1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları

1 Mayıs İşçi Mesajları

Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı’nın 1889’daki Paris Kongresi’nde “işçilerin ortak bayramı” olarak kabul edilen 1 Mayıs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de işçiler ve emekçiler tarafından coşkuyla kutlanacak ve sosyal medyada güzel Emekçi Sözleri paylaşmanız için en güzel 1 Mayıs  İşçi Bayramı Masajları sunuyoruz….

1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları yazımız da; Komik 1 Mayıs işçi bayramı mesajları, 1 Mayıs işçi bayramı mesajları etkili, 1 Mayıs işçi bayramı mesajları sloganları, 1 Mayıs işçi bayramı mesajları anlamlı, Emekçi 1 Mayıs işçi bayramı mesajları bulmanız mümkün.

1 Mayıs Nasıl Doğdu?

İşçi Bayramı’na uzanan sürecin ilk adımının 1856 yılında Avustralya‘nın Melbourne kentinde taş ve inşaat işçileri çalışma saatlerinin azaltılması için başlattığı protestolara kadar dayanıyor. Ancak bu protestolar tarihte, ABD‘nin Chicago kentinde işçilerin 1 Mayıs 1886’dan itibaren iş gününün 8 saat olması için başlattığı mücadelenin, 1889’da Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı’nın Paris Kongresi’nde “işçilerin ortak bayramı” olarak kabul edilmesine kadar uzanıyor.

Amerikalı işçilerin, 8 saatlik iş gününü kabul ettirmek için mücadelesi 1884’te başladı. Chicago’da, Trade-Unions (İşçi Birliği) Kongresi de 1 Mayıs 1886’dan itibaren normal iş gününün 8 saat olarak belirlenmesini kararlaştırdı. 1 Mayıs 1886′da ABD’nin büyük kentlerinde beş binden fazla grev ilan edildi. Polisle grevciler arasında çıkan çatışmalarda bir işçi öldü, çok sayıda işçi yaralandı. 3 gün süren gösteriler sonrasında sendikacılardan dördü idam, dördü ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı’nın 1889 Paris Kongresi’nde (II. Enternasyonalin 1. kongresi), işçilerin dayanışmaları amacıyla yılda bir günün ortak bayram ilan edilmesi benimsendi. Amerikalı sendikacıların önerisi üzerine o gün ”1 Mayıs‘ olarak belirlendi.

1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün tüm yurtta coşkuyla kutlanmasını diliyorum.

Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs’ ımız kutlu olsun.

İşçinin, emekçinin alın terinin karşılığını bulduğu,gelir dağılımının adaletli olduğu üreten bir Türkiye dileğiyle. 1 Mayıs’ ımız kutlu olsun!

Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs’ ımız kutlu olsun.

1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları

1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları

1 Mayıs’ ımız kutlu olsun İnsanlık onuru her şeyin üstünde olsun! Emeğin- adaletin- eşitliğin hüküm sürdüğü bir dünya olsun!

1 Mayıs’ ımız kutlu olsun. Emeklerimizin hor görülmediği bir sene olması dileğiyle…

Yerin, göğün ve denizlerin tüm emekçilerine selam olsun. 1 Mayıs’ ımız kutlu olsun.

Güneşin aydınlık yüzünü gösterdiği aydınlık yarınlar bizim olsun, 1 Mayıs emek, birlik ve barış yolunda ezilenlerin bayramı olsun.

Devletin resmi tatil ilan ettiği 1 Mayıs değil; ’77 de ölenlerin anısı olan, uğruna öldüğü 1 Mayıs ımız kutlu olsun!

Demokrasinin işçileri sevindirdiği gün olsun 1 Mayıs mücadeleye devam eden emekçilerin bayramı olsun 1 Mayıs.

¸¸•*`❀ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları ¸¸•*`❀

Bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek 1 Mayıs’ ımız kutlu olsun

Senenin 364 günü çalışıp bir gün Bayram yapan işçilerimizin, emekçilerimizin, özgürce Kutlayayamadığı 1 Mayıs’ ımız, Kutlu olsun…Olsun...

Birlik ve dayanışma inancıyla emek, barış ve özgürlük mücadelesinde tüm ezilenlerin 1 mayıs işçi bayramını kutlarım.

Bugün demokrasiyi bol bol ciğerlerimize çektik! 1 Mayıs’ ımız kutlu olsun 🙂

Her renkten, her ulustan, her coğrafyadan bütün işçilerin 1 Mayıs’ ı, 1 Mayıs’ ımız kutlu olsun!

Sömürüye hayır, emeğin karşılığını almaya evet güzel bir 1 Mayıs geçirmek dileğiyle işçi bayramınız kutlu olsun.

İşçi Bayramı Mesajları

Türkiye’deki ve dünyadaki tüm emekçi kardeşlerimizin emek ve dayanışma günü olan 1 Mayıs işçi bayramını kutluyorum.

Özelde emekçilerimizin, genelde dünya emekçilerinin birlik mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs işçi bayramını kutluyorum.

Hakları için ölenlere minnet ve şükran, akan tere selam ve saygı ile 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun.

1 Mayıs Bayramı Mesajları

1 Mayıs Bayramı Mesajları

Hazreti Muhammed: “İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz.” Emeğin, emektarın, alın terinin günü olan 1 Mayıs’ ımız kutlu olsun.

Birlik ve beraberlik duygusuyla kenetlenen tüm emekçilerin 1 Mayıs işçi bayramı kutlu olsun.

“Sen yine de öyle deme, o senin işverenin sonuçta.” 1 Mayıs’ ımız kutlu olsun.

Çalışanın bayramı işçi bayramı, emekçinin birlik beraberlik günü işçi bayramı, hakkın, demokrasinin özgürlüğün öncü günü işçi bayramınız kutlu olsun.

1 Mayıs’ ın ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostluk, dayanışma ve bayram havası içerisinde kutlanmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/1-mayis-isci-bayrami-mesajlari.html

¸¸•*`❀ Deniz Gezmiş Sözler ¸¸•*`❀

1 Mayısta doğacak olan parlak ilkbahar güneşi evine ekmek götürmek için alın terleriyle çalışan işçi ve emekçi kardeşlerimizin üzerine doğsun. 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun.

İşçi Kardeşim 1 Mayıs ‘ ımız kutlu olsun. İnsan gibi çalışabileceğin, ailenle beraber başın dik yaşayabileceğin güzel bir ülke dileğiyle!!!

Mayıs’ ımız kutlu olsun ! “Gün gelir, gün gelir zorbalar kalmaz gider, Devrimin şanlı yolunda,kül gibi savrulur gider”

Kadın kutsiyetini, işçi gücünü bilince güzelleşecek Dünya! 1 Mayıs’ ımız, İşçi Bayram’ımız kutlu olsun!

Bu kadar kabullenmiş insanın olduğu memlekette, 1 Mayıs’ ımız olabildiği kadar kutlu olsun…

Kim olursa olsun, patron olsun, işçi olsun yeter ki çalışanın hakkını korumasını bilen olsun. Bayramınız kutlu olsun.

1 Mayıs Bayramı Mesajları

“Birbirimizi anlamamız için aynı dili konuşmamıza gerek yok ezildikten sonra hepimiz aynı şarabız” 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun.

İnsanlık tarihinin en onurlu bayramı, yani 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlu olsun.

Bir ülkede emeğe ve emekçiye verilen değer o ülkenin demokrasiye, insan haklarına yakınlığını/uzaklığını ifade eden parametrelerden biridir. Sahip olduğumuz ve yaşam sürmemizi sağlayan değerleri üreterek bize sunan tüm emekçilerin ”1 Mayıs Emekçi Bayramı” kutlu olsun.

ASLAN gibi çalışan tüm işçilerimizin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun.

Emek için terleyen alınlara selam olsun, alnı açık hakları için mücadele eden demokrasi temsilcilerinin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun.

Antik çağlarda köle, modern çağda işçi. 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlu olsun.

Emek en yüce değerdir. Emeğin bayramı, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlu olsun!

1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günüdür. Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ ta tüm işçi kardeşlerimizi kutluyoruz.

Kimilerine göre “İŞÇİ ve EMEKÇİ” kimilerine göre “emek ve dayanışma” kimilerine göre de “bahar” Bayramı olan 1 Mayıs ımız kutlu olsun!

Özgür ve eşit bir gelecek için mücadele verdik, elbet bir gün güneş doğacak ve karanlıktan aydınlığa çıkacağız. Güzel günler göreceğiz çocuklar. 1 Mayıs İşçi ve Emekçinin Bayramı Kutlu Olsun.

En kutsal kazanç alın teri ile sozlervadisi.com kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs’ ta bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli gündür. Bu özel gününüzü kutluyorum.

Canımız ciğerimiz 1 Mayis’ imiz işçinin emekçinin ve basın emekçisinin Bayramı Kutlu olsun..

İşçi Bayramı Kutlama Mesajları

Hakları için ölenlere minnet ve şükran, akan tere selam ve saygı ile 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun.

Sarfettigimiz emek sonucu hakettigimiz basarinin karsiligini alacagimiz gunu sabirsizlikla bekliyoruz…. 1 Mayis’imiz kutlu olsun…..

1 Mayıs’ ın, anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını dileyerek, başta işçi, memur ve emekçiler olmak üzere bütün milletimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.

Emek ve özgürlük için verilen mücadelenin günü olan 1 Mayıs işçi bayramını birlik ve bir olma duygularıyla kutluyorum.

1 Mayıs Anlamlı Mesajları

1 Mayıs Anlamlı Mesajları

Emek ve Dayanışma’nın hakkını bulduğu kapitalizmin çürütüldüğü bir ülkede yaşamak dileğiyle! 1 Mayıs’ ımız kutlu olsun!!

1 Mayıs’ ın günün anlamına uygun olarak bayram havası içerisinde dostça, birlik ve beraberlik içeresin de, sağlıklı ve olaysız kutlanmasını temenni ederim.

Küreselleşme denilen KÖLELEŞTİRME düzeni elbet birgün yıkılacaktır! 1 Mayıs’ ımız kutlu olsun…

Barışın, dayanışmanın, birliğin günü olan işçilerin el ele, kol kola kutladığı işçi bayramı kutlu olsun.

¸¸•*`❀ Ahmet Kaya Sözleri ¸¸•*`❀

Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla, tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız.

Emek çalışanın, hak emeğinin karşılığını almak için mücadele edenindir. Emeğimizin karşılığını almak ve mücadelemize sonuna kadar devam etmek dileğiyle 1 Mayıs işçi bayramınız kutlu olsun.

Fabrikada, madende, tarlada Elleri nasır tutanların 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun

Alınteri dökerek emeği ile helal ekmek kazananların 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun.

Bugün emek ve dayanışmanın günü! Daha eşit bir geleceğe birlik ve dayanışma içinde yürümek dileğiyle. 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlu olsun!


Özel Günler kategorisinde en güzel 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; İşçi Bayramı Sözleri , Dünya Barış Günü Mesajları

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.