar bizim hayallerimiz ve geleceğimizdir. Onlara iyi bir gelecek bırakmak hepimizin görevidir.. Tüm çocukların adil bir dünyada özgür ve mutlu yaşaması dileğiyle…..

1 Ekim Dünya Çocukları Günü Mesajları

O zaman gününüz kutlu olsun çocuklarımm, pırlantalarımm

Dünya Çocuk Gününde ; Çocuklarla Çocuk olabilmek nasip olsun tüm büyüklere ..Büyüdükçe kalbimiz hep çocuk kalsın.. masum ve temiz Dünya Çocukları Günü’nü kutlarım.

Kalbimizin bi köşesi hep çocuk kalsın Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.

Dünya Çocuk Günü’nde bu umudu birlikte yaşatmaya devam edeceğiz. İnsanlık için barış ve adaletin egemen olduğu huzurlu bir dünya temennisiyle ülkemin ve dünyanın tüm çocuklarının, Dünya Çocuk Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Çocuklar bizim en kıymetli varlıklarımız, sozlervadisi.com toplumun geleceği, insanlığın umududur.Tüm dünya çocuklarına huzurlu, mutlu, neşeli ve aydınlık bir gelecek diliyoruz. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.

Her çocuk dünyanın geleceğidir. Bugünün yarını, yarının umududur. Cennet kokulu çocuklarımızın Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Çocuklar umudun, mutluluğun temsilcisi,dünyanın geleceğidir. Korunmaya ihtiyaçları olduğu gibi sevgi dolu bir dünyada yaşama hakkına sahiptirler.  Tüm dünya çocuklarının huzurun,barışın ve sevginin hakim olduğu bir dünyada yaşaması dileğimizle…

Geleceğimizi çocuklar aydınlatacak onlara iyi bir gelecek hazırlamak hepimizin görevidir. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Çocuğun kalbi ekilmemiş tarlaya benzer; ne eksen tutar. İyilik ekelim, doğruluk ekelim, sevgi ekelim, vatan, millet, bayrak aşkı ekelim… Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.

Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. Dünya çocuklarının kutluyorum

Dünya Çocukları Günü Sözleri

Çocuklar donmamış beton gibidir. Üzerlerine ne düşerse iz bırakır.

Bir zamanlar çocuk olduğunu hiçbir zaman unutma.

Çocuklar yaramaz değildir. Onlar sadece çocuktur

Çocuk bugünün yarını, yarının umududur.

Çocuklar donmamış beton gibidir. Üzerlerine ne düşerse iz bırakır.

Çocuk kokusu, cennet kokularındandır.

Çocuk bugünün yarını, yarının umududur.

Süse gerek yok Çocuklar ÖLMESİN yeter

Çocuklar uyuya uyuya büyür, ihtiyarlar uyuya uyuya ölür.

Çocuklar yeryüzünün çiçekleridir. Çocuklar sevgi dolu yürekleriyle insanlığın umududur.

Bütün çocukları ‘kendi çocuğun gibi bilmek, korumak, tehlikelerden muhafaza etmek’ dinen çocukların büyükler üzerindeki haklarındandır.

Çocuklar Allah’ın ruhudur. Çocuklara mutlaka saygılı olmak lazım. Çocuğu insan yerine koymadan çocukla konuşmak saygıya uygun olmaz.

¸¸•*`❀ 23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri ¸¸•*`❀

Cocuk sevindirmek sevaptir kirmayin kucukleri iyiki varsin

Çocuklar gibi saf, temiz ve berrak.

Çocuğuna değer veren uluslar ölmez.

Çocukların nasihata değil, iyi örneğe ihtiyaçları vardır.

Şimdi çocuk olmak vardı; Aklımda sadece dışarda oyun oynamak, büyümenin acısını çıkartmak vardı… Umutsuzluğu umut etmek, yalanlarda gerçek aramak, mutsuzluklarda mutlu olmak vardi… Özledim seni cocuk… Büyümenin bedelini seni kaybederek ödüyorum… https://www.sozlervadisi.com/ozlu-sozler/dunya-cocuklari-gunu-mesajlari.html

Çocuk gelinler, çocuk işçiler, şiddet gören çocuklar, sokakta yaşayan çocuklar, tecavüz mağduru çocuklar… Çocuklarımıza, Geleceğimize kıymayın Vicdansızlar

Çocuklar, geleceğimiz ve insanlığın umududur. Geleceğimizi şekillendirecek tüm çocuklarımızın daha sağlıklı ve mutlu olduğu, yaşamın her alanında daha çok korunduğu ve haklarına kavuştuğu yarınlar diliyoruz.

Yalnız Dünya Çocuk Günü’nde değil, her zaman, tüm dünyada en savunmasız olan ve hak ihlallerine maruz kalanlar çocuklarımızın eşit, özgür, insanca ve barış içinde bir dünyada yaşaması mücadelesine ses ol…

Masumiyetin adıdır çocuklar… Çocuklarımıza vereceğimiz en güzel hediye onlara sevgiyle yaklaşmak, onları şefkatle yeşertmektir.

Dünya Çocukları Günü Özlü Sözler

Küçük çocukların derdini küçük görmemeli.  (Firdevsî)

Çocuklarınızı kuzu gibi yetiştirirseniz, koyun gibi güdülürler. (Sadi-i Şirazi)

Oyunlar, çocukları hayata hazırlar. (B. Groos)

Çocuk büyütürken evi temiz tutmak, kar hâlâ yağarken kapının önünü temizlemek gibidir. (Phyllis Diller)

Çocuklarımıza geleceğin büyükleri gözü ile bakılmalı ve öyle muamele edilmelidir. Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır: Çalışkan olmak. (M. Kemal ATATÜRK)

Koşuyor altı yaşında bir oğlan, uçurtması geçiyor ağaçlardan, siz de böyle koşmuştunuz bir zaman. Çocuklara kıymayın efendiler. Bulutlar adam öldürmesin.  (Nazım Hikmet)

Günümüz çocuklarının isteklerinin çoğu, ihtiyaçlarının ise pek azı karşılanıyor. (Jesper Juul)

Küçük çocukların derdini küçük görmemeli. (Firdevsî)

Evlât kokusu, cennet kokusudur. (Hz. Muhammed)

Çocuk bir nimettir. (Hz. Muhammed)

Çocuklarınızla 7 yaşına kadar oynayın, 15 yaşına kadar onlarla arkadaş olun, 15 yaşından sonra ise istişare edin. (Hz. Ali)

Çocukluğunu tam yapmamış insan, kolay kolay tam bir insan olamaz. (Hölderlin)

¸¸•*`❀ Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları ¸¸•*`❀

Büyüklerce hor görülmek, çocuklarca beğenilmemekten çok daha iyidir. (İngiliz Atasözü)

Çocuk olsam yeniden.. Bir tek düştüğüm için acısa içim, Ve kalbim; çok koştuğum zaman çarpsa sadece.. (Cemal Süreya)

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça, daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır. (M. Kemal ATATÜRK)

Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler hiçtir. (Einstein)

Çocuklar ırk ve din bilmezler, İNSAN ayrımı yapmazlar, ölçütleri Sevgidir. Nefreti büyüklerden öğrenirler. (Martin Luther King)

Bir çocuğun, ilk öğrenmesi gereken ve en çok ihtiyacı olan şey; tahammül etmesini bilmektir. (Jean Jacques Rousseau)

Bu çocukluğun var ya, hiç yitirme onu, bazıları yitirmezler. Sen öyle bir çocuğa benziyorsun. Korun. ( Tomris Uyar)

Bir babanın çocuklarına yapabileceği en büyük yardım, annelerini sevmektir. (Theodore Hesburg)


Özlü Sözleri kategorisinde en güzel Dünya Çocukları Günü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Dünya Çocuk Hakları Günü Sözleri , Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.