Dünya Çiftçiler Günü Mesajları , Emekçi Çiftçiler Günü Mesajları , 14 Mayıs Alın Teri Çiftçi Sözleri

0
5
views
Dünya Çiftçiler Günü Sözleri

Ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, üretim ve verimliliğin artırılmasında, hayat standartlarının yükseltilmesinde, tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimiz, her zaman baş tacımızdır.

Çiftçilik şüphesiz ekonominin en önemli çarkları arasında yer alırken, bir tarım ülkesi olan Türkiye’de çok daha kıymetli. Sizde en güzel 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü mesajları ve sözleri ile bu önemli günü kutlayın.

Dünya Çiftçiler Günü Mesajları yazımız da; Çiftçiler günü mesajları , dünya çiftçiler günü kutlama mesajları, anlamlı çiftçiler günü mesajları , alın teri çiftçi sözleri, emekçi çiftçiler günü mesajları

Mustafa Kemal Atatürk’ün Çiftçilerle İlgili Sözleri

“Türkiyenin gerçek sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür.”

“Eğer milletimizin büyük çoğunluğu çiftçi olmasaydı, biz bu gün dünya üzerinde olmayacaktık.”

“Milli ekonominin temeli tarımdır. “

“Milletimiz çiftçidir.Milletin çiftçilikteki çalışma imkanlarını, asri ve iktisadi tedbirlerle en yüksek seviyeye çıkarmalıyız.”

 “Köylü milletin efendisir!”

“Burada bir çiftlik kuracağım. Bu çiftlikte hayvanlar yetiştireceğim. Bir küçük ormanın kenarında tarım endüstrimize ait bacalar tütecek.”

“Kılınç ve saban; bu iki fatihten birincisi, ikincisine daima yenildi.”

“Köylülerin gözleriyle görebilecekleri, çalışmaları için örnek tutacakları, verimli, modern, uygulamalı tarım merkezleri kurmak gereklidir.”

“Bende çiftçi olduğumdan biliyorum. Makinesiz tarım olmaz.”

Dünya Çiftçiler Günü Türkiye Sözleri

Çiftçiler İle İlgili Sözler

O güzel çiftçiler atlarına binip gittiler…


  • Türk milletinin gelişmesi büyümesi sağlıklı besin tüketmesi hatta büyük şehirlerin kent kimliğini kazanması ekonominin ilerlemesi İçin Türk Çiftçisinin varolması desteklenmesi ve ayakta kalması en önemli yapılacak hizmet olmalıdır

Tarımın yükünü kadınlar çekiyor. 2,8 milyon kadın çiftçimiz, günde 16-17 saat çalışarak, insan üstü bir gayretle üretime omuz veriyor.


“Köylü milletin efendisidir” demiş zamanında birisi bu sözü unutmayın, söyleyeni hiç unutmayın…


Milli Egemenliği Temeli Tarımdır.


Topraklarımızı çiftçimizin ellerine bırakın. Beton yerine, başaklar boy versin!


Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz. Çiftçinin halinden de anlamaz.


Toprak; emek vermeden, alın teri dökmeden bizi doyurmaz, beklediğimizi vermez.


Alın terleri ile toprağı berekete dönüştüren bütün fedakar çiftçilerimizin


  • Toprağa merhamet hayırdır, inan, Lütfetsen güI verir, ZuImetsen diken. / Nizamî

Çiftçilik, bir yaşam biçimidir ve nesillerden nesillere aktarılan kutsal bir meslektir.


Dünya Çiftçiler Günü Emek Sözleri

Dünya Çiftçiler Günü Mesajları

Toprağın, suyun, havanın, tabiatın dostu çiftçi kardeşlerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.


  • Şu zamanda çiftçi mi kaldı ki? Yinede kalanların günü kutlu olsun…

Emeğini ekmeğe dönüştüren, topraktan aldığını milletimize sunan değerli çiftçilerimizin gününü yürekten kutluyorum.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milli ekonominin temeli tarımdır.’ diyerek üreten bir Türkiye’nin yıkılamayacağını göstermesine rağmen istediği desteği alamayan; Yine de alın teriyle toprağın bereketini buluşturan çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.


Alın teriyle toprağın bereketini buluşturan çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.


Elinin değdiği herşeyi güzelleştiren çiftçilerin vede benim Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun emeğimizin karşılığını alabilmek dileğiyle


Gübre ve mazot giderleri yüzünden, yetiştirdiği ürünleri karın tokluğuna yettirmeye çalışan tüm emektarların Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/dunya-ciftciler-gunu-mesajlari.html


Emekleriyle toprağa hayat veren gayret ve alınteriye bereketlendirilen çifti kardeşlerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü Gönülden kutluyoruz.


Tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren bütün çiftçilerimizin, Dünya Çiftçiler Günü’nü tebrik ediyorum.


Toprağı ilmek ilmek işleyen, ekmeğini emeğiyle taştan çıkaran bütün çiftçi kardeşlerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlarız.


Tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs dünya çiftçiler günü kutlu olsun. Kazançları bereketli olsun


Sayfalarımız >>> Adalet İle İlgili Özlü Sözleri


Ülkemizin kalkinmasinda önemli rolü olan tüm üreticilerimizin 14 Mayis Dünya Çiftçiler Gününü kutluyorum.


Tarladan mutfağa dokunduğu her şeye değer çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.


Toprağımızın bereketini sofralarımıza taşıyan sevgili çiftçi dostlarımız Dünya Çiftçiler Günü’nüz kutlu olsun.


Tarımın baş tacı olan; üreten ve çabalayan bütün çiftçilerimizin gününü kutluyor, bereketli bir yıl diliyorum…


Topraklarımızın Bereket ve Cömertliğini Bizlere Sunan Emektar ve Fedakar Tüm Çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Kutlu Olsun.


Tüm Çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun. “GELECEK SİZİN BEREKETLİ ELLERİNİZDE.”


Alın teri ve emeğini; cömert Anadolu toprakları ile harmanlayan çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.


Emek ve alın teriyle işledikleri toprağa hayat katan, aşımızı sağlayan, üretkenliğiyle ülkemize destek olan tüm çiftçilerimizin, Dünya Çiftçiler Günü ‘nü kutluyor, bereketli ve bol kazançlı bir yıl geçirmelerini diliyorum.


  • Eller nasırlı, elbiseler kirli, Kalpler Temiz… Bütün Çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun…

Topraktan mutfağa bileğinin hakkı alının teriyle çalışıp çabalayan gece gündüz demeden üretime vatana millete ailesine destek sağlayan Tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun


Dünya Çiftçiler Günü Anlamlı Sözleri

Çiftçiler Günü Mesajları

Toprağa emek veren, toprak kokusuna aşık, alnının teriyle tohumları sulayan çiftçilerimiz, hasadınız bereketli, Çiftçiler Günü’nüz kutlu olsun


  • Emek ve alın teri harcayarak toprağa hayat veren, mutfağımızı şenlendiren, kar, kış demeden besicilik yapan, hayvan otlatan fedâkar çiftçilerimizin, çobanlarımızın, üreticilerimizin Dünya Çiftçiler Günü nü kutluyorum.

Fedakar ve emektar çiftçi kardeşlerimizin, Dünya Çiftçiler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, doğal afetlerden uzak, bereketli hasatlar diliyorum.


Üreten, üretilene değer katan, ülkemizin sozlervadisi.com kalkınmasına önemli katkı sağlayan tüm çiftçilerimizin dünya çiftçiler günü’nü kutluyor, bereketli ve kazançlı bir yıl diliyorum.


Alın teri ve emeği ile en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı üretmek için fedakârca çaba harcayan tüm çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlar, bereketli ve bol kazançlı bir yıl geçirmeleri temenni eder, aile bireyleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu günler dilerim.


Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz her şeyde alın terleri ve kutsal emekleri bulunan ve toprağa değer, bereketine üretim katan bütün çiftçi kardeşlerimizin 14 Mayıs Dünya ÇiftçilerGünü’nü kutluyorum.


Gelecek için üretimin her aşamasında durmadan, aktif olarak çalışan; bereketli elleriyle tarladan mutfağa dokunduğu her şeye değer katan; milli ekonominin temeli olan bütün çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.


Çiftçilik yapabilen kaldıysa ülkede, çiftçiler gününü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.


Topraktan elde ettiği ürüne, alınteri ve emeğiyle değer katan, Türkiye’nin; üretimine dolayısıyla da geleceğine, gelişmesine ve kalkınmasına en büyük desteği sağlayan, kıymetli çiftçilerimizin; 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor bereketi bol bir hasat dönemi diliyorum.


Tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren kıymetli çiftçilerimizin, Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor ve tebrik ediyorum.


Topraklarımızın Bereket ve Cömertliğini Bizlere Sunan Emektar ve Fedakar Tüm Çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Kutlu Olsun.


Tarladaki en iyi su alınteri en iyi gübre ise çiftçinin ayak izidir. 14 Mayıs dünya çiftçiler günü kutlu olsun.


Toprağına büyük bir aşkla bağlı olan çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bütün Çiftci kardeşlerimizin bereketli bir yıl geçirmesini diliyorum.


Sayfalarımız >>> Hz. Ali Anlamlı Sözleri


Yaşadıkları onca zorluğa ve olanaksızlığa rağmen inadına üretim diyen tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum. Ellerinize, emeğinize sağlık.


Çiftçilik, bir yaşam biçimidir ve nesillerden nesillere aktarılan kutsal bir meslektir. Bu mesleği fedakarca icra eden tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.


Alınteriyle yoğurduğu topraktan Allah’ın eşsiz nimetlerinin yeşermesine vesile olan ve soframıza gelen meyvenin,sebzenin zorlu yolculuğunda,mükemmel bir kaptanlık yaparak nimetleri bizimle buluşturan çiftçilerimizin “Dünya Çiftçiler Gününü” kutlarız


Kadınıyla erkeğiyle tüm üreticilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu, mahsulleri bereketli olsun.


  • Bin bir emekle toprağı işleyen, tarımsal üretimin her kademesinde çalışan üreten ve elde ettiği ürüne değer katarak insanlara sunan, ülkemizin kalkınması için ter dökerek emek veren tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.

Büyük çoğunluğu küçük aile işletmesi niteliğinde olan, kendini ve dünyayı doyuran ve kendini istihdam eden çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.


Özel Günler kategorisinde en güzel Dünya Çiftçiler Günü Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Muhsin Yazıcıoğlu’ na Güzel Sözler ,Kadına Şiddete Hayır Slagonları

Share this:

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here