Özel Günler

Türk Dil Bayramı Mesajları

Türk dilini korumak ve Türkçe hakkında farkındalık oluşturmak ve ilan edilen Dil Bayramı için Türk Dil Bayramı Mesajları arayanlara en güzel listelenmiş hali yazımız da. Dünya kamuoyu oluşturacak bu güzel mesajlar önemli günde Türk Dilinin önemini vurgulamak amacı ile sevdiklerinize iletebileceksiniz.

Türk Dil Bayramı Mesajları yazımız da; Türkçe İle İlgili Sözler, Dil Bayramı Sözleri, Türklerin Anlamlı Atasözleri, Türk Milletinin Ana Dili İçin Sözler, 26 Eylül Dil Bayramı Kutlama Sözleri yer almaktadır.

Türk Dil Bayramı Mesajları

Türkçe düşün! Türkçe konuş! Türkçe yaz! Türk Dil Bayramı kutlu olsun.

Türkçemiz gelecek kuşaklara aktarılacak en kıymetli hazinemizdir. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.

Bu vatanı seviyorsan, parçalanmasın istiyorsan; Türkçe oku. Türkçe düşün. Türkçe konuş. Türkçe yaz. Türkçe fikir üret. Türkçe muhakeme et. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.

Türk Dil Bayramımız kutlu olsun. Dilerim ki, Türkçemize sahip çıkmanın bilinci vatanımızın her köşesine yayılsın.

Türk dil devrimi olmasaydı, Türk dili bile diyemeyecek, “Lisan-i Türkî” diyecektik. Türk Dil Bayramı kutlu olsun. Dilimiz ağzımızda ana sütü gibidir.

Böylesine engin bir dile sahip olmanın haklı gururunu taşıyoruz. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun

26 Eylül Türk Dil Bayramımız Kutlu Olsun! Ne Mutlu Türk’çe düşünüp, Türk’çe konuşup, Türk’çe yazanlara.

Türk Dil Bayramı Mesajları
Türk Dil Bayramı Mesajları

Dil, atalarımızdan kalan en büyük hazinedir. Onu korumaya ve yüceltmeye devam edeceğiz! Türk Dil Bayramı kutlu olsun! Yaşasın Türkçe!

Türkçe dil bayrağımız. Türkçe evrensel kültüre ve insanlık mirasına en büyük katkımız. Türkçe en büyük yoldaşlığımız. Bayramımız kutlu olsun

“Ülkesini, yüksek istiklalini korumasını bilen Türk Milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.”  Türk Dil Bayramı’nın 90. Yılı kutlu olsun.

Türk Dil Bayramı’nın 90. yılı kutlu olsun. Devlet iki temel unsurdan oluşur; toprak ve dil. Ses bayrağımız Türkçemiz beynimizin toprağıdır. Türkçe yeni kelimeler üretmeye de açık zengin bir dildir. Kullanmasını bilene!

Bir ulusun gerçek yurdu, onun dilidir. Ulusal dil yok olunca, ulusal duygu da zaman içinde yitirilir. Dili korumakla vatanı korumak aynı şeydir. Çünkü dil, vatan kadar, tarih kadar, gelenek ve töre kadar azizdir. Türk Dil Bayramı kutlu olsun…

“Hangimiz düşmedik kara sevdaya” mısrasındaki kara sevdamız Türkçedir. Türk Dil Bayramı kutlu olsun!

Dünya’nın en kadim ve en köklü dili olan, kültürümüzün ve birliğimizin temelini oluşturan Türkçemizi korumak, yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin görevidir. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.

Türk Dil Bayramı önemlidir. Çünkü Türk tarihinde ilk kez dile dayalı kapsamlı bir kültür hamlesi gerçekleştirilmiştir. Türkçe artık yalnızca devlet dili değil, aynı zamanda eğitim, bilim dili de olacaktır. Bunu sağlayan hiç şüphesiz Atatürk olmuştur. Kutlu olsun!

Türkçe’nin bir medeniyet, edebiyat, eğitim, kültür ve bilim dili olarak geliştirilmesi ve nesilden nesile aktarılarak yaşatılması en önemli sorumluluğumuzdur. 26 Eylül Türk Dil Bayramı ‘mız kutlu olsun.

Dilimiz sadece ifade aracımız değil, içinde yaşadığımız evrendir. İdrak ve anlam evrenimiz olan dilimizi iyi kullanmak ve geliştirmek hayatı nasıl yaşadığımızı gösterir. Dil evreni, hayatımızın ufuklarını çizer. Dilimiz hayatımızdır. Türk Dil Bayramı’mız kutlu olsun.


Özel Günler kategorisinde en güzel Türk Dil Bayramı Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz. İrtibatımızı sağlayan yorum kutusuna Dil Bayramı Sözlerini bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; Ahilik Haftası Kutlama Mesajları , Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.