İstanbul’un Fethi Mesajları

İstanbul’un Fethinin 568. Yıl dönemi tüm yurt genelinde kutlanıyor.Fatih Sultan Mehmet, Bizans İmparatorluğu’ nun elinde bulunan Kostantiniye’ yi kuşatır ve fetheder. Osmanlı döneminin en büyük fetihlerinden birisi olan İstanbul’un Fethi ile ilgili mesajları sizlere sunuyoruz.

İstanbul’un Fethi Mesajları yazımız da; İstanbul’ un Fethi kutlama mesajı, 29 Mayıs İstanbul’un fethi mesajları, İstanbulun Fethi yıldönümü mesajları, 29 Mayıs İstanbul’un Fethi kutlama mesajları, İstanbul’un Fetih mesajları, İstanbul’ un Fethi mesajını bulmanız mümkün.

İstanbul’un Fethi Mesajları

Tarihin dönüm noktalarından biri olan İstanbulun Fethinin yıl dönümü heyecanını yaşıyoruz. İstanbulun Fethi kutlu olsun.


Biz toprakIarı değiI, gönüIIeri fethetmeye gidiyoruz….! İstanbul’un fethinin 568. yıl dönümü kutlu olsun….!


Peygamber övgüsü alan atam Fatih Sultan Mehmet Hân ve muzaffer ordusunun ruhu şâd, İstanbul’un Fethinin 568. Yılı Kutlu Olsun.


29 Mayıs 1453 ’te gemilerin karadan yürütülmesi ile gerçekleşen, çağ kapatıp çağ açan büyük fethin yıl dönümünü kutlarken, Peygamber Efendimiz’in övgüsüne mazhar olan büyük komutan ve onun kahraman askerlerini bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.


İstanbul’un fethi sadece bir yerin fethedilmesi veya kazanılmış bir savaş olmayıp dünya tarihine ve medeniyetine yön vermiş bir hadisedir. Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. Bu düşüncelerle birçok medeniyete asırlarca ev sahipliği ve başkentlik yapan İstanbul’u bizlere miras bırakan başta Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum


İstanbul’un fethinin 568. Yıldönümünün bütün milletimize hayırlar getirmesi temennisiyle, başta fethin mimarı Fatih Sultan Mehmed Han Hazretleri olmak üzere, bu cennet vatan için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.


Çağ açıp çağ kapatan İstanbul’un Fethinin 568. Yıldönümü kutlu olsun.


Alemlerin sultanı Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in övgüsüne mazhar olarak bizlere dünya kenti İstanbul’u miras bırakan Fatih Sultan Mehmet Han‘ı, O’nun kumandasındaki karaman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, İstanbul’un Fethi’nin 568. Yıldönümünü kutluyorum


Dünya şehirlerinin başşehri İstanbul’un Fethinin 568. Yılı kutlu olsun Ne de güzel söylemiş şair “Ana gibi Yâr, İstanbul gibi diyar olmaz


Sayfalarımız >>> İstanbul’ un Fethi Sözleri


İstanbul’un fethinin 567. yılı kutlu olsun. ALLAHc.c. bu millete yeni Fatih Sultan Mehmet han’lar yetiştirmeyi nasip etsin inşallah…


Fetih ile yeni bir çağ kapanıp yeni bir çağ açılmış, köklü medeniyetimiz insanlık tarihine damgasını vurmuştur. Fetih ile sadece sozlervadisi.com şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. Hem milli tarihimiz hem de dünya tarihi için bir dönüm noktası olan İstanbul’un Fethini kutlarım


Türk ve Dünya tarihinde çağ açan ve çağ kapatan dönüm noktası olan İstanbul’un fethinin 568. Yılını gururla ve iftiharla kutluyoruz.


Gidin kralınıza söyleyin benim gücümün yettiği yere onun hayalleri bile ulaşamaz.” İstanbul’un Fethinin 568. Yılı mübarek olsun.


İstanbul’un fethinin mimarı, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmed’i, vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle yad ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.


Adıyla Şanıyla büyük olan İstanbulun bağımsızlığını armağan eden Fatih Sultan Mehmet Hanı Ve Silah Arkadaşları Şehitlerimizi saygı ile anıyor, İstanbulun Fethini kutlu yorum


İstanbul’un Fethi İçin Mesajlar

İstanbul’un fethi bir çağ kapattı bir çağ açtı. Ortaçağ ve zihniyeti tarihe gömüldü. İstanbulun Fethini kutlu yorum


İstanbul’u bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum.


568. Yıl dönümünde başta İstanbul’u fetheden “güzel komutan” Fatih Sultan Mehmed Han ve onun “güzel ordu”su olmak üzere tüm ecdadımızı saygı, rahmet ve minnet ile yad ediyorum


Onun hakkında ben ne yazayım ? O kendi kendisini tarihe yazmış zaten. Hüseyin Nihâl Atsız İstanbul’un Fethinin 568. Yıl Dönümü Kutlu Olsun


İstanbul’un fethi sadece bir yerin fethedilmesi veya kazanılmış bir savaş olmayıp dünya tarihine ve medeniyetine yön vermiş bir hadisedir. Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. Bu düşüncelerle birçok medeniyete asırlarca ev sahipliği ve başkentlik yapan İstanbul ’u bizlere miras bırakan başta Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum


İstanbul’un fethi, tarihin akışını değiştirmiş ve Osmanlı’yı bir cihan devleti haline getirmiştir. Avrupalılar Osmanlı’yı İstanbul’un fethinden dolayı hiçbir zaman affetmediler. Sultan, Hakan, Padişah ve Kayzer unvanlı Fatih’e selam olsun. Fethin 568. Yılı kutlu olsun.


29 Mayıs 1453 İstanbul’un Fethi’nin 568. Yıldönümü kutlu olsun. Fethin komutanı Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri olmak üzere, tüm şehid ve gazilerimize Yüce Rabbimden Rahmet diler, mekanları cennet, kabirleri nur olsun. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/istanbulun-fethi-mesajlari.html


Sayfalarımız >>> 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları


Fatih Sultan Mehmet de bizim Mustafa Kemal Atatürk de bizim Mehterde dinleriz, İzmir marşı da, Osmanlı’da biziz, cumhuriyetle biziz.. 29 Mayıs 1453 İstanbul’un fethi kutlu olsun..


“…’Türkler geliyor!’ çığlığı aksetmede dağ dağ, Bir çağ kapanır böylece, başlar yeni bir çağ Rum Kayseri’nin kellesi bir mızrak ucunda, Şarkın eşi yok incisi Türk’ün avucunda!…” İstanbul’un fethi kutlu olsun.


Gönüllerde taşınan cihan hakimiyeti ülküsünün hayat bulduğu, Peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olan güzel İstanbul’un Fethi’nin 568. Yıl dönümü kutlu olsun. Unutulmasın ki Türk’ün Cihan Hakimiyeti ülküsü diridir!


Şanlı Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. İstanbul’un Fethi’nin 568. Yılı kutlu olsun…


Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olmuş, bir çağı kapatıp başka bir çağı açan ve bunları 21 yaşında gerçekleştiren Fatih Sultan Mehmet Han’ı minnetle yâd ediyoruz. İstanbul’un Fethi kutlu olsun.


Elde sensin, dilde sen, gönüldesin baştasın, Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın. -İstanbul’un fethi kutlu ola !


Hayal tevarüs eder, gün gelir Fatih’ini bulur tecessüm eder. İstanbul’un Fethi’nin 568. Yılı kutlu olsun.


Kutlu Şehir İstanbul’un Fethi’nin 568. Yıl dönümünde ecdadımız Fatih ve Askerleri’ni rahmet ve duâ ile yâd ediyoruz.


Milletimizin tarih sahnesindeki şahlanışının en önemli basamaklarından biri olan İstanbul’un Fethi’nin 568. Yılı kutlu olsun.


İstanbul’un Fethi İçin Anlamlı Mesajlar

Ecdadımızdan aldığımız şanlı sancağı fetih ruhuyla geleceğe taşıyoruz. İstanbul’un Fethi’nin 568. Yılı Kutlu Olsun


Hem Türk-İslâm tarihinde hem Avrupa tarihinde bir dönüm noktası olan İstanbul’un Fethi’nin 568. Yıldönümü kutlu olsun


Ne güzel demiş Sulltan Fatih; Baykuş dan pervâmız yok, biz şahinler sürüsüyüz.. Istanbul’un fethi kutlu olsun.


Osmanlı’nın başkenti olan ve dünyanın başkenti olacak Mübarek şehir İstanbul’un fethi’nin 568. Yılı kutlu olsun.


Türk ve Dünya tarihinde çağ açan ve çağ kapatan dönüm noktası olan İstanbul’un fethinin 568. Yılını gururla ve iftiharla kutluyoruz.


Fetih ile yeni bir çağ kapanıp yeni bir çağ açılmış, köklü medeniyetimiz insanlık tarihine damgasını vurmuştur. Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. Hem milli tarihimiz hem de dünya tarihi için bir dönüm noktası olan İstanbul’un Fethini kutlarım İstanbul’un fethinin mimarı, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmed’i, vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle yad ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. 29 Mayıs 1453’te gemilerin karadan yürütülmesi ile gerçekleşen, çağ kapatıp çağ açan büyük fethin yıl dönümünü kutlarken, Peygamber Efendimiz’in övgüsüne mazhar olan büyük komutan ve onun kahraman askerlerini bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.


Fatih sultan Mehmet han başta olmak üzere muzzafer ordusunu Fethinin 568. Yılında rahmet minnet ve Şükranla anıyoruz


Fetih kolay değildir, önce talihin ve tarihin bağrından bir Fatih doğacak, fakihlerle ruhu beslenecek, fethe inanmış faziletli yüreklerle desteklenecektir. Fetih sıradan askeri bir zafer değildir; akıl, iman, irade, istek, istiklal ve istikbal umudu olmazsa olmaz gerekliliktir. Fatih sultan Mehmet han başta olmak üzere muzzafer ordusunu Fethinin 568. Yılında rahmet minnet ve Şükranla anıyorum.


Fetihte yağma yoktur, vahşet yoktur, dehşet yoktur, katliam yoktur. Fetih medeniyet kilidinin açılması, muzaffer ve müreffeh bir geleceğin müjdesi, karanlıkla aydınlığın yer değiştirmesidir. Fetih,onca Mehmet arasından birisini, hem de en görkemlisini Fatih yapma meziyet ve mükâfatıdır. Bu duygularla fethin 568. Yılında minnet ve Şükranla anıyorum


İstanbul hak eden ellere 568 Yıl önce geçti. Ortaçağ’ın perdesi açılmamak üzere indi. Dünyanın en büyük Türk kenti İstanbul zincirlerinden kurtuldu. Surlara dikilen Üç Hilal devasa nitelikli Türk-İslam kültürünün, kardeşlik duygusunun müstesna örneğini beşeriyete gösterdi. İstanbul ‘un Fethi kutlu olsun..


Bilge Kağan’dan Alparslan’a, Osman Gazi’den Fatih’e, Kanuni’den Atatürk ve bugünlere kadar bağını koparmadan, ülküsünü kaybetmeden gelen muhterem ve muhteşem neslin açtığı çığır, yaptığı çağrıyla büyük Türk milleti tarihte olduğu gibi yine hak ettiği mertebelere mutlaka yükselecektir. İstanbul ‘un Fethi kutlu olsun..


Bir çağı değiştiren çok anlamlı tarihin yıldönümün de büyük Türk milleti için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, başta büyük hakanımız Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere kahraman ecdadımızı saygıyla, minnetle anıyor, Cenab-ı Allah’tan hepsine rahmet niyaz ediyorum


Özel Günler kategorisinde en güzel İstanbul’ un Fethi Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.