Kurban Bayramı Mesajları , Duygusal Bayram Sözleri

0
1885
views
Anlamlı Kurban Bayramı Mesajları

Kurban Bayramı Mesajları

Komik ve anlamlı kurban bayramı mesajları, içten bayram mesajları, duygusal bayram sözleri, bayramla ilgili anlamlı sözleri bulabilirsiniz. Anlamlı kurban bayramı mesajlarını bayram öncesi sevdiğinize sunabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kurban Bayramı her sene olduğu gibi bu sene de büyük bir heyecanla karşılanıyor. Müslümanlar bu dönemde bir yandan ibadetlerini gerçekleştirmeye koyulurken diğer yandan sevdikleriyle bir arada olmak için plan yapıyor. Ancak yüz yüze görüşmek her zaman mümkün olmuyor. Özellikle akrabalarının, dostlarının ya da ailesinin yanında bir sebepten dolayı bulunamayanlar, sevdiklerinin bayramını Kurban Bayramı mesajlarıyla kutlamayı tercih ediyor.

Bu kurban bayramı göndereceğiniz mesajlar bizden sizlere armağandır. Bu amaçla hazırladığımız Komik ve anlamlı kurban bayramı mesajları, içten bayram mesajları, duygusal bayram sözleri, bayramla ilgili anlamlı sözleri bulabilirsiniz. Anlamlı kurban bayramı mesajlarını bayram öncesi sevdiğinize sunabilirsiniz.

Hadis’ler de Kurban Bayramı

Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Ademoğlu kurban kesme gününde Allah katında kan akıtmaktan daha sevimli bir amel işlememiştir. O kurban, kıyamet günü boynuzları, kılları ve tırnaklarıyla gelecektir. Kurbanın kanı yere düşmeden önce Allah katında hemen kabul olunur. Bu sebeple kestiğiniz kurbanlardan dolayı sıkıntı değil gönlünüz hoş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
Dini Kurban Bayramı Mesajları

Kurban Bayramı’nda Neler Yapılmalı?

Arefe Gecesi ve bayram gecelerini ibadet ve zikrullahla ihya etmek. Zira Rasûlullah(s.a.v) Efendimiz:“Herkim Ramazan ve Kurban Bayramı gecelerini ihya ederse, kalplerin öleceği gün onun kalbi ölmez.” buyurmuşlardır.(İbn-i Mâce, 563, 1782)

Kurban kesildikten sonra iki rekât şükür namazı kılmak. Bu namazın birinci rekâtında el-Kevser, ikinci rekâtında el-İhlâs sûreleri okunur.

Sayfalarımız >>> Komik Kurban Bayramı Mesajları ve Sözleri


Bayram sabahı erken kalkmak


Gusül abdesti almak


Misvak kullanmak


Güzel koku sürünmek


En güzel elbiseleri giyinmek


Güler yüzlü olmak ve tatlı söz söylemek


Sadaka vermek


Kurban Bayramı Mesajları

Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Kurban Bayramınız mübarek olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.


  • Mübarek Kurban Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Büyük milletimize, İslam alemine, barışa ve dayanışmaya her günkünden daha çok ihtiyacı olan bütün insanlığa mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum.


Dua kapılarının ağzına kadar açık, bela ve kötülüklerin arındırıldığı bu güzel günde bayramınızı tüm sevdiklerinizle birlikte hayırlı ve mutlu geçirmeniz dilegiyle Mübarek Kurban Bayramınızı Kutlarım.


Mübarek Kurban Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor; bayramın ülkemize ve tüm İslam alemine huzur ve barış getirmesini niyaz ediyorum.


Mübarek Kurban Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.


Sayfalarımız >>> Hicri Yılbaşı Kutlama Mesajları


Vesile olalım kardeşliğe ve barışa. Yorulalım hepimiz yarınki uğraşa. Tat alalım, varalım yüce Allah”a. Erişelim birlikte nice bayramlara. Mübarek kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım


Etkili Kurban Bayramı Mesajları

Çılgınca esen rüzgar, kavurucu güneşli terleten günler, yıldızlarla dolu bir dünyadır bayramlar, Kurban Bayramınız mübarek olsun, her şey istediğiniz gibi olsun inşallah.


Dostluğu, sevgiyi ve geleceği…Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı…Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

Sponsorlu Bağlantılar

Kurban Bayramınızı tebrik eder; alem-i İslam’a, özellikle mazlum müslümanlara ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ederim. Vesselam.


Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmetle ve şefkatle dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız mübarek olsun. 


Kurban Bayramınızı tebrik ederim; Allah, bu büyük bayramı hayatın temel hedefleri ve amaçları bakımından şuurlanmamıza vesile kılsın.


Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramının yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle.. Kurban Bayramınız mübarek olsun, tüm dertleriniz deva bulsun.


En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar Kurban Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun


İnsanın dünyada varoluşunun temel noktalarını özetleyen Hacc ve Kurban’la sembolleşen Bayramınızı tebrik ederim.


Rahmet kapıları dört gece açılır; O gecelerde yapılan dua, tevbe reddolmaz. Ramazan bayramının ve Kurban bayramının birinci geceleri, Berat gecesi ve Arefe gecesi. {Hadis-i Şerif) Ramazan Bayramınızı tebrik ederiz. Duamızdasınız, duanızda oluruz inşallah.https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/kurban-bayrami-mesajlari.html


Sağlık mutluluk ve huzurlara vesile olması dileğiyle Kurban Bayramınızı tebrik ederim


  • Vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, Kurban Bayramınızı tebrik ediyoruz.

Halkımıza çok özlediği huzur mutluluk ve kardeşliği müjdeleyen bir bayram olsun. Kurban bayramınızı tebrik ederim.


Dosta Kurban Bayramı Mesajları

Teslimiyetin ve fedakârlığın tâ kendisi olan mübarek Kurban bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.


Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlar tüm insanlığa nizam selâmet refah fazilet ve saadet getirmesini yüce allah’tan niyaz ederim.


  • Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Kurban Bayramın mübarek olsun!

Kurban Bayramı sana ve ailene bol mutluluk bol huzur ve refah bir hayat getirsin, bu bayramın güzelliğini ve bereketini evine getirsin kalbine iman nefesine güç versin. Kurban Bayramın mübarek olsun.


Bugun bayram! mubarek kurban bayramı. tum ınananlar bırbırlerıne daha cok yakınlassın, dargınlıklar ortadan kalksın, kardeslık ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensın. tum ınsanlar nese ve mutluluk denızınde yuzsun. hayırlı bayramlr.


Kısa Kurban Bayramı Mesajları

Heyecan ve özlemle beklenen Kurban Bayramı geldi, hoşgeldi. Mübarek Kurban bayramı ulusumuza sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirsin. Hayırlı bayramlar dileğiyle.

Sponsorlu Bağlantılar

Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir. Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun.. Kurban Bayramınız mübarek olsun.


Sayfalarımız >>> Arefe Günü Mesajları


Elinden kuran, dilinden İslam, kalbinden iman, yüreğinden sevgi, gönlünden merhamet, vücudundan sağlık eksik olmasın, bütün duaların kabul Kurban Bayramın mübarek olsun.


Her seye kadır olan yuce allah, bızlerı, dogru yoldan ve sevdıklerımızden ayırmasın! hayırlı ve bereketlı Kurban bayramları dılegıyle


Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Kurban Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar! Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın!


Evinize Gül Kokusu Essin Kalplerinize ALLAH iyilik versin Bu bayramdada Elerimiz herzamanki gibi Mutlulukla Birleşsin. Kurban bayramınızı Kutlarım


Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.


Bugün Kurban Bayramı, kurbanlar kesilecek sevap niyetiyle etler dağıtalacak herkese Yürekler bir olacak gönüllere kilitlenecek sozlervadisi.com Gökler rahmet bereketiyle yağmurlar boşaltacak yeryüzüne Bugün hepimizin yüreği şenlenip bayram sevinciyle coşacak Hepimizin Kurban bayramı kutlu olsun.


Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle. Kurban Bayramınız mübarek olsun.


Hz.İbrahim’in sadakati ve Hz.İsmail’in teslimiyetinin nişanesi olan Kurban Bayramınızı tebrik eder, nicelerine afiyetle erişmenizi dileriz.


ŞEHİT kanıyla sulanmış mübarek VATAN topraklarımızda geçirdiğimiz Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar HAYIRLI BAYRAMLAR DİLERİM


Kurban Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, yuvanız bereketli olsun. Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, gerçekten güzel ve bereketli bir bayram geçirmenizi dilerim.


Anlamlı Kurban Bayramı Mesajları

Bugün  her zamankinden daha çok dua edin, koruyucu melekleriniz avuçlarınızın içine çiçekler döksün, kalplerinize bedeninize ilham versin, bayramı en hayırlı şekilde geçirmeyi nasip etsin. Kurban Bayramınız mübarek olsun.


  • İbrahimi bir idrak ve şuuru, İsmaili bir adanmışlığı ihya etmesi; kardeşliğimizin daim olması niyazıyla Kurban Bayramınızı tebrik ederim.

Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramının, yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle


Bayramını kutlayacak kimsesi olmayanlar başta olmak üzere,Kurban Bayramınızı tebrik eder hepinizin ellerinden öperim


Barışın hakim olduğu ”Yeni Bir Dünya’nın” kurulması duasıyla ”Kurban Bayramınızı” tebrik ederim.


Bu mutlu günde, güzel insanlara, özel insanlara, hani vazgeçemediklerimize, sevgilerimizi, saygılarımızı, dualarımızı gönderiyoruz. Her gününüz bir bayram olsun..


Bu değerli Kurban Bayramında, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin. Kurban bayramınız mübarek olsun.


Sayfalarımız >>> Cuma Mesajları Yeni


Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Kurban Bayramınız mübarek olsun.


Komik Olan Kurban Bayramı Mesajları

İslam ümmetinin vahdet ve kurtuluşuna, akan kanın durmasına vesile olması dileğiyle Kurban Bayramınızı tebrik ederim


Sevgi ve paylaşımın adı Kurban Bayramınızı kutluyor sağlıklı, mutlu ve sporla dolu güzel günler diliyoruz…


Kurban bayramını doya doya yaşayalım. Her şeye kadir olan yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın. Hayırlı ve bereketli Kurban Bayramı geçirmek dileğiyle.


Bayramı yaşamak ve yaşatmak dileğiyle, Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, bayramımızın iki cihanda da devam etmesini dilerim.


Adaletin terazisi, Varlığın Yaratıcısı, merhametin tek göstergesi Olan Yüce Yaratan ALLAH Hayırlı Dualarda Bulunan Müminlerinin Dualarını Kabul Eder, Bu hayırlı bayramda Dualarımız Yüce ALLAH a Mübarek Kurban Bayramınız Hayırlara Vesile Olur inşallah.


  • Kurban Bayramı sana ve ailene bol mutluluk bol huzur ve refah bir hayat getirsin, bu bayramın güzelliğini ve bereketini evine getirsin kalbine iman nefesine güç versin. Kurban Bayramın mübarek olsun.

Bir Kurban Bayramı daha geldi Bu bayramın öncelikle milletimize, ulusumuza ve de insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruzKardeşliğin sozlervadisi.com doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara. Kurban bayramınız kutlu olsun.


Komik Kurban Bayramı Mesajları

Kaçan danaların ardından çılgınca koşanlar sizin de , Kurban Bayramınız mübarek olsun. 

Küçük baş kesmek daha makbüldür. İmza inek oğlu inek….

Çok şeker bizi bozar…Sen para ver dedeciğim… Bu arada sana da iyi bayramlar

En iyi kurban 100 metre engelliyi en kısa zamanda aşan kurbandır

Kurban Bayramı Mesajları

Sana kurban olurum diyenler bu bayram sizden bu kahramanlığı bekliyorum.

Bir kez daha düşünün. Elinizi kana bulamayın. Bırakırsanız ecelimle de ölebilirim. İmza: KURBAN.

İyi bayramlar, gerçi sana her gün bayram ama olsun

Herkes kurban keser, herkesin kurbanı belli. Ama ben senin kurbanın olayım, ne
dersin.

Bu gün yüzün öpülmekten solsun, miden 5 kg et dolsun, cüzdanını bücürler soysun, gönlün huzura doysun, bayramınız kutlu ve mutlu olsun

Bu bayram da çok yardımseverim, bütün kurban yardımlarını kabul ediyorum.


Dini Sözler kategorisinde  en güzel Kurban Bayramı Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 

Share this:

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here