Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili Dini Mesajları

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Berat kandili heyecanla kutlanacak. Milyonlarca Müslüman vatandaş yakınları ile Berat Kandili Mesajları paylaşarak hayırlı olmasını dileyecek. Sizler de burada yayınladığımız Berat Kandili Sözleri ile sevdiklerinize kutlama mesajı gönderebilirsiniz.Hatta sosyal medya hesaplarından yayınlayabilrceksiniz.

Berat Kandili Mesajları yazımız da; Anlamlı Berat kandili mesajları, Berat kandili mesajları resimli, Etkili Berat kandili mesajları, Berat kandili mesajları sms, Berat kandili mesajları dini bulmanız mümkün.

Berat Nedir?

Berat (Berâet),Arapça’da temize çıkma anlamına gelir. İslam inancına göre bu gecenin bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle Mübarek Gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle de Berat Gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet Gecesi gibi adlar da verilmiştir.

İslam peygamberi Muhammed’in hadisi:

“Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman, gecesinde ibadete kalkın. Ve o gecenin gündüzünde (kandilden sonraki gün) oruç tutunuz. Çünkü o gece güneş batınca Allah-u Teâlâ o andan fecir oluncaya kadar: ‘Benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. (Bir belâ ile) müptelâ olan yok mu, ona kurtuluş vereyim’ buyurur.” (İbn Mâce)

Ayrıca Berat gecesi, Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfûz’dan Dünya semasına toptan indirildiği gecedir. Buna “inzâl” denir. Kadir Gecesi’nde ise Peygamber’e ilk kez ve parça parça indirilmeye başlanmıştır. Buna da “tenzîl” denir.

Berat Kandilinde İbadetler

 • Kur’ân–ı Kerim okunmalı
 • Bol bol zikir, evrad ü ezkarda bulunulmalı.
 • Kaza, nafile namazlar kılınmalı
 • Peygamber Efendimiz (sas)’e salât ü selâmlar getirilmeli
 • Bu kandil gecelerinin gündüzlerinde mümkün olduğunca oruç tutulmalı.
 • Günahlara samimi olarak tevbe ve istiğfar edilmeli
 • Mü’minlerle helalleşilmeli
 • Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı
 • Kandil gecesinin akşam, yatsı ve sabah namazları cemaatle ve camilerde kılınmalı.
 • Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilmeli

Berat Kandili Mesajları

Ellerin duaya uzandığı Sinelerin dostlara açıldığı Bu mübarek günde Tüm dualarınız kabul olması dileğiyle Berat Kandiliniz Kutlu olsun.

Mevlâ kalbi kırık eylesin de, kalp kıran eylemesin. Hayırlı Berat Kandiliniz olsun dua ile___

Berat Kandili’nin, ihtiyacımız olan huzuru ve mutluluğu ülkemize getirmesini diliyorum. Tüm İslam aleminin Berat Kandili kutlu olsun.

Tüm İslam aleminin Berat kandili kutlu olsun.

Berat Kandili, günahlarımızdan arınma ve hayırlara erme noktasında Müslümanlar olarak hassasiyetle idrak etmemiz ve değerlendirmemiz gereken hayır kapısıdır. Hayır ve hasenat kapısını ardına kadar aralayacağımız bu gün, mübarek, kutlu ve mutlu olsun.

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili Mesajları

İnananların Berat Kandili kutlu olsun. Bu mübarek günlerin ülkemizin dirliğine ve milletimizin huzuruna vesile olmasını niyaz ediyorum. Rabbim dualarımızı kabul etsin. https://www.sozlervadisi.com/kandil-mesajlari/berat-kandili-mesajlari.html

Çalışmalı azizim çok çalışmalı Ama kimseyle yarışmamalı Sevmeli sevilmeli fani dünyada Allahın işine karışmamalı Berat kandili kutlu olsun

Berat kandili iyilikler getirsin,kutlu olsun.

Bugün Berat kandili! Hepimizin hertürlü yanlışlarımızı vicdanlarımızda sorgulayıp, tekrar etmemek üzere aklanma günü Kutlu olsun

¸•*`❀ Kadir Gecesi Mesajları Kısa ve Öz ¸•*`❀

Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. İyi Kandiller…

Berat Kandili: ötekine düşmanlığımız sayesinde mahkum ettiğimiz kendi vicdanlarımızı da berat ettirme umuduyla, kutlu olsun…

Rahmetin sağanak sağanak yağdığı berat kandili hepimize kutlu olsun. Dualarımızın kabulü dileklerimle…

Bu gece İslam aleminin için “kurtuluş, af ve arınma gecesi ” olan Berat Kandili. Tüm islam aleminin Berat Kandili kutlu olsun.

Sevginin gerçek değerini anladığımız, emekle güçleneceğini unutmadığımız güzel bir güne)) Hepimizin Berat Kandili kutlu olsun.

Dini Berat Kandili Mesajları

Tüm güzel dostlarımın Berat Kandili kutlu olsun…Bedenler arınsın ve temize çıksın tüm inananlar… Dualarımızı kabul etsin ALLAH’ımız.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan sozlervadisi.com kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarak kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

Bir avuç alkış, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj, kapatır tüm mesafeleri, kalbiniz nurlu ve mutlu, kandiliniz kutlu olsun.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, kandiliniz kutlu olsun.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz Aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez.

Allah’ım Berat Gecesi Hürmetine, 
Benim dualarımı , Bana dua edenlerin duasını , 
Benden dua bekleyenlerin duasını 
ve butun islam aleminin dualarini kabul eyle

Beratı kazanmanın, kitabı sağdan almanın, kevser havuzunda Hz. Peygamber’in (sas) elinden su içmenin yolu Namazdır. Geceniz mübarek olsun…

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rɑhmeti geçmişinize bereketi evinize, nuru ɑhiretinize, sıcɑklığı yuvɑnızɑ dolsun Berat kɑndiliniz mübɑrek

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Beraat Kandiliniz mübarek olsun.

Bu gece beraat kandili.. Günahtan kurtuluş gecesi.. Haydi dua edelim.. Temizlensin günah defterleri.. İyi kandiller…

Allahü teâlâ, Şabanın yarısının [Berat] gecesinde, dünya semasına tecelli eder. Benikelb kabîlesinin koyunlarının kıllarından daha çok kimsenin günahlarını affeder. [İbni Mace, Tirmizi] Beraat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili İçin Mesajlar

Bu Mübarek “BERAT GECESİ ” hürmetine;
Kimin ne sıkıntısı ,Ne derdi varsa .
Rabbim Feraha kavuştursun
İNŞAALLAH..

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

Bu mübarek gecede dualarınızın kabul ve makbul olması dileklerimle. Beraat kandilinizi kutlar, size ve sevdiklerinize hayırlara vesile olmasını dilerim.

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili Mesajları

Dost istersen Allah yeter.Yaran istersen Kur’an yeter.Mal istersen kanaat yeter.Düsman istersen nefis yeter.Nasihat istersen ölüm yeter.Hayirli Kandiller..

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbim iz’e. Hayırlı kandiller…

¸•*`❀ Regaip Kandili Sözleri Sms ¸•*`❀

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece. Kandiliniz mübarek olsun.

Ne zaman ki iyiIikIerimiz keşkeIerimizden önde gider; O zaman hayatı yaşarız. Oysa çoğumuzu hayat yaşıyor. İyiIikIerIe doIu bir yaşam diIeğiyIe iyi kandiIIer.

Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş, hayırlı kandiller.

Sana karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, çiğdemin neşesini, lalenin gururunu, İslam’ın nurunu buket olarak gönderiyorum. Berat Kandilin mübarek olsun…

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. En güzel, en hayırlı kandiller sizlerle olsun. Berat Kandiliniz hayırlı olsun…

Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandiller!

Berat Kandili Sözleri

Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller diliyorum… Berat Kandilin mübarek olsun…

Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden sağlık, çevrende dostluk, ömründen huzur ve neşe eksik olmasın kandillerin hep kutlu olsun.

Gelişiyle kalbimizi aydınlatan, gönlümüze nur saçan, bütün insanlığa güneş gibi doğan, sevgili peygamberimizin şefaatine nail olmanız temennisiyle Berat Kandilin mübarek olsun…

Anlamlı Berat Kandili Mesajları

Anlamlı Berat Kandili Mesajları

Affımıza vesile olması dileklerimle Berat kandilinizi tebrik ederim. Hayırlı kandiller…

Bu Kandil Gecesi’nin, hayatımıza yeni ufukların açılmasına ve vesile olması dileğiyle. Berat Kandilin mübarek olsun…

Berat kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Bu gece Cenabı Hakkın kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği bir gecedir. Hepimiz için hayırlı olsun. Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

¸•*`❀ Hicri Yılbaşı Kutlama Mesajları ¸•*`❀

Bu gece bir tren kalkar yüreğimden gökyüzüne. Bu gece bir damla düşer seccademe ve bu gece göğe yükselen dualarımın birinde adın geçer elbette. Berat Kandiliniz hayırlı olsun…

Bu gece tevbe alma vaktidir, Ramazan-ı şerif öncesi tevbe et dualarla, kendinin ve sevdiklerinin günahları affolsun. Berat kandilin mübarek olsun.

Yitirilmiş ve özlemle beklenen umutlara elçilik edecek bu gecede, en ulaşılmaz gördüğün hayallerine, parlak güneşin doğması dileğiyle. Berat Kandilin mübarek olsun…

Bir takım gül kokusu kalır, gül tutan elde. Zannetme ki gül dikenin himayesinde. Dikenin itibarı gül sayesinde. Güllerin en güzelinden şefaat ümidi ile… Berat Kandiliniz hayırlı olsun…

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun..


Dini Mesajlar kategorisinde en güzel Berat Kandili Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları , Muharrem Ayı Mesajları

Share this:

1 Comment

 1. Pingback: Berat Kanili Ne Zaman ? Berat Kandili Mesajları - Mor Geyik

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.