Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları

Mübarek Recep ayının 27. Gecesine denk gelen bir özel güne daha sayılı saatler kaldı. Müslüman alemi için en değerli günlerden birisi sayılan bu önemli gün öncesi Miraç Kandili Mesajları trend listesinin başında yer alıyor. Sevdiklerini mutlu etmek isteyen kişiler dua dolu Kandil Sözleri araştırıyor. Miraç Kandili Mesajları sayesinde sizde kolaylıkla büyüklerinizi mutlu edebileceksiniz.

Miraç Kandili Mesajları yazımız da; Dini miraç kandili mesajları, Miraç kandili mesajları kısa, Miraç kandili mesajları yeni, Miraç kandili mesajları facebook, Dualı miraç kandili mesajları yer almaktadır.

Sözlük anlamı yükseğe çıkma olan Miraç Arapça uruç yani merdiven kökünden gelir. İslamiyette ise HZ. Muhammed‘in Mehkke’deki Mescid’ Haram’an Burak adlı bir binek ile Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya götürülmesi oradan da göğe yükselmesidir.

Miraç Kandilinde Ne Oldu

Hz. Muhammed (SAV) gece vakti Kâbe’den alınıp Burak adı verilen binek hayvan üstünde Mescid-i Aksa’ya götürülmüş, Burak’ı Beytül Makdis’in (Süleyman Mabedi) kalıntılarının güneybatı duvarına bağlamıştır. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) sırasıyla eski Aksa denen bugünkü el-Aksa Camiinin altındaki yerden Mescid-i Aksa alanına girmiş, oradan Kubbet-üs-sahra’nın bulunduğu alana geçmiş ve orada İsa, Musa, Zekeriya peygamberlerle buluşmuştur. Günümüzde Nebi Minberi’nin bulunduğu alanda bütün peygamberlere namaz kıldırmış, oradan da Miraç Minberi’ nin bulunduğu alandan göğe yükselmiştir.

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları

Hadislere göre Hz. Muhammed (SAV) bu yükselmede gök katlarını Cebrail ile birlikte aşarken sırayla Âdem, Yusuf, Yahya ve İsa, İdris, Harun, Musa ve İbrahim peygamberleri görmüş, yedinci kat gökten sonra Sidret’ül münteha’ya çıkmıştır. Cebrail’in Sidretü’l-Münteha’dan ileriye geçememesi üzerine yolculuğunu tek olarak sürdürmüş, zaman, mekân ve cihetin olmadığı ifade edilen katta Allah ile aracısız görüşmüştür.

Hz. Muhammed (SAV) Mekke’ye döndüğünde yaşadıklarının gerçek olup olmadığından kuşku duyanların soru yağmuruna tutulmuştur. Ama sorulara doğru cevap vermiştir.

İslam’ın ilk zamanlarında dinin oruç, zekât, şehitlik ve hac gibi belli kuralları, prensipleri tam olarak belirlenmemişti. Gece namazları rağbet görmekle birlikte, ibadet kuralları da açık ve seçik olarak belirlenmemişti. İsra ve Miraç bu konudaki belirlenmeleri sağlamış olaylardır.

Buna göre miraçta;

Hz. Muhammed (SAV), Miraç sırasında namaz vakitlerinin beş vakit olarak düzenlenmesi gerektiğini öğrenmiş ve Miraçtan sonra bu buyruğu Müslümanlara bildirmiştir. Hadis kaynaklarına göre Miraç’ta önce 50 vakit olarak bildirilen namaz, Musa peygamberin bunun insanlara ağır geleceği şeklinde ikazları üzerine Hz. Muhammed (SAV)’in birkaç kere geri dönüp Allah’tan namazı hafifletme dileği üzerine beş vakte indirilmiştir.

Şirk koşmayan herkesin cennete gireceği müjdesi verilmiştir.

Miraç Gecesi Peygamberimizin Dilek Duası

Bu gecede edilecek dualar reddolunmaz. Peygamberimiz gözleri kör olan birinin isteği üzerine söylemiştir. O kişi Hazreti Muhammed’e gelip ‘Ya Resulallah! Allahü teâlâya dua et, gözlerim açılsın’ deyince ona abdest alıp aşağıdaki duayı etmesini söylemiştir. -“Yâ Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam, seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!”

Bu duayı okuyanlar dileklerine ve isteklerine kavuşmuşlardır.

Miraç Kandili Mesajları

GEL Ey Muhammed bahardır, Dualar ardında saklı, Aminlerimiz vardır.. Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi GEL.. Bekliyoruz yıllardır..

Bu mübarek gün hepimiz için son fırsat olabilir Hak yemeyin Ötekileştirmeyin Yaradılanı sevin Masumları, fakirleri , yetimleri , kadınları ve Rabbin en güzel varlıkları olan hayvanları koruyun. Dünya hepimize yeter, paylaşmayı bilin Miraç Kandiliniz mübarek olsun

Yarin Mirac kandili Sevgili evladim, pişmanlık, en güzel başlangıçtır. Mücadeleci ruhunla, azimle lütfen yeniden manevi hayat yönel. Bu kandil, bu gece son gecemiz olabilir. Yepyeni bir sayfa aç. Kirlenmesine fırsat verme.

Miraç Kandili Dua Mesajları

Miraç Kandili Dua Mesajları

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa’fü anni. (Allah’ım sen affedicisin, affı seversin, bizleri affeyle.) Mirac Kandiliniz Mübarek Bereketli olsun…

Ey RabbimFayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten, yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru idrak edeceğimiz Miraç Kandiliniz Kutlu Olsun. https://www.sozlervadisi.com/kandil-mesajlari/mirac-kandili-mesajlari.html

Derdimiz ne kimde ne kadar olduğumuz Ne kimin bizde ne kadar olduğu.. Derdimiz Allah’ın katında Ne kadar olduğumuz? Bu gece makamımız âli olsun Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun…

Bu gecenin, hayrı, bereketi af ve afiyeti Ümmeti Muhammede Taşısın İNŞAALLAH Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın, kalbiniz nur, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

En yakın zamanda özgür Kudüs’de de bir araya gelebilmek ümidiyle… -Şimdiden Mirac Kandiliniz mübarek olsun-

Dini Miraç Kandili Mesajları

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Miraç Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

“Allahim! Bizleri Regaip’le Sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Ramazan’ın sonunda cenneti hak eden kullarından eyle!” Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Talihiniz gözleriniz kadar Berrak, Kaderiniz Bakışınız kadar Güzel, Umudunuz yarın kadar Yakın, Yarınınız Aşkınız kadar Mutlu, AŞKınız Miraç kadar Mukaddes, Dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun..

Ya Rab! Bizi Regaib gecesiyle yola koyulan, Miraç gecesiyle yoğrulan, Kadir gecesiyle dimdik doğrulan kullarından eyle! Miraç Kandiliniz mübarek olsun

Gel, Ey MUHAMMED, bahardır. Dudaklar ardında saklı Aminlerimiz vardır! .. Hacdan döner gibi gel, Miraç’dan iner gibi gel, Bekliyoruz yıllardır.

Çok şükür onun ümmeti, çok şükür senin kulun olduk. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun..

Oku Yaradan Rabbinin adıyla oku Miraç Kandiliniz Mübarek olsun.

¸¸•*`❀ Ramazan Ayı Mesajları ¸¸•*`❀

Miraç Kandilinin İslam aleminin yeniden dirilişine vesile olması dileğiyle, kandiliniz mübarek, dualarınız mübarek olsun.

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

ﺑِﺴْــــــــــــــــــﻢِ ﺍﷲِﺍﻟﺮَّﺣْﻤَﻦِ ﺍﺍﺭَّﺣِﻴﻢ Allah’ın rahmeti, mağfireti ve bereketi üzerinize olsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Yakınlık ne mekânda ne zamandadır Sadece eller yukarı kalktığında aklına Gelenler yakın olduklarındır… Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç gecesinin ülkemiz ve İslam aleminin de miracı vesilesi olması duasıyla.Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun!

Allah’ım, bozgunculuktan, nifaktan ve kötü ahlâktan sana sığınırım. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun!

“Gönülden gönüle bir yol vardır görülmez, ne söz ister nede göz.” – Miraç kandiliniz mübarek olsun

Miraç Kandili Sözleri

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Yalan söylemeyen, kul hakkı yemeyen, sozlervadisi.com etrafındakilere ışık saçan, iyilik/ kolaylık sunan müslüman kardeşlerim Miraç kandiliniz mübarek olsun

Beni görmedikleri halde, bana iman eden kardeşlerimi görmeyi çok isterdim.” – Hz. Muhammed (s.a.v) Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun…

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Size duâ eden insanların kıymetini bilin. Yer de, gök de duâ üzerine..! Miraç kandiliniz mübarek olsun

Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Miraç kandiliniz mübarek olsun

Allah’ım! fayda vermeyen ilimden, korkmayan kalpten, doymayan nefisten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun!

Bütün amel eylem ve hayatımızın miraç ruhu ile geçmesi dileği ile miraç kandiliniz mübarek olsun

Miraç Kandilinin İslam aleminin yeniden dirilişine vesile olması dileğiyle, kandiliniz mübarek, dualarınız mübarek olsun.

“Maksada sabırla erişilir, aceleyle değil. Sabret, doğrusunu Allah daha iyi bilir.” Miraç Kandiliniz mübarek olsun selam ve dua ile

Güllerin en güzel kokanı, çiçeklerin en güzel açanı, hayatın en güzel anları, Allah’ın cennet mekanı sizlerin olsun, hayırlı kandiller.

Kul bittim dediği anda Rabbi yettim der… Dermanı kulda aramamak, ellerimizi hep ona açmak ve dualarda unutulmamak dileğiyle Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez. Rabbim hayalini bile kuramadığınız mutluluklara ulaştırsın. Gönlünüzde olanı hakkınızda hayırlı. Hayırlı olanı da gönlünüze razı eylesin. Avuç içlerinde sakladığınız bütün dualarınız kabul olsun Miraç kandilimiz mübarek olsun.

Miraç Kandili İçin Mesajlar

Bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Miraç kandiliniz mübarek olsun…Amin

Peygamber Efendimiz buyurdular ki : “Hatırlayan sozlervadisi.com güzelse, hatırlanan da güzeldir. Gül bahçesine giren ya gül olur, ya da gül kokar” manevi bollukların yaşandığı bir gece olması dileğiyle, Miraç kandilimiz mübarek olsun.

Ey Bizleri varlığa erdiren, var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran, Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Miraç kandilimiz mübarek olsun.

Bu mübarek gecenin ülkemize, İslam âlemi ve tüm insanlığa huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden dilerim. Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Miraç Kandili Dua Mesajları

Miraç Kandili Dua Mesajları

Ya Rabbim Sen affedicisin,affetmesini seversin.Sen bizleri bu mübarek gecenin hürmetine Affı Mağfiret eyle.Miraç kandiliniz mübarek olsun

Allahım bizi, tüm insi Şeytanlar karşı koru, bizi nefsimizle başbaşa bırakma mirac kandiliniz mübarek olsun

Yüce Yaradanın aşkı ile yanan, Mevlana hazretleri gece dönen, secdeye varmayı dünyanın en büyük nimeti sayan kullarının duaları kabul olur inşallah… Miraç Kandili Mübarek Olsun.

¸¸•*`❀ Üç Aylar Kutlama Mesajları ¸¸•*`❀

Miraç Kandiliniz mübarek olsun. Tüm İslam alemine hayırlar getirsin, mazlum soydaş ve dindaşlarımızın muzafferiyetine vesile olsun.

EY RAB! Senden kalblerimize ışık, iradelerimize güç, düşüncelerimize istikamet, niyetlerimize de hulus istiyoruz. Bizleri iç dünyamızla yeniden inşa ederek ruhlarımıza ahsen-i takvim sırrını duyur. (amin) Miraç Kandiliniz mübarek olsun

“Niyet; kalbe istikameti çizer.!” Niyetleriniz güzel ve hayır olsun. Mirac Kandiliniz mübarek olsun. Hayrlı Kandiller..

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Miraç kandiliniz mübarek , dualarınız kabul olsun!


Kandil Sözleri kategorisinde en güzel Miraç Kandili Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Hz. Muhammed (s.a.v) Sözleri , Ramazan Bayramı Sözleri

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.