Şaban Ayı Kutlama Mesajları

Şaban ayı üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan’ın ikincisi olması nedeniyle İslam alemi için mübarek aylar arasında yer alıyor. Ramazan’ın başlangıcına müjdeleyici olan bu ay aynı zamanda içerisinde Berat Kandili’ni de barındırıyor.

Peygamberimizin Şaban ayına gösterdiği bu hürmetin bir sebebi de devamında gelecek olan Kur’ân ayı olan Ramazan’dan dolayı idi. İşte bu önemli günde Ramazan ayını müjdeleyen Şaban Ayı Kutlama Mesajlarını sizlere sunuyoruz.

Şaban Ayı Kutlama Mesajları yazımız da;  Şaban ayı kutlama sözleri, Şaban ayı ile ilgili hadisler, Şaban ayı kutlama mesajları 2021, Şaban ayı kutlama sözleri resimli facebook, Şaban Ayı Kutlamaları, Şaban ayı kutlama sözleri görselleri bulabilirsiniz.

Şaban Ayı’nın Fazileti

Peygamber (sav) Efendimiz, “Şaban benim ayımdır.” Ayrıca  “Şaban günahları temizleyendir” buyurarak Şaban ayının kadrini yüceltirdi. (Keşfu’l-Hafa,2 / 9.) Receb ayı geldiği zaman da “Allahım! Receb ve Şaban (ayını) bize mübarek ve bereketli kıl” buyururdu. (Müsned,1 / 259) Peygamberimizin Şaban ayına gösterdiği bu hürmetin bir sebebi de devamında gelecek olan Kur’ân ayı olan Ramazan’dan dolayı idi.

Şaban Ayı Mesajları

Şa‘bân-ı Şerîf’te Okunacak Duâ

Allâhümme bârik lenâ fî Şa’bân ve belliğnâ Ramazân vahtim lenâ bi’l-îmân ve yessir lenâ bi’l- Kur’ân. (Bu duânın, sayı sınırlaması olmamakla berâber, Şa‘bân-ı şerîf boyunca günde 100 def‘a okunmasında fazîlet vardır.)

Şa‘ban-ı Şerîf Duâları

İlk on (10) gün: “Yâ latîfü celle şânüh” İkinci on (10) gün: “Yâ rezzâku celle şânüh” Son on (10) gün: “Yâ azîzü celle şânüh”

Şaban Ayı Kutlama Mesajları

Yüce Rabbimiz bizleri affetsin ve ellerimizi dergâhından boş çevirmesin. Bu mübarek Şaban ayın da hepimizin dualarını kabul etsin!


Tüm islam aleminin Şaban ayı hayırlı olsun


Manevi iklimiyle ruhumuzu kuşatan, gönüllerimizi ferahlatan, Berat kandillerinin geçidi mübarek Şaban ayı hayırlara vesile olsun.


Şaban Ayı Kutlama Mesajı

Mübarek şaban ayı, dirilişimize ve yenilenerek doğruluşumuza vesile olsun. Hayatımız huzur, kalplerimiz sürûr bulsun.


Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi sozlervadisi.com dualarında hayat bulacağı bu günlerde dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle.. Şaban ayınız mübarek olsun.


Duanız kabul, ameliniz makbul, hizmetiniz daim, saadetiniz kaim olsun. Şaban ayınız mübarek olsun..


Sayfalarımız >>> Üç Aylar Kutlama Mesajları


İçinde bulunduğumuz bu günlerin, kalplerimizin imanla dolmasına vesile olması duasıyla mübarek Şaban Ayını tebrik ederim


Ey Sevgilimin En Sevgilimin Ayı ŞABAN şerif Hoş geldin Şeref verdin Sallallahu aleyhi vessellem.


Tüm İslam aleminin mübarek Şaban Ayını kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allahtan dilerim.


Bu mübarek Şaban Ayında yapacağımız ibadetlerle İnşaallah cennetin kapılarının sonuna kadar açılması dileğiyle, mübarek Şaban Ayını tebrik ederim.


Kardeşlik ve barışın daim olduğu, mutlu, umutlu ve sevgi dolu günler dileğiyle. Şanban ayınız mübarek olsun.


Receb ekme ayı, Şaban sulama ayı, Ramazan ise hasat ayıdır. Allah’ım bizi hayırlı hasat elde edenlerden eyle. Şaban Ayını tebrik ederim


Allahım, Şaban ayını, Muhammed ümmetine hayırlı kıl. Yarabbim Habibi kibriyayın ayı. İnşaallah selavatı şerifeye devam edelim Mübarek olsun


Bütün din kardeşlerimin dolu dolu geçireceği mübarek Şaban Ayını tebrik ederim


Avuçların semaya, dillerin ise niyaza, gönüllerin ise mevlaya açıldığı mübarek Şaban Ayını tebrik ederim


Dini Sözleri kategorisinde en güzel Şaban Ayı Kutlama Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Cuma Akşamı İçin Sözler , Dini İslami İyi Geceler Mesajları

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.