Dünya Kadınlar Günü Mesajları

0
1024
views
Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya Kadınlar Günü Mesajları yazımızda ; Kadınlar Günü Şiirleri, Kadın Hakları Günü İle İlgili Sözler, Dünya Kadınlar Günü 2018 olarak bulabilirsiniz. Dünya Kadınlar Günü Mesajlarını sevdiklerinize sunabilirsiniz. Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Yazı, Kadınlar Günü Mesajları Resimli, Kadınlar Günü ne Zaman 2018 bulmanız mümkün.

Dünya Kadınlar Günü’nün ne zaman kutlanacağı Mart ayının gelmesiyle birlikte en çok aranan konulardan biri haline geldi. Bu hayatta sırtımızdaki bütün yükleri hafifleten kadınlarımız için gerek eşleri gerek oğulları, Dünya Kadınlar Gününü, onlara anlamlı hale getirmeye çalışıyorlar.

Diğer Sayfamız: 5 Aralık Kadın Hakları Günü Mesajları

Sponsorlu Bağlantılar

Ne zaman başladı

Dünya Kadınlar Günü’nün kökleri, işçi hakları hareketlerine dayanıyor ve 8 Mart Birleşmiş Milletler tarafından da Dünya Kadınlar Günü olarak kabul ediliyor.

Bugün neredeyse tüm dünyada ses getiren eylemlere sahne olan 8 Mart’ın tohumları 1908 yılında, New York’ta 15 bin çalışan kadının daha kısa mesai süreleri, daha yüksek maaş ve seçme hakkı talep etmesiyle atılmıştı.

Bir yıl sonra Amerika Sosyalist Partisi 8 Mart’ı Ulusal Kadınlar Günü ilan etmişti. Bu özel günü uluslararası hale getirme fikrini ortaya atan ilk kişi ise Clara Zetkin’di.

Türkiye’de Dünya Kadınlar Günü

Türkiye’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında Kadınlar Günü olarak kutlanmaya başlandı. 1975 yılında daha yaygın olarak kutlandı ve sokağa taşındı. Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı programından Türkiye’nin de etkilenmesiyle, 1975 yılında Türkiye 1975 Kadın Yılı kongresi yapıldı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesinden sonra dört yıl süreyle herhangi bir kutlama yapılmadı. 1984’ten itibaren her yıl çeşitli kadın örgütleri tarafından Dünya Kadınlar Günü kutlanmaya başlandı.

Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Tarihin her döneminde müsebbibi olmadıkları bir enkazı kaldırıp uygarlığı sırtlamak durumunda kalmış kadınların Kadınlar Günü kutlu olsun.

Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.

Kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun. Daima hür olun. Özgür olun saygın olun. Kadın anadır kadın yardır kadın bacıdır kadın canda candır. Onlar bizim en kutsalımız izetimiz onurumuz serefimiz namusumuz. Herşeyimizdir. Cennet onların ayaklarının altındadır.

15 Temmuz da her savaş da silahın önüne tankın önüne imanı ile çıkan yürekli analarımızın 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun bu vatan size minnettar iyi ki varsınız

Tüm Baş Tacı kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.…

Gökyüzünün yarısını, kadınlar taşır. Dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Bu vatan ve Cumhuriyetin kuruluşunda emeği geçen ve aramızda bulunmayan Emekçi, Vefakâr ve Fedakâr kadınlarımızın,onlarsız geçen kadınlar günü kutlu olsun.

Hergün kadın cinayetleri, şiddet, taciz ve her seferinde aşşağılanan tüm kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun

Karşılıksız sevginin, sonsuz hoşgörünün, emeğin ve sabrın ne demek olduğunu çocukluktan yetişkin birey olana kadar kendilerinden öğrendiğimiz kadınlar her şeyin en güzeline layıktır. Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Hiçbir kadının öldürülmediği, korkmadan www.sozlervadisi.com sokaklarda yürüyebildiği, çocuk yaşta evlendirilmediği her şeyden önce “insan” olarak algılanabildiği bir yaşam ümidi ile Tüm kadınların Dünya kadınlar günü kutlu olsun …………

Kadınların ilmini, maneviyatını güçlendirmeden huzurlu bir toplum olamayız.Kadınlar günü kutlu olsun

Kadınları eğitmeden güçlü bilinçli bir toplum olamayız kadınları eğitmeden Türkiye kalkınamaz.kadınlar günü kutlu olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

ANAM BACIM HAYAT ARKADAŞIM kadınlar günü kutlu olsun

Resimli Dünya Kadınlar Günü Mesajları[envira-gallery id=”2051″]

Kadınlar bütün baskı ve zulüm zincirlerinden kurtulmadıkça özgürlükten bahsedilemez. Yaşamın ve toplumun mimarları olan tüm kadınların Dünya Kadın Hakları Günü kutlu olsun

Kadın Vatandır. Kadın Namustur. Kadın. Şereftir. Kadın. Bayraktır Onlar. Olmazsa Olmaz. Ne Ben, Ne Sen, Ne’de başkası YOKTUR. Dünya Kadınlar günü kutlu olsun.

“Kadınlarını geri bırakan toplum, geride kalmaya mahkumdur.” . Mustafa Kemal Atatürk Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı.En kıymetli varlık olan kadınların Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Bizi adam eden, güce denge getiren tüm hanımların dünya kadınlarınıngünü kutlu olsun. Dünyayı kadınlar ve çocuklar kurtaracak.

Türk’lüğü benimseyen,Türk olmaktan gurur duyan,kadınlarımızın ‘Kadınlar günü’ kutlu olsun…

Emek veren , acı çeken , özlem duyan , hakkını savunan tüm kadınlar , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Dogumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettigimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun

Kadınlar dünyamızı güzelleştiren annemiz, kardeşimiz, emekçimiz, eşimiz, hayat ortağımız, baş tacımızdır. 8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/dunya-kadinlar-gunu-mesajlari.html

Kimseye eyvallahı olmayan, yürekli, cesur kadınların kadınlar günü kutlu olsun.

Acıyla yoğrulan,sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun

Kadın Ana’dır, Ana adayıdır. Kadın Nimet’tir, adam olana Emanet’tir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir ses yükseliyor veda hutbesinden! “Kadınlar size ALLAH’ın emanetidir.” -Hz Muhammed (S.A.V)

Kadınlar haklarının ve özgürlüklerinin farkında olursa; Mustafa Kemal’in işaret ettiği çağdaş uygarlıklar seviyesine daha hızlı erişiriz. Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Kadınlar narin bir çiçektir. Tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Başta Muhterem Nur Anne ve Eşim Olmak Üzere Tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun


Özel Günler katogaresinde  en güzel Dünya Kadınlar Günü Mesajlarını  hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Anne İle İlgili Güzel Sözler

Share this:

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here