Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları , Ertuğrul Gazi’yi Anma sözleri

0
54
views
Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları

Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları

Ertuğrul Gazi ve Yörük Şenliklerinin Türkiye’de en uzun ve tekrarı yapılan kutlamalardan biri olmuştur. Ve Türklüğün temeli atılmış küçük bir obadan Ormanlı devletine uzanan bir yoldur Ertuğrul Gazi anlayışı…

Sponsorlu Bağlantılar

Bu özel günde yazımızda Ertuğrul Gazi’yi Anma Söğüt Şenlikleri Mesajları, Söğüt Türk Şenlikleri, Ertuğrul Gazi’yi Anma sözlerini hazırlamaya çalıştık.

İşte en güzel Ertuğrul Gazi’yi Anma Söğüt Şenlikleri Mesajlarını Facebook, tıwıttır, sms ve whatsapp kanalları ile paylaşabilirsiniz.

Ertuğrul Gazi Kimdir

Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Bey‘in babası olan Ertuğrul Gazi, 1188 yılında doğmuş, babası Süleyman Şah annesi Hayme Hatun’dur. Oğuzların Bozok kolunun Kayı boyuna mensup olan Ertuğrul Gazi, Osmanlı Devleti kurucusu Osman Bey’in babasıdır. 9. asırda Ertuğrul Gazi’nin ataları Moğol istilası üzerine Buhara ve Semerkant (Özbekistan) üzerinden Horosan (Türkmenistan) bölgesine yerleştiler.

Sponsorlu Bağlantılar

Ertuğrul Gazi, oğlu Osman Bey’e tecrübeli kumandalar bırakmakla beraber küçük bir beylik ve fethe müsait bir ortam hazırlamıştır.

Süleyman Şah’ın dört oğlundan biri olan Ertuğrul Gazi, annesi Hayma Ana ve küçük kardeşi Dündar Bey ile beraber 444 çadırlık efradıyla beraber Sürmeliçukur yöresine yerleştiler. Bir müddet sonra batıya doğru gittiler.

Karacahisar ve Söğüt’ü fetheden Ertuğrul Gazi, Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın kendisine verdiği Söğüt ve çevresine yerleşti.

Ertuğrul Gazi, Selçuklu Devleti’nin kuzeybatı uç sınırlarını en iyi şekilde koruyup, asayiş temin etti. Ertuğrul Gazi, komşu Bizans tekfurlarına karşı kazandığı zaferlerden dolayı “Gazi” ünvanı aldı.

Anadolu’daki Türk Beylikleri Selçuklu’dan ayrılırken, Ertuğrul Gazi vefakârlık göstermiş ve Selçuklular’a bağlı bir uç bey olarak faaliyetlerini sürdürmüştür. Ertuğrul Gazi’nin bu vefakârlığının neticesinde Anadolu’nun dört bir tarafından gelen gazilerin, dervişlerin, âlimlerin, diğer yörelerdeki Türkmenlerin onun sancağı altında toplanmasına sebep olmuştur.

Ertuğrul Gazi, Halime Hatun ile evlendi. Gazi Sarı­Batı Savcı Bey (vefâtı: 1288), Gündüz Alp (vefâtı: 1306), ve Osman Bey (1258­1326) adlarında üç oğlu oldu.

Ertuğrul Gazi, 1281 yılında 93 yaşında Bilecik, Sögüt ilçesinde vefat etmiştir. Sögüt ilçesi’nde her yıl Ertuğrul Gazi’yi anma törenleri yapılmaktadır.

Ertuğrul Gâzinin ölümünden sonra, küçük oğlu Osmân Gâzi, kabîlesinin reisi oldu. Osman Bey’in de başarısı ile Osmanlı Devleti tam altı asır yaşadı.

Ertuğrul Gazi Sözleri

Bu yalan dünyada niye yaşamalı insan, niye mücadele etmeli, niye yurt tutmalı, zalimin karşısında mazlumun yanında olmadıktan sonra?

Hakikati bulmak için gerekirse tüm cihanın huzurunu kaçırırım.

  • Biz seve seve can veririz. Dün olduğu gibi bugünde bir karış toprak vermeyiz.

Rabbim bizi adaletinden ayırmasın. Çünkü tevhidin ruhu adalettir.

Tarihten Türk,ü çıkarsan tarih kalmayacak

Davamız kutlu, yolumuz çetin, düşmanımız ise kahpedir!

Allah bu kutlu yolda bize de şehadet nasip etsin.

Bir nefesine bile hükmedemediğimiz bu dünya için boyun mu bükeceğiz.

Sayfalarımız >>> Öz Ülkücü Sözleri

Kurtlar puslu havayı severmiş. Hadi yiğitlerim sefer bizim, zafer Allah’ındır!

Ben, Süleyman Şah oğlu Ertuğrul! Andolsun ki üstte mavi gök, altta yağız yer yarılmadıkça zulme boyun eğmeyeceğim!

“Ey Oğul! Geçmişini iyi bil ki geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın.”

Sponsorlu Bağlantılar

Her şeyi affederim ancak ihaneti asla.

Biz Türküz oğul, bozkırın yağız savaşçılarıyız, kaybetmeden bulmak, haketmeden almak, savaşmadan ölmek yoktur bize.

Biz Türkler de mazluma umut olmayı severiz.

Sonsuza kadar adalet! Sonsuza kadar hürriyet!

“Biz oğuz’un şanlı soyuyuz, adalet ve hürriyet üzre doğduk, öyle yaşar öyle ölürüz.”

  • Biz rızkı her daim Hak’tan biliriz. Buna vesile olanlara da anca minnet ederiz.

Adaleti bir kez bile incitirsen gökkube başımıza yıkılır.

Eğer nasıl çıkacağını bilmiyorsan, o deliğe girmeyeceksin.

Bir nefesine bile hükmedemediğimiz bu dünya için boyun mu bükeceğiz.

Biz Türkler adam olana her daim inanırız!

Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajları

737.Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ni tebrik ediyorum. Ertuğrul Gazi’yi ve Anadolu’nun yiğit komutanlarını ve erenlerini rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ecdadın mirasına yeniden diriliş ruhuyla sahip çıkacağız.


“Ecdadımızın yüzyıllar önceki bağımsızlık fikri milletimiz için bugün de aynı tazeliğini korumaktadır.” 737. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ni tebrik ediyorum.


  • 737 yıldır bitmeyen aşkla, bu topraklar için can veren şehitlerimizin ruhu şad olsun.

737.Söğüt Ertuğrul Gazi anma ve yörük şenlikleri kutlu olsun.737 yıldır bitmeyen aşkla,bu topraklar için can veren şehitlerimizin ruhu şad olsun.


Eğer gökkubeyi mazlumların çığlıkları dolduracaksa, kutsal bildiğimiz töremiz, dilimiz, dinimiz ve toprağımız zalimler tarafından çiğnenecekse bizim kışlağımız olsa ne yazar olmasa ne… 737. Ertuğrul Gazi’yi anma günü kutlu olsun.


Atamız Ertuğrul Gazi ‘yi rahmet ve minnetle yâd ediyorum…

Sponsorlu Bağlantılar

Bu topraklarda Ertuğrul Gazi ’nin temelini attığı, milletimizin asırlardır üzerine titreyerek bugünlere getirdiği emaneti, ALLAH’ın izniyle, bizden sonraki nesillere daha ileriye taşımış bir şekilde teslim etmekte kararlıyız.


Sayfalarımız >>> Vatan İle İlgili Sözler


SARI, buğday başağını, bolluk ve bereketi; KIRMIZI, al bayrağı; YEŞİL, iman ve muradı; BEYAZ, ruh ve beden temizliğini; MAVİ, Kayıların barış zamanını temsil eder. 737. Söğüt  Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri kutlu olsun. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/ertugrul-gaziyi-anma-ve-yoruk-senlikleri-mesajlari.html


Yüzlerce yıl bağımsızlık için çok bedel ödeyen, şehadeti esarete tercih eden Ertuğrul Gazi’yi, Osman Gazi’yi ve Alperenlerini, 737. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri vesilesiyle rahmetle anıyorum.


737.Ertuğrul Gazi yi Anma ve Yörük Şenlikleri vesilesiyle Ertuğrul Gazi ve milletin, devletin bekası için mücadele etmiş tüm cesur yürekli, kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum…


Hayalleri daima BÜYÜK olmuş, Er gibi Er Komutan gibi Komutan Gazi gibi Gazi Ertuğrul Gazi Atamızı anma etkinliklerini gönülden kutluyoruz


737.’si düzenlenecek olan Ertuğrul Gazi yi Anma ve Söğüt Etkinlikleri’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı heyecan ve aynı coşkuyla geçmesini sozlervadisi.com temenni ediyor, bu vesileyle Dedem ErtuğrulGazi ve Atam Osman Gazi neslini minnetle ve rahmetle yad ediyorum.


Ertuğrul Gazi yi anma ve yörük şenliklerinin 737.sinin de hayırlara vesile olmasını diliyor, Muhterem ecdadımızı saygıyla yad ediyoruz…


400 çadırlık bir beylikten cihan devletinin temelini atan Ertuğrul Gazi’yi vefatının 737.sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum.


Bir obadan bir devlet çıkartan, bu devletide 3 kıta 7 iklime hakim kılan ecdadımızı rahmet, minnet, hürmetle yad ediyoruz.


Söğüt, Osmanlı Ruhunu, Ertuğrul Gazi’nin cesaretini, adaletini, azmini ve Kutlu Diriliş’in Manevi Önderi Şeyh Edebali Hazretleri’nin manevi gücünü hala bu topraklarda taşımaktadır.


  • Ertuğrul Gazi, 7000 kilometrelik ve 3 asırlık yürüyüşten sonra, devletin kurulacağı yerde karar kılan, “Müslüman Türk” kimliğinin ideal kıvamını şahsında yaşatan kişi… Ertuğrul Gazi’yi vefatının 737.sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum.

737.Söğüt Ertuğrul Gazi Anma Şenlikleri Maziden Geleceğe – Ecdad dan Toruna ilelebet sürecek sürdüreceğiz nesilden nesile taşıyacağız. Bu yolu kutsal bildik sevdik sevdalandık.


Söğüt bir ruhtur. Bu ruh olduğu müddetçe güçlü olacağız. Yaşadığımız coğrafya gereği her an bu ruha ihtiyacımız var. Bu nedenle her yıl Söğüt’te düzenlenen Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri çok önemlidir ve bu önemini hep koruyacaktır.


Özel Günler kategorisinde  en güzel Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Türk Bayrağı İle İlgili Sözler Bozkurt Sözleri 

Share this:

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here