Sevgililer Günü Sözleri

1
515
views
Sevgililer Günü Sözleri

Sevgililer Günü Sözleri

Sponsorlu Bağlantılar

14 Şubat’ta Sevgiliye söylenebilecek en güzel sözleri bu anlamlı gün vesilesi ile sizler için tek tek bir arada derledik. 14 Şubat 2018 Sevgililer Günü Mesajlarını bu başlık altından rahatlıkla görüntüleyebilecek ve sevgilinize gönderebileceksiniz. En güzel Sevgililer Günü Aşk Sözleri ve Mesajları İşte sayfamız…

Sevgililer Günü Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Şubat ayı ortasının aşk ile ilişkisi antik çağlara dayanmaktadır. Antik Yunan takvimlerinde, Ocak ayı ortası ile Şubat ayı ortasının arasında kalan zaman Gamelyon ayı olarak adlandırılmıştı ve Zeus ile Hera’nın kutsal evliliğine adanmıştı.

Sponsorlu Bağlantılar

Antik Roma’da 15 Şubat, bereket tanrısı Lupercus’un onuruna, Lupercalia günü olarak kutlanmaktaydı. Bu günde, Lupercus’un din adamları tanrıya keçi kurban ederlerdi. Daha sonra kafalarının üstüne koydukları bir parça keçi derisi ile Lupercus’u simgeleyerek, Roma sokaklarında koşturup, karşılaştıkları herkese dokunurlardı. Genç kızlar gönüllü olarak ileri atılır ve bereket tanrısının dokunuşundan paylarını almaya çabalarlardı. İnanışa göre bu dokunuş sayesinde doğurganlıkları kolaylaşacaktı.

Lupercalia bayramının arifesi olan 14 Şubat’ta genç erkeklerin genç kızların isimleri yazlı kura çekerek bayram boyunca ‘çift’ olma alışkanlığı vardı. 469’da Papa bu gayri-Hristiyan bayramını yasaklayarak sadece kura çekilişine izin verdi. Ancak artık kuralarda kızların değil azizlerin isimlerini yazılıydı.

Modern anlamda ki Sevgililer Günü 14 Şubat 1800 yıllarında Amerika’lı Esther Howland’ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasıyla başladı

Diğer Sayfamız: Romantik Duygusal Sözler


Sevgililer Günü Sözleri

“Dünya’da hiçbir şey, sevdiğiniz insanın kaIp atışı kadar değerIi değiIdir.” 14 Şubat Sevgililer Günü Kutlu Olsun

Tüm çiftlerin 14 Şubat Sevgililer Günü kutlu olsun! Sevdiğinizle birlikte nice yıllar geçirmenizi dileriz.

Sevmek ve sevilmek için, iyi bir kalbiniz olsun yeter… 14 Şubat Sevgililer Günü’nüz kutlu olsun!

Yarınların mutluluğa açıldığı bir Sevgililer Günü dileriz. 14 Şubat Sevgililer Günü’nüz kutlu olsun! https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/sevgililer-gunu-sozleri.html

Sponsorlu Bağlantılar

Parlayan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiç bir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun.

Nasıl ki uzaktaki yıldızlar parlak gelirse www.sozlervadisi.com insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Hani en güzel aşklar imkânsız gelir ya insana, imkânsız olduğun için tutkunum sana.  Sevgililer günün kutlu olsun.

Güller anlatsın sana olan sevgimi, güller anlatsın yanlızlığımı, çaresizliğimi. Yavaş yavaş eriyen yüreğimi güller anlatsın ben anlatamadım. Sevgililer günün kutlu olsun.

Eskiler her gökkuşağının bittiği yerde bir hazine saklanırmış derler. Gökkuşağını takip ettim geçenlerde sende bitti… Sen benim en değerli hazinemsin, benim bir tanemsin… Sevgililer günümüz kutlu olsun…

Hani gözler vardır sözleri anlatır, hani sözler vardır gözleri anlatır, bir de aşk vardır seni anlatır… Nice sevgililer günlerine minik bebeğim.

Sen güneşin doğduğu, karanlığın bittiği yerdesin sen hep kalbimde yatan tek sevgilimsin. Sevgililer günün kutlu olsun!

Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiç bir şeye değmezdi yaşamak… Sevgililer günün kutlu olsun… 

Sen en büyük sevgiyi hak edecek kadar mükemmel ama herkesin sevmeyi hak edemeyeceği kadar özelsin benim için sevgilim… Sevgililer günün kutlu olsun!


Özel Günler kategorisinde  en güzel Sevgililer Günü Sözlerini hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız;  Sevgi Dolu Sözler Sevgililer Günü Mesajları

Sponsorlu Bağlantılar
Share this:

Facebook Yorumlar

İlginizi Çekebilir  Sevmek İle İlgili Sözler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here