Özel Günler

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

30 Ağustos Zafer Bayramı sözleri ile en güzel seçenekleri yakınlarıyla paylaşacak olan vatandaşlar, ülkemiz adına kritik bir öneme sahip olan bu günü unutturmayacak. İşte, bu özel günde tercih edebileceğiniz 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları… 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu tüm sevdiklerinizle paylaşabilmeniz için ister SMS olarak gönderebileceğiniz isterseniz de resimli olarak paylaşımda bulunabileceğiniz sözleri sayfamızda sizler için paylaştık.

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri yazımız da; 30 Ağustos zafer bayramı sözleri kısa, Coşkulu 30 Ağustos zafer bayramı sözleri, 30 Ağustos zafer bayramı sözleri resimli, Milli 30 Ağustos zafer bayramı sözleri, Anlamlı 30 Ağustos zafer bayramı sözleri  sizler için derledik.

30 Ağustos’un Önemi

Kurtuluş Savaşı sırasında ordularımız işgalci güçlere son darbeyi vurmak için harekete geçti ve TBMM’nin 20 Temmuz 1922’deki oturumunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘e Başkomutanlık yetkisi verdi. Bundan sonra taarruz hazırlıkları gizlice sürdürüldü ve 26’sını 27’sine bağlayan gece Büyük Taarruz Afyon’da başladı. Dumlupınar Meydan Muharebesi ile düşman birliklerinin imha edilmesinin ardından bu taarruz zaferle sonuçlandı.

30 Ağustos 1924 tarihinde ise Dumlupınar’ın Çal Köyü yakınlarında Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün katıldığı bir törenle Başkumandan Zaferi adıyla yapılan kutlamalarda Atatürk, milli ruhun canlı tutulmasının önemine vurgu yapmış ve Meçhul Asker Abidesi‘nin temelini eşi Latife Hanım ile birlikte beraber attı.

1926 yılından itibaren ise bu bayram Zafer Bayramı adı ile kutlanmaya başladı. 1 Nisan 1926’da kabul edilen Zafer Bayramı Kanunu’nda 30 Ağustos Başkumandan Muharebesi gününün Cumhuriyet ordu ve donanmasının Zafer Bayramı olduğu, her yıl dönümünde bu bayram gününün kara, deniz ve hava kuvvetleri tarafından kutlanacağı belirtilir.

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

30 Ağustos, Hür Yaşamış Bir Milletin Onuru ve Temsilidir.

Emperyalizme karsi bu topraklarda kazanilan son savasti.

Düşmanın denize döküldüğü, Cennet vatanın kurtarıldığı gün…

Dönmez geri Türk’ün askeri..

Milletimizin tarih sayfasına adını altın harflerle yazdırdığı

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri
30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

Zafer yazmak bu milletin karakteristik özelliğidir

Zafer başaracağım diyenin ve başaracağına inananlarındır.

Bazı zaferler sonsuza dek kutlanır ve unutulmaz her daim yaşatılır.

Türk milleti istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir.

Önce o inandı. Sonra bir millet inandı. Zafer işte o zaman kazanıldı.

Biz büyük bir devrim yaptık. Bu güzel memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük.

Kocatepe Zafer Yürüyüşü 7 Ağustos 1. Anafartalar Zaferi ile başlayıp, 30 Ağustos Zaferi ile bitmiştir. 

Bir bakış herşeyi değiştirir Ülkeyi,tarihi, geleceği…

Ve o emir geldi… “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!”

Bu dünyanın gördüğü en büyük lidere çok şey borçluyuz.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır!

Egemenlik, kayıtsız şartsız ulusundur.

Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.

Bir millete hizmet eden onun efendisi olur.

Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur.

Bizler tıpkı 30 Ağustos’ta olduğu gibi istiklalimize karşı saldırılara milletçe karşı koymaya her daim hazırız.

Açtığın yolda gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime and içerim,

Bayrağımızı indiremeyeceksiniz, Vatanımızı parçalayamayacaksınız, Ezanımızı susturamayacaksınız!.

Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin, ordusu ile birlikte yüce Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır.

30 Ağustos 1922’de tarihi haklarımız taarruz ruhuyla savunulmuş, Anadolu’nun işgali damla damla akıtılan şehit kanlarıyla savuşturulmuştur.

Milli 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

30 Ağustos, Türk tarihinin kilit noktası, 29 Ekim 1923’ün habercisi, 1299 kuruluş onurunun tamamlayıcısı,Ötüken şuurunun taarruz halkasıdır.

30 ağustos sadece bir zafer değil; Türkiye Cumhuriyeti’nin sarsılmaz istikameti ve bu memleketin ebedi akıbetidir.

Zaferler önce kafada kazanılmıştır. Her zaferin akıl,sabır,strateji,kapsamlı hazırlık dönemi vardır ve 30 Ağustos bunun mümeyyiz örneğidir.

Her 23 Nisan çocuğuz Her 19 Mayıs genciz Her 30 Ağustos zaferiz Her 29 Ekim cumhuriyetiz duymak bilmek istemeyenlere duyurulur..!

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri
30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

30 Ağustos’ta Türk milleti ordusuyla tek yürek olup devleşmiş, inanç istilayı silip süpürmüş, demir iman karşısında çaresiz kalmıştır.

Hakiki zafer, muharebe meydanlarından muvaffak olmak değil, asıl zaferdeki muvaffakiyetlerin menabilni kuvvetlendirmek, milleti yükseltmektir.

30 Ağustos zaferi, tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

Mustafa Kemal Türk milleti için öngörülen yaşama biçimini kabul etmeyerek bu mücadeleyi başlatmış ve zaferle sonuçlandırmıştır. Türk milleti hak ettiği zafer 30 Ağustosta ulaşmıştır.

Bence, bir millette şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin hürriyet ve istiklâline sahip olmasıyla kaimdir.

Memleketimizi esir etmek istiyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır.

30 Ağustos Zafer Bayramı, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyebilenindir.

Zaferlerle dolu Türk tarihinde, yıldönümünü kutladığımız 30 Ağustos 1922, “Çanakkale’den Sakarya’ya uzanan kahramanlık destanının Zaferle taçlandırıldığı tarihtir.

30 Ağustos 1922. Anadolu’da birçok bölge, Osmanlı yöneticilerinin başarısızlığı nedeniyle emperyalist ülkeler tarafından işgal edilmiştir.

Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin sınırı yoktur. İşte parola budur.

30 Ağustos Zafer Bayramı İçin Sözler

Bu zafer, Türk milletini yok etmeye çalışan işgal güçlerinin haksızlıklarına, yoksulluğa ve tüm olumsuzluklara karşı aziz milletimizin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır diye haykırdığı, aziz milletimizin şanlı zaferidir.

Bu zaferle Türkiye Cumhuriyetinin temeli sağlamlaştırılmış ve ebedi hayatı bu zaferle şeref tacını giymiştir. Yine çok iyi bilinmelidir ki, dünya var oldukça Türk milleti varlığından, birliğinden, dirliğinden ve bağımsızlığından asla taviz vermeyecektir, şanlı ay yıldızlı bayrağımız bağımsızlığımızın timsali olarak göklerde dalgalanacaktır.

30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zafer birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece olmaz denilenleri başardığımızın bir göstergesidir. Bu zaferi kazanan şanlı sozlervadisi.com ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmalıyız.

30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Savaşı ile milletimiz; birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini adeta tüm dünyaya haykırmıştır

Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her an, her saniye canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Zafer Bayramı Özlü Sözleri

Türkiye orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa kemal’in utkusu, dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır. / Mahatma Ghandi

Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir  / Mustafa Kemal Atatürk

Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır. / Mustafa Kemal ATATÜRK

Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur. / Mustafa Kemal ATATÜRK

Türk vatanı bölünmez bir bütündür, parçalanamaz… / M.Kemal ATATÜRK

Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.  / Mustafa Kemal ATATÜRK

Türkler tarih boyunca Hürriyet ve İstiklale timsal olmuş bir milletiz. / Mustafa Kemal ATATÜRK

Büyük işleri yalnız büyük milletler yapar. / Mustafa Kemal ATATÜRK

Memleketimizi esir etmek istiyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır. / Mustafa Kemal ATATÜRK

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. / Mustafa Kemal ATATÜRK

Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir. / Mustafa Kemal ATATÜRK


Özel Günler kategorisinde en güzel 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.