Aşk Sözleri

Kürtçe Sevgiliye Aşk Sözleri

Kürt kökenli sevgili kardeşlerimiz için hazırladığımız Kürtçe Sevgiliye Aşk Sözleri ile birlikteyiz. Eşi veya sevgilisi kürtçe konuşan ve anlayan kişiler için Kürtçe Sözcük ve Aşk Cümleleri Anlamları ile birlikte verirken en çok beğenilen cümleleri sizler için seçtik. Sevdiğiniz özel kişilere Fecebook, Sms, Twıttır ve Watsapp yoluyla gönderebilirsiniz. İşte sosyal medyadan göndereceğiniz Sevgiliye Aşk Sözleri….

Kürtçe Sevgiliye Aşk Sözleri yazımız da; Kürtçe sevgiliye aşk sözleri şiirleri, Kürtçe sevgiliye aşk sözleri resimli, Kürtçe sevgiliye aşk sözleri romantik, Kürtçe sevgiliye aşk sözleri etkili, Kürtçe sevgiliye aşk sözleri twıtter bulmanız mümkün.

Kürtçe Sevgiliye Aşk Sözleri

Tu jimin hezdiki ?  (Beni seviyor musun ?)

Hayrana wan çaven temme.. (Hayranım o gözlerine..)

Şahiya dilemin. (Kalbimin dermanı)

Xude Te Jiminre Bihele Delalamın (Allah Seni Bana Bağışlasın Değerlim)

Heta taliye tu yamini (Sonsuza dek benimsin)

Çawemi ijte pev keski nabine (Gözlerim senden Başkasını Görmüyor)

Kürtçe Sevgiliye Aşk Sözleri
Kürtçe Sevgiliye Aşk Sözleri

Wer min beryatekir zalım (Gel özledim seni zalim)

Tu yamini ez ye teme (Sen benimsin ben de senin)

Dilemin Dikele Ji Bo te (Yüreğim Kaynıyor Sana)

Te rıhemı jimin ıstand  (Sen ruhumu aldın benden)

Heya behna xedanatekir  (Ter kokuna kadar özledim)

Ez Be Te Be Halım Wer Delalamın (Sensiz Halsizim Dön Sevdiğim)

Axago te pelekiriye qurbanawebim  (Bastığın toprağa kurban olayım)

Hewiyamı Ji Xudeye We Te Bidemin (Umudum Allahtandır, Seni Bana Verecek)

Pir dixwazım tû yamın bi   (Çok isterim benim olmanı)

Dilemin Ji Te Birnake (Kalbim Seni Unutmuyor)

Beriya Behnateyi Cennetkir (Cennet Kokunu Özledim)

Li ber eşkate zuwabum  (Aşkından kurudum)

¸¸•*`❀ Kürtçe Aşk Mesajları ¸¸•*`❀

Her Go Mireke Neri Mı Bibin (Ne Zaman Aynaya Baksan Beni Gör)

Be Te Her Der Tariye (Sensiz Her Yer Karanlık)

Ez wek dina heztedikim. (Seni deliler gibi seviyorum.)

Ez Jite Ternabımki Eşkamın (Ben Sana Doyamamki Aşkım)

Mı ser singexwe razin  (Göğsünde uyut beni)

Destete Destemi Ticare Bernede (Elin Elimi Hiç Bırakmasın)

Axreteji ez te bernadım (Ahirettede seni bırakmam)

Şahiya dilemin (Kalbimin dermanı)

Ez bete nikarım. (Sensiz yapamıyorum.)

Ez nefesa xwe bigirim hê dem dimîne ji bo ku ez bijîm lê bê te qet. ..qettt… lê tu diçî û evînam bêkes dihêlî (Ben nefesimi tutsam bile yaşamak için hala zamanım kalır.ama sensiz asla..asala..ama sen gidiyorsun askimi kimsesiz birakyorsun…)

Lê bi evina te dijime bawerke m’beriya te kiriye. Jina bê te ne tu jîn e. Jina bê te ez dijime. Her ku te’d bîra xwe tînim. Hêz dide min û dijime. Min bêriya te kiriye bawerke m’bèriya te kiriye  (Senin aşkınla yaşıyorum, inanki seni çok özlemişim. Sensiz kadın, kadın değildir. Sensiz ben ölürüm. Her ne zaman seni anarsam, bana umut verip yaşıyorum. Seni çok özledim, inanki çok özledim.)

Min dixwast bêjim hevalê Ji te hez dikim delalê Tu rêwiya wek xezalê Dil bi xwe re bir çû. (Sevgilim demek isterdim, Seni seviyorum biriciğim demek… Yolcu ceylanlar gibi, Yüreğimi alıp ta götürdün..)

Evîn di dilê min de ye, dilê min li dinyayê ye, dinya bi qasî evîna mine, dinya tije evîne.  (Sevgin kalbimdedir, kalbim dünyadadır, dünya sevgim kadardır, dünya tamamıyla aşktır.)

Bawer im Ji evîna te. Dilgeş im Ji hebûna te. Destê xwe bide min Bi bawerîyêkî mezin, Ew reya evîne gelek dûr e. Em barê vê evîne Ji hevre parvekin Ber bi rojên xweş Bi hevre bimeşin. (Aşkından ve varlığından yanıyorum, elini büyük bir güvenle bana uzat, bu aşk yolu baya uzaktır. Biz bu aşkın yükünü beraber omuzlayalım, güzel günlerde beraber yürüyelim.) https://www.sozlervadisi.com/ask-sozleri/kurtce-sevgiliye-ask-sozleri.html

Gelek evîndar şewitîn Ji wan neçêtir im yarê Ji xweliya vê laşê min Gorîna min çêkin yarê. (Bir çok aşık yandı Onlardan beterim yarim Bu bedenimin külleriyle Kabrimi yapın yarim.)

Roj bi roj dihelim heval.. Tu pe nizani ! Ciger dikelin bi eşgirani heval. Doxtor hekim derman nedin. Ji derde min re tu dermani! Ji kula min tu derman i..!  (Gün be gün eriyorum hayat arkadaşım. Sen bilmezsin! Büyük sancılarla cigerim yanar hayat arkadaşım. Doktor ve hekimler çare bulamadılar. Derdime çare sensin! Yarama çare sensin!)

Deste min bernede yare.. Be Te jiyan tine. Te min ji desten dijmina vesart U dil rewand ji bo evina хwe. Kir neхwese sozlervadisi.com  хwe U birindaren leven sirin. Deste Min bernede yare … Te Ez kirim hesire seven Direj ji bo rihe хwe… (Elimi bırakma sevgilim.. Sensiz yaşam olmaz. Sen beni düşmanların elinden kurtardın ve aşkından ötürü kendine bağladın. )

Yaramın ez te wek dina hezdıkım u eze te hetta mırınê hezbıkım. Tû her tıştê mınî. (Yarim seni deliler gibi seviyorum ve ölüme kadar seveceğim. Sen benim herşeyimsin.)

¸¸•*`❀ Kürtçe Aşk Sözleri ¸¸•*`❀

Agir keti ye nav dile min Roja go tu çu jicem min… Li benda te ye çave min Agir keti ye roja min Gula dersim gula sor Gula çiya gula zor Le le le le kulilka sor Kulilka min zu were
Be te jin derbasnabe Jan mevane di bexte min Diltezin xelasnabe  (Ateş düşer yüreğimin ortasına Yanımdan gitiiğin gün Seni bekler gözüm Günüme ateş düştü Dersim gülü, kırmızı gül Dağ gülü, zor gül Le le kırmızı çiçek. Çiçeğim çabuk gel Sensiz yaşam geçmiyor Acı misafirdir bahtımda Yürek sızısı bitmiyor)

Ji evinate ez bume din Bi şev ü roj xemdikim Tü nizane çi dijwar e… Ji bo te ez bardikim Mirin hatiye bi xer hatiye Li ber deri mevam e Ez naqetim ji deste te Te ber çave min çavete Birnakim, debarnakim, ez bi janim oy Teji min heznekir Te min xerab kir  (Sevdandan deli oldum Gece ve gündüz üzülüyorum Sen bilmesin ne şiddetlidir Senin için göç ediyorum Ölüm gelir hoş gelir Kapının önünde misafirdir Ben kopamam ellerinden Gözlerin gelir gözümün önüne Unutmam, dyaynamam, acılıyım ben Sen beni sevmedin Beni harap ettin.)

“Evîna min Ji kerema xwe neçe Ez dê saeta bijmêrim Ji bona dîsa dîtina te Evîna min Ji kerema xwe neçe Ez dê saeta bijmêrim Ji bona dîsa dîtina te Vegere…” (Sevgilim lütfen gitme, ben tüm zamanı yine gelmen için sayayım. Sevgilim lütfen gitme ben tüm saati sana sayayım dönmen için..)

Tû zani ez tû pîr hezdîkîm canamîni evinamıni delalamıni   (Biliyorsun ki seni çok seviyorum canımsın aşkımsın güzelimsin)

Ej jıte pır hesdıkım cavreşamım ej jıte pır hestıkım dıl birinamın ka go tu tınebi az çan dıkım jı hode tu hozım ete heta bımrım destede destemındabi jıte pır hestıkım……… (Seni çok seviyorum kara gözlüm, seni çok seviyorum gönül yaram, sen olmasan ben naparım Allah seni istiyorum ölünceye dek, ellerin ellerim de seni çok seviyorum.)

Te bi malê dinyayê nadim (Seni Dünya malına değişmem)

Lı bendate ez heliyam  (Seni beklemekten eridim)

Zanibim mirin heye taliye disa eze jite hezbikim  (Sonunda ölüm olacağını bilsem yine severim sen)

Wer Neçe Delalamın (Gel, Gitme Değerlim)

Tu fikremini tu hertiştemini  (Sen fikrimsin sen herşeyimsin)

Min ticari jibirneke çavreşamın (Beni hiçbir zaman unutma karagözlüm)

Tu parçaki jimini  (Sen benden bir parçasın)

Nava dlemin  (Canımın İçi)

Hesretamın (Hasretim)

Lingemi hereji durite dilemin cemteye (Ayaklarım senden uzağa gitsede kalbim hep seninle)

Min bihilmaxu germbike eşkamın  (Beni nefesinle ısıt aşkım)

Min Beriya Tekiriye (Seni Özledim)

Hevala jiyana min bi. (Hayatımın arkadaşı ol)

¸¸•*`❀ Aşık Edici Mesajlar ¸¸•*`❀

Evdalê ez kolê te me. (Aptal senin kölenim.)

Ez Kuçike Ber Deriyeteme (Kapıdaki Köpeğinim Senin)

Roj buna te pirozbe. (Doğum günün kutlu olsun ..)

Navete dileminda (İsmin kalbimde)

Milyaketamin  (Meleğim)

Pir dixwazım tû yamın bi   (Çok isterim benim olmanı)

Dilemin ketiiyete   (Gönlüm sana kaydı)

Gula min (Gülüm beni)

Birina dilemın (Kalp yaram)

Çav Xezalamın (Ceylan Gözlüm)

Mahniya Jiyanamın (Hayatımın Anlamı)

Tu cegerimini (Sen Ciğerimsin)

Nava dilemin  (Canımın İçi)


Aşk Sözleri kategorisinde en güzel Kürtçe Sevgiliye Aşk Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Aşık Edici Mesajlar Sevgiliye Günaydın Mesajları

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.