Anneler Günü Sözleri Kısa

Anneler Günü Sözleri

2021 yılı anneler gününe sayılı günler kaldı. Annelerimizi anmak ve onurlandırmak amacıyla onlara güzel sözler, şiirler söyler ve hediyeler alırız. Peki 2021 yılı en güzel anneler günü sözleri neler? İşte pazar günü kutalanacak anneler günüyle ilgili En Güzel Anneler Günü Sözleri….

Anne şefkatiyle olduğumuz bu özel günde annelere hediyeleri veriliyor ve özel sözler paylaşılıyor. Bu anlamlı güne istinaden hediye ve sosyal medyadan paylaşılmak üzere yazılan Anneler günü sözleri duygusal, Anneye sözler duygusal ve  Anneye güzel sözler uzun sizler için derledik.

Anneler Günü Nedir

Anneler Günü’nün nereden ortaya çıktığı ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı ise ABD’nin Virginia eyaletinde ikamet eden öğretmen Anna Jarvis isimli bir kadının, 1905 yılında vefat eden annesi için her yıl kutlama yapmak istemiştir.

Bu kutlama ilk kez, 1908 yılında bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna’nın bu girişimi, temsilciler meclisi tarafından uygun görülmemiş, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu durumu, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar sonunda 1914 yılının ikinci pazarı anneler günü olarak ilan edilmiştir. Bir süre sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış fakat hiçbirisini kazanamamıştır.

Anneler Günü Sözleri Kısa

ANNE; dört harfli kocaman bir dünyadır SEVEBİLENE.


Annesinden dayak yediği halde, yine “anne” diye ağlayan bir çocuktur aşk.


Ana Baba ocağı; Kışın o evin ocağında odun yanmasa da üşümezsiniz. Çünkü orada sizin için yanan yürekler vardır, bunu hissedip üşümezsiniz.


Anneler Günü Sözleri

Bir anne düşünün. Öyle bir evlat yetiştiriyor ki , tüm Dünya hayran.


Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi, tarif et desen bana herhalde sadece “anne” derdim.


Anne hakkı ödenmez, Sevmeye omur yetmez, Bütün dünya benim olsa, Bir tane Annem etmez, Anne hakkı ödenmez.


Yemek koyulurken, ‘bu kadar yeter’ dedikten sonra mutlaka bir kaşık daha yemek koyan kişiye ‘anne’ denir…


Yemeyip de yediren, Giymeyip de giydiren, Her an bizi düşünen Kol açıp, kanat geren, Ömrünü bize veren, Biz gülünce sevinen canım annem.


Sen evimizin kraliçesi, başımızın tacısın.. en aziz varlığımız.


Anne hayat suyudur. Anne bu yaşamın solmayan gülüdür…


Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın. Annemsin.


Anneler hiçbir şey görmeseler de hissederler
Yanında konuşmasanız da duyarlar
Onun yanında ağlamasanız da bilirler.
Ana yüreği dayanmaz da her yerde her şekilde yanınızda olurlar…


Kaç yaşına gelirsem geleyim ben hala senin sevgiye muhtaç, küçük çocuğunum annem. Sensiz hep yarımım…


Nasıl da aydınlanıyor dünyam! Yeter ki sen gül… Ne diyorduk; “Bi tek annem olsun, bana birşey olmaz.


Kadınlar zayıftır ama analar kuvvetlidir.


Anne hakkı ödenmez sevmeye Ömür yetmez bütün dünya benim olsa birtane annem etmez.


Bütün acılar üstüme yağınca sen bana açılan şemsiyesin annem. Seni çok seviyorum.


Anneciğim, sen benim için, ıssız bir çöl ortasında bulduğum, kana kana içtiğim, sevgi selimsin. Seni Çok Seviyorum.


Anne nefestir Allah kimseyi nefessiz bırakmasın.


Ana baş tacı imiş, Her derde deva imiş, Bir evlat PİR olsada, Bir ANAYA MUHTAÇ imiş.


Yeryüzündeki binlerce çiçek arasından en güzeli ve anlamlısı olan anneme,seni çookk ama çok çok seviyorum…en anlamlı günde yanında olabilecek olmak çok güzel…


Can Yücel’e sormuşlar; Neden hep babanıza şiir yazıyorsunuz? Üstad tarihi cevabını vermiş; Anneme olan sevgimi yazacak kadar şair değilim..! ttps://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/anneler-gunu-sozleri-kisa.html


Anamın duaları üzerimde olmasa,yıkılır sırtımı verdiğim duvar.Kopar elime gelir tutunduğum dal. Kapımı çalmaz bahar…


Eğer bana gözlerinle değil de kalbinle bakmış olsaydın, seni ne kadar sevdiğimi çok iyi anlardın canım annem.


Varlığınla bedenime can katan, Sevgisi yüksek dağlar aşan, Uzaklardan bile sesimi duyan, Derdime derinden ortak olan, Beni sevmeye doyamayan, Canım annem benim eşsiz dünyam.


Anneye Güzel Sözler

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.


Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.


Benim annem yüz lisan bilir, yüzü de güzel Benim annem yüz mevsim açar yüzü de bahar


Anne sevgisi, sevgilerin en güzelidir.. Anne, bağlılığın fedakarlığın, cömertliğin, karşılık beklemeden vermenin ve sevmenin sembolüdür..

Karşılıksız tek sevgi ananın çocuğuna duyduğu sevgidir. Ben kendi çocuklarımda senin sevgini buldum. Ve seni ne çok sevdiğimi bir daha anladım . İyi ki seninle varım annem.


Canım Annem, benim senin varlığın her şeyiyle bana hayat veriyor. Senin o sıcacık sevgin vazgeçilmez sıcaklığın her zaman beni ısıttı, hep nerde zorda kalsam bana bir çıkar yolu buldun karanlıkta kaldığımda ay gibi parlayan ışığım, soğukta üşüdüğümde içimi sıcacık ısıtan sevginle her zaman yanımda oldun. iyiki varsın iyiki benim annemsin senin gibi annem olduğu için Allahıma sonsuz


İnsan vücudu en fazla 45 del (acı birimi) acıya dayanabilir. Fakat doğum yaparken, kadınlar 57 del kadar acı çekerler. Bu, aynı anda 20 kemiğin kırılmasına eşdeğerdir. Annenizi sevin, çünkü o Dünya’daki en güçlü insan ve bizim en güçlü destekçimiz!


En güzel insan, en güzel annem, koruyucu meleğim.. Ellerinden öperim.


Önemli olan her şey için güvendikleri kişi annedir, o gıdadır, yataktır ve soğuk gecelerdeki ek battaniyedir.


Mesafeler senin benim hayattaki en değerli varlığım olduğun gerçeğini değiştirmez. Seni çok seviyorum anneciğim


Bu dünyada en güvenli sığınak senin kucağında, en tatlı uyku senin ninnilerinde. Ve sevgi denen o duygu en çok senin gözlerinde… Seni çok seviyorum anneciğim, iyi ki varsın


Benim bitanecik tatlı annem, senin çocuğun olduğum için her zaman gurur duydum. Ellerinden öperim.


Sen benim gölgem gibi nereye gidersem yanımdasın, sanki bir parçam gibi ne olursa olsun yüreğimin en güzel köşesindesin annem.


Kim ne derse desin ne olursa olsun seni sevmekten asla vazgeçmiyeceğim annem.


Onu anlatmaya gücüm yetmez ki bir mucize lazım kolay değil koca cenneti sığdırmış ayaklarının altına hayatım can damarım sağ kolum çakırım seni çoooooooooooooooook seviyor deli kızın


Canım annem, üzüntümü sevince dönüştürebilen tek insansın. Beni en iyi tanıyan, beni hiçbir karşılık beklemeden kucaklayan, bana en saf sevgiyi sunansın. Sen benim şansım; iyi ki varsın!


Mesafeler senin benim hayattaki en değerli varlığım olduğun gerçeğini değiştirmez. Seni çok seviyorum anneciğim…


Her zaman yolumu aydınlatan, yanlışlarımı bağışlayan, bana her defasında kucak açan, şefkatinle tüm zorlukları eriten oldun. İyi ki o güzel yüreğinle benim melek annem oldun.


Beni dünyaya getirip hep şefkat gösterip sevgiyle büyüten sendin anneciğim. Bana yanlışları gösterip hep doğruyu öğretip bu günlere getiren sensin canım anneciğim.


Sen bir gülüşünle kışımı yaza çeviren, gözyaşlarımı silensin. Sen beni hep şefkatle büyüten, hep sevgiyi gösterensin. Senin hakkın ödenmez, sana olan minnetim kelimelerle ifade edilemez annem. Seni çok seven, hep sana layık olmaya çalışan evladın…


Bilirim ki benim dizlerim kanasa senin yüreğin yanar, ufacık bir derdim olsa senin gözüne uyku girmez. Senin kocaman yüreğin benim her zaman güvenle sığınabileceğim tek liman, senin kucağına yatmak benim bütün dertlerimi unutturan tek an. Seni çok seviyorum.


Sen her zaman bizim başımızın tacı, evimizin biricik kraliçesisin, sen hepimizin kıymetlisi, bizim için çok değerlisin.


Özel Günler kategorisinde en güzel Anneler Günü Sözleri Kısa hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Anne İle İlgili Güzel Sözler , Ölen Anneye Özlem Sözleri

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.