Aşure Günü Mesajları

Bugün günlerden aşure. Muharrem ayının 10. günü olarak belirtilen Aşure Günü Mesajlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Hicri senenin ilk ayı olan Muharrem ayının onuncu gününe gelen Aşure Günü olarak idrak ediliyor. Siz de sayfamızda bugünü anlatan Aşure Günü Mesajları sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Aşure Günü Mesajları yazımız da; Anlamlı aşure günü mesajları, Etkili aşure günü mesajları, Dini aşure günü mesajları, Aşure günü mesajları facebook, Aşure günü mesajları yeni, Aşure günü mesajları kısa yer almaktadır.

Aşure ve Önemli Olaylar

Muharrem ayının onuncu gününe “Aşure’ denilmektedir. Aslında “aşara” olarak anılmaktadır ve aşurenin manası onuncu demektir. Muharrem ayının onuncu günü olan Aşure gününde bir çok önemli hadiseler vuku bulmuştur ki bu hadiseler Aşure gününün ve dolayısı ile Muharrem ayının önem ve değerini arttırmaktadır. Bu olayların bazıları şöyle sıralayabiliriz: Semavat, arz, arş, cennet, cehennem, gökler, yer, güneş, ay, yıldızlar gibi önemli mekanların yaratılması. Hazreti Adem (a.s.) yaratılması, cennete girmesi, tövbesinin yüce Mevlamız tarafından kabul edilmesi.

Muharrem Ayında Meydana Gelen Olaylar

– Hz. Yakup’un oğlu Yusuf’a kavuşması,
– Hz. Eyyub’un hastalıklarının iyileşmesi,
– Hz. Musa’nın Kızıldeniz’den geçip İsrailoğulları’nı firavun’dan kurtarması,
– Hz. Yunus’un balığın karnından çıkması,
– Hz. İsa’nın doğumu ve ölümden kurtarılıp göğe yükseltilmesi…
– Hz. Âdem’in işlediği günâhtan sonra tövbesinin kabul edilmesi,
– Hz. İdris’in diri olarak göğe yükseltilmesi,
– Hz. Nuh’un gemisinin tufandan kurtulması,
– Hz. İbrahim’in ateşte yanmaması,

Aşura gününde ayrıca Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin ve 70 yakını ile birlikte şehit edilmiştir. Yaşanan acı olay her yıl Muharrem ayında matem atmosferinde anılır…

Rabbim bu mübarek Muharrem ayı içersine gizlediği Aşure günü hürmetine günahlarımızı af buyursun.Bizlere esenlik versin.Selam ve DUA ile … Aşure gününüz hayırlara vesile olsun..

Aşure Günü İle İlgili Hadisler

”Kim Arafe günü oruç tutarsa, iki senelik günahına keffâret olur ve kim de, Muharrem ayında bir gün oruç tutarsa, her bir günü için otuz gün sevabı yazılır.” (Hâdis-i Şerif-Taberânî)

”Aşure günü, on Müslümana selam veren, bütün Müslümanlara selam vermiş gibi sevaba kavuşur.” (Hadis-i Şerif )

”Kim akrabaları ile ilişkisini kesmiş iken Aşure günü onları ziyaret ederse Allah’ü Teala ona Zekeriyye (A.S.) ve İsa (A.S)’ın nasibini verir.Ve orta parmakla şehadet parmağının yakınlığı gibi cennette o iki Peygambere Aleyhimüsselam komşu eder.” (Hadis-i Şerif-Şir’atül-İslam Şerhi)

”Aşure günü, ilim öğrenilen veya Allah’ı zikredilen bir yerde, biraz oturan, cennete girer.” (Hadis-i Şerif )

”Aşure günü, zerre kadar sadaka veren kimse, Uhud dağı kadar sevaba kavuşur.” (Hadis-i Şerif )

”Ramazan ayından sonra en faziletli oruç (ayı) Şehrullah (Allah’ın Ayı) olan Muharrem ayıdır. Farz namazdan sonra en efdal olan namazda gece namazıdır.” (Hadis-i Şerif -Müslim)

”Aşure günü bir yetimin başını okşayana, Allah’ u Teâlâ o yetimin başındaki kıllar kadar Cennet’te derece verir.” (Hâdis-i Şerif- Gunyet-üt-Tâlibîn)

“Ramazan’dan sonra oruçların en faziletlisi, Muharrem ayında tutulan oruçtur. Farzlardan sonra en faziletli namaz da gece namazıdır.” (Hâdis-i Şerif-Et-Tergîb vet-Terhîb)

”Muharrem Ayı’nda oruç tut. Çünkü o, Allah’ın ayıdır. Onda öyle bir gün vardır ki, Allah o günde bir kavmin tövbesini kabul etmiş ve o günde başka bir kavmi de affedebilir.” (Hadis-i Şerif-Tirmizi)

”Aşure günü, on Müslüman’a selâm veren, bütün Müslümanlara selâm vermiş gibi sevaba kavuşur.” (Hadis-i Şerif )

“Aşure günü, aile efradının nafakasını geniş tutanın, bütün yıl nafakası geniş olur.”(Hadis-i Şerif )

”Aşurenin faziletine kavuşmaya çalışınız,çünkü o, Allah’ü Tealanın günler arasında Aşure mübarek bir gündür.O günde oruç tutana Allah nezdinde bulunan Meleklerin,Şehitlerin ve salihlerin ibadetleri kadar sevap verilir.” (Hadis-i Şerif-Şiratül-İslam Şerhi)

”Aşure günü gusleden mümin, günahlardan temizlenir.” (Hadis-i Şerif )

”Aşure günü, aile efradının nafakasını geniş tutanın, bütün yıl nafakası geniş olur.” (Hadis-i Şerif )

”Muharrem ayı, İslâm dinînde kıymetli olduğu bildirilen dört aydan biridir. Aşure gecesi bu ayın en kıymetli gecesidir. Nuh Âleyhisselâm tufanda gemisinde aşure tatlısı pişirdiği için Müslümanların, Muharrem’in onuncu günü aşure pişirmesi ibadet olmaz. Bugün aşure pişirmeyi ibadet sanmak günahtır.” (Hadis-i Şerif-Muhammed Sıddîk bin Saîd)

”Aşure günü, ilim öğrenilen veya Allah’ı zikredilen bir yerde, biraz oturan, cennete girer.” (Hadis-i Şerif)

”Aşure Günü tutulan orucun Allah katında, o günden önce bir senenin günahlarına kefaret olacağını kuvvetle ümit ediyorum.” (Hadis-i Şerif-Tirmizi)

”Nafile oruç tutacaksan, Muharrem ayında tut! Çünkü o, Allahü teâlânın ayıdır. O ayda bir gün vardır ki, O günde Allahü teâlâ geçmiş kavimlerden birinin tevbesini kabul etti. Yine o gün, tevbe edenlerin günahlarını da affeder.” (Hadis-i Şerif-Tirmizi)

”Her kim aşura gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder.” (Hadis-i Şerif-Et-Tergîb ve’l-Terhib)

”Bir kimse Aşure günü oruç tutsa, Allah’u Teâlâ ona bir şehîd sevabı verir. Aşure günü oruçlu olan için, yedi gök ehlinin sevabını yazar. Aşure günü, bir mümine iftar verene, ümmet-i Muhammed’in hepsine iftar ettirmiş gibi sevâb yazılır.” (Hadis-i Şerif)

”Aşûre günü oruç tutunuz ve o hususta yahudilere muhalefet ediniz. Aşûreden birgün önce veya birgün sonra da oruç tutunuz, buyurmuştur.” (Hadis-i Şerif-Müsned)

”Kimki Aşure günü Allah’ı zikreden bir topluluğa gider,onlarla beraber bir saat bulunursa,Onu cennete koymak Allah üzerine vacip olur.” (Hadis-i Şerif)

”Aşure günü oruç tutanın, bir yıllık günahları affolur.” (Hadis-i Şerif )

”Sıla-i rahmi terk eden, Aşure günü akrabasını ziyaret ederse, Yahya ve İsa’nın sevabı kadar ecre kavuşur.” (Hadis-i Şerif )

Aşure Günü Mesajları

Birlik ve beraberliğin, kardeşliğin ve ikramın kutlu günü Aşure Günümüz mübarek olsun.

Muharrem ayı ve aşure günü size ve tüm sevdiklerinize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum

10 Muharrem Aşure günü kutlu olsun.Kerbelada şehadete yürüyen Hz. Hüseyin’e ve Ehl-i Beyt’e selam olsun.

Başka acılarla hatırlamamak, hep güzel kurtuluşlar ve müjdelerle yaşamak dileğiyle, Aşure günü kutlu olsun, hayır ve güzellikler getirsin.

Kazanlar kaynasın,komşular unutulmasın.Aşure günü kutlu olsun

Sofralarımızda bolluk bereket lezzet,evlerimizde muhabbet ve sevgi saygının devamlı olması dileğimle Aşure günü kutlu mutlu olsun.

Bolluğun, bereketin ve paylaşmanın simgesi Aşure Günü kutlu olsun..

Her aydan da üç gün oruç tutmak sünnet sozlervadisi.com olduğu için, kişi bu aşure gününü de vesile ederek üç gün oruç tutarsa çok efdaldir. Aşure gününüz hayırlar getirsin

Aşure gününde yaptığınız tüm ibadetler kabul olur inşallah Cenab-ı Allah bu mübarek günde affedilmemiş günahımızı bırakmasın. Aşure gününüz ve geceniz mübarek olsun

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği her yıl Muharrem ayının 10. günü kutlanan aşure gününüz kutlu olsun

Sadece aşurelerin değil sevgilerin de paylaşıldığı bir gün olsun. Aşure günü kutlu olsun..

Aşure günü kutlu olsun. Yapan, paylaşan ve dağıtan herkesin evi, yuvası, işi-gücü bol hayırlı ve bereketli olsun

Muharrem ayımız Güzellikler getirsin güzel ülkemize Bu güzel ayın onuncu günü aşure günü Hepimize kutlu olsun mutluluğumuz daim olsun

Aşure gününüz mübarek olsun dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun. Aşure Gününüz Mübarek Olsun…

Aşûre Orucu’nun önceki yılın günahlarına kefaret olacağını Allah’ın rahmetinden umarım. Dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun Aşure Gününüz Mübarek Olsun

Muharrem Ayı Aşure Günü Mesajları

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Aşure gününüz mübarek olsun

Aşure; Hüseynî ahlâkı benimseme, Yezidçe hırslara karşı durma günüdür. Aşure Günü Kutlu olsun

Aşure Gününüz kutlu olsun

Herkesin aşure günü kutlu olsun evinizde bolluk ,bereket ,huzur neşe ,dolsun

Cenab-ı Allah bizleri birlikten beraberlikten iyilikten güzellikten ayırmasın. Aşure Gününüz Kutlu Olsun…

Yiyenlere âfiyet olsun, yedirenlerden Allah râzı olsun… Aşure günü kutlu olsun.

Aşure günü kutlu olsun milletimize ve tüm islam alemine rabbim hayırlara çıkarsın inşaAllah.

Şehitlerin serçeşmesi, Enbiyanın bağrı başı, Evliyanın gözü yaşı, Hasan ile Hüseyin’dir.”Aşure günü kutlu olsun.Allah birliğimizi daim etsin

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği her yıl Muharrem in 10. günü kutlanan aşure günü kutlu olsun.https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/asure-gunu-mesajlari.html

Şehitlerin ve Cennet gençlerinin efendisi Hz Hüseyin Efendimizin şehadeti olan Aşùra günü kutlu olsun.

Allah Azze ve celle, birçok duaları Aşure günü kabul etmiştir. Dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun

Aşure Günü’müz ve mübarek Muharrem ayı kutlu olsun, hayırlara vesile olsun inşallah 🙂

Aşure gününüz mübarek olsun dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun. Aşure Gününüz Mübarek Olsun…

Aşurede içe atılan fındık fıstık değil, sevgilerimizdir. En tatlı günler sizin olsun.

Sevenlerinin her yıl gözü yollarda beklediği Aşure zamanı geldi! Birlik ve beraberlik getiren Aşure Günü kutlu olsun.

Aşure paylaşmaktır. Aşure gününüz kutlu olsun

Aşurede içe atılan fındık fıstık değil, sevgilerimizdir. En tatlı günler sizin olsun

Herkesin günü aydın rızkı bereketli olsun aşure gününüz kutlu olsun bugün aşure hadi buyurun aşure pişirelim

İşte “Aşure” geldi, dünyanın en lezzetli karışımı. Aşure günü kutlu olsun..


Dini Sözler kategorisinde en güzel Aşure Günü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Arefe Günü Mesajları , Dini Whatsapp Profilleri

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.