Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları

Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları
Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları

Ertuğrul Gazi ve Yörük Şenliklerinin Türkiye’de en uzun ve tekrarı yapılan kutlamalardan biri olmuştur. Ve Türklüğün temeli atılmış küçük bir obadan Ormanlı devletine uzanan bir yoldur Ertuğrul Gazi anlayışı. İşte bu anlamlı güne özel Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları yazımız da hazırladık.

Asırlardır milletimiz bu doğrultuda milli ve manevi duygularından ödün vermemiş, aramıza nifak tohumları ekmek isteyenleri bozguna uğratmayı başarmıştır. Bu yıl 740 ‘ıncısını kutlayacağımız Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’nde elbette bizlere bu cennet vatanı armağan eden şanlı ecdadımıza rahmet ve minnet dileklerimizi iletin.

Ertuğrul Gazi’yi anma Söğüt şenlikleri mesajları yazımız da; Ertuğrul Gazi’yi anma Söğüt şenlikleri mesajları kahramanlık, Ertuğrul Gazi’yi anma Söğüt şenlikleri mesajları yeni, Kuruluş Ertuğrul Gazi’yi anma Söğüt şenlikleri mesajları, Ertuğrul Gazi’yi anma Söğüt şenlikleri mesajları facebook, Ertuğrul Gazi’yi anma Söğüt şenlikleri resimli mesajları içermektedir.

Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları

740. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ni tebrik ediyorum. Ertuğrul Gazi’yi ve Anadolu’nun yiğit komutanlarını ve erenlerini rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ecdadın mirasına yeniden diriliş ruhuyla sahip çıkacağız.

“Ecdadımızın yüzyıllar önceki bağımsızlık fikri milletimiz için bugün de aynı tazeliğini korumaktadır.” 740. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ni tebrik ediyorum.

740 yıldır bitmeyen aşkla, bu topraklar için can veren şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları
Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları

740. Söğüt Ertuğrul Gazi anma ve yörük şenlikleri kutlu olsun. 740 yıldır bitmeyen aşkla,bu topraklar için can veren şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Eğer gökkubeyi mazlumların çığlıkları dolduracaksa, kutsal bildiğimiz töremiz, dilimiz, dinimiz ve toprağımız zalimler tarafından çiğnenecekse bizim kışlağımız olsa ne yazar olmasa ne… 740. Ertuğrul Gazi’yi anma günü kutlu olsun.

Atamız Ertuğrul Gazi ‘yi rahmet ve minnetle yâd ediyorum…

Bu topraklarda Ertuğrul Gazi ’nin temelini attığı, milletimizin asırlardır üzerine titreyerek bugünlere getirdiği emaneti, ALLAH’ın izniyle, bizden sonraki nesillere daha ileriye taşımış bir şekilde teslim etmekte kararlıyız.

SARI, buğday başağını, bolluk ve bereketi; KIRMIZI, al bayrağı; YEŞİL, iman ve muradı; BEYAZ, ruh ve beden temizliğini; MAVİ, Kayıların barış zamanını temsil eder. 740. Söğüt  Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri kutlu olsun. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/ertugrul-gaziyi-anma-ve-yoruk-senlikleri-mesajlari.html

Yüzlerce yıl bağımsızlık için çok bedel ödeyen, şehadeti esarete tercih eden Ertuğrul Gazi’yi, Osman Gazi’yi ve Alperenlerini, 740. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri vesilesiyle rahmetle anıyorum.

740. Ertuğrul Gazi yi Anma ve Yörük Şenlikleri vesilesiyle Ertuğrul Gazi ve milletin, devletin bekası için mücadele etmiş tüm cesur yürekli, kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum…

Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları Kuruluş

Hayalleri daima BÜYÜK olmuş, Er gibi Er Komutan gibi Komutan Gazi gibi Gazi Ertuğrul Gazi Atamızı anma etkinliklerini gönülden kutluyoruz

740. düzenlenecek olan Ertuğrul Gazi yi Anma ve Söğüt Etkinlikleri’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı heyecan ve aynı coşkuyla geçmesini sozlervadisi.com temenni ediyor, bu vesileyle Dedem ErtuğrulGazi ve Atam Osman Gazi neslini minnetle ve rahmetle yad ediyorum.

Ertuğrul Gazi yi anma ve yörük şenliklerinin 740. cusu da hayırlara vesile olmasını diliyor, Muhterem ecdadımızı saygıyla yad ediyoruz...

400 çadırlık bir beylikten cihan devletinin temelini atan Ertuğrul Gazi’yi vefatının 740. sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum.

Bir obadan bir devlet çıkartan, bu devletide 3 kıta 7 iklime hakim kılan ecdadımızı rahmet, minnet, hürmetle yad ediyoruz.

Söğüt, Osmanlı Ruhunu, Ertuğrul Gazi’nin cesaretini, adaletini, azmini ve Kutlu Diriliş’in Manevi Önderi Şeyh Edebali Hazretleri’nin manevi gücünü hala bu topraklarda taşımaktadır.

Ertuğrul Gazi, 7000 kilometrelik ve 3 asırlık yürüyüşten sonra, devletin kurulacağı yerde karar kılan, “Müslüman Türk” kimliğinin ideal kıvamını şahsında yaşatan kişi… Ertuğrul Gazi’yi vefatının 740. Sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum.

740. Söğüt Ertuğrul Gazi Anma Şenlikleri Maziden Geleceğe – Ecdad dan Toruna ilelebet sürecek sürdüreceğiz nesilden nesile taşıyacağız. Bu yolu kutsal bildik sevdik sevdalandık.

Söğüt bir ruhtur. Bu ruh olduğu müddetçe güçlü olacağız. Yaşadığımız coğrafya gereği her an bu ruha ihtiyacımız var. Bu nedenle her yıl Söğüt’te düzenlenen Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri çok önemlidir ve bu önemini hep koruyacaktır.

Ertuğrul Gazi Sözleri

Bu yalan dünyada niye yaşamalı insan, niye mücadele etmeli, niye yurt tutmalı, zalimin karşısında mazlumun yanında olmadıktan sonra?

Hakikati bulmak için gerekirse tüm cihanın huzurunu kaçırırım.

Biz seve seve can veririz. Dün olduğu gibi bugünde bir karış toprak vermeyiz.

Rabbim bizi adaletinden ayırmasın. Çünkü tevhidin ruhu adalettir.

Tarihten Türk,ü çıkarsan tarih kalmayacak

Davamız kutlu, yolumuz çetin, düşmanımız ise kahpedir!

Allah bu kutlu yolda bize de şehadet nasip etsin.

Bir nefesine bile hükmedemediğimiz bu dünya için boyun mu bükeceğiz.

Kurtlar puslu havayı severmiş. Hadi yiğitlerim sefer bizim, zafer Allah’ındır!

Ben, Süleyman Şah oğlu Ertuğrul! Andolsun ki üstte mavi gök, altta yağız yer yarılmadıkça zulme boyun eğmeyeceğim!

Ey Oğul! Geçmişini iyi bil ki geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın.

Her şeyi affederim ancak ihaneti asla.

Biz Türküz oğul, bozkırın yağız savaşçılarıyız, kaybetmeden bulmak, haketmeden almak, savaşmadan ölmek yoktur bize.

Biz Türkler de mazluma umut olmayı severiz.

Sonsuza kadar adalet! Sonsuza kadar hürriyet!

Biz oğuz’un şanlı soyuyuz, adalet ve hürriyet üzre doğduk, öyle yaşar öyle ölürüz.

Biz rızkı her daim Hak’tan biliriz. Buna vesile olanlara da anca minnet ederiz.

Adaleti bir kez bile incitirsen gökkube başımıza yıkılır.

Eğer nasıl çıkacağını bilmiyorsan, o deliğe girmeyeceksin.

Bir nefesine bile hükmedemediğimiz bu dünya için boyun mu bükeceğiz.

Biz Türkler adam olana her daim inanırız!


Özel Günler kategorisinde en güzel Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Türk Bayrağı İle İlgili Sözler Bozkurt Sözleri 

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.