Türk Dil Bayramı Mesajları , 26 Eylül Türk Dil Bayramı Sözleri

0
98
views
Türk Dil Bayramı Mesajları

Türk Dil Bayramı Mesajları

Bu yıl 86. Yıldönümü kutlanan Türk Dil Bayramı, dünya dilleri arasında bilinirliği en fazla olan dillerden Türkçemizin diğer dillerden ve yabancı kelimelerden arındırıldığı önemli bir bayramdır. 

Sponsorlu Bağlantılar

Türk Dil Bayramının kutlama yıl dönümün de yazımız da türk dil bayramı 2018 , karaman türk dil bayramı analamlı sözleri, türk dil bayramı etkinlikleri mesajları, 26 Eylül türk dil bayramı sözlerini bulabilirsiniz.

Türk Dil Bayramı Özlü Sözler

“Bizim ahenkli, zengin dilimiz yeni Türk harfleriyle kendini gösterecektir.” / Mustafa Kemal Atatürk

Türklüğün vicdanı bir, Dini bir, vatanı bir, Fakat hepsi ayrılır, Olmazsa lisanı bir. / Ziya Gökalp

Sponsorlu Bağlantılar

Tûran’ın bir ili var Ve yalnız bir dili var. Başka dil var diyenin, Başka bir emeli var. / Ziya Gökalp

‘Beş dil biliyormuş ünlü kişi Ünlü ve saygıdeğer Bir de Türkçe öğrense Altı eder.’ / Cemal Süreya

Türk Dili, Türk Milletinin kalbidir; beynidir. /  Mustafa Kemal Atatürk

“Milli his ile dil çok kuvvetlidir… Ülkesini, yüksek istiklalini korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.” / Mustafa Kemal ATATÜRK

“Türk milletinin dili Türkçedir. Türk dili dünyada en güzel, en zengin ve kolay olabilecek bir dildir. Onun için her Türk, dilini çok sevip onu yükseltmek için çalışır.”  / Başbuğ M.K. Atatürk

“Ulusal duygu ile dil arasındaki bağ çok güçlüdür. Dilin ulusal ve zengin olması, ulusal duygunun gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir; yeter ki bu dil, bilinçle işlensin.” / Mustafa Kemal Atatürk

Türk Dil Bayramı Sözleri

Türk demek, dil demektir. Millet olmanın en belirgin niteliklerinden biri dildir. “Türk milletindenim.” diyen kişi, her şeyden önce kesinlikle Türkçe konuşmalıdır. / Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

“Gaye, bugünkü ve yarınki Türk’ün medeniyetini kucaklayacak en güzel ve en ahenkli Türkçe’dir. ” / Gazi Mustafa Kemal Atatürk

  • “Türkçenin çekilmediği yerler vatandır ancak çekildiği yerler vatanlıktan çıkar. Vatanın kendi gövde ve ruhu Türkçedir.” / Yahya Kemal

“Dil; bir milletin sembolüdür. O milleti bir arada tutan ve yok olmasını engelleyen biricik faktördür.” / Hüseyin Nihâl Atsız

“Başka hiçbir dil bilmeden sizi Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar götürebilecek tek dil vardır: Türkçe! Dilinize sahip çıkın.”  / Oktay Sinanoğlu

Türk Dili İle İlgili Sözler

Dil, basit bir iletişim aracı değildir. Dildeki fakirleşme, zihin dünyasındaki daralmanın sonucudur. Türkçe bir bilim, düşünce, felsefe, sanat, edebiyat, spor ve diplomasi dili olarak büyük imkanlar sunmaktadır. Bu imkanları geliştirmek ortak sorumluluğumuzdur.


“Dünyanın en duygulu dili Türkçedir; çünkü Türkçe, türküsü olan “aşıkların” dilidir.”


  • “Dünyanın en kadim, en yaygın konuşulan ve en zengin dillerinden biri olan Türkçemiz, bizi millet yapan değerlerin en başında gelmektedir.”

Türk demek Türkçe demektir. Ne mutlu Türk’üm diyene.


Türkçe Bizim DNA mızdır DNA Değişirse Biz Biz Olmayız


Millet olarak ezelden ebede yürüyüşümüzün en kıymetli değerlerinden olan dilimiz, zengin bir edebiyatı, tarihi, sanatı kaldırabilme ve taşıyabilme gücüyle bunların cümlesi diyebileceğimiz medeniyetimizin ana direği hükmündedir.


Türk Dili, Türk milleti için kutsal bir hazinedir. Çünkü Türk milleti geçirdiği sonsuz felaketler içinde ahlakını, göreneklerini, anılarını, çıkarlarını kısacası; bugün kendisini millet yapan her niteliğinin, dili sayesinde korunduğunu görüyor.


Sayfalarımız >>> 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları


Dil, bir milletin en kıymetli hazinesidir. Milleti yaşatan onun dilidir.


Türkçe dünyada varolmamızın ve etkili olmamızın bismillâhıdır. Türkçe giderse Türk gider; Türkiye gider. Dilimizi muhafaza edelim. Sosyal medyada ve her yerde Türkçemizi doğru kullanalım. Türkçemize ısrarla sahip çıkalım. Türkçe; Düşün! Türkçe; Yaz! Türkçe; Konuş!

Sponsorlu Bağlantılar

Milli değerlerimizin korunmasında ve gelecek nesillere aktarılmasında en etkili araçlardan biri olan Türkçemiz, milletimizin en önemli kültürel mirasıdır. Bu mirasa sahip çıkmak başta gençler olmak üzere hepimizin görevidir.


  • “Türk milletinin dili Türkçe’dir. Türk Dili, Türk milleti için kutsal bir hazinedir. Türk Dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir.”

Dil organiktir: Doğar, büyür, ölür… Bir dilin ne kadar uzun yaşayacağını o dili konuşanlar bellirler… Bir dilin konuşanları eğitimli, kültürlü ve bilim, sanat üreten bireylerse o dil yayılır, zenginleşir ve güçlenir…


Bir milleti ayakta tutan, onun varlığını ve devamlılığını sağlayan, millî şuuru besleyen, bireylerini birbirine yaklaştırarak onlar arasında birlik yaratan unsur dildir. Öyle ki milletin varlığı, dilin varlığıyla mümkündür.


Brezilya Milli Marşı Portekizcedir, Belçika Milli Marşı Fransızcadır, Kostarikanın Milli Marşı İspanyolcadir, Türkiyenin Milli Marşı Türkçedir. Neden mi? Çünkü bu ülkelerin savaş zamanında ülkesini düşman işgalinden kurtaran bir Mustafa Kemal ATATÜRK’ü yoktu..!!!


Türk Dil Bayramı Mesajları

“Bugünden sonra divanda, dergâhta, barigahta, mecliste, meydanda, Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır.” 26 Eylül Türk Dil Bayramı Kutlu Olsun.


Asırlar boyu medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan kadim topraklarımızda; barışın, hoşgörünün ve sevginin dili haline gelmiş Türkçemizi korumak ve geliştirmek en büyük vazifelerimizdendir. Çünkü biliyoruz ki dil varsa kültür var. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/turk-dil-bayrami-mesajlari.html


  • Türkçemiz gelecek kuşaklara aktarılacak en kıymetli hazinemizdir. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.

Yahya Kemal’in “ağzımda annemin ak sütü” dediği Türkçe, milletimizin ses bayrağıdır. Bu bayrağın her yerde ve elbette mahkeme kararlarında görkemle dalgalandığını görmek hakkımızdır. Türk Dil Bayramı kutlu olsun.


26 Eylül Türk Dil Bayramımız Kutlu Olsun! Ne Mutlu Türk’çe düşünüp, Türk’çe konuşup, Türk’çe yazanlara.


Türk Dil Bayramı’nın 86. yılı kutlu olsun. Devlet iki temel unsurdan oluşur; toprak ve dil. Ses bayrağımız Türkçemiz beynimizin toprağıdır. Türkçe yeni kelimeler üretmeye de açık zengin bir dildir. Kullanmasını bilene!


86.Dil Bayramımız kutlu olsun. Dilerim ki, Türkçemize sahip çıkmanın bilinci vatanımızın her köşesine yayılsın.


Türkçe düşün! Türkçe konuş! Türkçe yaz! Türk Dil Bayramı kutlu olsun.


Sayfalarımız >>> Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajları 


26 Eylül 1932 yılında düzenlenen I. Türk Dili Kurultayı’ndan beri kutlanagelen ve bugün 86.yılını kutladığımız Dil Bayramı vesileyle Türkçemize emek verenlerden ahirete intikal edenleri rahmetle yâd ediyor, sağ olanlara bu kutlu hizmet yolunda nice hayırlı hizmetlerde bulunabilmelerini diliyor, şükranlarımı sunuyorum.


Böylesine engin bir dile sahip olmanın haklı gururunu taşıyoruz. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun

Sponsorlu Bağlantılar

Türk Dil Bayramı önemlidir. Çünkü Türk tarihinde ilk kez dile dayalı kapsamlı bir kültür hamlesi gerçekleştirilmiştir. Türkçe artık yalnızca devlet dili değil, aynı zamanda eğitim, bilim, kültür ve sanat dili de olacaktır. Bunu sağlayan hiç şüphesiz Atatürk olmuştur. Kutlu olsun!


Dil, atalarımızdan kalan en büyük hazinedir. Onu korumaya ve yüceltmeye devam edeceğiz! Türk Dil Bayramı kutlu olsun! Yaşasın Türkçe!


“Hangimiz düşmedik kara sevdaya” mısrasındaki kara sevdamız Türkçedir. Türk Dil Bayramı kutlu olsun!


Bir ulusun gerçek yurdu, onun dilidir. Ulusal dil yok olunca, ulusal duygu da zaman içinde yitirilir. Dili korumakla vatanı korumak aynı şeydir. Çünkü dil, vatan kadar, tarih kadar, gelenek ve töre kadar azizdir. Türk Dil Bayramı kutlu olsun…


“Ülkesini, yüksek istiklalini korumasını bilen Türk Milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.”  Türk Dil Bayramı’nın 86. Yılı kutlu olsun.


Biz birleştiren Türkçedir. Musevi, Hıristiyan, Budist, Şamanist, Gök Tengrici, Müslüman, Sünni, Şii, Alevi, Ateist, Deist, Agnostik milyonlarca Türk var. Hepsinin sozlervadisi.com ortak noktası Türkçe konuşuyor olmaktır. Türk Dil Bayramı kutlu olsun. Türkçe, ulusumuzun yüreğidir.


Bu vatanı seviyorsan, parçalanmasın istiyorsan; Türkçe oku. Türkçe düşün. Türkçe konuş. Türkçe yaz. Türkçe fikir üret. Türkçe muhakeme et. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.


Dünyada 1720 dili 10 Binden az kişi konuşurken,31 dili birer milyondan fazla kişi konuşuyor. Türk Dili, tüm Lehçeleriyle, 12 milyon km2 alanda 220 milyondan fazla nüfusun konuştuğu dil.Türkiye Türkçesi 34 ülkede konuşuru olan bu ailenin bir üyesidir. Türk Dil Bayramı kutlu olsun


Türk dil devrimi olmasaydı, Türk dili bile diyemeyecek, “Lisan-i Türkî” diyecektik. Türk Dil Bayramı kutlu olsun. Dilimiz ağzımızda ana sütü gibidir.


Türkçe dil bayrağımız. Türkçe evrensel kültüre ve insanlık mirasına en büyük katkımız. Türkçe en büyük yoldaşlığımız. Bayramımız kutlu olsun


Sözüne sahip ol dili bilirsen, Özüne sahip ol dili bilirsen, Aslına sahip ol dili bilirsen, Sınırdan taşılır dili bilirsen. Sözüne sahiptir sözü bilenler, Özüne sahiptir sırra erenler, Aslına sahiptir öze dönenler, Diline sahiptir dili bilenler. TürkDilBayramı kutlu olsun.


Türkçe’nin bir medeniyet, edebiyat, eğitim, kültür ve bilim dili olarak geliştirilmesi ve nesilden nesile aktarılarak yaşatılması en önemli sorumluluğumuzdur. 26 Eylül Türk Dil Bayramı ‘mız kutlu olsun.


  • Dünya’nın en kadim ve en köklü dili olan, kültürümüzün ve birliğimizin temelini oluşturan Türkçemizi korumak, yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin görevidir. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.

Dilimiz sadece ifade aracımız değil, içinde yaşadığımız evrendir. İdrak ve anlam evrenimiz olan dilimizi iyi kullanmak ve geliştirmek hayatı nasıl yaşadığımızı gösterir. Dil evreni, hayatımızın ufuklarını çizer. Dilimiz hayatımızdır. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.


Karamanoğlu Mehmet Bey 1277 yılında yayınladığı fermanla; “Şimden gerü hiç gimesne divânda, dergâhda, bergâhda ve dahi her yerde Türk Dilinden özge söz söylemeye.” diyerek Türk Dilini Anadolu’da Resmi Dil olarak ilân etmiştir… Türk Dil Bayramı’nın 732. Yıl Dönümü Kutlu Olsun…


Özel Günler kategorisinde en güzel Türk Dil Bayramı Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Ahilik Haftası Kutlama Mesajları , Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları , 

Share this:

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here