1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları , İşçi Sloganları Sözleri , Emekçi Sloganları , Patron Sözleri

0
380
views
1 Mayıs İşçi Mesajları

Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı’nın 1889’daki Paris Kongresi’nde “işçilerin ortak bayramı” olarak kabul edilen 1 Mayıs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de işçiler ve emekçiler tarafından coşkuyla kutlanacak. Biz de sizlere biraz katkımız olması maksadıyla en güzel 1 Mayıs  İşçi Bayramı Masajlarını sunuyoruz….

1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları yazımızda ; Komik İşçi Sözleriİşçi Sloganları Sözleri, İşçi Patron Sözleri , İşçi Mesajları, İşçi Eylem Sloganları, İş ve İşçi Sözleri, Emekçi Sloganları  bulmanız mümkün.

1 Mayıs Nasıl Doğdu?

İşçi Bayramı’na uzanan sürecin ilk adımının 1856 yılında Avustralya‘nın Melbourne kentinde taş ve inşaat işçileri çalışma saatlerinin azaltılması için başlattığı protestolara kadar dayanıyor. Ancak bu protestolar tarihte, ABD‘nin Chicago kentinde işçilerin 1 Mayıs 1886’dan itibaren iş gününün 8 saat olması için başlattığı mücadelenin, 1889’da Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı’nın Paris Kongresi’nde “işçilerin ortak bayramı” olarak kabul edilmesine kadar uzanıyor.

Amerikalı işçilerin, 8 saatlik iş gününü kabul ettirmek için mücadelesi 1884’te başladı. Chicago’da, Trade-Unions (İşçi Birliği) Kongresi de 1 Mayıs 1886’dan itibaren normal iş gününün 8 saat olarak belirlenmesini kararlaştırdı. 1 Mayıs 1886′da ABD’nin büyük kentlerinde beş binden fazla grev ilan edildi. Polisle grevciler arasında çıkan çatışmalarda bir işçi öldü, çok sayıda işçi yaralandı. 3 gün süren gösteriler sonrasında sendikacılardan dördü idam, dördü ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı’nın 1889 Paris Kongresi’nde (II. Enternasyonalin 1. kongresi), işçilerin dayanışmaları amacıyla yılda bir günün ortak bayram ilan edilmesi benimsendi. Amerikalı sendikacıların önerisi üzerine o gün ”1 Mayıs‘ olarak belirlendi.

1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün tüm yurtta coşkuyla kutlanmasını diliyorum.


  • Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs’ımız kutlu olsun.

İşçinin, emekçinin alın terinin karşılığını bulduğu,gelir dağılımının adaletli olduğu üreten bir Türkiye dileğiyle. 1 Mayıs’ımız kutlu olsun!


1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları

Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs’ımız kutlu olsun.


1 Mayıs’ımız kutlu olsun İnsanlık onuru her şeyin üstünde olsun! Emeğin- adaletin- eşitliğin hüküm sürdüğü bir dünya olsun!


1 Mayıs’ımız kutlu olsun. Emeklerimizin hor görülmediği bir sene olması dileğiyle…


Yerin, göğün ve denizlerin tüm emekçilerine selam olsun. 1 Mayıs’ımız kutlu olsun.


Güneşin aydınlık yüzünü gösterdiği aydınlık yarınlar bizim olsun, 1 Mayıs emek, birlik ve barış yolunda ezilenlerin bayramı olsun.


Sayfalarımız >>> Kut’ ül Amere Zaferi Mesajları


Devletin resmi tatil ilan ettiği 1 Mayıs değil; ’77 de ölenlerin anısı olan, uğruna öldüğü 1 Mayıs ımız kutlu olsun!


Demokrasinin işçileri sevindirdiği gün olsun 1 Mayıs mücadeleye devam eden emekçilerin bayramı olsun 1 Mayıs.


Bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek 1 Mayıs’ımız kutlu olsun


Senenin 364 günü çalışıp bir gün Bayram yapan işçilerimizin, emekçilerimizin, özgürce Kutlayayamadığı 1 Mayıs’ımız, Kutlu olsun…Olsun…


Birlik ve dayanışma inancıyla emek, barış ve özgürlük mücadelesinde tüm ezilenlerin 1 mayıs işçi bayramını kutlarım.


Bugün demokrasiyi bol bol ciğerlerimize çektik! 1 Mayıs’ımız kutlu olsun 🙂


Her renkten, her ulustan, her coğrafyadan bütün işçilerin 1 mayıs’ı, 1 mayıs’ımız kutlu olsun!


Sömürüye hayır, emeğin karşılığını almaya evet güzel bir 1 Mayıs geçirmek dileğiyle işçi bayramınız kutlu olsun.


  • Türkiye’deki ve dünyadaki tüm emekçi kardeşlerimizin emek ve dayanışma günü olan 1 Mayıs işçi bayramını kutluyorum.

Özelde emekçilerimizin, genelde dünya emekçilerinin birlik mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs işçi bayramını kutluyorum.


İş ve İşçi Sözleri

Hakları için ölenlere minnet ve şükran, akan tere selam ve saygı ile 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun.


  • Hazreti Muhammed: “İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz.” Emeğin, emektarın, alın terinin günü olan 1 Mayıs’ımız kutlu olsun.

Birlik ve beraberlik duygusuyla kenetlenen tüm emekçilerin 1 Mayıs işçi bayramı kutlu olsun.


1 Mayıs Bayramı Mesajları

“Sen yine de öyle deme, o senin işverenin sonuçta.” 1 Mayıs’ımız kutlu olsun.


Çalışanın bayramı işçi bayramı, emekçinin birlik beraberlik günü işçi bayramı, hakkın, demokrasinin özgürlüğün öncü günü işçi bayramınız kutlu olsun.


1 Mayıs’ın ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostluk, dayanışma ve bayram havası içerisinde kutlanmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/1-mayis-isci-bayrami-mesajlari.html


1 Mayısta doğacak olan parlak ilkbahar güneşi evine ekmek götürmek için alın terleriyle çalışan işçi ve emekçi kardeşlerimizin üzerine doğsun. 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun.


Sayfalarımız >>> Ölüm Yıldönümünde Söylenecek Sözler


İşçi Kardeşim 1 Mayıs ‘ımız kutlu olsun. İnsan gibi çalışabileceğin, ailenle beraber başın dik yaşayabileceğin güzel bir ülke dileğiyle!!!


Mayıs’ımız kutlu olsun ! “Gün gelir, gün gelir zorbalar kalmaz gider, Devrimin şanlı yolunda,kül gibi savrulur gider”


Kadın kutsiyetini, işçi gücünü bilince güzelleşecek Dünya! 1 Mayıs’ımız, İşçi Bayram’ımız kutlu olsun!


  • Bu kadar kabullenmiş insanın olduğu memlekette, 1 Mayıs’ımız olabildiği kadar kutlu olsun…

Kim olursa olsun, patron olsun, işçi olsun yeter ki çalışanın hakkını korumasını bilen olsun. Bayramınız kutlu olsun.


İşçi Patron Sözleri

1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günüdür. Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta tüm işçi kardeşlerimizi kutluyoruz.


  • Kimilerine göre “İŞÇİ ve EMEKÇİ” kimilerine göre “emek ve dayanışma” kimilerine göre de “bahar” Bayramı olan 1 Mayıs ımız kutlu olsun!

Özgür ve eşit bir gelecek için mücadele verdik, elbet bir gün güneş doğacak ve karanlıktan aydınlığa çıkacağız. Güzel günler göreceğiz çocuklar. 1 Mayıs İşçi ve Emekçinin Bayramı Kutlu Olsun.


1 Mayıs Anlamlı Mesajları

En kutsal kazanç alın teri ile sozlervadisi.com kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs’ta bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli gündür. Bu özel gününüzü kutluyorum.


Canımız ciğerimiz 1 Mayis’imiz işçinin emekçinin ve basın emekçisinin Bayramı Kutlu olsun..


Hakları için ölenlere minnet ve şükran, akan tere selam ve saygı ile 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun.


Sarfettigimiz emek sonucu hakettigimiz basarinin karsiligini alacagimiz gunu sabirsizlikla bekliyoruz…. 1 mayis’imiz kutlu olsun…..


1 Mayıs’ın, anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını dileyerek, başta işçi, memur ve emekçiler olmak üzere bütün milletimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.


Sayfalarımız >>> Darbeye Karşı Sözler


Emek ve özgürlük için verilen mücadelenin günü olan 1 Mayıs işçi bayramını birlik ve bir olma duygularıyla kutluyorum.


Emek ve Dayanışma’nın hakkını bulduğu kapitalizmin çürütüldüğü bir ülkede yaşamak dileğiyle! 1 mayıs’ımız kutlu olsun!!


1 Mayıs’ın günün anlamına uygun olarak bayram havası içerisinde dostça, birlik ve beraberlik içeresin de, sağlıklı ve olaysız kutlanmasını temenni ederim.


Küreselleşme denilen KÖLELEŞTİRME düzeni elbet birgün yıkılacaktır! 1 Mayıs’ımız kutlu olsun…


Barışın, dayanışmanın, birliğin günü olan işçilerin el ele, kol kola kutladığı işçi bayramı kutlu olsun.


  • Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla, tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız.

Emek çalışanın, hak emeğinin karşılığını almak için mücadele edenindir. Emeğimizin karşılığını almak ve mücadelemize sonuna kadar devam etmek dileğiyle 1 Mayıs işçi bayramınız kutlu olsun.


Özlü Sözleri kategorisinde  en güzel 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; İşçi Bayramı Mesajları , Dünya Barış Günü Mesajları

Share this:

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here