3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajları

3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajı

Türkçülük Günü, her yıl 3 Mayıs tarihinde gururla kutlanıyor. Bu özel günde; Türk milletini, devletini ve Türkçülüğü en güçlü şekilde aktaran Türkçülük Günü Mesajları  sizlere sunuyoruz.. Kendini Türk hisseden herkes için…

3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajları yazımız da; 3 Mayıs Türkçülük günü mesajları etkinlikleri, 3 Mayıs Türkçülük günü mesajları yeni, 3 Mayıs Türkçülük günü mesajları anlamlı, 3 Mayıs Türkçülük günü mesajları kisa, 3 Mayıs Türkçülük günü mesajları facebook, 3 Mayıs Marşı sözleri yer almaktadır.

Türkçülük Günü

7 Eylül 1944’te başlayan ve 29 Mart 1945’e kadar süren dönemde, Türk siyasetinde önde gelen 23 isim Türkçülük-Turancılık suçlamasıyla yargılanmıştır.

Türkçülük-Turancılık davasının gerekçelerinden biri olarak gösterilen Hüseyin Nihal Atsız-Sabahattin Ali davasının 3 Mayıs 1944 tarihli duruşmasında sonra Türkçüler, “Ankara Nümayişi”ni düzenlemiştir.

3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajları

3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajları

Dava nedeniyle Tophane’deki Askerî Cezaevinde tutuklu bulunan Türkçülüğün önemli temsilcileri Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sançar, Reha Oğuz Türkkan başta olmak üzere 10 kişilik grup, 3 Mayıs’ın ilk yıldönümü 1945 senesinde toplandı.

Sonraki yıllarda yapılan toplanmalar “Türkçülük Günü” olarak kutlanmaya başladı.

3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajları

Hedef kızıl Elma Günümüz kutlu olsun

3 Mayıs Türkçüler Günü Kutlu Olsun…Ne Mutlu Türküm Diyene…

Her davadan kutludur Turan denilen dava, Herkes taraf olurken uydurduğu bir safa, Bizim tarafımız da dünyadaki Türk kadar, Biz Türklüğün yariyiz, Türkçülük de bize yar. 3 Mayıs Türkçüler Günü Kutlu Olsun

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir. 3 Mayıs Türkçülük gününüz kutlu olsun.

Türkçülük Günü Mesajlar

Türkçülük Günü Mesajlar

Büyük Milletimizin ebediyete kadar yaşayacağına inanan Türk Milliyetçilerinin doğum günü olan 3 Mayıs Türk Milliyetçilerinin günü kutlu olsun

Delinse yer, çökse gök,yansa, kül olsa dört yan, Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan. Yıldırımdan, tipiden, kasırgadan yılmayan, Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz. 3 Mayıs Türkçülük gününüz kutlu olsun.

¸¸•*`❀ Türkçülük Günü Sözleri ¸¸•*`❀

Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedidir. 3 Mayıs Türkçülük gününüz kutlu olsun.

Turan eller var olsun Düşmanlar kahrolsun Tanrı Türk’e yar olsun Türkçülerin Günü 3 Mayıs kutlu olsun

Damarlarında dolaşan asil Türk kanını taşımaktan şeref duyan tüm Oğuz soyluların 3 Mayıs Türkçülük günü kutlu olsun, Allah şanlı Türkleri korusun ve yüceltsin

Orta Asya’dan Anadolu’ya uzanan 2000 yıllık devlet tecrübesi ve kültürel birikime sahip tarihimizin korunması ve yaşatılması, bugün de en önemli gayemiz olmalıdır. Hayatları boyunca istiklâl ve hürriyet için savaşmış atalarımızın ruhu şad olsun, 3 Mayıs Türkçülük Günü kutlu olsun

Dünyaya tekrar gelsem sadece bir şeyin aynı olacak, ne olsun deseler Türklüğüm derdim… 3 Mayıs Türkçülük Günü kutlu olsun

Damarlarında dolaşan asil Türk kanını taşımaktan şeref duyan tüm Oğuz soyluların 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutluyorum.

3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajları Kısa

İçlerinde milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen ve Türk milliyetçiliği tarihinin altın sayfalarını oluşturan ülkü devleri, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz.

Türklüğünün gurur ve şuurunda olan tüm Turan sevdalılarının 3 Mayıs Türkçülük Günü kutlu olsun.

Savunduğumuz nokta hayasız bir ayrımcılığı kollamak değil, Türk’e düşman olan soysuzlara karşı durmaktır ! 3 Mayıs Türkçülük Günü Kutlu Olsun.

3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajları

3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajları

Bu anlamlı günde ömrünü Türk Milliyetçiliği idealine adamış, Türk Milleti uğurunda mücadele edip can vermiş şanlı tarihimizin şerefli ve sozlervadisi.com onurlu Türk büyüklerini rahmetle ve minnetle anıyorum.

Türk milliyetçilerinin mücadele tarihine altın harflerle yazılan bu anlamlı günü kutluyor, Başbuğ Alparslan Türkeş başta olmak üzere zorlu bir dönemde adını tarihe yazdıran bütün dava büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun.

Türk olmak zordur, dünya ile mücadele edersin. Türk olmamak daha zordur, Türklerle mücadele edersin. 3 Mayıs Türkçülük Günü kutlu olsun

Türkçülük kutsal bir inançtır, taviz verilmeyecek kadar kutsal türkçülük şuurunu yaşayanların ırkının yüksek değerini bilip, türkün kudretini güneşin doğuşu gibi bekleyenlerin Türkçülük toyu kutlu olsun.

Biz Türk’üz, Türkçüyüz ve daima Türkçü kalacağız. Bizim için Türkçülük bir kan meselesi olduğu kadar bir vicdan ve kültür meselesidir. Biz azalan veya azaltan Türkçü değil, çoğalan ve çoğaltan Türkçüyüz. Ve her vakit bu istikamette çalışacağız. 3 Mayıs Türkçülük Günü kutlu olsun

“3 Ekim Türk Dünyası Günü” kutlu olsun. TURAN elbet gerçek olacak. Onu kurmak ise bize nasip olur inşallah.

Türkçülük tek günlük değil ömürlüktür. Damarlarında taşıdığı asil kandan gurur duyan herkesin Türkçülük Günü Kutlu Olsun.

Türkçülük Günü Mesajları Sözleri

”Türkçülük öyle şerefli bir bayraktır ki bu bayrağı vatanın her köşesinde durmadan dalgalandırmak her Türk’ün ilk ve milli vazifesidir.” (Mustafa Kemal Atatürk) 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ KUTLU OLSUN.

3 Mayıs Milli şuurun ayaklanmasıdır Türkçüler toplu veya yalnız,her yerde 3 Mayıs’ı analım Analım ve Kür Şad’ın hatırasını yüceltelim! 3 Mayıs ruhu ebediyen yaşasın! 3 Mayıs Türkçülük Günü Kutlu Olsun!

Damarlarında dolaşan asil Türk kanını taşımaktan şeref duyan tüm Oğuz soyluların 3 Mayıs Türkçülük günü kutlu olsun, Allah şanlı Türkleri korusun ve yüceltsin

3 Mayıs Türkçülük Günü Sözleri

3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajları Sözleri

Türk milliyetçilerinin mücadele tarihine altın harflerle yazılan bu anlamlı günü kutluyor, Başbuğ Alparslan Türkeş başta olmak üzere zorlu bir dönemde adını tarihe yazdıran bütün dava büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/3-mayis-turkculuk-gunu-mesajlari.html

İçlerinde milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen ve Türk milliyetçiliği tarihinin altın sayfalarını oluşturan ülkü devleri, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz.

Tarih’te Türk’tük, halde Türk’üz, istikbalde de Türk olacağız diyerek Türk’ün,Türk’lerin Türkçülük Günü kutlu olsun.Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene !

¸¸•*`❀ Milliyetçilik İle İlgili Sözleri ¸¸•*`❀

Münafıkların ve Kafirin hasmı Mazlumun ve doğrunun dostu Dünya adaletinin hakimi Hakk’a tapan Türk’ün Türkçülük günü kutlu olsun!

Ne mutlu Türk’üm diyene! Ne mutlu bunu ruhunda hissedebilene! 3 Mayıs Türkçülük Günü kutlu olsun!

Saraylarda süremem, Dağlarda sürdüğümü. Bin cihana değişmem, Şu öksüz Türk’lüğümü 3 Mayıs “Türkçülük Günü” kutlu olsun..

Türk Devleti’nin yenilmez, zinde hayat gücü ve Türk Milleti’nin teminatı ve istikbali gençliktir. 3 Mayıs Türkçülük gününüz kutlu olsun.


Özel Günler kategorisinde en güzel 3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Bayrağa Saygısızlık Karşı Sözler  Bozkurt Sözleri

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.