Özel Günler

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

30 Ağustos Zaferi, bilindiği gibi aziz milletimizin gücünün ortaya koyulması bakımından da büyük anlam ifade etmektedir. Türk tarihi açısından en önemli günlerden birisi olan Zafer Bayramı bu sene de heyecanla bekleniyor. Bu anlamlı gün için geri sayım başlarken 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları en çok araştırılan mesajların başında yer aldı. 

30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları yazımız da; 30 Ağustos zafer bayramı mesajları tebrikleri, 30 Ağustos zafer bayramı  mesajlar resimli, 30 Ağustos Zafer bayramı mesajları şiirleri, Anlamlı 30 Ağustos zafer bayramı mesajları, 30 Ağustos Zafer bayramı mesajları etkili bulabilirsiniz.

30 Ağustos Zaferi Kısaca

30 Ağustos 1922’deki büyük zafer ile vatanın kurtuluşu sağlandı. 24 Temmuz 1923’te imzalanan Lozan Antlaşması, yeni Türk Devleti’nin devletler arenası içinde tescili oldu. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edildi. Büyük Taarruz, son 100 yıllık zaman dilimi içinde Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan ilk taarruz muharebesi oldu. Türk ordusu, dönemin koşulları içinde 14 gün gibi kısa bir sürede İzmir’e kadar yürüdü.

30 Ağustos Zaferinin Önemi

30 Ağustos Zaferi, varlığına kastedilen büyük Türk Milletinin yeniden hayata dönüşünü sağlayan bir zafer olup yeni Türkiye Cumhuriyetinin temelini oluşturmuştur. Başka bir ifadeyle, Türk Milletini sömürge durumuna düşmekten kurtaran ve Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını sağlayan bu Zaferdir. 30 Ağustos Zaferi, Balkan Harbinin hemen ardından gelen Birinci Dünya Harbinde 4 yıl gibi uzun bir zaman Avrupa’nın ve Dünya’nın en büyük devletleriyle savaşarak bitkin düşen bu Milletin daha 3 yıl 3 ay ve 11 gün gibi çok uzun bir zaman katlandığı sıkıntıların ve döktüğü kanın bedelidir.

Türklüğün var olmasını sağlayan 30 Ağustos Zaferi eğer kazanılmamış olsaydı, hiç şüphesiz, hain İstanbul hükümetinin, ne hikmetse, imzalamış olduğu Sevr Antlaşması uygulanır ve bu güzel vatanımız parçalanarak bir devletler mozayiğine dönüşürdü.

Bütün bunlara ilâve olarak, Yunan emellerini, Yunan megalo ideasını ebediyen söndürmesi bakımından da 30 Ağustos Zaferinin Türk Askerî ve siyasî tarihinde müstesna bir yeri vardır.

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Geçmişimizle gurur duyuyoruz. Kurtuluş Savaşının kıvılcımını yakan 10 Ağustos Anafartalar Zaferi 30 Ağustos’a giden bir yoldur. Kutlu olsun…

Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Mustafa Kemal’i gercekten seven, onun ideallerini hayata gecirmeye calisan herkesin 30 Agustos zafer bayrami kutlu olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun Şehitlerimizi Gazilerimizi minetle yad ediyorum Allah (C.C) mekanlarını cennet eylesin Amin

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal! Kanlarımız Herzaman Helal ! 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz Cumhuriyeti biz kurduk,onu ila ve idame edecek sizsiniz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Uyuyan milletler ya ölür yada köle olarak uyanır. Mustafa Kemal Atatürk 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Yedi düvele karşı koyan, Türk Milleti’nin gönlüne taht kuran ‘Yiğidim aslanım burda yatıyor’. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bu millet içteki ve dıştaki düşmanlara asla boyun eğmedi, eğmeyecektir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bedeli canla ödenmiş vatan topraklarında, rengini şehit kanından almış bayrağa selam olsun.. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun…!

”30 Ağustos Zafer Bayramımız” Yapacaklarımızın Teminatı Adına Kazanılmış Tarihi Bir Mücadelenin Kanıtıdır . . . Kutlu Olsun . . .

”Bizim mavi’ye olan sevdamız, 1881’de Selânik’te dünyaya açılan bir çift gözle başladı…” 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Zafer, bu bayrak için kan dökenleri ilelebet andığın ve unutmadığın zaman gerçek zafer olur…30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN !

30 Ağustos Zafer bayramı kutlu olsun Türk Ulusu! Atatürk, Fevzi Çakmak, Karabekir ve Türk kadını hepsine minnetarız.

Milli 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Bayrağımızın özgürce dalgalanmasını sağlayan tüm kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Özgürlüğümüzün temellerinin atıldığı ve yurdumuzun düşmanlardan kurtulduğu günün yıl dönümü 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun!

Onurlu insanların yaşadığı en büyük mutluluktur Türk’üm diyebilmek. Bu onura ulaşmış tüm insanların 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu olsun! Bayrağı göklerde, marşı dillerde yaşatacak vatanın her daim koruyucusu olacağız. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/30-agustos-zafer-bayrami-mesajlari.html

Anlamlı 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
Anlamlı 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

30 Agustos Zafer bayramı kutlu olsun! Sevgiyle yoğrulmuş, gönüller burda kürdü,türkü, arabı sahip çıkmış

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Allah necip Türk Milletini her türlü fitneden, şer odaklarından korusun

Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Zafer Bayramınız Kutlu Olsun. 

Hangi çılgin bana zincir vuracakmış ?Şaşarım,diyen milletin evlâdı Olmktan gurur duyuyorum 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA ADIN YAZILACAK MÜCEVHER TAŞA ! 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun !

Zaferlerle dolu şanlı tarihimizin nişanesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’mz kutlu olsun.Allah bu aziz millete nice büyük zaferler nasipetsin

Önce O inandı. Sonra bir millet inandı. ZAFER işte ozaman kazanıldı. TÜRK’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu olsun.

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos zaferinin yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

Zafer Bayramı Mesajları

“Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız, Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,” 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun

Dün olduğu gibi bugün de, yolunda ilelebet, “Ya istiklal, ya ölüm!” 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!

Gücümüzü, inancımızı, cesaretimizi bir kez daha kanıtladığımız, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun…

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; büyük taarruz zaferinin yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Tüm dünyaya birlik ve beraberlik dersinin verildiği milli mücadele ruhunu yaşatan Zafer Bayramımızı aynı his ve duygularla kutlamak sozlervadisi.com temennisiyle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Milli Kurtuluş Savaşı”mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi”nin yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamak dileğiyle.

Tanrı Dağı’ndan, Nur Dağı’na uzanan bu kutsal yolda mübarek kanlarıyla Bedir’den Çanakkale’ye kadar iman ve hürriyet aşkıyla yaşayan milletimin Zafer Bayramı kutlu olsun.

Bugun benim güzel ülkemin güzel bayramı!Ne kadar kızarsam kızayım bir başkadır benim memleketim, 30 Ağustos Zafer Bayramın kutlu olsun ülkem

Canlarıyla kanlarıyla bize cennet yurt bırakan şehitlerimiz Ruhunuz şadolsun. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Saygı ve minnetle..

Türk Silɑhlı Kuvvetleri’nin fedɑkɑrlığıylɑ dɑimɑ gurur duyduğumuzu; kɑhrɑmɑnlığı, cesɑreti, disiplini ve bɑşɑrılɑrıylɑ her zɑmɑn iftihɑr ettiğimizi de bir kez dɑhɑ vurgulɑmɑk isterim. 30 Ağustos Zɑfer Bɑyrɑmı’ndɑ, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atɑtürk’ü, silɑh ve dɑvɑ ɑrkɑdɑşlɑrını, Kurtuluş Sɑvɑşı’nın tüm kɑhrɑmɑnlɑrını, kɑnlɑrıylɑ, cɑnlɑrıylɑ bu toprɑklɑrı vɑtɑn yɑpɑn ɑziz şehitlerimizi, gɑzilerimizi sɑygı ve minnetle ɑnıyoruz.

Kısa Zafer Bayramı Mesajları

Dünü silemeyiz .. Ama ; yarını , Yazabiliriz 30 Ağustos Zafer Bayram’ımız Kutlu ve Mutlu Olsun Ne Mutlu Türk’üm Diyene

Tuna Nehri’nin serin kıyılarında aldığı abdestin namazını, Afrika”nın kızgın çöllerinde eda eden bir milletin çocukları olarak 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarım.

Ay yıldızlı bɑyrɑğımızı özgürce dɑlgɑlɑndırɑn, bu bɑyrɑğın ɑltındɑ özgürce yɑşɑmɑmızɑ sebep olɑn bɑştɑ Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk olmɑk üzere tüm şehitlerimizden Allɑh rɑzı olsun, mekɑnlɑrı cennet, ruhlɑrı şâd olsun. Bɑyrɑmımız kutlu olsun ɑrkɑdɑşlɑr.

30 Ağustos 1922 Türkiye’de emperyalizmin yenildiği tarihtir. Tüm vatanseverlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!

Vatan Amasız Sevilecek En Güzel Yar Vatanımz İçn Can Vern Tüm ŞehitlerimziRahmet ve MinnetleAnıyorm 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.

Herkesin 30 Ağustos zafer bayramı kutlu. Başta M.Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bağımsızlığı için savaşıp can veren bütün şehitlerimize Allah”tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun. Hepsinden Allah razı olsun.

Çok zor şartlar altında savaşarak bu zaferi kazanan Türk milletine Allah bir daha savaşlar göstermesin. Vatanımızı bölmek isteyen fitnelere fırsat vermesin. 30 Agustos Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Yani düşmana demişti ki; Egemenlik Verilmez! Alınır… 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun..

Sen ki; çelik mavisi gözlerinle unutulmayacak bir paşasın. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Anlamlı Zafer Bayramı Sözleri

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılsın.

Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene!

Bu günü ruhuyla hissedip kutlayan herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Necip milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun

Türk Bayrağını Şeref, Vatan Toprağını Namus kabul edenlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.

Zafer “Zafer benimdir” diyebilenindir! 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun!

Bu milletin adı yüce Türk milletidir. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Dünyada Türk ordusu gibi başka bir ordu yoktur. Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Düşmanın denize döküldüğü, cennet vatanın kurtarıldığı gün: 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun!

30 Ağustos ruhuyla Atatürk’ün ufkuyla yarınlara yürü Türkiye 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Büyük işleri yalnız Büyük milletler yapar! 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Tüm Yurtseverlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun..

Gururla! Minnetle! Sonsuz Sevgi ve Saygı ile! 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Vatan toprağı mukaddestir. Vazgeçilemez. Nice zaferlere inşallah. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun

Tarih boyunca destanlar yazan aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun

İyi ki Çıkmış ,Türkiye Cumhuriyeti ‘ni kurmuş…Atamız olmuş….30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Kahramanlıklar ile taçlandırılan bir zaferin bayramı,30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun

30 Ağustos zaferi yalnızca işgalcilerin defedilmesi değil, Türkiye’nin çöken Osmanlı hanedanının küllerinden yeniden doğuşudur. Kutlu olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu; Türk’ün asker ve bilgi orduları muzaffer olsun!


Özel Günler kategorisinde en güzel 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Anafartalar Zaferi Kutlama Mesajları , 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Mesajları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.