Türk Dil Bayramı Mesajları

Türk Dil Bayramı Mesajları
Türk Dil Bayramı Mesajları

Türk dilini korumak ve Türkçe hakkında farkındalık oluşturmak ve ilan edilen Dil Bayramı için kutlama mesajları arayanlara en güzel Türk Dil Bayramı Mesajları yazımız da, Güzel mesajlarımızı sosyal medya aracılığı ile de sevdiklerinize gönderebilirsiniz. İşte Türk Dil Bayramı Sözleri…

Türk Dil Bayramı Mesajları yazımız da; Etkili Türk dil bayramı mesajları, Türk dil bayramı mesajları kısa, Güzel Türk dil bayramı mesajları, 26 Eylül Türk dil bayramı mesajları, Türk milletinin Türk dil bayramı mesajları bulabilirsiniz.

Türk Dil Bayramı Mesajları

“Bugünden sonra divanda, dergâhta, barigahta, mecliste, meydanda, Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır.” 26 Eylül Türk Dil Bayramı Kutlu Olsun.

Asırlar boyu medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan kadim topraklarımızda; barışın, hoşgörünün ve sevginin dili haline gelmiş Türkçemizi korumak ve geliştirmek en büyük vazifelerimizdendir. Çünkü biliyoruz ki dil varsa kültür var. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun 

Türkçemiz gelecek kuşaklara aktarılacak en kıymetli hazinemizdir. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.

Yahya Kemal’in “ağzımda annemin ak sütü” dediği Türkçe, milletimizin ses bayrağıdır. Bu bayrağın her yerde ve elbette mahkeme kararlarında görkemle dalgalandığını görmek hakkımızdır. Türk Dil Bayramı kutlu olsun.

Türk Dil Bayramı Mesajları
Türk Dil Bayramı Mesajları

26 Eylül Türk Dil Bayramımız Kutlu Olsun! Ne Mutlu Türk’çe düşünüp, Türk’çe konuşup, Türk’çe yazanlara.

Türk Dil Bayramı’nın 89. yılı kutlu olsun. Devlet iki temel unsurdan oluşur; toprak ve dil. Ses bayrağımız Türkçemiz beynimizin toprağıdır. Türkçe yeni kelimeler üretmeye de açık zengin bir dildir. Kullanmasını bilene!https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/turk-dil-bayrami-mesajlari.html

89. Dil Bayramımız kutlu olsun. Dilerim ki, Türkçemize sahip çıkmanın bilinci vatanımızın her köşesine yayılsın.

Türkçe düşün! Türkçe konuş! Türkçe yaz! Türk Dil Bayramı kutlu olsun.

26 Eylül 1932 yılında düzenlenen I. Türk Dili Kurultayı’ndan beri kutlanagelen ve bugün 89. Yılını kutladığımız Dil Bayramı vesileyle Türkçemize emek verenlerden ahirete intikal edenleri rahmetle yâd ediyor, sağ olanlara bu kutlu hizmet yolunda nice hayırlı hizmetlerde bulunabilmelerini diliyor, şükranlarımı sunuyorum.

Böylesine engin bir dile sahip olmanın haklı gururunu taşıyoruz. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun

Türk Dil Bayramı önemlidir. Çünkü Türk tarihinde ilk kez dile dayalı kapsamlı bir kültür hamlesi gerçekleştirilmiştir. Türkçe artık yalnızca devlet dili değil, aynı zamanda eğitim, bilim dili de olacaktır. Bunu sağlayan hiç şüphesiz Atatürk olmuştur. Kutlu olsun!

26 Eylül Türk Dil Bayramı Mesajları

Dil, atalarımızdan kalan en büyük hazinedir. Onu korumaya ve yüceltmeye devam edeceğiz! Türk Dil Bayramı kutlu olsun! Yaşasın Türkçe!

“Hangimiz düşmedik kara sevdaya” mısrasındaki kara sevdamız Türkçedir. Türk Dil Bayramı kutlu olsun!

Bir ulusun gerçek yurdu, onun dilidir. Ulusal dil yok olunca, ulusal duygu da zaman içinde yitirilir. Dili korumakla vatanı korumak aynı şeydir. Çünkü dil, vatan kadar, tarih kadar, gelenek ve töre kadar azizdir. Türk Dil Bayramı kutlu olsun…

“Ülkesini, yüksek istiklalini korumasını bilen Türk Milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.”  Türk Dil Bayramı’nın 88. Yılı kutlu olsun.

Biz birleştiren Türkçedir. Musevi, Hıristiyan, Budist, Şamanist, Gök Tengrici, Müslüman, Sünni, Şii, Alevi, Ateist, Deist, Agnostik milyonlarca Türk var. Hepsinin sozlervadisi.com ortak noktası Türkçe konuşuyor olmaktır. Türk Dil Bayramı kutlu olsun. Türkçe, ulusumuzun yüreğidir.

Bu vatanı seviyorsan, parçalanmasın istiyorsan; Türkçe oku. Türkçe düşün. Türkçe konuş. Türkçe yaz. Türkçe fikir üret. Türkçe muhakeme et. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.

Dünyada 1720 dili 10 Binden az kişi konuşurken,31 dili birer milyondan fazla kişi konuşuyor. Türk Dili, tüm Lehçeleriyle, 12 milyon km2 alanda 220 milyondan fazla nüfusun konuştuğu dil.Türkiye Türkçesi 34 ülkede konuşuru olan bu ailenin bir üyesidir. Türk Dil Bayramı kutlu olsun

Türk dil devrimi olmasaydı, Türk dili bile diyemeyecek, “Lisan-i Türkî” diyecektik. Türk Dil Bayramı kutlu olsun. Dilimiz ağzımızda ana sütü gibidir.

Dil Bayramı Mesajları

Sözüne sahip ol dili bilirsen, Özüne sahip ol dili bilirsen, Aslına sahip ol dili bilirsen, Sınırdan taşılır dili bilirsen. Sözüne sahiptir sözü bilenler, Özüne sahiptir sırra erenler, Aslına sahiptir öze dönenler, Diline sahiptir dili bilenler. Türk Dil Bayramı kutlu olsun.

Türkçe dil bayrağımız. Türkçe evrensel kültüre ve insanlık mirasına en büyük katkımız. Türkçe en büyük yoldaşlığımız. Bayramımız kutlu olsun

Türkçe’nin bir medeniyet, edebiyat, eğitim, kültür ve bilim dili olarak geliştirilmesi ve nesilden nesile aktarılarak yaşatılması en önemli sorumluluğumuzdur. 26 Eylül Türk Dil Bayramı ‘mız kutlu olsun.

Dünya’nın en kadim ve en köklü dili olan, kültürümüzün ve birliğimizin temelini oluşturan Türkçemizi korumak, yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin görevidir. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.

Dilimiz sadece ifade aracımız değil, içinde yaşadığımız evrendir. İdrak ve anlam evrenimiz olan dilimizi iyi kullanmak ve geliştirmek hayatı nasıl yaşadığımızı gösterir. Dil evreni, hayatımızın ufuklarını çizer. Dilimiz hayatımızdır. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.

Karamanoğlu Mehmet Bey 1277 yılında yayınladığı fermanla; “Şimden gerü hiç gimesne divânda, dergâhda, bergâhda ve dahi her yerde Türk Dilinden özge söz söylemeye.” diyerek Türk Dilini Anadolu’da Resmi Dil olarak ilân etmiştir… Türk Dil Bayramı’nın 744. Yıl Dönümü Kutlu Olsun…

Türk Dili İle İlgili Sözler

Dil, basit bir iletişim aracı değildir. Dildeki fakirleşme, zihin dünyasındaki daralmanın sonucudur. Türkçe bir bilim, düşünce, felsefe, sanat, edebiyat, spor ve diplomasi dili olarak büyük imkanlar sunmaktadır. Bu imkanları geliştirmek ortak sorumluluğumuzdur.

Dünyanın en duygulu dili Türkçedir; çünkü Türkçe, türküsü olan “aşıkların” dilidir.”

Dünyanın en kadim, en yaygın konuşulan ve en zengin dillerinden biri olan Türkçemiz, bizi millet yapan değerlerin en başında gelmektedir.

Türk demek Türkçe demektir. Ne mutlu Türk’üm diyene.

Türkçe Bizim DNA mızdır DNA Değişirse Biz Biz Olmayız

Millet olarak ezelden ebede yürüyüşümüzün en kıymetli değerlerinden olan dilimiz, zengin bir edebiyatı, tarihi, sanatı kaldırabilme ve taşıyabilme gücüyle bunların cümlesi diyebileceğimiz medeniyetimizin ana direği hükmündedir.

Türk Dili, Türk milleti için kutsal bir hazinedir. Çünkü Türk milleti geçirdiği sonsuz felaketler içinde ahlakını, göreneklerini, anılarını, çıkarlarını kısacası; bugün kendisini millet yapan her niteliğinin, dili sayesinde korunduğunu görüyor.

Dil, bir milletin en kıymetli hazinesidir. Milleti yaşatan onun dilidir.

Türkçe dünyada varolmamızın ve etkili olmamızın bismillâhıdır. Türkçe giderse Türk gider; Türkiye gider. Dilimizi muhafaza edelim. Sosyal medyada ve her yerde Türkçemizi doğru kullanalım. Türkçemize ısrarla sahip çıkalım. Türkçe; Düşün! Türkçe; Yaz! Türkçe; Konuş!

Milli değerlerimizin korunmasında ve gelecek nesillere aktarılmasında en etkili araçlardan biri olan Türkçemiz, milletimizin en önemli kültürel mirasıdır. Bu mirasa sahip çıkmak başta gençler olmak üzere hepimizin görevidir.

Türk milletinin dili Türkçe’dir. Türk Dili, Türk milleti için kutsal bir hazinedir. Türk Dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir.

Dil organiktir: Doğar, büyür, ölür… Bir dilin ne kadar uzun yaşayacağını o dili konuşanlar bellirler… Bir dilin konuşanları eğitimli, kültürlü ve bilim, sanat üreten bireylerse o dil yayılır, zenginleşir ve güçlenir…


Özel Günler kategorisinde en güzel Türk Dil Bayramı Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Ahilik Haftası Kutlama Mesajları , Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.