Dini Sözler

Hz. Muhammed S.a.v Ölüm Yıldönümü Mesajları

Alemlerin Peygamberi Hz. Muhammed S.a.v Ölüm Yıldönümü Mesajları ile bugünü daha manevi yaşamak ve mesajlar göndermek isteyenler için vazgeçilmez bir sayfa. Allah’ın (C.C.) Kainatı uğruna yarattığı Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimizin vefat ettiği gündür bu gün. Hicretin 11. Senesi, Rebiülevvel ayının 12’si, pazartesi günü. Miladi: 8 Haziran 632.

Hz.Muhammed s.a.v Ölüm Yıldönümü Mesajları yazımız da; Peygamber efendimizin ölüm tarihi, Hz.Muhammed s.a.v anama mesajları, Alemlerin sevgilisi mesajları, Hz.Muhammed s.a.v güzel sözleri yer almaktadır.

Hz.Muhammed S.a.v Ölümü

Her canlı gibi canlıların en üstünü olan insan hayatı da sınırlıdır. Başı da sonu da bellidir. Çünkü..! Cenab-ı Hak herkese belli bir yaşama süresi vermiştir. Bu süreyi yaşayan insan günü ve saat gelince öleceklerdir. Bu kuraldan hiç kimse ayrı tutulmamıştır. Ayet-i Kerime bu gerçeği ifade etmektedir. Eğer dünyada bir kimse için ölümsüzlük olsaydı her halde bu kimse Peygamberimiz olurdu. Halbuki o da (Vefat etmiştir) ölmüştür. Nitekim, Mekkeli müşrikler kendilerini şu sözlerle teselli etmek istiyorlardı? Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellemde yakında ölecek! Ve böylece davası bitecektir. Onların bu sözleri üzerine şu ayet-i kerime nazil oldu. Sadece Peygamber değil, siz de öleceksiniz, diyordu. Ayet Şöyle; “Ey Muhammed! Senden önce hiçbir insana ebedi hayat vermedik, Sen ölürsen, onlar bâki mi kalacaklar Onlar da öleceklerdir.” Ayet-i Kerime, Peygamberimiz de dahil olmak üzere hiç kimseye dünyada ebedi hayat verilmediğini ifade etmektedir.

Hz. Muhammed S.a.v Ölüm Yıldönümü Mesajları
Hz. Muhammed S.a.v Ölüm Yıldönümü Mesajları

Cenab-ı Hakk’ın bu değişmeyen kuralı gereği Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimizin Peygamberimiz de bu dünyadaki yaşama süresini tamamladıktan sonra dünyaya veda ederek ebedi ALEME AHİRETE intikal etmiştir. Peygamberimizin Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimizin ilk ve son haccı olan veda haccında Peygamberlik görevini tamamladığı ve ebedi ALEME AHİRETE intikalinin yaklaştığı ile ilgili işaretlerde bulunmuştur. Yani..! Bugün 8 Haziran. Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)‘in miladi takvime göre bu gün dünyaya veda ederek ebedi ALEME AHİRETE intikal etmiştir. Hicri takvime göre 12 REBİU’LEVVEL PAZARTESİ GÜNÜ hicretin 10’uncu yılında, MİLADİ TAKVİME GÖRE İSE 8 HAZİRAN 632’DE VEFAT ETTİ.

Ölüm Yıldönümü Mesajları

Ümmetim Ümmetim Ümmetim diyen Alemlerin sevgilisi Hz.Muhammed Mustafa s.a.v ölüm yılında rahmet ile anıyorum.

Yaratılmışların en şereflisi olgunu güzeli ve hakkın sevgilisi olan Efendimiz Muhammed s.a.v ölüm yılında rahmet ile anıyorum.

Öncekilerin ve sonrakilerin efendisine… Halkın en hayırlısına. Arş’ın Nuru’na. Allah’ın Sevgilisi Hz.Muhammed Mustafa s.a.v ölüm yılında rahmet ile anıyorum.

İki cihan güneşi Efendimiz Alemlerin sevgilisi Yaratılış sırrımız Ezeli ve ebedi önderimiz Yaşama sebebimiz Son peygamberimiz ölüm yıldönümün de rahmetle anıyorum

Hz.Muhammed S.a.v Ölüm Yıldönümü Mesajları
Hz.Muhammed S.a.v Ölüm Yıldönümü Mesajları

Ölümün bir YOKLUK olmadığını bize MÜJDELEYEN Canım peygamberim Hz.Muhammed’i rahmetle ile anıyorum.

Rehberimiz, Önderimiz, Kurtarıcımız, Var olmamızın yegane sebebi; OLMASAYDIN, OLMAZDIK! diyeceğimiz, Âlemlerin yaratılış nedeni, Allah (c.c) Hazretlerinin sevgilisi; Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) ölüm yıldönümünde saygı ve büyük bir sevgili ile anıyorum Seni 1389 yıldır kalbimde taşıyorum

Nuruyla alemimizi Şereflendiren, yaşama sebebimiz, Rasûlâllah Muhammed Mustafa s.a.v 1389. ölüm yıldönümü de rahmet ile anıyorum.

Yeniden doğuşu, Yeniden dirilişi, Yeniden huzuru, Yeniden umudu, Yeniden kardeşliği, Yeniden adaleti, Yeniden hukuku, Yeniden sozlervadisi.com  getiren Canım peygamberim Hz.Muhammed’i 1389. ölüm yıldönümün de rahmet ile anıyorum.

İki cihânın sultânı, insanların ve cinlerin Pey¬gamberi, âlemlerin Rabbi’nin sevgilisi Muhammed Mustafa (s.a.v.) Hazretleri’nin 1389. ölüm yıldönümünde rahmet ile anıyorum.

Ey Allah’ın Resulü!.. Yine sana özlem doluyum, yine hasret var buram buram Canım peygamberim!

Esselatü Vesselamü Aleyke Ya RASULALLAH Esselatü vesselamü aleyke ya HABİBALLAH Salat Sana, Selam Sana, Ey Allah’ın Elçisi. Salat Sana, Selam Sana, Ey Allah’ın Sevgilisi. Salat Sana, Selam Sana, Ey gelmişin ve geleceğin bir Tanesi Ey Alemlerin Sevgilisi 1389. Vefat yıldönümün de rahmetle anıyorum.

Sayfalarımız >>> Hz. Muhammed (s.a.v) Sözleri

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Cennetin sultanı Canım Peygamberimin 1389. Ölüm yıldönümde rahmetle anıyorum

” Ben beni seven ümmetimi almadan cennete gitmem ” diyen Âlemlerin Peygamberi Muhammed Mustafa’nın( s.a.v) 1389. ölüm yıldönümün de rahmet ile anıyorum.

Canım Peygamberim sen bizim güneşimizsin. 1389 yıl geçti ama sevgin her geçen gün katlanarak çoğalıyor Ebedi hayatta Allah bizleri de senin yanında yaşamayı nasip etsin

Ey denizlerin en güzel incisi Ey kalbimizin sevgilisi Ey gönlümüzün tesellisi Ey alemlerin efendisi İçimize huzur seninle geldi Karanlık dünyamıza nur seninle geldi âlemlerin Rabbi’nin sevgilisi Muhammed Mustafa (s.a.v.) Hazretleri’nin 1389. ölüm yıldönümünde rahmet ile anıyorum.

Ey öncekilerin ve sonrakilerin efendisi Muhammed Mustafa (s.a.v.) 1388. ölüm yıldönümünde rahmet ile anıyorum

Alemlerin sevgilisi Hz Muhammet s.a.v dir. Biz seni görmeden sevdik Ömrümüz vefa ettiği sürece Allah ve Resulüne iman edeceğiz

Sonsuz Salat ve Selam, canım feda olsun Sana. Benim Gül Yüzlü Peygamberim Hz. Muhammed sav Seni Çok Özledim.


Dini Sözler kategorisinde en güzel Hz.Muhammed S.a.v Ölüm Yıldönümü Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Şehitler Haftası Mesajları , 15 Temmuz Şehitlerine Sözler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.