8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

0
1343
views
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Dünya Kadınlar Günü

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada kutlanan ve çeşitli etkinliklere sahne olan özel bir gündür. Dünya Kadınlar Günü’ne sayılı günler kala ‘Kadınlar Günü Mesajları‘ aranmaya başladı. Bizde sevdiklerinize, eşinize ve dostunuza gönderebileceğiniz en güzel Kadınlar Günü mesajlarını sayfamızda derledik. İşte en güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları ile sözleri..

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Tarihçesi 

ABD’nin New York kentinde bir dokuma fabrikası… Çok ağır çalışma koşulları, çok uzun iş günleri ve buna karşın çok düşük ücretler. Koşulların her geçen gün daha da dayanılmaz hale gelmesi, kadın işçilerin artık tahammül sınırını zorlamaya başladı. Greve çıkma kararı alan kadınlar, taleplerini de açıkladılar: “Daha iyi koşullarda çalışmak, 10 saatlik iş günü, eşit işe, eşit ücret...” 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları talebiyle greve başladı. Bu sırada çıkan olaylar sırasında fabrika içinde şüpheli bir yangın başladı. 129 kadın, yangında hayatını kaybetti…

Sponsorlu Bağlantılar

Takvimler 8 Mart 1857’yi gösteriyordu. İşçilerin cenaze törenine 10.000’i aşkın kişi katıldı. . Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin , bu olayın ardından 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak anılmasını öneri olarak sundu ve öneri oy çoğunluğuyla kabul edildi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 19 Mart 1911’de Almanya ve İsviçre’de anıldı. Anmaların 8 Mart olarak değiştirilmesine 1921’de Moskova’da düzenlenen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı’nda karar verildi. ABD’de de ise 1960’lı yıllarda anılmaya başlandı. Birleşmiş Milletler, 66 yıl sonra 8 Mart’ın ‘Dünya Kadınlar Günü‘ olarak kabul etti

Türkiye’de Emekçi Kadınlar Günü

Türkiye’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında “Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlandı. 1975 yılında daha yaygın olarak kutlandı ve sokağa taşındı. “Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı” programından Türkiye’nin de etkilenmesiyle, 1975 yılında “Türkiye 1975 Kadın Yılı” kongresi yapıldı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nden sonra dört yıl süreyle herhangi bir kutlama yapılmadı. 1984’ten itibaren her yıl çeşitli kadın örgütleri tarafından “Dünya Kadınlar Günü” kutlanmaya başlandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Sadece 8 mart dünya kadınlar günü değil her günümüz kutlu olsun.

Hayata değer katan tüm kadınlara binlerce kez teşekkürlerimizle… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun

Kapitalizm, her işlediği cinayeti lehine çeviren sistemdir.. Dünya kadınlar günü de öyle..! 8 Mart 1857 de 129 kadın işçinin yakılarak öldürüldüğü gündür.. Emekçi kadınların kapitalist sisteme bir isyan bayrağıdır. Tüketenlerin değil. Gününüz  kutlu olsun..!

Kadın cinayeti,kadına yönelik şiddet ve taciz olmayan GÜNLER OLAMASI dilekleriyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü en çok bize kutlu olsun.

Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar… Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun…

Kadınlar dünya kuruldugundan bu yana emekçidir..doguran büyüten çalışan evi derleyip toplayan yemekleri yapan hep kadınlar olmuşlardır. o yüzden 8.mart emekçi kadınlar günü onların günüdür bunu savaşarak elde eden kadınlarımızın bu günü kutlu olsun……….

Gücüyle, zekasıyla, güzelliğiyle, sevgisiyle, cesaretiyle, nezaketiyle, özgürlüğüyle, şıklığıyla, adaletiyle hayata değer katan tüm kadınlarımızın; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun!

Kadın kılıgında profil acan Çakma kadınlar .8 mart dünya kadınlar günü sizinde kutlu olsun..)

Dogumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettigimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun

Başta Muhterem Nur Anne ve Eşim Olmak Üzere Tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Sizin sayenizde hayat daha güzel! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nüz kutlu olsun!

Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

Toprak kadar üretgen baştacımız kadınlarımızın 8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun.

“Büyük başarılar, kıymetli anaların yetiştirdikleri seçkin evlatlar sayesinde olmuştur.” 8 Mart dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Allah Erkeğe Altını Haram Kılmıştır Nedenmi Çünkü Erkeğe Yakışan Tek Mücevher Kadındır. . 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/8-mart-dunya-kadinlar-gunu-mesajlari.html

Cennetin ayaklarının altına serilen fedakar kadınlarımızın 8 MART Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Kadınlar Günü Kutlu Olsun Mesajları

8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun. Bu günü bir gün değil , her gün yaşamak dileğiyle… Buradan tüm kadınlara selam olsun.

“Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Cesareti ile tarih boyunca destan yazan şerefli Türk kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun..

Dostum, arkadaşım, sırdaşım! Birgün, umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur. Seni çok seviyorum! Kadınlar günün kutlu olsun.

Daima en güzel şeylerin olması için emek veren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlu olsun.

Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslendiğimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor. Kadınlar günün kutlu olsun.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız sozlervadisi.com olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Kadın candır kandır toprağın suya nasıl ihtiyacı varsa erkeğinde kadına ihtiyacı var 8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun

Peygamberimizin cennet annelerin ayakları altındadır sözünün muhatabı tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.


Sayfamızda en güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Anne İle İlgili Güzel Sözlerİstismara Tacize Lanet Sözleri

Share this:

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here