Yurdumuzu işgal etmeye ve kendisine esaret zinciri vurmaya kalkışanlara karşı göğsünü siper eden ve şahlanan milletimiz, tarihe adını unutulmaz zaferlerle yazdırmıştır. 9 Eylül Zaferi de şanlı bir tarihe sahip olan milletimizin unutulmaz zaferlerinden birisidir. Bu zafer anısına bizde 9 Eylül İzmir’ in Kurtuluşu Kutlama Mesajları sizlerle paylaşıyoruz.

9 Eylül İzmir’ in Kurtuluşu Kutlama Mesajları yazımız da; En güzel 9 Eylül İzmir’ in kurtuluşu kutlama mesajları, 9 Eylül İzmir’ in kurtuluşu kutlama mesajları etkili, 9 Eylül İzmir’ in kurtuluşu kutlama mesajları kısa, 9 Eylül İzmir’ in kurtuluşu kutlama mesajları milliyetçi, Kurtuluş 9 Eylül İzmir’ in kurtuluşu kutlama mesajları yayınlıyoruz umarız beğenirsiniz…

İzmir’in Kurtuluşu

İzmir’in Kurtuluşu, 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz harekâtı sonucu Türk ordusunun Yunan işgali altındaki İzmir’e 9 Eylül 1922’de girmesini belirten tarih terimidir. Mudanya Ateşkes Antlaşması ve sonrasında Lozan Barış Antlaşması’na uzanan süreci başlatması dolayısıyla Milli Mücadele’nin sona ererek Türk milletinin kurtuluşu ve bağımsızlığını elde edişinin simgesi olmuş çok önemli bir tarihi olaydır. İzmir’in, 15 Mayıs 1919 yılında Yunan güçleri tarafından işgal edilmesi, Anadolu’da Milli Mücadele’nin başlamasında önemli bir aşama olarak kabul edilir. O tarihe kadar Anadolu’da işgallere karşı dağınık olan düşünce ve örgütlenme biçimleri mevcuttu. İzmir’in işgali Anadolu insanın direniş ve karşı koyuş düşüncesini körüklemiş, İstanbul’da başlayan işgali protesto mitingleri Damat Ferit hükümetinin düşmesine sebep olmuş; örgütlenme ve protesto mitingleri Anadolu’nun en ücra köşelerine kadar yayılmıştı. Artık İzmir Anadolu harekâtı için temel sembollerden biri haline getirilmişti ve İzmir’in işgaline karşı protesto mitingleri, her yıl işgalin yıl dönümlerinde, Anadolu’nun çeşitli kent ve kasaba merkezlerinde tekrarlanmakta; konu sürekli gündemde tutulmaktaydı. Birinci İnönü, İkinci İnönü, Aslıhanlar -Dumlupınar ve Sakarya Meydan Muharebeleri milli mücadelenin kazanılmasında önemli adımlar atılmıştı.

Türk ordusu tarafından 26 Ağustos 1922′de başlatılan Büyük Taarruz, Kurtuluş Savaşı’nın son safhası idi. Kesin sonuç beş gün içinde elde edildi; 30 Ağustos’ta Başkomutan Mustafa Kemal Paşa ordulara bir bildiri yayımlayarak “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” tarihi emrini verdi ve 2 Eylül’de Uşak’a girildi. Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde kendisinin de haberdar olmadan Yunanistan Küçük Asya Ordusu’nun başkomutanlığına getirilmiş General Nikolaos Trikupistutsak edildi.

9 Eylül İzmir ’in Kurtuluşu Kutlama Mesajları

Zaferin müjdecisi, özgürlüğün simgesi, İzmir’in kurtuluşunun 99. Yıl dönümünde Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygıyla anıyoruz. 9 Eylül göğsümüzde onur madalyamızdır.

Cumhuriyetin yıkılmayan kalesi. Laikliğin ödün vermez efesi. Kurtuluşun kutlu olsun güzel İzmir’im!

İzmir’in Türk bayrağını taktığı gün,kurtuluş günü, doğum günü ve her günü kutlu olsun

İzmir’in gücü, ülkenin aydınlık geleceğini her daim örecektir. Tüm hemşehrilerimin 9 Eylül kurtuluş gününü kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum

9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu Kutlama Mesajları

9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Kutlama Mesajları

Atam gibi sadece zeybek oynarken diz çöker İzmir, bilirim. O yüzden gâvurdur kimilerinin gözünde… İyi ki doğdun İZMİR!

Hayır, sakın yolunda kalma sen. Dağları yıkan gücünle sars yerleri Atam diyor, öğün çalış güven. Durma yürü haydi ileri. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

İzmir’de işgalci düşmana ilk kurşunu sozlervadisi.com sıkarak bu uğurda verdiği canıyla milli mücadelenin fitilini ateşleyen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’i saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun!

Türk’ün sancağını öne koydular. Şanlı zaferlerle düşmanı boğdular. Kader böyle imiş ey garip ana. Kanım feda olsun güzel vatana. İzmir’in kurtuluşunun 99. Yılı kutlu olsun!

Akdeniz Karadeniz; Ah Ege’de yüzseniz! Sakın deneme Yunan! Biz çılgın Türkleriz… İzmir’in kurtuluşunun 99. Yılı kutlu olsun!

Tarih 9 Eylül 1922! Mustafa Kemal komutasındaki Türk askeri, yaklaşık 3 yıldır Yunan işgali altında olan İzmir’i düşmandan kurtardı. Kutlu olsun!

Mutlu yıllar güzel İzmir, detay olamayacak kadar mükemmelsin. Binlerce kez teşekkürler Gazi Mareşal Mustafa Kemal Paşa.

Gevreği, ciğdemi, boyozu, midyesi. Her sokağı deniz kokan şehir.Doğum günün kutlu olsun

İşgal edildiği gün, Kurtuluş Savaşı’nı başlatan; İşgalin bittiği gün, Kurtuluş Savaşı’nı bitiren dünyadaki tek şehir İzmir’dir. İzmir’imizin kurtuluşu kutlu olsun!

9 Eylül İzmir ’in Kurtuluşu Kutlama Mesajları Kısa

9 Eylül’de Türk Milleti, dünyanın tüm emperyal işgalci güçlerine karşı yazdığı tarihe imzasını attı. Kutlu olsun.

Izmir bir toprak parçası değildir izmirin kurtuluşu bütün vatanın kurtuluşudur

O gün sadece düşman değil, Ülkenin kem talihi de yenilmişti. Kutlu olsun…

9 Eylül Türk ulusunun bağımsızlığına bağlılığının belgelerinden sadece biri İzmir’in işgalden kurtulduğu kutlu gün kutlu olsun.

Kan süzülür kefenler; Döner mi hiç gidenler? Size selam yollamış; Peygamberler, erenler! 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

Laikliğin yıkılmayan son kalenin simgesi olan güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı kutlu olsun.

9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun! Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz. Rabbim işgal günlerini tekrar göstermesin.

“Gazi” değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutanı “Gazi Mareşal MUSTAFA KEMAL ATATÜRK” diyeceksiniz. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

O hilal ki bir milletin ışığı, o yıldız ki bir milletin pusulası… Çekin göndere onu! 99. Yılında İzmir’in ve vatanın kurtuluşu için şehit düşen ve gazi olan tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz.

Hasan Tahsin’in attığı ilk kurşunla başlayan mücadele 9 Eylül’de İzmir’in dağlarında çiçekler açtırır. Atatürk TÜRKİYE, Türkiye ATATÜRK’tür. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunun 99. yılı kutlu olsun!

9 Eylül, Yedi Düvel’e haddini bildirdiğimiz gündür! Düşmanın denize döküldüğü gündür! Kurtuluş Savaşı’na son noktanın konulduğu gündür! İzmir’de Hükümet Konağı’na Türk bayrağının çekildiği gündür! İzmir’in yeniden Türk olduğu gündür! Kutlu olsun!

Bir Yunan atasözü der ki; ”Su soğuk ama girince alışıyorsun.” 9 Eylül 1922 İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

9 Eylül İzmir’imin kurtuluşu olduğu gibi, keşke Yunan galip gelseydi diyenlerle ayrılma noktasıdır! Kutlu olsun!

9 Eylül İzmir ’in Kurtuluşu Kutlama Sözleri

Izmir bir toprak parçası değildir izmirin kurtuluşu bütün vatanın kurtuluşudur

Varmı bundan güzel görüntü… Güzel İzmir’im bugün de buram buram Laiklik, Cumhuriyet kokuyor.

İzmir bir şehir degil çok daha ötesidir..

“Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” Adın kazılı yüreğimize silinmicek silinemicek

Ne güzel bigün bugün toprak kokan Vatan kokan hasret kokan denize dökülmüş yunan kokan

Bizim adımız Izmir Soyadımiz Mustafa Kemal Atatürk’tür! O yüzden bizde zaman hep Atatürk’ü gosterir!

Bu sevgi bu bayrak bu memleket aşkı anlatılamaz, Sadece anlayanların kalbi titrer

“İZMİR; SADECE ZEYBEK OYNARKEN DİZ ÇÖKER!”

Selam olsun bu çelik atlıların gök tuğuna, Tuğu kaldırmış orduların Başbuğuna!..

9 Eylül’ün yalnızca İzmir’in kurtuluşa erdiği bir gün değil, aynı zamanda tüm vatanın bağımsızlığa kavuştuğu son derece gurur verici ve önemli bir gün

Aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bütün vatan sathında başlattığı kurtuluş mücadelesi destanı, 9 Eylül 1922’de İzmir’in işgalden kurtarılmasıyla sona ermiştir. Bu anlamda İzmir’deki bağımsızlık mücadelesi ile tarihin akışı değişmiş, Cumhuriyetimizin kuruluşunun başlangıç tarihi olmuştur https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/9-eylul-izmirin-kurtulusu-kutlama-mesajlari.html

9 Eylül Türk kanı içmeyi sevap kabul eden Hrisostomos zihniyetine karşı kazanılan bir zaferdir. İzmir’in değil Türk’ün kurtuluş günüdür.

Yunanlıların KORKUDAN yüzme öğrendikleri gün … yaşa Mustafa Kemal Paşa

Canımdan aziz İzmir’im, Anadolu’m; Koçyiğitler yatağı toprağıma bir daha basmasın düşman ayağı!

Selam olsun Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘e, selam olsun İzmir’in vatansever evlatlarına!

Dağlarında açan çiçekleri ezmeye kimselerin gücü yetmez.. Var ol Güzel İzmir..

Kurtuluş mücadelemiz 15 Mayıs 1919’da İzmir’de başladı, 9 Eylül 1922’de İzmir’de bitti. İzmir cumhuriyetin yıkılmaz kalesidir

Atasını hiç utandırmayan şehir… Yüreği EFE şehir… Her 9 EYLÜL yeniden doğan şehir

9 Eylül İzmir ’in Kurtuluşu Özlü Sözler

Bütün Cihan İşitsinki efendiler Artk İzmir Hiçbir Kirli Ayağın Üzerne Basamyacağı kutsal Topraktır  / M.K ATATÜRK

“Birliklerimiz İzmir doğu sırtlarında düşmanın son direnişini kırdıktan sonra bugün mağlup düşmanla beraber İzmir’imize zaferle girdik. Ben yarın öğleden itibaren İzmir’de bulunacağım” / Rauf Orbay

“Bu başarı milletindir” / Mustafa Kemal Atatürk

Ben, bütün İzmir’i ve bütün İzmirlileri severim. Güzel İzmir’in temiz kalpli insanlarının da beni sevdiklerinden eminim. Yalnız bir tesadüf, beni Karşıyaka’ya daha fazla bağlamıştır. Karşıyakalılar, annem sizin bağrınızda, sizin topraklarınızda yatıyor. Karşıyakalılar, İzmir’i gördüğüm gün evvelâ Karşıyaka’yı ve orada da sizin Türk topraklarınızda yatan annemin mezarını gördüm! / Mustafa Kemal Atatürk

İzmir’in işgali, bütün milletin kalbinde derin bir yara oluşturmuştur. Herkes İzmir için feryat ediyordu. İzmir, halkın elemlerini, feryatlarını, kararlılık ve imanını ifade etmek için bir parola olmuştu. / Mustafa Kemal Atatürk

İzmir, bu kadar derin bir tarihe sahip olmakla beraber coğrafî durumu sebebiyle ekonomik ve siyasî çok büyük bir öneme sahiptir. İşte bunun içindir ki, Türkiye’yi mahvetmek isteyen düşmanların, her şeyden evvel gözleri bu tarihî, bu önemli beldeye döner. / Mustafa Kemal Atatürk

Çeşitli görüş noktalarından çok değerli olan İzmir, elbette düşmanların elinde bırakılamazdı ve nitekim bırakılmadı. / Mustafa Kemal Atatürk


Özel Günler kategorisinde en güzel 9 Eylül İzmir’ in Kurtuluşu Kutlama Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajları , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Share this:

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.